Gofrownice do włosów ranking

Ostatnio aktualizowane: 24.10.20

 

Valera Wawe Master 647.03 i Babyliss BAB2151 to dwie najlepsze  gofrownice do włosów, które udało nam się wyłonić po przeanalizowaniu produktów dostępnych na rynku. Przy wyborze uwzględniliśmy wiele aspektów, w tym oceny konsumentów, jak również cenę produktu i technologie, jakie wykorzystano w ich produkcji. Nie bez znaczenia są też funkcjonalne rozwiązania. Valera Wawe Master 647.03 to model z cyfrowym wyświetlaczem, którego obsługa jest bardzo prosta. Ponieważ urządzenie ma system regulacji temperatury, łatwo dostosujemy jego pracę do naszych potrzeb. Warto zauważyć, że jest to gofrownica z generatorem jonów. Poza tym urządzenie posiada długi, wygodny kabel, który sprawia, że użytkowanie karbownicy będzie łatwiejsze. Jeśli jednak szukasz nieco mniejszego produktu idealnego w podróży, polecamy Ci model mini, jakim jest Babyliss BAB2151. Model ten ma niewielkie płytki, jest lekki i łatwy w obsłudze.

 

 

Jaką gofrownicę do włosów kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Gofrownica, częściej nazywana karbownicą, to urządzenie, które było bardzo popularne w latach 90 i na początku XX wieku. Karbowane włosy były popularne, zarówno wśród nastolatek, jak i dorosłych kobiet. Z czasem urządzenie tego typu zaczęło tracić na popularności. Powróciło jednak do salonów fryzjerskich i do naszych domów. Stosowane jest do przygotowywania stylizacji, w tym przede wszystkim unoszenia włosów u nasady. W tym poradniku chcielibyśmy przedstawić cechy, jakie powinna posiadać najlepsza gofrownica do włosów. Poruszymy kwestie mocy, regulacji temperatury, jak i samych płytek.

Moc – jaką gofrownicę do włosów wybrać?

Na rynku znajdziemy modele o mocy 15 W, jak również takie, których moc sięga 150 W. Nie jest tak, że urządzenie mocniejsze jest lepsze. Dla naszych włosów nie ma to znaczenia. Moc ma wpływ tylko na to, jak szybko nagrzewają się płytki, a także jak dużo prądu zużywa karbownica. Słabe urządzenia potrzebują więcej czasu, ale trzeba zauważyć, że czasem 15 W jest wystarczające, zwłaszcza, jeśli mamy do czynienia ze sprzętem mini. Najwięcej osób decyduje się na wybór produktów o średniej mocy.

 

Regulacja temperatury

Każda kobieta ma inne włosy. Jedne cieszą się grubymi pasmami, inne narzekają na cienkie włosy. Dlatego też tak ważne jest to, aby urządzenie posiadało system regulacji temperatury pracy, najlepiej w dużym zakresie. Wiele modeli ma regulację od ok 100 st. C do 200 st. C. Dla włosów grubych odpowiednia temperatura to ok. 200 st. C, a dla cienkich ok. 150 st. C. Pamiętaj, że duża temperatura faktycznie przyspieszy pracę, ale może też uszkodzić strukturę włosa.

Ważne jest to, aby regulacja temperatury nie stanowiła dla użytkownika problemu.  Przyjrzyj się, czy interesujący Cię model ma blokadę. Niektóre urządzenia tego nie posiadają i w czasie pracy możemy przypadkowo zwiększyć lub zmniejszyć temperaturę karbownicy. O ile w przypadku zmniejszenia temperatury nie ma żadnego zagrożenia, o tyle w przypadku znacznego zwiększenia może dojść do przypalenia końcówek. Pamiętaj, że włosy spalone się nie zregenerują, trzeba je obciąć.

