Ranking 5 najlepszych maszynek do włosów w 2020

Ostatnio aktualizowane: 28.05.20

 

Maszynka do włosów – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jeżeli szukasz dobrej maszynki do strzyżenia włosów i stylizacji zarostu, z pewnością zainteresuje Cię nasz ranking. Po analizie komentarzy konsumentów udało nam się wytypować najbardziej popularne obecnie sprzęty, które są chwalone za funkcjonalność i wygodne użytkowanie. Na pierwszym miejscu jest urządzenie Philips Multigroom MG7720/15, które ma w komplecie 14 wymiennych nasadek. Z pomocą tego modelu szybko przystrzyżesz włosy, bokobrody, wąsy i brodę. Sprzęt jest wodoodporny, co oznacza, że można go używać pod prysznicem, a nawet myć pod bieżącą wodą. Dodatkową zaletą produktu jest to, że ma wbudowany akumulator, więc nie wymaga podłączenia do prądu. Drugie miejsce w zestawieniu zajmuje maszynka Remington Alpha HC5150 z zasilaniem sieciowo-akumulatorowym. Urządzenie wyposażono w dwa grzebienie z 15 ustawieniami długości strzyżenia, a także w solidne ostrza. Nie jest to sprzęt, którego szukasz? Zachęcamy Cię więc do lektury dalszej części artykułu. Wśród pozostałych maszynek z pewnością jest taka, która pozwoli Ci na precyzyjne strzyżenie włosów i zarostu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką maszynkę do włosów kupić?

 

Maszynka do włosów to bardzo przydatny sprzęt. Zwłaszcza, gdy w domu mamy większą ilość osób, w szczególności mężczyzn, oraz umiemy wykazać się odrobiną zdolności manualnych. Takie urządzenia są uniwersalne, możemy je wykorzystać do podcięcia włosów, brody czy nawet włosów w nosie. Panowie sami mogą korzystać z tego typu urządzeń, by zadbać o swój wygląd zewnętrzny.

By nabyć dobry sprzęt nie musimy wydać dużo pieniędzy.  Dostępne są maszynki do włosów w dobrych cenach, które spełnią nasze oczekiwania. Jednak, by być zadowolonym z zakupu należy przyglądnąć się modelom dostępnym na rynku, porównać ich parametry. Przede wszystkim powinniśmy jednak zastanowić się nad naszymi potrzebami.

Aby pomóc Ci w wyborze odpowiedniego urządzenia omówimy kilka ich cech, które są najważniejsze w tego typu sprzętach. Są to m.in. ostrza, sposób zasilania czy jego waga.

 

 

Ostrza

Najważniejsze w każdej maszynce do włosów to odpowiednie ostrza. Podczas wyboru odpowiedniego modelu powinniśmy zwrócić uwagę, z jakiego materiału zostały wykonane noże. Najczęściej spotykane są ostrza ceramiczne, aluminiowe, stalowe i tytanowe. To, że są to odpowiednie materiały może świadczyć fakt, że producenci umieszczają ostrza wykonane z tych samych surowców w maszynkach przeznaczonych dla profesjonalistów. Najbardziej trwałe będą maszynki z tytanowym nożami, jednak ostrza wykonane z innych materiałów są również bardzo wytrzymałe, dzięki pokrywaniu ich specjalnymi powłokami węglowymi.

By zapewnić długą żywotność noży powinniśmy o nie odpowiednio zadbać. Powinniśmy unikać czyszczenia ich pod bieżącą wodą (pomimo tego, że producenci niektórych modeli zaznaczają, że takie czyszczenie jest dla nich bezpieczne). Oczyszczanie ostrzy ze skrawków włosów możemy wykonać z pomocą dołączonej szczoteczki. Powinniśmy również regularnie je naoliwiać. Zazwyczaj producenci dołączają do maszynek specjalną oliwę, która spowoduje wydłużenie ich żywotności. Należy również pamiętać o regularnym ostrzeniu noży.

Wyjątkiem będą tzw. maszynki z ostrzami samoostrzącymi się, które ostrzą się podczas użytkowania maszynki. Na rynku możemy także znaleźć maszynki do włosów, które samoczynnie się naoliwiają. Są to tzw. life lubricated. Oczywiście cena takich model jest wyższa od urządzeń nieposiadających tych funkcji. Jednak, jeśli będziemy korzystać z maszynki często, to takie ułatwienia zdecydowanie zaoszczędzą nam czasu.

