Automatyczne lokówki do włosów ranking

Ostatnio aktualizowane: 03.02.23

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Dla osób szukających automatycznej lokówki do włosów przygotowaliśmy ranking, w którym opisaliśmy modele cieszące się obecnie największą popularnością. Konsumenci polecają w szczególności urządzenie Philips StyleCare Prestige BHB876/00, które nagrzewa się w 30 sekund. Sprzęt wyposażono w długi, obrotowy przewód zasilający, a więc możemy nim swobodnie manewrować. Produkt ma nienagrzewającą się obudowę, za sprawą której ryzyko poparzenia dłoni i skóry głowy zostało zmniejszone do minimum. Lokówka ma też duży wałek pokryty ceramiczną powłoką z keratyną, można na niego nawijać grube pasma. Stylizacja fryzury nie powinna więc zająć nam zbyt dużo czasu. Mimo że sprzęt marki Philips ma wiele zalet nie spodobał Ci się? W takim razie koniecznie sprawdź model Babyliss C1300E, który kręci włosy aż na trzy różne sposoby. Jest to dobrze wykonana lokówka, która z pomocą jonizacji wygładza kosmyki i poprawia ich kondycję. Ten automatyczny sprzęt bez problemu wciąga pojedyncze kosmyki i sprawnie je nawija.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Lokówka ma wałek o dużej powierzchni, co pozwala na nawinięcie grubszego pasma, a tym samym szybsze ułożenie fryzury. Produkt ma 27 kombinacji ustawień, dlatego możemy bez przeszkód stworzyć drobne loczki, jak też subtelne fale.

Wady

Minimalna temperatura stylizacji fryzury to 170 st. C. Panie mające cienkie i słabe włosy powinny zachować szczególną ostrożność podczas używania lokówki, aby przypadkowo ich nie przesuszyć.

Podsumowanie

Urządzenie ma nienagrzewającą się obudowę, co pozwala uniknąć poparzenia dłoni oraz skóry głowy. Sprzęt jest lekki i dobrze leży w dłoni. Do zestawu dołączono akcesoria umożliwiające dokładne wyczyszczenie lokówki. Co ważne, model nagrzewa się w 30 sekund, dlatego układanie fryzury nie powinno potrwać zbyt długo.

Drugi wybór

Zalety

Dzięki jonizacji po lokowaniu włosy wyglądają bardzo dobrze i są miękkie, do tego nie elektryzują się. Obrotowy przewód nie plącze się i łatwo się nim operuje. Ceramiczne powłoki nie niszczą włosów i równomiernie się nagrzewają.

Wady

System obsługi lokówki nie jest najłatwiejszy, więc początkujące osoby mogą mieć problem z szybkim kręceniem loków.

Podsumowanie

Lokówka ma moc 25 W. Sprzęt ma 3 różne tryby kręcenia włosów, w prawo, w lewo i naprzemiennie. Jest to urządzenie działające automatycznie. Ma ono silnik bezszczotkowy, który działa lepiej, niż inne typy.

Rozważ też

Zalety

Cechą, która przyciąga kupujących jest szybkie nagrzewanie się lokówki. Urządzenie jest gotowe do pracy w ciągu 30 sekund. Dodatkowo ma trzy ustawienia dotyczące kierunku skrętu loków i ułatwiający manewrowanie sprzętem obrotowy kabel.

Wady

Nie wszystkie włosy są podatne na kręcenie za pomocą tej lokówki. Bywa, że właścicielki niepodatnych włosów nie są zadowolone ze sprzętu, jako mało wydajnego. Dodatkowo przy takim typie włosów uciążliwy jest ciężar lokówki, gdyż, aby uzyskać skręt trzeba trzymać lokówkę z zakręconym kosmykiem dłużej niż przy innym typie włosów.

Podsumowanie

Sprzęt pozwala na zachowanie kontroli nagrzania pasm włosów, co zapobiega ich zniszczeniu. Został on też wyposażony w sygnalizację dźwiękiem, gdy pasmo jest nakręcone. Priorytetem jest też bezpieczeństwo użytkowania – lokówka po 20 min bezczynności się zahibernuje, a po 60 minutach wyłączy całkowicie.

 

 

Jaką lokówkę automatyczną kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Włosy to jeden z największych atrybutów kobiety i każdego dnia powinny pięknie się prezentować. Dlatego od czasu do czasu warto zmienić swoją fryzurę i np. stworzyć imponujące loki rodem z Hollywood. Poza tym, mając proste włosy często pragniemy zmienić je w kręcone, do tego jest jednak potrzebne odpowiednie urządzenie – dzięki temu poradnikowi dowiesz się, jaką lokówkę automatyczną wybrać.

