Najlepsza automatyczna lokówka do krótkich włosów

Ostatnio aktualizowane: 12.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Szukasz łatwej w obsłudze automatycznej lokówki do włosów? Być może zastanawiasz się, który z dostępnych w sklepach sprzętów jest godny uwagi? Twoje wątpliwości z pewnością rozwieje nasz ranking, w którym opisaliśmy funkcjonalne urządzenia do stylizacji włosów. Na pierwszym miejscu plasuje się model Babyliss C1300E, który nagrzewa się w 40 sekund. Produkt daje nam możliwość wyboru temperatury nagrzewania (210 st. C albo 230 st. C), a także kierunku kręcenia włosów. Poza tym lokówka ma w komplecie dwie wymienne nasadki (o średnicy 25 mm i 35 mm), z pomocą których stworzymy loki różnej wielkości. Ponieważ sprzęt wyposażono w bezszczotkowy silnik, działa on niezawodnie przez długi czas. Drugie miejsce zajmuje urządzenie Babyliss Curl Secret C1200E, które ma funkcję jonizacji. Oznacza to, że lokówka zapobiega elektryzowaniu się włosów, co często utrudnia stylizację fryzury. Warto wspomnieć również o tym, że produkt ma wałek pokryty ceramiczną powłoką, a więc możemy zapobiec nadmiernemu przesuszeniu i uszkodzeniu struktury pasm podczas ich układania.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką automatyczną lokówkę do krótkich włosów wybrać?

 

Lokówka to funkcjonalny sprzęt do stylizacji włosów, który znajduje zastosowanie nie tylko w profesjonalnych salonach fryzjerskich, ale również świetnie sprawdza się do użytku domowego. Coraz bardziej popularne stają się modele automatyczne, które samoczynnie wciągają kosmyki i owijają je wokół elementów grzejnych, by po kilku sekundach uwolnić w formie skręconego loka. Niniejszy artykuł podpowie Ci, czym kierować się podczas zakupów. Z kolei dzięki zestawieniu na końcu dowiesz się, czym powinna charakteryzować się najlepsza automatyczna lokówka do krótkich włosów w 2021 roku.

 

 

Wybierając nowe urządzenie, warto wziąć pod uwagę rodzaj powłoki grzewczej. Najlepiej sprawdzają się wersje ceramiczne, które równomiernie się nagrzewają. Przy ich stosowaniu nie ma ryzyka spalenia włosów. Na rynku spotkać możemy również urządzenia z powłoką turmalinową lub teflonową, które są bardziej zaawansowane i gwarantują bezpieczną stylizację fryzury.

Istotna jest również możliwość regulacji temperatury, dzięki której możemy dostosować ciepło do grubości i kondycji naszych kosmyków. Zakres temperatury w tego typu urządzeniach może wynosić od 100 st. C do 250 st.C. Jeśli nie wiesz, jak dobrać parametr do swoich włosów możesz zdecydować się na model, który go automatycznie dopasuje.

Najlepsze automatyczne lokówki do krótkich włosów powinny być wyposażone również w funkcję jonizacji. Dzięki niej nasze włosy nie puszą się i nie elektryzują, są miękkie i pełne blasku. Ważne są również dodatkowe zabezpieczenia, takie jak funkcja automatycznego wyłączania, sygnał dźwiękowy informujący o tym, że lok jest gotowy czy blokada temperatury.

Użytkowanie urządzenia ułatwia odpowiednio wyprofilowana, miła w dotyku rączka. Zwróćmy uwagę, czy jest również antypoślizgowa, aby nie wypadła nam z ręki podczas pracy. Ponadto przydatne są również odpowiednio długi, obrotowy kabel, wygodny uchwyt do zawieszenia czy wyświetlacz LED pokazujący temperaturę.

 

 

Automatyczne lokówki do krótkich włosów – Ranking

 

 

Babyliss C1300E 

 

Sprzęt Babyliss C1300E ma moc 25 W i nagrzewa się w 40 sekund. Urządzenie wyposażono w bezszczotkowy silnik gwarantujący niezawodną pracę przez długi czas. Lokówka pozwala samodzielnie decydować o kierunku kręcenia włosów (w lewo, prawo albo naprzemiennie), a także o temperaturze stylizacji (do wyboru są dwie opcje: 210 st. C lub 230 st. C).

