Ranking 3 najlepszych prostownic do loków w 2024

Ostatnio aktualizowane: 28.03.24

 

Prostownice do loków – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Prostownica ma służyć do prostowania włosów, ale coraz częściej znajdziemy też sprzęty, które nie tylko prostują, ale i kręcą włosy i o nich jest ten artykuł. Po analizie dostępnych na rynku produktów wyłoniliśmy najlepsze propozycje tworząc krótkie zestawienie. Na pierwszym miejscu rankingu znalazł się model Remington S6500 z zaokrąglonymi bokami, idealny do wykonania pięknych loków. Urządzenie ma system regulacji temperatury, dlatego jest idealne nawet do salonu fryzjerskiego. Można nim ułożyć fryzurę kobiecie, która ma mocne i gęste włosy ustawiając temperaturę od 200 st. C do 230 st. C. Jednocześnie można przygotować fryzurę osobie, której włosy są bardzo słabe, wtedy wystarczy wybrać temperaturę poniżej 180 st. C. Równie solidnym sprzętem, z praktycznym wyświetlaczem, jest Remington S6505 PRO Sleek & Curl. Urządzenie ma regulację temperatury, wygodny, obrotowy kabel i uznawane jest za wysoce bezawaryjne. To dobry wybór dla osób prywatnych, jak i do salonów fryzjerskich.

3 najlepszych prostownic do loków. Opinie w 2024 roku

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Z pomocą tego urządzenia nie tylko wyprostujesz włosy, ale również poprawisz ich skręt oraz ułożysz kilka fryzur. Prostownica nagrzewa się w 15 sekund, co pozwala na zaoszczędzenie czasu podczas codziennej stylizacji włosów. Temperaturę sprzętu możemy dopasować do kondycji włosów, regulując ją w zakresie od 150 st. C. do 230 st. C.

Wady

Prostownica w trakcie pierwszego podłączenia do prądu może emitować niezbyt przyjemny zapach, jednak ta wada ustępuje po kilku użyciach.

Podsumowanie

Do zestawu dołączono płytę DVD zawierającą propozycje fryzur, które można wykonać przy pomocy prostownicy. Sprzęt ma funkcję automatycznego wyłączania, która uruchamia się po godzinie działania urządzenia. Obrotowy przewód jest wystarczająco długi (1,8 m).

Drugi wybór

Zalety

Gładkie, ceramiczne płytki umożliwiają szybkie przesuwanie pasm bez ryzyka uszkodzenia. Regulowanie temperatury urządzenia przebiega szybko i sprawnie dzięki przyciskom „+” i „-”. Obrotowy przewód umożliwia sprawne manewrowanie urządzeniem. Producent dołączył do urządzenia etui, które jest odporne na wysokie temperatury.

Wady

Prostownica nagrzewa się bardzo szybko, również w pobliżu płytek ceramicznych. Warto zachować ostrożność, zwłaszcza w trakcie pierwszego użytkowania urządzenia.

Podsumowanie

Temperaturę pracy odczytujemy z wyświetlacza LCD. Możliwe jest blokowanie ustawień, by w trakcie układania fryzury przypadkowo ich nie zmienić. Funkcja Turbo Boost pozwala na nagrzanie urządzenia do 230 st. C. w kilkanaście sekund.

Rozważ też

Zalety

Urządzenia ma aż 6-stopniową regulację temperatury. Płytki prostownicy są zaokrąglone na bokach, co ułatwia tworzenie łagodnego skrętu. Dzięki funkcji Wet & Dry urządzenia możemy używać zarówno do suchych, jak i mokrych włosów. Prostownica nagrzewa się aż do 235 st. C, co pozwala na prostowanie grubych, ciężkich pasm.

Wady

Prostowanie lub kręcenie cienkich pasm może być bolesne, ale po kilkukrotnym układaniu fryzury można odpowiednio wyczuć nacisk prostownicy.

Podsumowanie

Wymiary płytek prostownicy to 28 mm x 100 mm. Temperaturę ustawimy wybierając ją spośród wyświetlanych opcji na ekranie LED. Urządzenie ma system blokady płytek. Obrotowy przewód pomaga w sprawnej obsłudze sprzętu. Prostownica automatycznie się wyłącza, co zwiększa bezpieczeństwo jej użytkowania.

 

1. Prostownica do włosów Remington S6500


Remington S6500 to prostownica do loków w dobrej cenie, która pozwoli Ci na utworzenie każdej fryzury. Urządzenie nagrzewa się w ciągu 15 sekund. Oznacza to, że nie stracimy zbyt dużo czasu czekając aż sprzęt będzie gotowy do pracy. Jeżeli chodzi o zakres regulacji temperatury, to wynosi on od 150 st. C do 230 st. C. Możemy więc bardzo łatwo dopasować urządzenie do naszych włosów tak, aby ich nie zniszczyć.

