Najlepsza profesjonalna farba do włosów profesjonalna

Ostatnio aktualizowane: 29.05.20

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką profesjonalną farbę do włosów wybrać?

 

Zabieg koloryzacji możemy przeprowadzić w zaciszu swojego domu i wcale nie musi być on kosztowny. Niezależnie, czy farbowanie przeprowadzane jest w domu czy w salonie, należy wybierać profesjonalne produkty fryzjerskie. Gwarantują one jednolitą koloryzację i dbają o kondycję włosów. Jeśli interesuje Cię, jaka jest najlepsza, profesjonalna farba do włosów w 2020 roku, zapoznaj się z naszym poradnikiem.

 

 

Przede wszystkim trzeba określić, jaki rodzaj preparatu nas interesuje. Możemy zastosować produkty zmywalne, które utrzymają się przez krótki czas, zwykle do kilku myć. Drugim rodzajem są farby trwałe używane do pokrycia siwych włosów lub zmiany naturalnego, na taki, który bardziej nam się podoba i do nas pasuje.

Przy wyborze ważnym aspektem jest skład preparatu. Najlepsze profesjonalne farby do włosów mają prosty skład, pozbawiony niebezpiecznych substancji, a przy tym nie uczulają skóry głowy. Dotyczy to zwłaszcza trwałych farb. Przed dokonaniem koloryzacji, niezależnie od wybranego produktu, należy zrobić test, na dowolnym fragmencie naszego ciała, by sprawdzić, czy nie wystąpi reakcja uczuleniowa, typu zaczerwieniona swędząca skóra. Jest kilka alergenów, które mogą wywołać świąd, wysypkę i podrażnienie skóry. Do składników, na które trzeba uważać, możemy zaliczyć: siarczany, nadtlenek wodoru, nikiel, parabeny czy chlorowodór. Zakupiony produkt powinien być pozbawiony też glikoli i chlorków, gdyż działają drażniąco na płuca i błonę śluzową. Trzeba również zaznaczyć, że kobiety w ciąży nie powinny używać produktów z amoniakiem.

Standardowymi związkami, stosowanymi w każdej farbie jest sztuczny barwnik, odpowiedzialny za kolor oraz nadtlenek wodoru, nadający trwały efekt. Kolejnym, często stosowanym składnikiem jest amoniak, jednak wysusza on włosy i wypłukuje z nich melaninę. Z drugiej strony jest on bardzo ważny, gdyż dzięki niemu barwnik wnika w strukturę włosa, dając lepszy efekt. Można jednak znaleźć preparaty bez tego dodatku.

Kupując produkt, powinniśmy mieć świadomość, że kolor, który jest pokazany na opakowaniu produktu, może odbiegać od tego uzyskanego na głowie. W związku z tym należy wybrać farbę o kilka tonów jaśniejszą. Trzeba zaznaczyć, że najlepszy efekt uzyskamy, farbując włosy naturalne, a nie farbowane. Jeżeli jednak taki zabieg będzie wykonywany na uprzednio zrobioną koloryzację, trzeba liczyć się, że efekt może odbiegać od pożądanego. W sytuacji, gdy chcemy przejść z bardzo jasnego na ciemny kolor i odwrotnie, trzeba wcześniej poddać się zabiegowi dekoloryzacji.

 

 

Profesjonalne farby do włosów – Ranking

 

 

Wellla Koleston Perfect 

 

Jeśli marzy Ci się głęboki i nasycony kolor, uzyskany podczas łatwej koloryzacji w domu, to koniecznie zapoznaj się z ofertą Wella Koleston Perfect. Jest to produkt, który bardzo dobrze pokrywa siwe włosy. Farba pozwala na zmianę odcienia nawet o trzy tony. Poza tym preparat gwarantuje zdrowy i intensywny kolor. Zawarto w nim aż 25% składników regenerująco – odżywczych. Wzmacniają one włosy, nadają blasku, a także powodują, że pasma stają się miękkie.

Farba zawiera składniki, które pielęgnują kosmyki, więc nasze włosy nie są narażone na uszkodzenia. Co więcej, specyfik nie powoduje alergii, ani reakcji uczuleniowych, a delikatny kwiatowy zapach nie podrażnia nosa. Opakowanie zawiera 60 ml produktu. Co ważne, preparat nie zawiera amoniaku.

Konsumentki są bardzo zadowolone ze stosowania farby. Pozytywnie oceniają to, że dokładnie pokrywa siwe włosów. Poza tym przyjemny zapach przyciąga do następnych zakupów i kolejnych koloryzacji.

 

 

 

 

Syoss Oleo Intense 

 

Syoss Oleo Intense to farba przeznaczona do trwałej koloryzacji. Skład preparatu jest nasycony olejkami, co gwarantuje wyjątkową intensywność oraz bardzo dobrą trwałość koloru. Preparat powstał przy współpracy stylistów i fryzjerów. Produkt w swoim składzie nie ma amoniaku.

Zawartość opakowania to: tubka kremu koloryzującego o pojemności 50 ml, 1 buteleczka z emulsją olejową – 50 ml, saszetka z odżywką oraz para jednorazowych rękawiczek. Produkt jest dostępny w kilku wersjach kolorystycznych do wyboru.

Po koloryzacji z wykorzystaniem tej farby włosy mają do 90% więcej blasku. Potwierdzają to w swoich komentarzach wszystkie kobiety, które zdecydowały się na zakup produktu. Panie zauważają też, że po koloryzacji fryzura jest bardziej odżywiona. Ponadto kobiety komentują, że farba idealnie pokrywa siwe włosy, i nadaje komfort naszej skórze. Warte zaznaczenia jest to, że kolor pod wpływem czasu nie płowieje.

 

 

 

 

La Riche Directions 

 

La Riche Directions to profesjonalna, półtrwała farba do włosów. Po wykonaniu koloryzacji efekt utrzymuje się do 6 – 10 myć. Jednakże jest to jeszcze uzależnione od grubości, gęstości i struktury włosa. Dzięki tej farbie możemy stworzyć na głowie oryginalne fryzury.

Pojemnik zawiera 88 ml produktu. Taka pojemność wystarcza na pofarbowanie włosów do ramion. Ta profesjonalna farba do włosów w dobrej cenie jest dostępna w 34 jaskrawych i niespotykanych kolorach. Co ważne, wszystkie z tonerów można dowolnie ze sobą łączyć. Natomiast nie wolno ich mieszać z wodą utlenioną. Warto zaznaczyć, że farba działa szybciej po uprzednim rozjaśnieniu lub ondulacji.

Kobiety chwalą sobie ten produkt za łatwość rozprowadzania na włosach. Poza tym preparat ma wiele unikalnych kolorów, więc można stworzyć oryginalną fryzurę z intensywnym kolorem. Dużym atutem tej farby jest skuteczność i przyjemny zapach.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status