Wałek urządzenia pokryto ceramiczną powłoką, która zmniejsza ryzyko zniszczenia włosów. Co więcej, produkt ma funkcję jonizacji, a więc skutecznie zapobiega nadmiernemu puszeniu i elektryzowaniu się pasm. Lokówka jest lekka i ma wygodną rączkę, którą można pewnie chwycić. Opisywany model ma 2,5 m, obrotowy przewód zasilający.

W przypadku produktu Babyliss C1300E konsumentom najbardziej spodobało się to, że można samemu wybrać grubość loków (w zestawie są dwie wymienne nasadki). Z pomocą urządzenia na pewno stworzymy piękną fryzurę na ważne wyjście czy do pracy. Sprzęt cicho pracuje, a do tego jest bardzo łatwy w obsłudze.

Lokówka Babyliss C1300E ma moc 25 W. Urządzenie ma 2,5 m przewód. W zestawie są dwie wymienne nasadki do kręcenia włosów, ich średnica to 25 mm i 35 mm.

Zalety
Wygodna rączka:

Rączka sprzętu jest dobrze wyprofilowana, dlatego możemy ją pewnie chwycić i swobodnie manewrować lokówką.

2-stopniowa regulacja temperatury:

Urządzenie może nagrzewać się do 210 st. C lub 230 st. C. Jego działanie z łatwością dopasujemy do kondycji włosów i swoich potrzeb.

Bezszczotkowy silnik:

Produkt został wyposażony w bezszczotkowy silnik, który gwarantuje cichą i niezawodną pracę.

Funkcja jonizacji:

Ponieważ sprzęt ma funkcję jonizacji możemy pozbyć się problemu nadmiernie elektryzujących się i puszących włosów (mogłoby to utrudniać układanie fryzury).

Ceramiczna powłoka:

Wałek jest pokryty ceramiczną powłoką. Tego typu rozwiązanie sprawia, że możemy uniknąć uszkodzenia struktury pasm.

Wady
Niejasna instrukcja:

Dołączona do lokówki instrukcja jest napisana niezrozumiałym językiem, więc początkowo użytkowanie urządzenia może być stosunkowo trudne.

 

 

 

 

Babyliss Curl Secret C1200E 

 

Nasz ranking nie byłby kompletny bez modelu Babyliss Curl Secret C1200E. Jest to automatyczna lokówka z opatentowaną technologią, dzięki której szybko i bez wysiłku uzyskamy piękne loki.

Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze. Samoczynnie wciąga ono kosmyk włosów, owija go wokół ceramicznych elementów grzejnych i po kilku sekundach uwalnia w formie skręconego loka. O tym, że proces jest zakończony informuje sygnałem dźwiękowym.

Model ten wyposażony jest w funkcję jonizacji, dzięki której włosy się nie elektryzują i nie puszą, są miękkie, elastyczne i lśniące. Przyrząd zbudowany jest z wysokiej jakości materiałów, a jego elementy grzejne chronią włosy przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury.

Sprzęt posiada możliwość regulacji temperatury (210 st. C oraz 230 st. C), dzięki czemu możemy dostosować ją do własnych potrzeb. Ustawiając czas na 8, 10 lub 12 sekund regulujemy skręt loków, od lekkich fal do mocno skręconych kosmyków.

Opinie o lokówce Babyliss Curl Secret C1200E są bardzo pozytywne. Wśród jej największych zalet konsumenci wymieniają szybkość nagrzewania, nowoczesny wygląd i łatwość użycia.

Automatyczna lokówka do krótkich włosów Babyliss Curl Secret C1200E ma srebrną obudowę. Maksymalna temperatura urządzenia wynosi 230 st. C.

Zalety
Jonizacja:

Prezentowany model ma funkcję jonizacji. W efekcie, nawet jeśli będziemy często używać lokówki, nie musimy się martwić o to, że nasze włosy będą wyglądały na zniszczone. Jonizacja sprawia też, że kosmyki lepiej się układają.

Czas pracy:

W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, możemy ustawić pracę urządzenia na 8 s, 10 s lub 12 s. Jeśli wybierzemy najkrótszy czas, nasze włosy będą lekko pofalowane. 12 s sprawi, że kosmyki będą mocno skręcone.