 

Sposób zasilania

Obecnie na rynku dostępne są maszynki do włosów zasilane akumulatorowo, bądź sieciowo. Akumulatorowe urządzenia musimy regularnie ładować. W zależności od modelu, na jednym ładowaniu będziemy mogli korzystać z urządzenia od 30 do 50 minut. Natomiast ładowanie do pełnej baterii nie powinno trwać więcej niż godzinę. Choć zdarzają się modele, gdzie potrzeba nawet do 10 godzin by naładować akumulator. Niektórzy fryzjerzy odradzają akumulatorowe urządzenia i sami z nich nie korzystają. Twierdzą oni, że ruch ostrzy nie jest równomierny. Praca taka może powodować nierównomierne obcinanie włosów. Także długość obciętych włosów może się trochę różnić. Jednak sprzęt bezprzewodowy jest nieoceniony, jeśli dużo podróżujemy.

Maszynki zasilane sieciowo oferują stałą szybkość ruchu ostrzy tnących, gdyż ich moc regulowana jest prądem płynącym z gniazdka. Niestety, jeśli trafimy na model z krótkim kablem może on mocno redukować swobodę naszych ruchów. Albo będziemy musieli organizować przestrzeń do obcinania blisko źródła prądu, albo będziemy musieli dodatkowo dokupić przedłużacz. Z maszynek przewodowych rzadziej też korzystają osoby często podróżujące. A to dlatego, że takie modele zazwyczaj zabierają więcej miejsca. Zdarza się też, że na wyjeździe mamy problem ze znalezieniem odpowiedniego miejsca do użytkowania maszynki.

Możemy również zdecydować się na model akumulatorowy, który posiada możliwość pracy, gdy jest podłączony do prądu. Pamiętajmy jednak, że urządzenia takie to raczej maszynki akumulatorowe z dodatkową funkcją, a podłączenie ich do prądu podczas pracy nie wpłynie znacząco na sposób cięcia.

 

Waga

Waga maszynki do włosów jest niezwykle ważna. Gdy zakupimy zbyt ciężki model, może się szybko okazać, że nie starcza nam sił, by przytrzymać urządzenie w jednej ręce wystarczająco długo, by przeprowadzić całe strzyżenie. Problem może być większy dla osób, które nie korzystają z pomocy osób trzecich, a same używają maszynki do strzyżenia czy to włosów, czy brody. Drgająca ręka podczas wykonywania precyzyjnych zabiegów strzyżenia może spowodować, że zniweczymy naszą fryzurę.

Na rynku możemy znaleźć modele o wadze około 100 gram. Dostępne są również maszynki ważące 300 – 400 gram. Zastanawiając się, jaką maszynkę do włosów wybrać, powinniśmy pomyśleć o tym, jaki ciężar jesteśmy w stanie utrzymać w ręce przez dłuższy czas.

2-remington-alpha-hc5150

Zakres strzyżenia

Jak już wcześniej wspominaliśmy, maszynka do włosów nie musi służyć tylko do strzyżenia głowy. Dzięki różnorodnym końcówkom Panowie mogą takie urządzenie również wykorzystać przy stylizacji brody czy jako trymer do nosa lub uszu . Niektóre modele oferują kilka końcówek do stylowania zarostu. Pozwoli to Panom na wykonanie wszelakich zabiegów: przycięcie brody i wąsów do wymaganej długości. W zależności od urządzenia mogą to być długości z zakresu od 1 do 20 mm. Dodatkowe elementy umożliwią również zgolenie zarostu do gładkiej skóry, czy wymodelowanie brody do pożądanego kształtu.

Oczywiście podstawową funkcją maszynki do włosów jest strzyżenie włosów. Tak więc dopierając odpowiedni sprzęt do naszych potrzeb powinniśmy sprawdzić jakie nasadki producent oferuje w zestawie. Tutaj również panuje zróżnicowanie w zależności od modelu i producenta. Możemy znaleźć urządzenia na rynku, które oferują tylko 2 ustawienia długości strzyżenia. Są również takie maszynki, które pozwolą na aż 400 różnych ustawień. Natomiast zakres długości strzyżenia, które różne modele oferują wynosi od 0,5 mm do aż 42 mm.

