Najlepsza maszynka do włosów Philips

Ostatnio aktualizowane: 25.04.19

 

Jakie maszynki do włosów Philips wybrać?

 

Rozglądając się za nową maszynką do strzyżenia włosów, dobrze jest zasięgnąć opinii użytkowników, a także sprawdzić, jakie funkcje te urządzenia posiadają. Jeśli jesteś w gronie osób, które szukają maszynki, to ten poradnik jest dla Ciebie. Opiszemy tu, na jakie funkcje należy zawracać przy zakupie uwagę, a także przedstawimy krótko trzy, według klientów, najlepsze maszynki do włosów Philips.

Pierwsza sprawa, która powinna zwrócić nasze zainteresowanie, to rodzaj zasilania urządzenia. Mogą one być akumulatorowe, wygodne, bo nie ograniczają ruchów, ale gdy się rozładują trzeba długo czekać do ponownego naładowania. Kolejne z zasilaniem sieciowym, są gotowe do użytku wszędzie tam, gdzie masz do dyspozycji gniazdko elektryczne, jednak niektórym może przeszkadzać w obsłudze kabel. Dobrym rozwiązaniem są maszynki zasilane akumulatorowo – sieciowo. Łączą one obie funkcje maszynki akumulatorowej i sieciowej. Zawsze też, gdy mamy do czynienia z akumulatorem, należy sprawdzić, jaki jest czas ładowania baterii do pełna, a także czas używania maszynki na jednym ładowaniu.  

Następnym kryterium wyboru maszynki powinna być możliwość ustawień długości strzyżenia. Na ogół maszynki bez nakładki strzygą włosy na minimalną długość na przykład 0,5 lub 1 mm. Po nałożeniu nakładki, w której można regulować różne długości jest ich więcej. Są maszynki, które oferują kilka długości i są takie, w których tych długości jest 25.  Również ustawić je można, co 1 mm, albo, co 2 mm. Szukając modelu dla siebie warto przeanalizować swoje potrzeby w tym zakresie.

Warto też sprawdzić, z jakiego materiału są wykonane ostrza. Może to być zwykła stal, ostrza ceramiczne lub tytanowe. Najmniej praktyczne są stalowe, szybko się tępią i są najmniej trwałe. Najbardziej zaś trwałe są te z tytanu. Jeśli jeszcze nasza maszynka będzie zaopatrzona w ostrza samoostrzące się i samosmarujące się, to obsługa będzie dotyczyć wyłącznie czyszczenia maszynki po goleniu z pozostałości włosków.

A jeśli jesteśmy przy czyszczeniu, to na ogół maszynki o zasilaniu sieciowym znoszą wyłącznie czyszczenie na sucho, przy użyciu pędzelka dołączonego do zestawu. Natomiast akumulatorowe, często mają możliwość umycia maszynki pod bieżącą wodą. Jest to wygodniejszy sposób oczyszczania urządzenia.

 

 

Maszynki do włosów Philips- Ranking

 

 

Philips QC5115/15 

 

Maszynka Philips QC5115/15 może służyć do przycinania włosów i brody. Mamy tutaj 10 ustawień długości cięcia, co 2 mm do maksymalnej 21 mm. Każde ustawienie można zablokować, aby podczas używania się nie przestawiło.

Długości te można ustawić za pomocą nasadki grzebieniowej, która końcówki ma zaokrąglone, aby nie doszło do zadrapania skóry. Podobnie ostrza też mają lekko zaokrąglone końcówki, dzięki, czemu maszynkę przesuwa się gładko i bez zadrapań.

Całe urządzenie ma mały, ergonomiczny kształt, co ułatwia trzymanie go w dłoni i łatwe prowadzenie. Nożyki nie wymagają konserwacji, ani ostrzenia, bo są samoostrzące i samooliwiące się. Zasilanie w tym modelu jest przewodowe, za pomocą gniazdka elektrycznego.

Według opinii klientów jest to najlepsza maszynka do włosów Philips w 2019 roku. Przy obcinaniu włosów nie szarpie, nie zostawia niedociętych kosmyków, jest łatwa w użyciu. Jej ergonomiczny kształt ułatwia obsługę, a cena zdecydowanie zachęca do kupna.

 

 

 

 

Philips QC5130/15 

 

Philips QC5130/15 natomiast można ustawić w sumie jedenaście ustawień długości cięcia, od 0,5 mm do 21 mm. Model ten ma w wyposażeniu nakładkę grzebieniową, za pomocą której ustawia się długości od 3 do 21 mm. Po zdjęciu nasadki uzyskujemy długość cięcia 0,5 mm.

Stalowe, samoostrzące się ostrza podczas strzyżenia ocierają się o siebie, dzięki czemu równocześnie ze strzyżeniem ostrzą się. Po użyciu maszynki, użytkownik ma możliwość otwarcia głowicy, aby sprzęt oczyścić z resztek włosów z pomocą dołączonej szczoteczki.

Ostrza na bokach są lekko zaokrąglone, co zapobiega podrażnieniom skóry podczas strzyżenia. Model ten pracuje w oparciu o akumulator, którego pełne ładowanie odbywa się w 480 minut i wystarcza to na 60 minut nieprzerwanej pracy. Dodatkowo urządzenie posiada wskaźnik stanu naładowania akumulatora, który po naładowaniu baterii sygnalizuje to zielonym światłem.

Użytkownicy uważają, że jest to bardzo dobry produkt w cenie do 100 złotych. Jest wysokiej jakości, o ładnym designie i doskonale zdaje egzamin ze strzyżenia.

 

 

 

 

Philips Hairclippers Series 5000 HC5450/15 

 

Ostatni produkt Philips Hairclippers Series 5000 HC5450/15 wyposażony w technologię DualCut, zapewnia szybkie i ostre cięcie. Dwustronnie naostrzony element tnący o zmniejszonym tarciu zapewnia precyzyjne i szybkie cięcie.

Samoostrzące się ostrza są wykonane z tytanu i zapewniają trwałość urządzenia. Mamy tu 24 ustawienia długości cięcia. Nasadka jest wyposażona w kółko do ustawień długości od 1 do 23 mm. Po zdjęciu nasadki włosy możemy obciąć na długość 0,5 mm.

Gdy czas nas goni, przycisk turbo pozwoli na szybsze przycinanie nawet grubych kosmyków. A po skończonej pracy za pomocą jednego kliknięcia otwieramy głowicę i czyścimy nożyki. Można je także umyć pod bieżącą wodą. Zasilanie tej maszynki jest akumulatorowe i po 1 godzinie ładowania można ją przez 90 minut używać do strzyżenia.

Klienci uważają, że model ten jest ergonomiczny i łatwo się go trzyma w dłoni, ma precyzyjne ustawienia długości cięcia, a także jest cicha i łatwa w czyszczeniu. Ponadto wysoka funkcjonalność tego urządzenia spowodowała, że klienci ocenili ją jako maszynkę do włosów Philips w dobrej cenie.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...