Sygnał dźwiękowy:

Po upływie określonego czasu zostaniemy powiadomieni sygnałem dźwiękowym o tym, że pasmo zostało skręcone. Zdaniem wielu osób jest to bardzo przydatna funkcja, która usprawnia korzystanie ze sprzętu.

Ceramiczna powłoka:

Elementy grzejne są pokryte ceramiczną powłoką. Dzięki temu model jest delikatny dla włosów.

Wady
Gęste włosy:

W nielicznych komentarzach można przeczytać, że urządzenie nie do końca dobrze radzi sobie z kręceniem gęstych, grubych pasm.

 

 

 

 

Rowenta CF3710

 

Rowenta CF3710 to lokówka, z pomocą której wystylizujesz ładne i lśniące fale lub loki. Korzystanie z niej jest łatwe, więc sprzęt jest dobry również dla początkujących kobiet, które dopiero uczą się dobrze zawijać swoje kosmyki. Wykreowane lokówką fale wyglądają bardzo naturalnie i nadają się do codziennej stylizacji.

Sprzęt jest wyposażony w timer. Ma on 4 ustawienia, więc można go odpowiednio dopasować do włosów. Dodatkowo lokówka ma funkcję automatycznego wyłączania się. Lokówka pozwala na swobodną zmianę temperatury. Ma to szczególne znaczenie w przypadku cienkich włosów.

Lokówka ma odpowiednio wyprofilowany kształt, dzięki któremu można łatwo utrzymywać ją w dłoniach przez dłuższy czas. Sprzęt jest lekki, a nawijanie na niego włosów nie stanowi problemu. Jest to cenione przez wiele kobiet, którym zależy na szybkim oraz prostym tworzeniu ładnej fryzury.

Rowenta CF3710 to lokówka, która pozwala na zmianę temperatury. Jest ona wyposażona w timer. Moc tego urządzenia wynosi 24 W. Jest on odpowiedni dla cienkich oraz grubych włosów.

Zalety
Kształt:

Ze względu na odpowiedni kształt można bez problemu trzymać lokówkę w dłoniach przez dłuższy czas. Nie trzeba martwić się o to, że będzie nam niewygodnie i nie dokończymy fryzury.

Ustawienia:

Lokówka pozwala na zmianę temperatury - max.  230 st. C. Możliwe jest ustawienie timera. Dlatego po ustawionym czasie lokówka da nam sygnał w postaci dźwięku.

Wykonanie:

Sprzęt jest dobrze wykonany, więc z pewnością nie ulegnie zniszczeniu nawet na skutek bardzo częstego użytkowania, na przykład w salonie fryzjerskim.

Wady
Plątanie:

Podczas lokowania cienkich włosów należy być uważnym. Może się zdarzyć tak, że kosmyki zostaną przez sprzęt poplątane.

 

 

 

 

Czy lokówka automatyczna nadaje się do krótkich włosów?

 

Na rynku pojawiły się lokówki automatyczne, które są odpowiednie zarówno do długich, jak i krótkich włosów. Wciąż jednak wiele kobiet zastanawia się, czy tego typu urządzenia są odpowiednie do stylizacji krótkich pasm. Jeśli i Ty należysz do tej grupy, ta część artykułu powinna Cię zainteresować. W tekście wskazujemy, czy używanie lokówki automatycznej jest praktyczne, a dodatkowo dzielimy się radami na temat tego, jak dbać o sprzęt.

 

 

Lokówka automatyczna do krótkich włosów – czy warto kupić?

Duża grupa kobiet zastanawia się nad tym, czy warto inwestować w lokówkę automatyczną, jeśli mamy krótkie włosy. Chcielibyśmy Cię przekonać, że tego typu zakup z pewnością Cię zadowoli. Jak wiadomo, stylizacja fryzury przy użyciu takiego sprzętu jest znacznie prostsza, mimo że na początku wydaje się, że tak nie jest. Po kilku użyciach lokówki automatycznej zyskasz praktyczną wiedzę na temat tego, jak z niej korzystać, a wtedy stylizacja fryzury zajmie Ci mało czasu. Będziesz mogła ułożyć włosy np. tuż przed wyjściem do pracy czy na ważne spotkanie. Warto podkreślić, że używając lokówki mamy gwarancję, że loki będą ładnie skręcone.