Możliwe, że aż tyle ustawień nie będzie nam potrzebnych. Dlatego warto zastanowić się, jakiego rodzaju fryzury będziemy zakupionym sprzętem wykonywać. Jeśli będą to proste strzyżenia, o jednej długości nie musimy inwestować w urządzenia z dużą ilością ustawień. Jednak, gdy planujemy bardziej skomplikowane fryzury to warto zakupić model z większą ilością nasadek. Niektórzy producenci umożliwiają dokupienie końcówek do produkowanych przez siebie modeli.    

 

Dodatkowe akcesoria

Gdy zastanawiamy się nad tym, jaka jest najlepsza maszynka do włosów, często na myśl przychodzi model z dużą ilością dodatkowych akcesoriów. Tylko, jakie wyposażenie możemy znaleźć w zestawie z maszynką do włosów, oprócz nasadek? Często producenci dołączają specjalną oliwę, którą używamy do naoliwiania ostrzy.

Noże należy regularnie oliwić, by urządzenie służyło nam jak najdłużej. Bardzo często znajdziemy również szczoteczkę służącą do czyszczenia ostrzy. Standardowym wyposażeniem jest grzebień, który jest pomocny przy strzyżeniu włosów. W modelach przeznaczonych również do trymowania brody często znajduje się grzebień do przycinania wąsów i brody. Rzadziej w zestawie znajdziemy podstawkę czy nożyczki. Natomiast bardzo często producenci dołączają etui do modeli bezprzewodowych. Dzięki temu łatwiej jest je zabrać ze sobą w podróż.

 

 

5 najlepszych maszynek do włosów. Opinie w 2020 roku

 

Planujesz zakup dobrej maszynki do włosów? Rynek jest pełen tego typu urządzeń, dlatego wybór nie jest łatwy. Poniżej znajduje się zestawienie najlepszych  produktów z tej kategorii, które cieszą się dobrymi opiniami zadowolonych użytkowników.

 

1. Philips Trymer do brody Multigroom Series 7000 MG7720/15

 

Maszynka Philips Multigroom MG7720/15 jest funkcjonalna i umożliwia zarówno przycięcie oraz wystylizowanie zarostu, jak też strzyżenie włosów. Urządzenie ma w zestawie 14 wymiennych nasadek, w tym m.in. trymer do nosa. Sprzęt jest zasilany akumulatorowo, naładowana bateria pozwala na 120 minut pracy bez przerwy (czas ładowania wynosi 60 minut).

Produkt pozwala na golenie i strzyżenie na sucho oraz na mokro, dlatego możemy użytkować maszynkę także pod prysznicem. Urządzenie jest łatwe do utrzymania w czystości. Pokryty gumą, antypoślizgowy uchwyt sprawia, że sprzęt świetnie leży w dłoni i możemy nim swobodnie manewrować. Model ten wyposażono w podwójne ostrza ze stali, które wykazują odporność na stępienie.

W przypadku urządzenia Philips Multigroom MG7720/15 konsumentom najbardziej spodobało się to, że można precyzyjnie ogolić się nawet wtedy, gdy bateria jest bliska rozładowania. Wystarczy skorzystać z funkcji szybkiego ładowania trwającego jedynie 5 minut. Produkt jest lekki, a z uwagi na dołączone do zestawu etui możemy go bezpiecznie przechowywać i przewozić.  

Philips Multigroom MG7720/15 to urządzenie zasilane akumulatorowo. W pełni naładowana bateria zapewnia 120 minut działania bez przerwy. Model nadaje się do stylizacji i przycinania zarostu, jak również do strzyżenia włosów.

Zalety
Wodoodporność:

Maszynka jest wodoodporna, dlatego możemy jej używać pod prysznicem, a także myć pod bieżącą wodą.

Wymienne nasadki w komplecie:

Do produktu dołączono 14 różnych, wymiennych nasadek: do brody, zarostu, włosów oraz trymer do nosa i uszu.

Brak przewodu zasilającego:

Ponieważ maszynka nie wymaga podłączenia do prądu przewód zasilający nie ogranicza nam swobody ruchów.

Funkcja szybkiego ładowania:

Kiedy nam się spieszy i nie możemy czekać na naładowanie akumulatora, a musimy się ogolić, możemy skorzystać z funkcji szybkiego ładowania (trwa 5 minut).

Solidne ostrza:

Ostrza zostały wykonane ze stali odpornej na korozję, podczas pracy delikatnie pocierają o siebie, w efekcie czego nie ma ryzyka, że zbyt szybko się stępią.

Wady
Brak ruchomej głowicy:

Sprzęt nie ma ruchomej głowicy, dlatego niektórzy mężczyźni narzekają, że trudno jest im precyzyjnie przystrzyc bokobrody czy wąsy.

 

 

 

 

2. Maszynka do strzyżenia Remington HC 5150

 

2. Remington Alpha HC5150Druga godna uwagi maszynka to urządzenie marki Remington. Jest to sprzęt, który dostaniemy w bardzo korzystnej cenie. Jednocześnie jego jakość stoi na wysokim poziome.  Producent podkreśla, ze w maszynce zastosowano podwójną moc i wydajność.

Niezwykle mocny silnik maszynki bez problemu poradzi sobie nawet z najmocniejszymi i grubymi włosami. Dzięki temu proces strzyżenia jest skrócony. Urządzenie można stosować do strzyżenia także mokrych włosów. Jest to duży plus, który niezwykle ułatwia obcinanie włosów, szczególnie osobom nie mającym w tej kwestii dużego doświadczenia.

Silnik Pro Power jest bardzo wydajny i wytrzymały. W zestawie znajdziemy także samoostrzące ostrza oraz ostrze Advanced Steel. Ponadto w pakiecie znalazły się także 2 grzebienie, których regulacja pozwala na 15 ustawień długości. Maszynka zasilana jest sieciowo lub też akumulatorem. Jej praca starcza na ok. 30 minut strzyżenia.

Jeśli zastanawiasz się jaką maszynkę kupić, a nie chcesz przeznaczyć na to zbyt dużego budżetu, polecamy model Remington. Recenzje maszynki są bardzo pozytywne. Chwalona jest za skuteczność i szybkość strzyżenia.

Remington Alpha HC5150 to poręczna maszynka do włosów, którą możemy używać bezprzewodowo lub gdy jest podłączona do prądu. Model ten oferuje też kilka zakresów długości strzyżenia.

Zalety
Bezprzewodowa praca:

Producent tego urządzenia przewidział możliwość pracy bezprzewodowej. Możemy więc bez problemu zabrać sprzęt ze sobą w podróż i używać bez dostępu prądu. Jednak, jeśli jesteśmy w domu możemy równie dobrze używać urządzenia podłączonego do sieci elektrycznej.

Samoostrzące się ostrza:

Bardzo praktyczne rozwiązanie, jakim jest samoostrzące się ostrze znacznie ułatwi pracę z tym urządzeniem. Zapewni nam stałą ostrość przy każdym użyciu i zdejmuje z nas obowiązek pamiętania o konserwacji ostrza.

Możliwość regulacji długości:

Ta maszynka do włosów daje nam możliwość regulacji długości strzyżenia. Do dyspozycji mamy 15 ustawień. Zakres strzyżenia w tym urządzeniu wynosi od 1 mm do 42 mm.

Ergonomiczny kształt:

Konsumenci podają, że urządzenie bardzo dobrze trzyma się w dłoni. Dzięki przyjaznej konstrukcji maszynka nie wysuwa się z ręki podczas golenia.

Wady
Krótki czas pracy baterii:

Ta maszynka do włosów niestety jest w stanie pracować na jednym ładowaniu tylko do 30 minut. Jeśli planujemy większe strzyżenie powinniśmy upewnić się, że w pobliżu znajduje się gniazdko elektryczne.

 

 

 

 

3. Maszynka do strzyżenia włosów Philips QC5115/15

 

3. Philips QC5115 15Kolejna maszynka, która jest warta polecenia to produkt marki Philips. Urządzenie już od kilku lat cieszy się nieustającą popularnością. Jest to standardowy model, który sprawnie przystrzyże nasze włosy. Maszynka posiada regulowaną nasadkę grzebieniową, którą można ustawić na długość odpowiadającą naszym preferencjom.