 

Automatyczne wyłączenie – jaka gofrownica do włosów jest najlepsza

Wiele kobiet zostawia podłączoną lokówkę, prostownicę czy karbownicę i wychodzi z domu. Jest to niebezpieczne nie tylko dla urządzenia, ale także mieszkania. Takie urządzenia osiągają sporą temperaturę i jeśli będą miały kontakt z ubraniami, może dojść do pożaru. Innym scenariuszem jest awaria gofrownicy. Dlatego producenci oferują swoim klientkom modele z automatycznym systemem wyłączania po kilkunastu-kilkudziesięciu minutach od ostatniej aktywności.

 

Wielkość płytek

Jeśli masz dużo włosów i są one długie, lepszym rozwiązaniem jest zakup karbownicy z dużymi płytkami. Z drugiej strony takie sprzęty są dość duże, a więc niezbyt mobilne. Poza tym nie pozwalają na precyzyjne karbowanie niewielkiego pasma. Warto też podkreślić, że wielkość sprzętu wpływa na komfort jego przechowywania. Nie każdy ma na tyle duże szafki, aby łatwo zmieścić w nich sporej wielkości model.

 

Płytki karbujące – materiał

Płytki w karbownicy mogą być wykonany z ceramiki, z turmalin lub turmalin z domieszką ceramiki. Popularny jest też tytan. Turmaliny i tytan to źródło jonów ujemnych, które hamuje elektryzowanie się włosów. Dzięki nim fryzura jest piękna, błyszcząca i wygładzona, a nie napuszona. Ceramika nie ma tych właściwości, ale jest zdecydowanie tańsza. Z pewnością odradzamy modele wykonane z teflonu, który nie stanowi wystarczającego zabezpieczania dla struktury włosa.

 

Konstrukcja

Zwróć uwagę na to, żeby gofrownica była solidna i wygodna. Chodzi tutaj przede wszystkim o praktyczną rączkę, jak również sam system obsługi. Nie bez znaczenia jest termoizolacja. Niestety nie każdy sprzęt ją posiada, dlatego szybko się nagrzewa, co grozi poparzeniem.

Na wygodę wpływ ma również kabel. Im jest on dłuższy, tym większy mamy zasięg pracy. Kolejna kwestia to jego obrotowość. Jeśli kabel będzie sztywny, trudniej będzie nam operować karbownicą.

Solidna obudowa ma też wpływ na żywotność sprzętu. Jeśli urządzenie zsunie nam się z półki i spadnie na podłogę, może się zepsuć. Jeśli kupisz dobry, mocny model, raczej nie dojdzie do takiej sytuacji.

 

Lampka kontrolna

Polecamy wybór urządzenia, które ma lampkę kontrolną informującą nas o tym, że osiągnęło ono odpowiednią temperaturę lub jest podłączone do prądu.

Sprzęt All in One

Coraz więcej producentów, stawiając na wygodę konsumenta, jego portfel, a także urozmaicając swoją ofertę, produkuje sprzęty typu All-in-One. Zwykle jest to połączenie karbownicy z prostownicą, czasem również lokówką. W tym wypadku warto zwrócić uwagę, jak przebiega proces wymiany płytek z płaskich na karbowane.

 

Gofrownice do włosów w dobrych cenach

Koszt zakupu tego typu sprzętu waha się od 50 zł do nawet 400 zł. Więcej kosztują urządzenia profesjonalne, z automatycznym systemem regulacji temperatury co jeden stopień. Mniej zapłacimy za te, w których temperaturę zmienia się w skokach co 5-10 stopni. Cena zależy też od producenta, designu produktu i jego funkcjonalności. Nie bez znaczenia jest renoma danych modeli.

 

 

Najlepsze gofrownice do włosów w 2020 roku

 

Powyżej przedstawiliśmy cechy dobrej karbownicy, aby teraz przejść do zestawienia przedstawiającego najlepszego produkty. Nasz ranking gofrownic do włosów zawiera najciekawsze modele dostępne na polskim rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Valera Wawe Master 647.03

 

Valera Wawe Master 647.03 to urządzenie z cyfrowym wyświetlaczem, którego obsługa jest niezwykle prosta. Ponieważ jest to model z generatorem jonów i posiada ceramiczną powłokę, jest on bezpieczny dla naszych włosów i dodatkowo sprawia, że nie są one zbyt napuszone.

Każda kobieta ma inne pasma, u jednych osób są one grube, a u innych cienkie, dlatego producent uwzględniając potrzeby różnych włosów zastosował w tym modelu regulację temperatury na 8 różnych poziomach w zakresie od 140 st. C do 210 st. C. Warto też wspomnieć, że karbownica posiada bardzo praktyczną funkcję blokowania temperatury dla bezpieczniejszej stylizacji naszych włosów. Nie musisz się obawiać, że ustawiona na początku temperatura zmieni się w trakcie stylizacji.

Wiele kobiet zapomina o odłączeniu od prądu takich urządzeń, jak prostownica czy właśnie karbownica, dlatego model ten ma system automatycznego wyłączenia po 60 minutach bezczynności.

Opinie o gofrownicach do włosów tego producenta są bardzo pochlebne. Konsumenci bardzo pozytywnie odnieśli się do wykonania sprzętu, jego funkcji, jak również kabla. Zauważają, że jest on wystarczająco długi i przy tym wygodny, dzięki czemu nie utrudnia karbowania włosów.

 

 

 

 

Babyliss BAB2151

 

Dobra i tania gofrownica do włosów w wersji mini to Baby Crimp firmy Babyliss. Jest to produkt skierowany do osób prywatnych i salonów fryzjerskich. Model ten nagrzewa się do maksymalnej temperatury 200 st. C i posiada płynną jej regulację.

Zastosowana tutaj nanoceramiczna technologia sprawia, że płytki nie uszkodzą naszych włosów. Warto też zauważyć, że są one stosunkowo małe, co sprawia, że praca z karbownicą jest bardziej precyzyjna, a samo urządzenie niezwykle mobilne. 15 centymetrowe płytki są wygodne, a w torbie nie zajmują dużo miejsca. Sprzęt posiada 1,8 metrowy kabel. Jest on praktyczny w użyciu, także w podróży.

Jak zauważają konsumenci jest to precyzyjnie wykonany model. Bardzo pozytywnie odnoszą się do jego gabarytów, a także energooszczędności. Pomimo tego, że nie posiada zaawansowanych funkcji, ani jonizacji kobiety chwalą go.

 

 

 

 

Tondeo Trio Crimper

 

Karbownica do włosów Trio Crimper firmy Tondeo to produkt o mocy 35 W. Urządzenie szybko nagrzewa się do maksymalnej temperatury 210 st. C. Warto jednak zauważyć, że sprzęt ten posiada system regulacji temperatury od 60 st. C do 210 st. C. Jest to więc doskonałe rozwiązanie do salonów fryzjerskich, z których usług korzystają osoby o różnych typach włosów. Należy bowiem pamiętać, że słabe pasma nie mogą być karbowane zbyt wysoką temperaturą, a w przypadku tych gęstych niska będzie wiązała się z wydłużeniem pracy.

Model posiada powlekane ceramiczną powłoką płytki, które nie tylko szybko się nagrzewają, ale są też bezpieczne dla naszych włosów. Nie musimy więc obawiać się, że po stylizacji stracą swój blask. Jak zauważają styliści, po zastosowaniu tej karbownicy włosy są bardziej puszyste, pięknie się błyszczą i dobrze prezentują.

Konsumenci w swoich ocenach podkreślają, że prezentowana karbownica jest bardzo solidna, łatwa w obsłudze i wygodna. Jest to zasługa długiego, 3 metrowego, a do tego skrętnego kabla.

 

 

 

 

First FA 5670-4

 

First Austria 5670-4 to model profesjonalny przeznaczony również do użytku prywatnego. Ma trzy elementy grzejne. Płytki karbownicy zostały pokryte powłoką turmalinową, która jest bezpieczna dla naszych włosów. Poza tym emituje ona jony ujemne, które sprawiają, że włosy nie elektryzują się, są wygładzone i błyszczące.

Za sprawą sporej mocy, która wynosi 80 W, karbownica szybko się nagrzewa. Urządzenie ma system regulacji temperatury w zakresie od 120 st. C do 200 st. C. W ten sposób łatwo dostosujesz sprzęt do potrzeb swoich włosów.

Wiele konsumentek zauważa, że jest to nie tylko wygodny i solidny sprzęt, ale dodatkowo bezpieczny, gdyż jego obudowa jest zabezpieczona przed nagrzewaniem. To bardzo ważne dla osób, które samodzielnie wykonują stylizację włosów z użyciem gofrownicy. Model ten ma też wygodny, obrotowy kabel, który nie ogranicza naszych ruchów.

Konsumenci w swoich ocenach podkreślają, że jest to wygodna, bardzo praktyczna karbownica.

 

 

 

 

Babyliss 2165U

 

Marka Babyliss zdecydowanie wyróżnia się na rynku fryzjerskim. Sprzęty, które oferuje ta firma cechują się nie tylko solidnym wykonaniem, ale też zastosowaniem najnowszych technologii. Nie inaczej jest w przypadku modelu Babyliss 2165U. Ta gofrownica to jeden z bardziej innowacyjnych sprzętów, jakie znajdziemy na rynku.

Posiada ona turmalinowo-ceramiczne płytki, które są w pełni bezpieczne dla naszych włosów. Nie musisz obawiać się, że przy częstym użytkowaniu karbownicy struktura Twoich włosów zostanie uszkodzona.

Model ten posiada płytkę o wymiarach 5,2 cm x 8,5 cm. Sprzęt został wyposażony w technologię szybkiego nagrzewania. W zaledwie 10 sekund osiągniesz pożądaną temperaturę. Warto zauważyć, że karbownica ma przełącznik zmiany temperatury na 10 poziomach (maksimum to 210 st. C).

Produkt wyposażony jest w lampkę kontrolną, przełącznik włącz i wyłącz, a do tego system automatycznego wyłączania po 72 minutach. Poza tym urządzenie ma świetną termoizolację, która gwarantuje nam bezpieczeństwo w czasie wykonywania stylizacji.

Model ceniony jest za funkcje, wykonanie, jak również to, że nie uszkadza struktury włosa.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Babyliss BAB2151E

 

Jeśli poszukujesz nowoczesnego i wydajnego sprzętu, to powinieneś bliżej przyjrzeć się karbownicy BAB2151E. Jest to godne polecenia urządzenie, wyprodukowane przez znaną markę Babyliss. Atutem tego produktu jest niska cena.

Największą zaletą modelu są jego kompaktowe rozmiary, co sprawia, że sprzęt może zostać zabrany w każdą podróż. Równocześnie, nie będzie zajmować Ci niezbędnego miejsca w walizce. Długość tego produktu to tylko 15 cm, zatem zmieści się on do podręcznej torebki i będziesz mógł go mieć zawsze przy sobie.

Następnym atutem modelu jest innowacyjna technologia Instant Heat, która zapewnia utrzymanie stałej temperatury karbowania, na wysokości aż 200 st. C. Ponadto producent zapewnia, że całkowity czas nagrzewania jest dość krótki. Z tego powodu wiele osób decyduje się na użycie sprzętu przed wyjściem do pracy. W razie potrzeby, osoby o grubych włosach mogą użyć wysokiej temperatury grzania, aby zmienić fryzurę.

Ta karbownica w dobrej cenie jest pozytywnie oceniana przez konsumentów. Wiele osób doceniło ceramiczną płytę, która nie wpływa negatywnie na strukturę włosa. Co więcej gwarantuje ona równomierną dystrybucję ciepła, przyczyniając się do powstania eleganckich fal.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status