Płytki prostownicy są wykonane z ceramiki – nie uszkadza struktury włosa, wygładza i pielęgnuje. Boki prostownicy są zaokrąglone, dzięki czemu kręcenie loków nie jest trudne. Warto też podkreślić, że płytki mają ponad 10 cm długości, co też przyspiesza stylizację.

Przewód produktu jest obracany i ma on 1,8 m długości. W rezultacie możemy wygodnie usiąść na fotelu, który jest oddalony od gniazdka. Prostownica ma funkcję automatycznego wyłączania się w przypadku długiej bezczynności. Użytkowniczki chwalą produkt za wysoką bezawaryjność.

Remington S6500 ma długie, 110 mm płytki. System regulacji temperatury pozwala na dostosowanie tego parametru do włosów. Można wybrać temperaturę od 150 st. C do 230 st. C. Jest to dobra prostownica do loków do 100 zł.

 

Zalety

Zaokrąglone boki: Dzięki zaokrąglonym bokom sprzęt może nam też służyć jako lokówka. Prostownica umożliwia kręcenie lub pofalowanie włosów.

Szybkie nagrzewanie: Płytki nagrzewają się do odpowiedniej temperatury w zaledwie 15 sekund. Nie musisz długo czekać, aż akcesorium będzie gotowe do wykonania stylizacji włosów.

Ceramiczne płytki: Płytki prostownicy są solidne, nie rysują się i nie brudzą, a do tego nie uszkadzają struktury włosa. Jednocześnie podczas prostowania wygładzają pasma i je pielęgnują.

Automatyczne wyłączanie: Wiele kobiet ceni sobie system automatycznego wyłączania. To on zapewnia spokój każdej osobie prostującej włosy rano, która np. w trakcie pracy zaczyna się zastanawiać, czy wyłączyła prostownicę.

Wygodna obsługa: Regulacja temperatury pracy nie sprawia większego problemu, jednocześnie urządzenie ma długi, wygodny kabel, który nie krępuje ruchów.

 

Wady

Obudowa: Jak zauważają użytkowniczki prostownicy, jej obudowa szybko się nagrzewa. Niestety, gdy mamy sporo włosów do wyprostowania, po kilku minutach prostowanie może stać się mniej komfortowe i łatwiej jest o poparzenie dłoni.

 

 

 

 

2. Remington S6505 PRO Sleek & Curl Prostownica do włosów

 

Remington S6505 PRO Sleek & Curl to urządzenie, które zadowoliło tysiące kobiet. Bardzo gładkie płytki ceramiczne sprawiają, że przesuwanie po włosach przebiega sprawnie i szybko. Na obudowie znajduje się mały wyświetlacz, który pokazuje nam obecną temperaturę płytek. Regulujemy ją z pomocą przycisków “+” oraz “-“. Maksymalna temperatura, jaką może osiągnąć urządzenie to 230 st. C.

Płytki sprzętu są bardzo smukłe oraz długie. Taki kształt pozwala nam na sprawne prostowanie kosmyków oraz tworzenie loków. Należy również wspomnieć o przewodzie. Jest on obrotowy, dzięki czemu manewrowanie urządzeniem nie sprawi nam problemu. W zestawie znajdziemy również etui, które jest odporne na wysokie temperatury.

Użytkownicy twierdzą, że nagrzewanie produktu jest bardzo szybkie (trwa 15 sekund). Oprócz tego wspominają o funkcjach, a szczególnie o opcji turbo, która pozwala nam na natychmiastowe włączenie najwyższej temperatury.

Remington S6505 PRO Sleek & Curl z wygodnym wyświetlaczem i przyciskami +/- ma system regulacji temperatury – maksimum to 230 st. C. Sprzęt nagrzewa się w 15 sekund.

 

Zalety

Płytki: Bardzo gładkie płytki, które są wykonane z ceramiki, wygodnie przesuwa się po włoskach. Nie zaczepiają one o pasma i ich nie niszczą.

Spory wyświetlacz: Pozytywnie na komfort korzystania ze sprzętu wpływa wyświetlacz, który jest spory i wyraźny.

Etui: Zestaw zawiera praktyczne etui odporne na wysokie temperatury. Od razu po wyprostowaniu włosów możesz schować urządzenie do pokrowca i zabrać w podróż, nie musisz czekać, aż ostygnie.

Szybkie nagrzewanie: Sprzęt jest gotowy do pracy już po 15 sekundach od podłączenia do prądu, to duże przyspieszenie pracy fryzjera czy po prostu codziennej stylizacji włosów.

 

Wady

Brak jonizacji: Osoby, których włosy bardzo się elektryzują stwierdzają, że urządzenie byłoby wprost idealne, gdyby miało system jonizacji zapobiegający puszeniu i elektryzowaniu pasm.

 

 

 

 

3. BaByliss Prostownica do włosów ST330E


BaByliss ST330E to jedna z najpopularniejszych prostownic dostępnych na rynku. Płytki tego urządzenia nagrzewają się do bardzo wysokiej temperatury – 235 st. C. Sprzęt pozwala nam na własnoręczne ustawienie temperatury na jednym z 6 poziomów.

