Najlepsza prostownica ceramiczna

Ostatnio aktualizowane: 25.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Jaką prostownicę ceramiczną wybrać?

 

Prostownica wyposażona w ceramiczne płytki jest wyjątkowo bezpieczna dla włosów, nawet przy częstym użytkowaniu. Urządzenie równomiernie się nagrzewa, w efekcie czego ryzyko przypalenia pasm jest zmniejszone do minimum. Aby znaleźć dobrej jakości sprzęt, należałoby poświęcić sporo czasu na poszukiwania. Jesteśmy świadomi, że nie wszyscy konsumenci mają taką możliwość. Dlatego dla ułatwienia zakupu przygotowaliśmy krótki poradnik. Dodaliśmy do niego ranking trzech urządzeń ceramicznych różnych marek.

Pokryte ceramiką płytki prostownicy są gładkie, dlatego stylizacja włosów z ich pomocą jest niezwykle prosta. Takie urządzenia zazwyczaj nagrzewają się znacznie szybciej niż np. sprzęty teflonowe, dlatego pozwalają zaoszczędzić sporo czasu. Ich dodatkowym atutem jest wytrzymałość na zarysowania i innego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Panuje przekonanie, że najlepsza prostownica ceramiczna w 2021 roku nagrzewa się w czasie krótszym niż 1 minuta. Jest w tym sporo prawdy, gdyż im szybciej urządzenie jest gotowe do pracy, tym mniej czasu potrzebujemy do stylizacji fryzury. Na czas nagrzewania szczególną uwagę powinny zwrócić osoby, które są zmuszone do częstego prostowania włosów. Dzięki temu będą one mogły uniknąć ciągłych spóźnień do pracy, szkoły czy na ważne spotkania.

Przy wyborze prostownicy, istotną rolę odgrywa również zakres temperatury. Powinien być on jak największy, abyśmy mogli bez problemów dobrać stopień nagrzania urządzenia do kondycji swoich włosów. Zaleca się, aby temperatura prostowania delikatnych i cienkich pasm nie przekraczała 170 st. C. Przy grubszych i mocniejszych włosach możemy ją nieco zwiększyć, nawet do ok. 230 st. C. Ważne, by prostownica pozwalała nam na swobodną regulację temperatury. Zwykle robi się to przy pomocy pokrętła, choć nowocześniejsze sprzęty przeważnie wyposażone są w elektroniczny system regulacji, który jest bardziej precyzyjny.

Dobrej jakości sprzęt zapobiega uszkodzeniom włosów. Dlatego wiele osób twierdzi, że najlepsze prostownice ceramiczne to urządzenia wyposażone w nowoczesne i innowacyjne technologie. Do nich należy m.in. wbudowany czujnik odpowiadający za regulację temperatury i tym samym chroniący pasma przed ich nadmiernym wysuszeniem oraz łamaniem. Posiadaczkom elektryzujących się włosów polecamy natomiast zakup modelu z funkcją jonizacji. Neutralizuje ona jony dodatnie, w efekcie czego pasma nie puszą się i ułożenie fryzury jest łatwiejsze.

 

 

Prostownice ceramiczne – ranking

 

 

Remington Keratin Therapy S8590

 

Prezentujemy prostownicę Remington Keratin Therapy S8590, którą wyposażono w czujnik ochronny zapobiegający zniszczeniu włosów. Automatycznie wykrywa on poziom nawilżenia pasm i na tej podstawie dopasowuje temperaturę. Ceramiczne płytki powyższego modelu podczas nagrzewania uwalniają keratynową mikroodżywkę, która nawilża włosy i sprawia, że są one bardziej miękkie.

Urządzenie jest gotowe do pracy po upływie 15 sekund, o czym informuje specjalny sygnał dźwiękowy. Po 60 minutach bezczynności prostownica automatycznie się wyłącza, a to skutecznie zapobiega jej awarii. Wbudowany cyfrowy wyświetlacz umożliwia regulację temperatury w zakresie od 160 st. C do 230 st. C.

Jak wynika z wydawanych przez konsumentów opinii, model Remington Keratin Therapy S8590 jest wyjątkowo komfortowy w użytkowaniu. Sprzęt niewiele waży, a do tego ma dobrze wyprofilowaną, poręczną obudowę. Ponieważ produkt wyposażony jest w blokadę płytek, łatwo się go przechowuje. Można go również bez obaw zabrać ze sobą w podróż.

 

 

 

 

Philips MoistureProtect HP8372/00

 

Prostownica ceramiczna Philips MoistureProtect HP8372/00 nagrzewa się w 15 sekund, dlatego stylizacja fryzury z jej pomocą trwa krócej niż zwykle. Sprzęt został wyposażony w czujnik, który dopasowuje temperaturę nagrzewania do kondycji włosów, by zapobiec ich przypaleniu.

Cechą wyróżniającą prezentowaną prostownicę jest funkcja jonizacji. Dzięki niej pasma nie elektryzują się, ani nie puszą, nawet w przypadku dużej wilgotności powietrza. Dlatego fryzura pozostaje gładka i prosta przez długi czas. Maksymalna temperatura modelu marki Philips to 200 st. C. Producent dołączył do zestawu pokrowiec, w którym możemy bezpiecznie przechowywać i przenosić sprzęt.

Konsumenci chwalą opisany wyżej produkt głównie za funkcjonalność. 3-stopniowe, cyfrowe ustawienie temperatury pozwala dostosować działanie urządzenia do własnych potrzeb. Co więcej, wbudowana grzałka o dużej mocy zapewnia efektywną stylizację włosów w krótkim czasie (pasma stają się proste już po jednym pociągnięciu). Wiele osób zauważyło też, że płytki prostownicy są wyjątkowo odporne na uszkodzenia.

 

 

 

 

BaByliss ST389E

 

BaByliss ST389E to urządzenie wyposażone w bardzo szerokie płytki pokryte ceramiczną powłoką. Ponieważ mają one gładką powierzchnię stylizacja włosów z pomocą wspomnianego sprzętu jest niezwykle prosta. Prostownica ma 6 różnych ustawień temperatury, od 140 st. C do 235 st. C.

Urządzenie wykorzystuje technologię Wet&Dry, za sprawą której można prostować nie tylko suche, ale i mokre włosy. Wyposażono je dodatkowo w praktyczny grzebień umożliwiający szybkie rozplątanie niesfornych kosmyków. Po dłuższym czasie bezczynności sprzęt automatycznie się wyłącza. To sprawia, że nie musimy się martwić o spalenie się prostownicy czy wybuch pożaru.

Jednym z największych atutów prostownicy marki BaByliss jest funkcjonalność. Dzięki możliwości ustawienia temperatury dostosowanej do kondycji włosów, możemy uzyskać idealną fryzurę, bez ryzyka zniszczenia pasm. Ze względu na funkcję jonizacji, powyższy model zapobiega elektryzowaniu się włosów. Poza tym w zestawie znajduje się praktyczna mata termoizolująca, na którą można bezpiecznie odkładać nagrzany sprzęt.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status