Zakres strzyżenia to od 3 mm do 21 mm. Co więcej, jeśli zależy nam na bardzo krótkim strzyżeniu, możemy zdjąć nasadkę i wówczas będziemy mogli skrócić fryzurę do długości 0,5 mm. Kolejnym atutem maszynki jest jej bardzo cicha praca. W konsekwencji nasze dzieci nie przestraszą się głośnego i agresywnego hałasu.

Urządzenie jest bardzo bezpieczne w obsłudze. Specjalnie zaokrąglone nasadki nie podrażniają naszej skóry. Maszynka Philips posiada bardzo ergonomiczny kształt, dzięki czemu świetnie leży w ręku. Jej specjalna konstrukcja pozwala na płynne przesuwanie maszynki po głowie.

Ranking maszynek do włosów nie mógł pominąć tego modelu. Maszynka jest cicha i skuteczna. Komfortowo obcina włosy, nie szarpie ich, jest bardzo wygodna w użyciu.

Przewodowe urządzenie do obcinania włosów, które umożliwia ustawienie 11 długości strzyżenia w zakresie od 3 mm do 21 mm to Philips QC5115/15. Jest to dobra maszynka do włosów do 100 zł.

Zalety
Blokada długości:

Model ten oferuje funkcję blokady długości. Pozwala ona na zablokowanie wybranej przez nas długości strzyżenia. Nie musimy więc nastawiać interesującego nas zakresu za każdym razem, gdy wyjmujemy maszynkę z szafy. Nie przesunie się on również przez przypadek leżąc w szufladzie.

Samoostrzące się ostrza:

Ta funkcja jest niezbędna, jeśli planujesz często używać maszynki. Zapewnia ona ostrość noży na stałym poziomie, tak więc każdorazowo osiągniemy takie same rezultaty strzyżenia. Nie musimy też sami ostrzyć noży, lub szukać serwisu, który zrobi to za nas.

Atrakcyjna cena:

Philips QC5115/15 możemy kupić poniżej 100 zł. Jest to atrakcyjna cena za maszynkę do włosów o takiej jakości.

Wady
Głośność pracy:

Niektórzy użytkownicy wskazują, że maszynka dosyć głośno pracuje. Jest to jednak typ sprzętu, który zazwyczaj generuje hałas

 

 

 

 

4. Panasonic ER-HGP82 maszynka do strzyżenia włosów

 

4. Panasonic ER-GP 80Następny model cieszący się dobrymi opiniami to maszynka marki Panasonic. Ta japońska firma produkuje maszynki do golenia wysokiej klasy. Przeznaczone są one także dla profesjonalistów, gdyż są produkowane z najwyższą starannością i dokładnością.

W pakiecie znajdziemy trzy nasadki grzebieniowe, które pozwalają na uzyskanie fryzury o długości od 2 do 15 mm. Końcówek możemy w ogóle nie używać i wówczas będziemy mogli się cieszyć jeszcze krótszymi włosami. Maszynka została wyposażona w niezwykle precyzyjne ostrza X Tapers, które skutecznie przycinają włosy już za pierwszym pociągnięciem maszynki.

Ostrza są naostrzone pod kątem 45 stopni, co jeszcze zwiększa skuteczność i szybkość strzyżenia. Urządzenie zostało zaprojektowane w sposób, który zapewnie jego wygodną obsługę. Jest bardzo lekkie. Maszynka posiada bardzo wytrzymały akumulator, który starczy na 50 minut strzyżenia bezprzewodowego.

Panasonic produkuje profesjonalne maszynki do strzyżenia włosów, które charakteryzują się wysoką jakością. Maszynka posiada dobre recenzje. Jest  bardzo precyzyjna. Zaznacza się, że poradzi sobie nawet z bardzo gęstymi włosami.

Profesjonalna maszynka do włosów Panasonic ER-GP 80, której ostrza zostały wykonane z najwyższej jakości stali nierdzewnej. Użytkownik ma możliwość w tym sprzęcie regulowania długość cięcia w zakresie od 0,8 mm do 2 mm.  