 

Czy lokówka automatyczna nadaje się do stylizacji włosów ściętych na boba?

Ścięcie na tzw. boba jest modne już od kilku sezonów. Sporo kobiet ma także bardzo krótkie, zaledwie kilkucentymetrowe włosy. Czy w przypadku takich fryzur używanie lokówki automatycznej to dobre rozwiązanie? Niestety nie. Jeśli mamy bardzo krótkie włosy, nie będziemy mogli wydzielić odpowiednio długich pasm. W przypadku takiej fryzury lepiej skorzystać ze standardowej lokówki (zazwyczaj jest ona dostępna w znacznie niższej cenie, co według konsumentek stanowi jej niewątpliwy atut). Jeśli mamy krótkie włosy, do ich układania możemy wykorzystać także elektryczną szczotkę do stylizacji. Choć używając jej nie uzyskamy na głowie loków, nasze włosy będą wyraźnie uniesione. W efekcie będą wyglądać na gęstsze.

 

 

Jak zrobić loki bez lokówki?

Loki można wykonywać na kilka sposobów, o czym zaraz się dowiesz. Z pewnością wiesz, że ładny skręt uzyskamy za pomocą urządzeń do stylizacji włosów. W przypadku tego typu zabiegów kosmyki są jednak narażone na działanie ciepła, co może prowadzić do ich przesuszenia. Dobrym, a co istotne tanim sposobem na zrobienie loków jest używanie papilotów czy wałków. Z mniej standardowych rozwiązań można wymienić wykorzystanie wsuwek. Włosy należy nawijać na palec wskazujący, tak aby swoim kształtem przypominały pierścionki, a następnie przypiąć wsuwkami. Jeśli mamy dłuższe włosy, do ich skręcenia możemy użyć skarpetki. Musisz jednak zdawać sobie sprawę z tego, że wykonywanie zabiegów z użyciem nieoczywistych przedmiotów (tj. skarpetki) może być początkowo trudne, a tym samym zabierać dużo czasu i nie zawsze kończyć się sukcesem.

 

Lokówka automatyczna – czyszczenie

Warto znać nie tylko odpowiedź na pytanie, jaka lokówka automatyczna do krótkich włosów jest polecana przez fryzjerów, ale też dowiedzieć się, jak dbać o sprzęt. Nie jest to trudne zadanie. Urządzenie powinno nam służyć wyłącznie do stylizacji włosów. Po zakończeniu zabiegu należy odłączyć lokówkę od źródła zasilania. W celu przetarcia obudowy trzeba wykorzystywać delikatne ściereczki (np. te wykonane z mikrofibry). Często do sprzętów dołączane są specjalne czyściki służące do pozbywania się zabrudzeń z elementów grzejnych.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Manta MHC910 Molly

 

Manta MHC910 Molly to automatyczna lokówka do krótkich włosów w dobrej cenie, która sama wciąga kosmyk włosów, owija go wokół elementu grzejnego i po kilku sekundach uwalnia w formie pięknie skręconego loka. Dzięki niej stylizacja fryzury jest bardzo łatwa i szybka.

Model ten wykonany jest z wytrzymałych materiałów, które są odporne na działanie wysokich temperatur. Jego rączka pokryta jest miłą w dotyku powłoką Soft Touch, która jest także antypoślizgowa. Z kolei wykonane z ceramiki turmalinowej elementy grzewcze zapewniają włosom gładkość i miękkość.

Obsługę urządzenia ułatwia długi, 2-metrowy, obrotowy kabel, uchwyt do zawieszania oraz lampka kontrolna. Lokówka emituje sygnał dźwiękowy, dzięki któremu wiemy, że lok jest gotowy. Sprzęt jest również bezpieczny, gdyż samoczynnie wyłącza się po 60 minutach. Nie musimy zatem martwić się o jego przegrzanie.

Urządzenie jest gotowe do pracy już po 4 minutach i posiada możliwość regulacji temperatury. Konsumenci podkreślają, że lokówka cechuje się dobrym stosunkiem ceny do jakości, jest lekka i poręczna.