 

 

Dlaczego warto wybrać lokówkę automatyczną?

Na rynku istnieje kilka rodzajów urządzeń służących do kręcenia włosów. Te automatyczne są niezwykle proste w użyciu, ponieważ same potrafią nawijać włosy na wałek. Stają się coraz bardziej popularne, bo ułatwiają stylizację fryzury. Nie trzeba się obawiać, że źle zakręcimy włosy lub loki będą kręcić się w różne strony. Nawet panie, które do tej pory nie używały tego typu urządzeń nie muszą się obawiać o efekt końcowy – także amator poradzi sobie z ich obsługą. Tak naprawdę niemal bez znaczenia jest sposób trzymania lokówki, bo zawsze uzyskuje się podobny skręt loków po obu stronach głowy. Poza tym niewidoczny jest odcisk klipsa na włosach, który przy modelu tradycyjnym pojawia się praktycznie za każdym razem.

Automatyczna lokówka to jednak nie tylko wygoda, ale również bezpieczeństwo. Jako, że sama nakręca włosy, ryzyko poparzenia dłoni czy skóry głowy znacznie się zmniejsza – a w przypadku urządzeń standardowych jest ono naprawdę duże. Jeśli produkt będzie używany w sposób właściwy, wskazany w instrukcji, nie ma ryzyka zaplątania się i uszkodzenia włosów. Jeżeli jednak pasmo zostanie wkręcone źle, urządzenie wyda dźwięk ostrzegawczy i automatycznie się wyłączy, aby uniknąć spalenia włosów.

W niektórych modelach samodzielnie można wybrać czas nagrzewania włosów, dzięki czemu można uzyskać różnego rodzaju loki – luźne, sprężyste lub mocno skręcone. Możemy też wybierać pomiędzy urządzeniami, które nawijają włosy na wewnętrzny wałek lub mają obrotowy korpus.

 

Rodzaj płyty grzewczej

To naturalne, że przed zakupem chcemy dowiedzieć się, jaka lokówka automatyczna jest najlepsza.  Pod uwagę należy brać kilka podstawowych parametrów – pierwszym z nich jest rodzaj powłoki grzewczej. Bez względu na rodzaj lokówki, zaleca się stosowanie jednej zasady: nie powinno się kupować modeli z metalowymi końcówkami.

Metal ma to do siebie, że szybko się nagrzewa, a przy kontakcie z włosami może je spalić. Dlatego lepiej wybierać produkty ceramiczne, które nagrzewają się równomiernie. Ciekawą propozycją są również urządzenia z powłoką turmalinową, teflonową lub tytanowo-turmalinową – są one bardziej zaawansowane technicznie i gwarantują bezpieczną stylizację fryzury.

 

Moc

Przy wyborze urządzeń do suszenia i stylizacji włosów pod uwagę powinno się brać także moc. Choć w kontekście samego działania lokówki nie jest ona tak ważna, to lepiej wybrać model o większej mocy – będzie szybciej się nagrzewał, a to pozwoli na zaoszczędzenie czasu. Z pozoru kilka dodatkowych minut nie robi zbyt dużej różnicy, ale z pewnością docenimy szybkość nagrzewania się urządzenia, kiedy otrzymamy niespodziewane zaproszenie na spotkanie, które ma odbyć się za pół godziny.

 

Regulacja temperatury

Nie zapominajmy też o regulacji temperatury, która odgrywa tu bardzo ważną rolę. Nasze włosy różnią się – niektóre są naprawdę grube i mocne, jednak są również te bardzo delikatne i cienkie. Dobrą lokówkę automatyczną cechuje możliwość samodzielnego doboru temperatury, dzięki czemu dostosujemy urządzenie do swoich preferencji i potrzeb. Osoby, które nie wiedzą, jaka temperatura będzie najlepsza dla ich włosów, mogą wybrać modele, które automatycznie dostosowują temperaturę nagrzewania.

Jonizacja

Parametrem ostatnim, ale równie ważnym co poprzednie, jest funkcja jonizacji. Często nie zwracamy na nią uwagi, a to głównie dzięki niej włosy są lśniące i wspaniale wyglądają. Wraz z ciepłem lokówki emitowane są kationy, czyli dodatnie jony, które powodują uciążliwe elektryzowanie się włosów. Modele wyposażone w jonizację wydzielają jony ujemne, które neutralizują te dodatnie, a fryzura staje się wygładzona i błyszcząca.

