Najlepsza maszynka do golenia włosów

Ostatnio aktualizowane: 09.07.20

 

Jaką maszynkę do golenia włosów  wybrać?

 

Maszynka do strzyżenia włosów to urządzenie, które obecnie każdy może mieć w domu. Nie zawsze możemy znaleźć czas na wizytę u fryzjera. Dzięki posiadaniu własnej maszynki, przy odrobinie treningu możemy strzyc siebie jak i swoich bliskich. Jest sporo modeli przeznaczonych do domowego użytku, prostych w użytkowaniu i  na każdą kieszeń. W ten sposób każdy od czasu do czasu może poczuć w sobie ducha fryzjerstwa. W poradniku tym chcemy opisać różne modele, również takie, które są oceniane jako maszynka do golenia włosów w dobrej cenie.

Rynek jest tak bogaty zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów, że każdy będzie usatysfakcjonowany. Profesjonaliści, ludzie zawodowo zajmujący strzyżeniem włosów, często przy zakupie kierują się doświadczeniem. Wiedzą czego oczekują od używanego przez siebie urządzenia.  Wiadomo, że posługujący się maszynką do strzyżenia zawodowo potrzebują mocnego urządzenia zdolnego przetrwać długie godziny pracy. Przy tym oczekiwania rosną o takie wymogi jak precyzja działania, użyteczność funkcji, jak również poziom hałasu czy wibracji. I nie ma się co dziwić wzrostowi wymagań, gdy chodzi o narzędzie pracy.

Jak rozpoznać najlepsze maszynki do golenia włosów? Oferta możliwości jest bardzo szeroka. Który spośród modeli to najlepsza maszynka do golenia włosów w 2020 roku? Mamy do dyspozycji produkty firm znanych i tych których marka nie jest w tak oczywisty sposób kojarzona. Co nie oznacza, że jest gorsza. Wiele sprzętów specjalistycznych to niszowe  produkty. A ich wytwórcy specjalizują się konkretnie w danym sprzęcie. Inne, te najbardziej znane i popularne kojarzone są od razu. Warto więc rozejrzeć się na rynku i w oparciu o własne potrzeby dokonać wyboru. Przyjrzyjmy się urządzeniom zarówno dla profesjonalisty jak i użytkownika indywidualnego.

 

 

Maszynki do golenia włosów – ranking

 

 

Philips QC5115/15

 

Philips QC5115/15 jest to maszynka dla całej rodziny. Dzięki delikatnym ostrzom możemy bezpiecznie przyciąć włosy, bez narażenia się na zranienie czy nawet najmniejsze zadrapanie. Tak wykonane ostrza chronią przed podrażnieniem skóry.

Ergonomia i bezpieczeństwo pozwala stosować tę maszynkę do strzyżenia dzieci. Zestaw nasadek grzebieniowych, znajdujących się w zestawie umożliwia regulację długości przycinanych włosów w zakresie od 3 do 21 mm regulowany co 2 mm. Zdjęcie nasadki grzebieniowej, umożliwia przyciąć włosy na długość 0,5 mm. W sumie mamy do dyspozycji 11 ustawień możliwych do osiągnięcia długości włosów. Maszynkę napędza silniczek, umożliwiający płynną pracę, charakteryzujący się  cichym działaniem i odpowiednio dużą mocą.

Te cechy, wraz z ergonomicznym kształtem i niskim poziomem drgań urządzenia sprawiają, że korzystanie z niego jest przyjemne. Do wykonania ostrzy zastosowano stal szlachetną. Tworzy to samoostrzący się zestaw tnący, nie wymagający częstej i skomplikowanej konserwacji, gdyż dłużej zachowuje odpowiednią ostrość. Wiele pozytywnych opinii wpłynęło na to, że klienci zachęcają do kupienia tego modelu maszynki do strzyżenia.

 

 

 

 

Braun Seria 5 HC5030 

 

Świetna bezprzewodowa maszynka wyposażona w 24 ustawienia długości strzyżenia w zakresie od 3 do 34 mm. Wyposażona dodatkowo w dwie nasadki grzebieniowe o zakresach 3 -24 mm i 14-34 mm. Pozwala to na modelowanie fryzury, nawet kiedy chcemy zachować dłuższe włosy.

Precyzja wykonania pozwala na dokładne strzyżenie, bez obaw o pozostające nieobcięte, pojedyncze włoski. Dzięki bezprzewodowemu działaniu nie musimy myśleć o przeszkadzającym kablu. Przewód potrzebny jest wyłącznie do ładowania maszynki. Cicha praca zapewnia komfort użytkowania, nawet wieczorem gdy inni domownicy śpią. Istotną zaletą maszynki Braun Seria 5 HC5030  jest jej wodoodporność. Cecha ta w istotny sposób zwiększa bezpieczeństwo jej użytkowania, nawet jeśli używamy jej w pobliżu źródeł wody. Łatwość zachowania maszynki w czystości, dzięki dołączonej do zestawu szczoteczce pozwala przedłużyć jej żywotność. Łatwość użytkowania podkreśla intuicyjność przycisków.

Do dyspozycji mamy również funkcję pozwalającą na zapamiętanie ostatniego ustawienia. Ułatwia ona ponowne korzystanie przy niezmienionych parametrach podczas kolejnego użycia. Wymienione cechy sprawiły, że klienci w swoich opiniach wystawiali wysokie oceny opisywanej maszynce.

 

 

 

 

Moser Chromstyle 1871 

 

W pełni profesjonalna maszynka do strzyżenia Moser Chromstyle 1871, przekracza niedogodności i odsuwa obawy użytkowników, chcących mieć do dyspozycji pewnie i precyzyjnie działające urządzenie. Jest to maszynka zasługująca na miano sprzętu profesjonalnego.

Wyposażona w precyzyjne ostrza Magic Blade dzięki ich ostrości gwarantuje precyzyjne cięcie. System Constant Speed dzięki sterowaniu procesorem zapewnia stałą prędkość i moc cięcia, niezależnie od stopnia naładowania akumulatora czy grubości i gęstości włosów. Akustyczny i wizualny, wykorzystujący diody LED, system informowania o stanie naładowania urządzenia, ułatwia planowanie pracy. Chociaż czas ładowania wynosi około 150 min, w pełni zasilona maszynka pozwala na długi czas pracy, sięgający nawet 100 minut.

Maszynka zaprojektowana w nowoczesny sposób, zyskała wysokie oceny w oczach klientów ceniących jej profesjonalizm i precyzję pracy. W dostępnych granicach długości cięcia mamy do dyspozycji zakres od 0,1 mm do 3 mm. Dodatkowe użycie nakładek grzebieniowych pozwala przycinać włosy na wybraną długość 3, 6, 9 i 12 mm. Do ładowania wykorzystuje się dołączoną do zestawu wygodną stację dokującą, co dla wielu klientów jest bardzo istotnym ułatwieniem.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status