Manta MHC910 Dolly to dobra lokówka automatyczna do krótkich włosów do 150 zł. Maksymalna temperatura pracy to 210 st. C. Produkt ma czarną obudowę.

Zalety
Bezpieczeństwo:

Prezentowana lokówka automatycznie wyłącza się po upływie określonego czasu. Nawet jeśli zapomnimy odłączyć sprzęt od źródła zasilania i wyjdziemy z domu, nie musimy się obawiać, że dojdzie do niebezpiecznej sytuacji.  

Komfort:

Produkt ma dobrze wyprofilowany kształt, dzięki czemu utrzymanie go w dłoni nie jest trudne. Na komfort pracy wpływa także odpowiednio długi (2 m), obrotowy kabel.

Wykonanie:

Urządzenie zrobiono z dobrych gatunkowo materiałów. Elementy grzejne są odporne na zarysowania, a obudowa zbyt szybko się nie nagrzewa. Kabel zasilający jest mocno przytwierdzony do obudowy.

Wady
Czas nagrzewania:

Pojedyncze osoby twierdzą, że lokówka mogłaby się szybciej nagrzewać.

 

 

Philips ProCare HPS940/00

 

W naszym zestawieniu chcielibyśmy zaprezentować Ci model Philips ProCare HPS940/00. Jest to automatyczna lokówka wyposażona w bezszczotkowy silnik oraz podgrzewany, tytanowy wałek ceramiczny. Dzięki takim rozwiązaniom włosy są automatycznie nawijane, nagrzewane i podkręcane.

Urządzenie posiada możliwość ustawienia temperatury w zakresie 3 poziomów: 170 st. C, 190 st. C i 210 st. C, a także 3 ustawienia czasu stylizacji: 12 s, 10 s i 8 s. Dzięki temu możemy uzyskać każdy typ loków, od luźnych po bardzo mocno skręcone. Obudowa przyrządu jest odporna na działanie wysokich temperatur, nie musimy zatem obawiać się o poparzenia.

Przy użyciu lokówki Philips ProCare HPS940/00 możemy skręcać włosy w różnych kierunkach. Kręcenie w jedną stronę sprawia, że nasza fryzura jest idealnie symetryczna. Z kolei nawijanie włosów na przemian pozwala nam uzyskać naturalny wygląd.

Urządzenie jest gotowe do pracy w 30 sekund. Posiada ono obrotowy kabel o długości 2 metrów, który zwiększa komfort użytkowania. Osoby, które zakupiły lokówkę twierdzą, że jest ona bardzo funkcjonalna i łatwa w użyciu.

Philips ProCare HPS940/00 to lokówka automatyczna do krótkich włosów wyposażona w silnik bezszczotkowy. Waga modelu wynosi ok. 0,8 kg. Maksymalna temperatura sprzętu to 210 st. C.

Zalety
Kierunek kręcenia:

Użytkownik ma możliwość wyboru kierunku kręcenia loków - w lewo, w prawo i na przemian. W efekcie przy użyciu lokówki możemy w dowolny sposób wystylizować włosy.

Pielęgnacja:

W zestawie otrzymujemy szczotkę do czyszczenia wałka. Możemy więc odpowiednio zadbać o sprzęt, a tym samym zapewnić sobie maksymalny poziom higieny.

Czas nagrzewania:

Jak wskazują podane przez producenta informacje, model nagrzewa się w zaledwie pół minuty. Nie trzeba więc długo czekać, aby przystąpić do kręcenia włosów. Jest to szczególnie ważne, kiedy spieszymy się do wyjścia.

Regulacja:

Istnieje możliwość regulacji temperatury, jak również czasu pracy sprzętu. Dzięki temu można dostosować urządzenie do typu włosów. To daje pewność, że model poradzi sobie zarówno z cienkimi, jak i grubymi pasmami.  

Silnik:

Bezszczotkowy silnik nie nagrzewa się zbyt szybko. Nie ma więc ryzyka, że w trakcie stylizacji włosów poparzymy swoje dłonie.

Wady
Obudowa:

Część osób twierdzi, że obudowa jest podatna na zarysowania, dlatego tak ważne jest to, aby przechowywać produkt w bezpiecznym miejscu.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir