Lokówka stożkowa efekt

Ostatnio aktualizowane: 04.08.20

 

Lokówka stożkowa efekt

 

Jeśli natura nie obdarzyła Cię bujnymi lokami, nie musisz się martwić, wystarczy bowiem zakupić odpowiednią lokówkę. Niestety, wybór takiego przyrządu nie jest tak prosty, jakby się mogło wydawać. Musisz bowiem wziąć pod uwagę bardzo wiele aspektów. Aby ułatwić Ci ten wybór przygotowaliśmy dla Ciebie ten oto poradnik. Pokażemy w nim, na co zwrócić uwagę podczas zakupu oraz jakich efektów możesz spodziewać się po najlepszych urządzeniach. Co więcej, na końcu artykułu znajdziesz niewielkie zestawienie, w którym opisaliśmy dwie najlepsze lokówki stożkowe.

Najważniejszą rzeczą, na jaką musisz zwrócić uwagę jest opcja regulacji temperatury. Bowiem, nie każde rodzaje włosów powinny być traktowane wysokimi temperaturami. Jeśli Twoja fryzura jest delikatna, a Twoje końcówki bardzo cienkie, zalecamy używanie możliwie najmniej nagrzanych sprzętów. Zalecaną temperaturą urządzenia będzie 150 st. C. Inaczej jest w przypadku, gdy Twoje włosy są gęste i grube. Niestety, lekko nagrzane modele nie będą sobie w stanie poradzić z taką fryzurą. Dlatego dla osób o grubych i ciężkich włosach polecamy lokówki, których maksymalna temperatura wynosi od 200 st. C do nawet 220 st. C. Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na to, czy regulacja ciepła jest skokowa czy płynna. Dobrze, aby interesujące Cię urządzenie miało duży i czytelny ekran LCD, na którym będziesz w stanie wybrać odpowiednią temperaturę.

Kolejną, istotną rzeczą jest regulacja czasu nagrzewania. Niestety, wiele osób nie wie, jak długo powinno się nagrzewać jeden kosmyk. W efekcie duża grupa osób wystawia swoje włosy na działanie zbyt wysokich temperatur przez zbyt długi czas, co może skutkować popaleniem końcówek. Z tego powodu producenci zamontowali sygnalizację świetlną w lokówkach. W pierwszej kolejności wybierasz czas kręcenia jednego kosmyka. W standardowych modelach masz możliwość wyboru trzech wartości: od 5 sekund do 20 sekund. Gdy już wszystko ustawisz możesz zająć się modelowaniem fryzury. Wystarczy zawinąć kosmyk wokół stożka, a urządzenie poinformuje Cię o końcu czasu nagrzewania.

Następną, bardzo ważną kwestią jest powłoka znajdująca się na produkcie. W tym poradniku polecamy sprzęty wykonane z ceramiki. Materiał ten znany jest z równomiernej dystrybucji ciepła po całej swojej powierzchni. Dzięki temu uzyskane loki będą sobie równe. Warto dodać, że jeśli chcesz, aby Twoje fale rozpoczynały się u nasady głowy, wybór sprzętu stożkowego jest najlepszym wyborem. Ze względu na swój specyficzny kształt, urządzenie jest znacznie prostsze w użyciu.

Parametrem, który będzie miał dla Ciebie duże znaczenie jest moc sprzętu. Im będzie ona wyższa, tym szybciej lokówka będzie gotowa do pracy. Najlepsze modele mogą być używane już po 30 sekundach od podłączenia do prądu.

Warto również przyjrzeć się bliżej dodatkom, jakie oferuje interesujący Cię sprzęt. Ciekawym udogodnieniem jest funkcja jonizacji. Z jej pomocą, włosy nie puszą i nie elektryzują się. Zamiast tego, dostrzec można ich blask.

Aby zagwarantować sobie komfort użytkowania lokówki, koniecznie przyjrzyj się wykonaniu jej rączki. Upewnij się, czy została ona pokryta antypoślizgowym i termoochronną powłoką. Sprawi to, że w czasie użytkowania urządzenie nie wypadnie Ci z dłoni, ani nie poparzy Cię. Warto również upewnić się, że kabel w urządzeniu ma opcję obrotu wokół własnej osi. Takie rozwiązanie zagwarantuje Ci większą mobilność podczas stylizacji fryzury.

 

 

Lokówki stożkowe – Ranking

 

 

Philips ProCare HPS940/00

 

Znana na całym świecie marka Philips stworzyła wysokiej klasy model ProCare HPS940/00. Lokówka stożkowa tej firmy została wykonana z najwyższej jakości materiałów, co jest gwarantem jej długowieczności. Co więcej, powłoka na tym produkcie została wykonana z ceramiki. Materiał ten znany jest z równomiernego rozkładu temperatury. Możesz mieć zatem pewność, że loki będą równe.

Dużą zaletą modelu jest jego krótki czas nagrzewania, wynoszący jedynie 30 sekund po podłączeniu go do prądu. Ucieszą się z tego osoby, które modelują swoje fryzury chwilę przed wyjściem rano do pracy.

Ta najlepsza lokówka stożkowa w 2020 roku przeznaczona jest zarówno dla osób o delikatnych, cienkich włosach, jak i osób o bardzo bujnej fryzurze. Bowiem, urządzenie posiada trzystopniową regulację temperatury w zakresie 130 st. C – 210 st. C. Dzięki temu każda osoba samodzielnie dopasuje moc maszyny do swoich potrze. Możesz również regulować czas nagrzewania. Jeśli interesują Cię niewielkie, dyskretne loki wybierz ośmiosekundowe nagrzewanie. Twoje włosy zostaną mocniej skręcone, gdy wybierzesz 10 sekund lub 12 sekund pracy.

Warto dodać, że przyrząd jest w bezpieczny, bowiem po 60 minutach automatycznie sam się wyłączy. Co więcej rękojeść wykonana została z nieprzewodzącego ciepło materiału. To właśnie te cechy sprawiły, że opinie konsumentów o tym modelu są tak pozytywne.

 

 

 

 

Remington CI9532

 

Model CI9532 firmy Remington to bardzo elegancka i wytrzymała lokówka stożkowa w dobrej cenie, która w krótkim czasie przemieni Twoje proste włosy w burzę loków. Największą zaletę tego sprzętu jest jego bardzo trwała konstrukcja, co sprawia, że produkt ten posłuży Ci na lata. Co więcej, prezentowane urządzenie posiada specjalną, ceramiczną powłokę. Materiał ten sprawia, że ciepło jest równomiernie rozprowadzane po całej powierzchni włosa. Dzięki temu uzyskane loki będą sobie równe. Drugim powodem użycia właśnie tego tworzywa jest to, że nie nagrzewa się przesadnie szybko do wysokich temperatur, robi to raczej stopniowo. Sprawia to, że Twoje włosy nie zostaną spalone podczas użytkowania.

Ponieważ wytrzymałość na temperaturę różnych typów włosów jest inna, prezentowany model posiada opcję manualnego regulowania temperatury. Dzięki temu osoby o cienkich i bardzo delikatnych fryzurach będą mogły używać temperatur od 130 st. C do 170 st. C. Z kolei dla osób o grubych, gęstych i ciężkich włosach polecane jest używanie lokówki nagrzanej do 210 st. C.

Atutem tego sprzętu jest krótki czas nagrzewania się, bowiem po podłączeniu do prądu produkt jest gotowy do pracy po upływie 30 sekund. Co więcej, po upływie 60 minut, model automatycznie się wyłączy. Lokówka posiada wyświetlacz LCD, na którym w prosty sposób możesz zmieniać temperaturę.

Opinie konsumentów o tej lokówce Remington są bardzo pochlebne. Wielu użytkowników doceniło opcję blokady temperatury, która zapobiega przed przypadkową zmianą.

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status