fbpx

Najlepsza prostownica profesjonalna

Ostatnio aktualizowane: 17.06.19

 

Jaką prostownicę profesjonalną wybrać?

 

Burza loków lub puszące się włosy to dla wielu kobiet spory problem. Marzą one o prostych, lśniących pasmach. Niestety nawet bardzo intensywne i długotrwałe rozczesywanie oraz stosowanie specjalnych preparatów nie zawsze przynosi pożądany efekt. Urządzeniem, które pomoże Ci zapanować nad taką fryzurą, jest najlepsza profesjonalna prostownica w 2019 roku. Ważne jest jednak to, by wybrać odpowiedni sprzęt, dlatego przygotowaliśmy ten oto poradnik, z którego dowiesz się, na co zwrócić uwagę oraz jak wybrać model, który spełni Twoje oczekiwania.

 

 

W pierwszej kolejności sprawdź, z jakich materiałów wykonano interesujący Cię produkt. Prostownica nie powinna być zrobiona z plastiku, gdyż szybko się niszczy. Co więcej, takie tworzywo jest bardzo podatne na działanie wysokiej temperatury, oznacza to, że może ulec uszkodzeniu (plastik może się stopić). Zdecydowanie lepszym pomysłem jest zainwestowanie w prostownicę z solidnego tworzywa sztucznego, najlepiej wzmocnionego aluminium lub stalą.

Najlepsze profesjonalne prostownice powinny być wyposażone w wysokiej jakości powłoki, gdyż to właśnie ten element ma bezpośredni kontakt z włosem. Jeśli zostanie on źle wykonany, może uszkodzić końcówki. Zdaniem specjalistów, dobrze jest zainwestować w urządzenie z powłoką ceramiczną, gdyż materiał ten gwarantuje równomierne rozłożenie temperatury. Każde pasemko zostanie zatem wyprostowane w jednakowy sposób. Nie tylko pozwoli to zaoszczędzić czas, gdyż nie musisz prostować włosów po kilka razy, jednocześnie uchroni fryzurę przed przepaleniem. Poddanie całego pasma działaniu takiej samej temperatury, zapewni znacznie lepszy efekt. Godną polecenia alternatywą jest powłoka z tytanu, która odznacza się dużą odpornością na uszkodzenia. Nie musisz się więc obawiać pęknięć na powierzchni, które niszczą końcówki. Tego typu modele są szczególnie polecane osobom z grubymi i kręconymi włosami.

Ostatnim elementem, na który musisz zwrócić uwagę, jest opcja dostosowania temperatury do posiadanej fryzury. Cienkie włosy nie powinny być prostowane przy użyciu powłok nagrzanych do temperatury wyższej niż 180 st. C. Z kolei na grube i gęste loki zadziała tylko temperatura ponad 200 st. C.

 

 

Prostownice profesjonalne – ranking

 

 

Wahl Cutek Advanced

 

Model Wahl Cutek Advanced to nowoczesna prostownica, która sprawdzi się zarówno w warunkach domowych, jak również w profesjonalnych salonach fryzjerskich.

Największą zaletą produktu jest ceramiczna powłoka, która gwarantuje równomierne rozłożenie temperatury na całej powierzchni włosa. W konsekwencji, osiągamy równomierny efekt na włosach. Co więcej, tego typu materiał nie przegrzewa się, co minimalizuje ryzyko przypalenia końcówek. Oznacza to, że prostowanie włosów tym modelem jest nie tylko efektywne, ale też w pełni bezpieczne.

Producent zadbał o to, by używanie sprzętu było komfortowe. Płytki nagrzewają się w 30 sekund. Co więcej, urządzenie oferuje płynną regulację temperatury. Czynność wykonywana jest przy pomocy pokrętła. Zakres temperatury waha się od 150 st. C do 230 st. C.

Ta profesjonalna prostownica w dobrej cenie posiada ruchome płytki, co oznacza, że nie jest wywierany za duży nacisk na włosy. Dzięki temu nie wpływasz na ich strukturę. Poza tym zaokrąglone końce pozwalają podkręcać włosy oraz tworzyć łagodne loki.

 

 

 

 

L’Oreal Professionnel New Generation Steampod 2.0

 

Nowoczesna prostownica L’Oreal Professionnel New Generation Steampod 2.0 to nowoczesny sprzęt, który używany jest w profesjonalnych salonach fryzjerskich.

Największym atutem produktu jest to, że w czasie pracy emituje parę wodną, która dodatkowo prostuje włosy. Dzięki temu nie są one podatne na zniszczenia, a co więcej zostają odżywione. W konsekwencji fryzura bardzo dobrze się prezentuje. Na płytkach znajduje się warstwa pro-keratyny, która też odżywia włosy. W konsekwencji, nie są one podatne na uszkodzenia na skutek wysokiej temperatury. Same płytki są ruchome, więc nie wywierają nacisku na włosy.

Powłoka została wykonana z najwyższej jakości ceramiki, która gwarantuje równomierne rozłożenie temperatury na całej długości kosmyka włosów. Dzięki temu możesz się cieszyć prostymi włosami przez cały dzień. Poza tym sprzęt ma prostą regulację ciepła w przedziale między 140 st. C a 210 st. C. Czynność tę można wykonać płynnie, więc bez trudu wybierzesz odpowiednią temperaturę pracy.

Choć jest to stosunkowo drogi sprzęt, to gwarantuje Ci bezpieczną pracę. Prostownica nie tylko nie niszczy włosów, a dodatkowo je odżywia.

 

 

 

 

BaByliss PRO Sleek Expert 

 

Wszystkim, którzy poszukują nowoczesnej i profesjonalnej prostownicy, polecamy BaByliss PRO Sleek Expert. Jest to dobrze wykonane urządzenie, które często używane jest przez profesjonalnych fryzjerów na pokazach mody. Płytki mają wymiary: 2,4 cm x 12 cm.

Produkt posiada nowoczesną technologię EP Technology 5.0. Oznacza to, że powierzchnia zbudowana jest z cząsteczek metalu, które wykonano metodą elektrogalwanizacji. Pozwala to na zmniejszenie tarcia między płytkami, więc nie naciskają one na włos, który w konsekwencji się nie łamie. Poza tym urządzenie jest delikatne i bardzo odporne na wysokie temperatury. Oznacza to, że nie musisz obawiać się przepalenia fryzury.

Równomierne rozłożenie ciepła to największa zaleta produktu. Dzięki temu osiągniesz lepsze efekty stylizacyjne nie niszcząc przy tym włosów. Konsumenci docenili również możliwość regulowania temperatury w przedziale od 150 st. C do 210 st. C. Kolejną zaletą docenioną przez osoby, które zakupiły urządzenie jest możliwość używania prostownicy jako lokówki. Pozwalają na to zaokrąglone płytki.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status