Zalety
Wysokiej jakości ostrza:

Model ten został wyposażony w ostrza o najwyższej jakości. Noże wykonane zostały ze stali nierdzewnej. Noże są wyposażone w precyzyjną krawędź tnącą nachyloną 45 stopni. Zapewnia to doskonałe cięcie.

Mocny silnik:

Producent wyposażył tę maszynkę do włosów w silnik LINEAR MOTOR. Silnik ten posiada funkcję CONSTANT CONTROL, która zapewnia utrzymanie stałej, wysokiej prędkości podczas pracy urządzenia.  

Wady
Wysoka cena:

Chcąc zakupić to urządzenie musimy brać pod uwagę, że jego cena wynosi około 700 - 800 zł.

Brak funkcji samooliwienia:

Niestety Panasonic ER-GP 80 wymaga od użytkownika regularnej konserwacji polegającej na czyszczeniu i oliwieniu ostrzy. Jeśli zaniedbamy ten obowiązek urządzenie szybko przestanie nam dobrze służyć.

 

 

 

 

5. Babyliss Maszynka do strzyżenia włosów E823E Multi 6

 

5. Babyliss E823EOstatni godny polecenia produkt to maszynka do strzyżenia firmy Babyliss. To multifunkcyjne urządzenie sprawdzi się zarówno do strzyżenia włosów, jak i stylizacji brody i zarostu. Poradzi sobie także z nadmiernym owłosieniem uszach oraz nosie.

Maszynka jest zasilana sieciowo lub akumulatorowo. Zasilanie akumulatorem gwarantuje około 30 minut nieustannej pracy. Zapewnia to dużą wygodę użytkowania i pozwala jeszcze z większą łatwością dotrzeć w trudno dostępne miejsca.

Urządzenie zostało wyposażone w ostrza ze stali nierdzewnej. W zestawie znajdziemy 3 nasadki grzebieniowe, które posiadają różne długości. Dodatkowo w pakiecie jest precyzyjna nasadka z długością regulowaną od 1,5 – 4 mm. Dzięki niej precyzyjnie zadbamy o wygląd zarostu i dopracujemy jego kształt w najmniejszych detalach.

Producent gwarantuje także specjalną podstawkę, która ułatwia przechowywanie sprzętu. Maszynka posiada dobre rekomendacje. Zajmuje niewiele miejsca i ma bardzo wygodny kształt. Jest bardzo łatwa w użyciu. Jej nieduża waga gwarantuje duży komfort użytkowania.

Babyliss E823E to akumulatorowa maszynka do włosów, której długość cięcia możemy regulować w zakresie 1,5 mm – 4 mm.

Zalety
Dodatkowe funkcje:

Babyliss E823E oferuje nie tylko możliwość strzyżenia włosów. Za pomocą tego urządzenia będziemy mogli również wyciąć włosy w nosie i uszach, przyciąć brwi dzięki dołączonemu trymerowi. Natomiast panowie z brodą mogą za pomocą specjalnej nakładki przyciąć ją. Dodatkowo producent do zestawu dołącza nożyczki.

Przystępna cena:

Urządzenie to możemy zakupić za około 100 – 150 zł.

Wady
Brak funkcji samooliwienia:

Niestety model ten nie posiada funkcji samooliwienia. Użytkownik więc sam musi zadbać o to, by ostrza były dobrze naoliwione. Plusem jest to, że producent dołącza do maszynki olej do konserwacji.

Czas pracy akumulatora:

Niestety urządzenie pracuje na jednym naładowaniu tylko 30 minut. Musimy o tym pamiętać planując dłuższe strzyżenie. W przeciwnym wypad.

 

 

 

 

Jak naostrzyć maszynkę do strzyżenia włosów?

 

Maszynka do strzyżenia włosów znacząco ułatwia stylizację fryzury czy zarostu. Niemniej jednak po pewnym czasie ostrza tępią się, zwłaszcza w przypadku częstej eksploatacji sprzętu. Czy maszynkę do włosów można samodzielnie naostrzyć? Jak to zrobić? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej. Zebraliśmy dodatkowo kilka istotnych informacji o tym, jaka maszynka do strzyżenia włosów jest polecana przez fryzjerów.

 

 

Z czego powinny być wykonane ostrza maszynki?

