Najlepsza maszynka do włosów profesjonalna

Ostatnio aktualizowane: 30.09.20

 

Jaką maszynkę profesjonalną do włosów wybrać?

 

Maszynka do włosów to urządzenie, które znajdziemy w  każdym salonie fryzjerskim. Coraz częściej spotykane jest ono również w prywatnych domach. Aby jak najlepiej wybrać sprzęt dopasowany do swoich potrzeb, warto zapoznać się z opcjami urządzeń dostępnych na rynku. Konsumenci wybierając najlepsze profesjonalne maszynki do włosów wskazali nam ich cechy. Nasz poradnik zakupowy przekazuje i w skrócie objaśnia, czemu akurat one są tak ważne.

Urządzenia stosowane przez fryzjerów muszą być bardzo solidne i odporne na ewentualne przegrzanie i zwarcia. Zwykle sprzęt w salonie pracuje z niewielkimi przerwami kilka godzin dziennie. Często ulega on zabrudzeniom, musi więc być łatwy w wyczyszczeniu. Istotna jest również głośność pracy urządzenia. Zbyt hałaśliwa maszynka mogłoby spowodować ból głowy pod koniec pracy fryzjera, a to zdecydowanie niepożądany efekt. Istotne jest również, aby produkt był bardzo lekki, wtedy można nim łatwo operować bez ryzyka nadwyrężenia nadgarstka. Kabel maszynki powinien być obrotowy, to znacznie ułatwia manewrowanie urządzeniem. Dzięki temu również przewód nie skręca się i cienkie kable w jego wnętrzu nie przełamują się. W maszynkach tego typu ważna jest również długość przewodu zasilającego. Kabel powinien być na tyle długi, aby nie trzeba było stosować  dodatkowego przedłużacza.

Najlepsza maszynka do włosów profesjonalna w 2020 roku ma w zestawie kilka, a nawet kilkanaście końcówek, dzięki którym można wystylizować wiele cięć oraz strzyc włosy na kilka sposobów i długości. Również prywatni użytkownicy, którzy chcą nabyć taką maszynkę powinni wziąć pod uwagę, ile końcówek w zestawie potrzebują. Nie warto do prywatnego użytku kupować zbyt złożonych urządzeń, których możliwości do końca nie wykorzystamy. Ważna jest moc urządzenia. Im jest ona większa, tym strzyżenie jest szybsze i bardziej efektywne. Maszynkę powinno dać się również łatwo naostrzyć. Najlepiej, aby w miarę użytkowania końcówki ostrzyły się same, jednak nie każde urządzenie ma taką opcję. Materiał wykonania ostrzy również jest ważny. Najlepiej, aby była to odporna na korozję stal lub wytrzymały tytan. Wymienione materiały nie kruszą się ani nie tępią zbyt szybko. Ważne również, aby maszynka miała kilka trybów pracy w zależności od gęstości włosów, na jakich pracujemy.

 

 

Maszynki profesjonalne do włosów – ranking

 

 

Moser Chromstyle 1871 

 

Jeśli potrzebujesz maszynki sieciowo – akumulatorowej, zastanów się nad zakupem Moser Chromstyle 1871.  Głowice tnące MagicBlade są bardzo trwałe. Ostrze o szerokości 4,6 cm ma zakres cięcia od 0,1 mm do 3 mm. Przydatny jest wskaźnik LED, na którym znajdziemy informacje odnośnie stanu naładowania akumulatora.

Urządzenie pracuje bardzo cicho i długo, aż 90 minut bez doładowywania. Akumulator ładuje się około 150 minut. Sterowany procesorem silnik pozwala na cięcie ze stałą siłą niezależnie od stanu naładowania akumulatora. Nóż można zmienić dość szybko. Został on wyposażony w regulację cięcia.

Maszynka cieszy się dużą popularnością wśród fryzjerów, którzy chętnie polecają ją kolegom po fachu. Sprzęt działa bezawaryjnie i jest łatwy w utrzymaniu w czystości. To godny polecenia sprzęt przydatny zarówno w prywatnych domach, jak i zakładach fryzjerskich. Zestaw zawiera kilka, przydatnych końcówek i pędzelek do czyszczenia.

 

 

 

 

Panasonic ER-GP 80 

 

Panasonic ER-GP 80 to maszynka pracująca ze stałą mocą, niezależnie od poziomu naładowania baterii czy też grubości włosów osoby, której je obcinamy. System sterowania dostosowuje prędkość ruchu ostrza, aby zapewnić jak najbardziej precyzyjne cięcie.

Maszynka ładuje się około godzinę, co jest stosunkowo krótkim czasem. Do 50 minut może ciąć bezprzewodowo. Uniwersalny zasilacz może posłużyć też innym urządzeniom. Wskaźnik LED pokazuje niski poziom naładowania baterii. W zestawie jest również stacja ładująca. Maszynka jest zasilana akumulatorowo i sieciowo. Tarcza tnąca ułożona jest w kształt litery X, aby łapać, przytrzymywać i ciąć włosy. Nóż tnie włosy pod kątem 45 stopni. Istnieje możliwość 3 stopniowej regulacji cięcia. Ostrza typu DLC zapewniają dłuższą żywotność maszynki.

W opinii konsumentów jest to naprawdę mocny sprzęt, który dobrze i długo pracuje. Maszynka jest mocna i świetnie się sprawdza. Zarówno w prywatnych domach, jak i profesjonalnych salonach fryzjerskich.

 

 

 

 

WAHL Stainless Steel 9818-116

 

WAHL Stainless Steel 9818-116 to maszynka w dobrej cenie, która ma wyjątkowo twarde ostrza. Są one niezwykle solidne, nie ulegają stępieniu i są trwałe. Z pewnością posłużą one długo w Twoim salonie lub domu.

Trymer jest zasilany baterią litowo – jonową. Dzięki temu jakość cięcia jest o wiele lepsza. Jest to zasługa akumulatora nowej generacji, który pozwala urządzeniu pracować o wiele dłużej.

Zdaniem fryzjerów maszynki tego typu są jednymi z najlepszych na rynku, właśnie ze względu na długą żywotność akumulatora. To urządzenie godne polecenia, zarówno dla użytkowników domowych, jak i profesjonalistów.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status