Płytki prostownicy są specjalnie zaokrąglone na bokach, dzięki czemu mamy możliwość kręcenia loków. Płytki są bardzo długie (100 mm), więc cały proces jest ułatwiony. Są one wykonane z ceramiki, co sprawia, że przesuwanie prostownicy po pasmach przebiega bardzo sprawnie. Funkcja Wet & Dry pozwala nam na stosowanie urządzenia zarówno na suche, jak i na mokre włosy. Dlatego po umyciu loków nie musimy czekać, aż wyschną.

Wielu konsumentów decyduje się na zakup prezentowanej prostownicy. Jako główny powód podają wytrzymałą konstrukcję produktu. Bardzo często podkreślają oni również, że prostowanie oraz kręcenie loków opisywanym urządzeniem jest łatwe i przebiega bardzo szybko.

Prostownica BaByliss ST330E ma płytki o długości 10 cm. Urządzenie nagrzewa się do temp. max. 235 st. C. Istnieje możliwość regulacji tego parametru na 6-stopniowej skali.

 

Zalety

Płytki: Płytki są zaokrąglone na bokach, wykonano je z ceramiki, która nie szkodzi włosom, delikatnie je prostuje dbając o ich błysk i kondycję.

Funkcja Wet & Dry: Innowacyjna funkcja pozwala na stosowanie prostownicy na suche i na mokre włosy, w efekcie nie musisz czekać, aż Twoje włosy wyschną. Gdy będą jeszcze trochę wilgotne, możesz przejść do ich stylizowania.

Solidne wykonanie: Urządzenie jest bardzo dobrze wykonane, ma mocną, nienagrzewającą się obudowę. Uważane jest też za mało awaryjne.

 

Wady

Nie do prostowania długich włosów: Jeśli masz bardzo długie włosy, to może nie być najlepszy wybór, bo płytki są długie, ale dość wąskie i niestety wydłuża to czas prostowania długich i gęstych włosów.

 

 

 

 

Jaką prostownicę do loków wybrać?

 

Marzeniem wielu kobiet jest posiadanie gładkich, prostych włosów, druga grupa chce swoje gładkie pasma zmienić w piękne loki. Ponieważ kobieta zmienną jest, nikogo nie dziwi fakt, że raz chce mieć taką fryzurę, a innego dnia odmienną. Dlatego jednym z najczęściej używanych sprzętów do stylizacji włosów jest prostownica, która daje możliwość kręcenia loków. Z pozoru podobne do siebie prostownice mają różne funkcje oraz odmienne właściwości. Zanim wybierzesz prostownicę warto zapoznać się z kilkoma aspektami.

W naszym artykule skupimy się na prostownicach umożliwiających tworzenie loków. Musimy pamiętać, że nie każda prostownica jest odpowiednia do kręcenia włosów. Dlatego przed zakupem musimy sprawdzić, czy dany model również tworzy loki, a przynajmniej ułatwia taką stylizację. Prostownica, która także kręci włosy musi mieć zaokrąglone boki. Cały proces przyspieszy natomiast nagrzewający się wierzch.

Najlepsza prostownica do loków w 2024 roku ma dobrej jakości płytki. Jednymi z najczęściej spotykanych sprzętów są te z płytkami ceramicznymi. Powoli jednak ustępują one miejsca wersjom tytanowym – bardzo szybko się nagrzewają i podobnie, jak ceramiczne nie niszczą włosów. Warto wybrać prostownicę z płytkami jonizującymi, które podczas stylizacji poprawią kondycję naszych pukli. Jonizacja sprawia, że włosy nie puszą się, są bardzo gładkie, a do tego lśnią. Mniej popularne są sprzęty z płytkami teflonowymi oraz szklanymi, gdyż nie są tak bezpieczne i trwałe, jak tytanowe czy ceramiczne.

Wiele osób potwierdza, że najlepsze prostownice do loków mają regulację temperatury. Dobre urządzenie pozwala na stylizację włosów w temperaturze od 150 st. C do około 230 st. C. Dobre prostownice mają również blokadę temperatury, dzięki czemu zbyt gorące płytki nie spalą loków. Jeśli tylko Ty będziesz korzystać ze sprzętu i wiesz, że masz mocne włosy, regulacja nie jest niezbędna, możesz też wybrać mocniejszą prostownicę. Jeśli jednak szukasz urządzenia do salonu, musisz wybrać model jak najbardziej funkcjonalny.

Warto również pomyśleć o bezpieczeństwie użytkowania. Modele, które wyłączają się po pewnym czasie bezruchu są teraz bardzo popularne, zwłaszcza wśród zapominalskich Pań, gdyż nie trzeba zawsze pamiętać o wyłączaniu prostownicy. Jeżeli chodzi o obsługę, to ciekawym rozwiązaniem są urządzenia z wyświetlaczem. Pozwalają nam na łatwe ustawienie temperatury oraz włączenie dodatkowych funkcji.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