Zazwyczaj urządzenia do strzyżenia włosów wyposażone są w ostrza wykonane ze stali nierdzewnej lub szlachetnej. Materiał ten wykazuje odporność na korozję, a dodatkowo nie jest podatny na uszkodzenia mechaniczne. Mówi się, że im bardziej solidne są ostrza, tym dłużej możemy cieszyć się efektywnością działania maszynki. W tym przekonaniu tkwi wiele prawdy, ponieważ wspomniany element jest jedną z najważniejszych części budowy tego rodzaju sprzętów.


Opcja samoostrzenia

W przypadku nowoczesnych maszynek do strzyżenia włosów nie powinniśmy mieć problemu z tępymi ostrzami. Wszystko ze względu na to, że zaawansowane technologicznie sprzęty mają opcję samoostrzenia. Dzięki temu urządzenie nie wymaga specjalistycznej konserwacji i pielęgnacji, a mimo to ostrza zachowują swoje właściwości. To bardzo dobre rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które z maszynki korzystają bardzo często, ponieważ nie muszą się martwić, że częste użytkowanie skróci żywotność ostrzy i samego sprzętu.

 

Jak można naostrzyć maszynkę do strzyżenia włosów?

Jeśli zauważymy, że nasza maszynka przestała precyzyjnie ścinać włosy (może się to zdarzyć również w przypadku modelu z funkcją samoostrzenia), jednym z najbardziej bezpiecznych rozwiązań jest skorzystanie z profesjonalnych usług ostrzenia sprzętów do strzyżenia. Zakłady zajmujące się konserwacją urządzeń i narzędzi fryzjerskich czy groomerskich można znaleźć w wielu miastach w Polsce. Skorzystanie z takich usług nie powinno nadwyrężyć naszego budżetu, gdyż przeważnie jest to koszt rzędu 30 zł (w zależności od urządzenia).

Zakłady zajmujące się ostrzeniem urządzeń do strzyżenia współpracują głównie z salonami fryzjerskimi, kosmetycznymi, a także z placówkami specjalizującymi się w pielęgnacji sierści zwierząt. Niemniej jednak do większości firm można bez przeszkód zgłosić się jako osoba prywatna, posiadająca maszynkę do strzyżenia włosów na własny użytek.

W przypadku, gdy nie mamy możliwości skorzystania z profesjonalnych usług ostrzenia maszynki, można wypróbować domowe sposoby. Jednym z nich jest przetarcie urządzenia po kawałku jeansu (w tym celu przydadzą nam się stare spodnie lub kurtka). Ważne jest, aby ostrze było całkowicie suche. Ta metoda często wykorzystywana jest również do wydłużenia żywotności tradycyjnych nożyków do golenia. Mówi się, że podczas pocierania maszynki o jeans usuwane są drobinki zanieczyszczeń zalegające na powierzchni ostrza, a jednocześnie wygładzają się mikroubytki.

Choć wiele osób podważa skuteczność opisanego sposobu, można go samodzielnie wypróbować. Warto też pamiętać, że istnieją inne, domowe sposoby ostrzenia – instrukcje ich przeprowadzenia znajdziemy na różnych portalach internetowych. Wiele osób dzieli się swoimi doświadczeniami publikując filmiki na popularnych portalach. Pamiętajmy jednak, że takie ostrzenie wymaga wprawy i nie zawsze jest polecane przez producentów maszynek.

 

 

Co zrobić, gdy ostrzenie nie pomaga?

Może się zdarzyć, że mimo ostrzenia maszynka wciąż nie działa tak, jak powinna. Często spotyka to osoby, które całkowicie zapomniały o pielęgnacji urządzenia po użyciu i nie dbały nawet o dokładne osuszenie ostrzy. W takiej sytuacji należy kupić nowy sprzęt albo wymienić głowicę na nową (co jest nieco tańszym rozwiązaniem).

Ostrzenie maszynki do strzyżenia jest bardzo ważne. Pamiętajmy, że tępe ostrza mogą doprowadzić do rozdwojenia lub uszkodzenia struktury włosów, a dodatkowo powodują zaczerwienienie i podrażnienie skóry, objawiające się niezbyt przyjemnym uczuciem pieczenia.

