Najlepsza automatyczna lokówka do krótkich włosów

Ostatnio aktualizowane: 21.09.18

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką automatyczną lokówkę do krótkich włosów wybrać?

 

Lokówka to funkcjonalny sprzęt do stylizacji włosów, który znajduje zastosowanie nie tylko w profesjonalnych salonach fryzjerskich, ale również świetnie sprawdza się do użytku domowego. Coraz bardziej popularne stają się modele automatyczne, które samoczynnie wciągają kosmyki i owijają je wokół elementów grzejnych, by po kilku sekundach uwolnić w formie skręconego loka. Niniejszy artykuł podpowie Ci, czym kierować się podczas zakupów. Z kolei dzięki zestawieniu na końcu dowiesz się, czym powinna charakteryzować się najlepsza automatyczna lokówka do krótkich włosów w 2018 roku.

 

 

Wybierając nowe urządzenie, warto wziąć pod uwagę rodzaj powłoki grzewczej. Najlepiej sprawdzają się wersje ceramiczne, które równomiernie się nagrzewają. Przy ich stosowaniu nie ma ryzyka spalenia włosów. Na rynku spotkać możemy również urządzenia z powłoką turmalinową lub teflonową, które są bardziej zaawansowane i gwarantują bezpieczną stylizację fryzury.

Istotna jest również możliwość regulacji temperatury, dzięki której możemy dostosować ciepło do grubości i kondycji naszych kosmyków. Zakres temperatury w tego typu urządzeniach może wynosić od 100 st. C do 250 st.C. Jeśli nie wiesz, jak dobrać parametr do swoich włosów możesz zdecydować się na model, który go automatycznie dopasuje.

Najlepsze automatyczne lokówki do krótkich włosów powinny być wyposażone również w funkcję jonizacji. Dzięki niej nasze włosy nie puszą się i nie elektryzują, są miękkie i pełne blasku. Ważne są również dodatkowe zabezpieczenia, takie jak funkcja automatycznego wyłączania, sygnał dźwiękowy informujący o tym, że lok jest gotowy czy blokada temperatury.

Użytkowanie urządzenia ułatwia odpowiednio wyprofilowana, miła w dotyku rączka. Zwróćmy uwagę, czy jest również antypoślizgowa, aby nie wypadła nam z ręki podczas pracy. Ponadto przydatne są również odpowiednio długi, obrotowy kabel, wygodny uchwyt do zawieszenia czy wyświetlacz LED pokazujący temperaturę.

 

 

Automatyczne lokówki do krótkich włosów – Ranking

 

 

Philips ProCare HPS940/00

 

W naszym zestawieniu chcielibyśmy zaprezentować Ci model Philips ProCare HPS940/00. Jest to automatyczna lokówka wyposażona w bezszczotkowy silnik oraz podgrzewany, tytanowy wałek ceramiczny. Dzięki takim rozwiązaniom włosy są automatycznie nawijane, nagrzewane i podkręcane.

Urządzenie posiada możliwość ustawienia temperatury w zakresie 3 poziomów: 170 st. C, 190 st. C i 210 st. C, a także 3 ustawienia czasu stylizacji: 12 s, 10 s i 8 s. Dzięki temu możemy uzyskać każdy typ loków, od luźnych po bardzo mocno skręcone. Obudowa przyrządu jest odporna na działanie wysokich temperatur, nie musimy zatem obawiać się o poparzenia.

Przy użyciu lokówki Philips ProCare HPS940/00 możemy skręcać włosy w różnych kierunkach. Kręcenie w jedną stronę sprawia, że nasza fryzura jest idealnie symetryczna. Z kolei nawijanie włosów na przemian pozwala nam uzyskać naturalny wygląd.

Urządzenie jest gotowe do pracy w 30 sekund. Posiada ono obrotowy kabel o długości 2 metrów, który zwiększa komfort użytkowania. Osoby, które zakupiły lokówkę twierdzą, że jest ona bardzo funkcjonalna i łatwa w użyciu.

 

 

 

 

Babyliss Curl Secret C1200E 

 

Nasz ranking nie byłby kompletny bez modelu Babyliss Curl Secret C1200E. Jest to automatyczna lokówka z opatentowaną technologią, dzięki której szybko i bez wysiłku uzyskamy piękne loki.

Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze. Samoczynnie wciąga ono kosmyk włosów, owija go wokół ceramicznych elementów grzejnych i po kilku sekundach uwalnia w formie skręconego loka. O tym, że proces jest zakończony informuje sygnałem dźwiękowym.

Model ten wyposażony jest w funkcję jonizacji, dzięki której włosy się nie elektryzują i nie puszą, są miękkie, elastyczne i lśniące. Przyrząd zbudowany jest z wysokiej jakości materiałów, a jego elementy grzejne chronią włosy przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury.

Sprzęt posiada możliwość regulacji temperatury (210 st. C oraz 230 st. C), dzięki czemu możemy dostosować ją do własnych potrzeb. Ustawiając czas na 8, 10 lub 12 sekund regulujemy skręt loków, od lekkich fal do mocno skręconych kosmyków.

Opinie o lokówce Babyliss Curl Secret C1200E są bardzo pozytywne. Wśród jej największych zalet konsumenci wymieniają szybkość nagrzewania, nowoczesny wygląd i łatwość użycia.

 

 

 

 

Manta MHC910 Molly 

 

Manta MHC910 Molly to automatyczna lokówka do krótkich włosów w dobrej cenie, która sama wciąga kosmyk włosów, owija go wokół elementu grzejnego i po kilku sekundach uwalnia w formie pięknie skręconego loka. Dzięki niej stylizacja fryzury jest bardzo łatwa i szybka.

Model ten wykonany jest z wytrzymałych materiałów, które są odporne na działanie wysokich temperatur. Jego rączka pokryta jest miłą w dotyku powłoką Soft Touch, która jest także antypoślizgowa. Z kolei wykonane z ceramiki turmalinowej elementy grzewcze zapewniają włosom gładkość i miękkość.

Obsługę urządzenia ułatwia długi, 2-metrowy, obrotowy kabel, uchwyt do zawieszania oraz lampka kontrolna. Lokówka emituje sygnał dźwiękowy, dzięki któremu wiemy, że lok jest gotowy. Sprzęt jest również bezpieczny, gdyż samoczynnie wyłącza się po 60 minutach. Nie musimy zatem martwić się o jego przegrzanie.

Urządzenie jest gotowe do pracy już po 4 minutach i posiada możliwość regulacji temperatury. Konsumenci podkreślają, że lokówka cechuje się dobrym stosunkiem ceny do jakości, jest lekka i poręczna.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 4.50 out of 5)
Loading...