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Philips QG3371/16

 

1. Philips QG3371 16Pierwszy polecany przez nas produkt to wielofunkcyjna maszynka firmy Philips. Model marki Philips zadba zarówno o nasze włosy, jak i zarost. Jest to urządzenie wodoszczelne i całkowicie bezpieczne w użytkowaniu. Posiada bogaty pakiet akcesoriów.

W zestawie znajdziemy trymer i 7 nasadek. Nasadki grzebieniowe  posiadają regulację długości, do wyboru jest aż 18 ustawień. Dzięki temu z łatwością przytniemy brodę i uzyskamy długość, która nas interesuje. Trymer umożliwia wystylizowanie brody w najmniejszych szczegółach. Możliwe jest uzyskanie dokładności do 20 mm.

W pakiecie znajdziemy także obrotowy trymer, który świetnie sprawdzi się do usuwania zbędnego owłosienia z uszu oraz z nosa. Maszynka do strzyżenia jest bardzo szeroka (41 mm). Dzięki temu jeszcze łatwiej jest równo ostrzyc włosy. Akumulator tego urządzenia jest bardzo wydajny.

Urządzenie ładowane przez godzinę wystarczy na aż 50 minut strzyżenia bezprzewodowego. Według wielu opinii jest to najlepsza maszynka do włosów. Podkreśla się, że maszynka nie podrażnia skóry, jest delikatna i bezpieczna. Pracuje bardzo cicho. Jest to produkt godny polecenia.

Jeśli zastanawiasz się, jaka jest najlepsza maszynka do włosów w 2020 roku to podpowiadamy: Philips QG3371/16. Jest to bezprzewodowy model, który charakteryzuje się szybkim ładowaniem.

Zalety
Samoostrzące się ostrza:

Jest to funkcja, która powoduje, że użytkowanie maszynki jest znacznie łatwiejsze. Noże podczas wielokrotnego użytkowania utrzymują taką samą ostrość, nie musimy się więc martwić, że maszynka nierówno utnie włosy. Także nie musimy pamiętać, by regularnie sprawdzać ostrza.

Samosmarujące się ostrze:

Konserwacja tego urządzenia sprowadza się do minimum. Dzięki zastosowaniu ostrzy, które same się smarują nie musimy sami się tym zajmować. Ich oliwienie następuje automatycznie, także ilość oliwy dostosowywana jest przez urządzenie według jego potrzeb.

Bogate wyposażenie:

Kupując maszynkę Philips QG3371/16 otrzymujemy bogate wyposażenie, które pozwoli nam nie tylko zadbać o fryzurę. Za pomocą dodatków wymodelujemy także brodę. W skład zestawu wchodzą: mini golarka, trymer oraz trymer do nosa i uszu. Komplet uzupełniają: grzebień do przycinania wąsów i brody, grzebień do modelowania i etui.

Praca bezprzewodowa:

Model ten oferuje możliwość pracy bezprzewodowej. Nie jesteśmy więc już skazani na ciemne pomieszczenie, gdzie znajduje się jedyne gniazdko elektryczne. Urządzenie możemy użyć w każdym miejscu, nawet w aucie w czasie podróży.

Szybki czas ładowania:

Producent podaje, że urządzenie jest już zdolne do pracy po godzinie ładowania. Nie musimy więc się martwić, jeśli przed planowanym strzyżeniem zapomnieliśmy podłączyć urządzenia do ładowania.

Wady
Cena:

Niestety, by stać się właścicielem tego urządzenia musimy znaleźć w naszym portfelu około 250 zł.  

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
5 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kasia
Kasia
1 year ago

To dosyć drogie opcje, mimo wszystko… Szukam czegoś w nieco niższej cenie. Czytałam trochę o Adler AD 2827, ale brakuje mi właśnie takiego sprzętu w zestawieniach.

Damian
Damian
1 year ago
Reply to  Kasia

To dobry sprzęt akurat, w dobrej cenie. Coraz częściej zresztą słyszę o tym modelu od Adlera 🙂

ddff
ddff
1 year ago

tępota czasem przytłacza jak się patrzy na jakość opisów, gdynt to akumulator, nie ważna moc i że podczas twardych gęstych włósów taka akumulatorowa zabawka będzie ciągnać włosy, żenua ale 3/4 recenzji właśnie tak wygląda

DMCA.com Protection Status