 

Dodatkowe zabezpieczenia

Automatyczna lokówka ma kilka dodatkowych opcji, które czynią ją urządzeniem niezwykle bezpiecznym dla włosów. Przed pierwszym zakręceniem włosów zaleca się przeczytanie instrukcji obsługi, aby uniknąć nieprawidłowego wkręcenia pasm. Jeśli jednak to się zdarzy, lokówka wyda ostrzegawczy sygnał i wyłączy się, by zapobiec spaleniu włosów. Wyposażona została także w zabezpieczenie przed przegrzaniem – jeśli przez dłuższy czas będzie nieużywana, również sama się wyłączy. W wielu modelach dostępna jest blokada temperatury, dzięki której niemożliwa jest przypadkowa zmiana stopnia nagrzania wałka, która mogłaby niekorzystnie wpłynąć na włosy.

 

Lokówki automatyczne w dobrych cenach

Cena produktu uzależniona jest od wielu czynników – m.in. mocy i rodzaju powłoki, czyli cech wymienionych wyżej. Znaczenie ma także marka urządzenia. Za lokówkę znanej i renomowanej firmy trzeba zapłacić więcej, jednak jest to inwestycja na wiele lat. Urządzenia najpopularniejszych marek kosztują zazwyczaj ok. 200-300 zł, co wbrew pozorom nie jest tak dużą ceną za profesjonalny produkt z opatentowaną technologią. Loki tak naprawdę kręcą się same, nie trzeba też pilnować, w którą stronę włosy zostały zakręcone na wałek.

 

 

Najlepsze automatyczne lokówki do włosów w 2023 roku

 

Każda kobieta marzy o idealnej fryzurze, której ułożenie zajmie mniej niż 20 min. Producenci, chcąc zaspokoić oczekiwania klientów, wprowadzają na rynek coraz bardziej skomplikowane urządzenia, których zadaniem jest ułożenie niesfornych kosmyków. Niestety, część z nich jest zbyt mocno rozbudowana, dlatego samodzielna stylizacja staje się wręcz niemożliwa. Inne sprzęty palą nasze włosy, przez co stają się one suche i niezdrowe. Pojawia się więc pytanie, jaki model kupić, aby być zadowolonym z funkcjonalności i wygody użytkowania. Aby ułatwić zadanie, stworzyliśmy ranking automatycznych lokówek do włosów, które najczęściej są polecane przez konsumentów.  

 

Nasze zalecenia

 

Philips StyleCare Prestige BHB876/00

 

Philips StyleCare Prestige BHB876/00 to urządzenie z ceramiczną powłoką z keratyną. Podczas stylizacji substancja ta przenika do włosów, w efekcie czego wyglądają na zdrowe i mocne. Sprzęt daje nam możliwość regulacji temperatury nagrzewania. Do wyboru mamy 3 możliwości: 170 st. C, 190 st. C oraz 210 st. C.

Lokówka nagrzewa się w 30 sekund, dlatego szybko jest gotowa do użytku. Wałek jest o 113% większy w porównaniu do podobnych urządzeń, dlatego możemy nawijać na niego znacznie grubsze pasma. Produkt ma 2 m, obrotowy przewód zasilający. Sprzęt automatycznie wyłącza się po 60 minutach bezczynności, co zapobiega jego przegrzaniu.

Jak przekonują konsumenci, prezentowany model jest idealny dla wszystkich kobiet marzących o kręconych włosach. Z jego pomocą można stworzyć loki o dowolnej wielkości, jak również delikatne fale. Urządzenie ma nienagrzewającą się, czarną obudowę. W komplecie otrzymujemy akcesoria do rozdzielania pasm oraz do czyszczenia wałka. Dodatkową zaletą produktu jest regulacja kierunku nawijania włosów (w lewo, prawo lub naprzemiennie).

Lokówka Philips StyleCare Prestige BHB876/00 nagrzewa się w 30 sekund. Sprzęt pozwala na stylizację fryzury w temperaturze 170 st. C, 190 st. C lub 210 st. C. Model wyposażono w obrotowy przewód o długości 2 m.

Zalety
Ceramiczna powłoka wałka:

Wałek, na który nawijane są włosy, został pokryty ceramiczną powłoką. Pod wpływem wysokiej temperatury uwalnia się z niego keratyna, która odbudowuje pasma.

Nienagrzewająca się obudowa:

Obudowa urządzenia nie nagrzewa się, dlatego możemy uniknąć poparzenia skóry.

Pionowa konstrukcja:

Z uwagi na pionową konstrukcję sprzętu możemy nawijać włosy zgodnie z naturalnym kierunkiem, w jakim się układają.

Funkcjonalność:

Z pomocą lokówki możemy stworzyć delikatne fale lub drobne loczki – do wyboru mamy 27 ustawień.

Duży wałek:

Wałek ma większą powierzchnię niż w przypadku innych urządzeń, a to umożliwia nawijanie grubszych pasm i szybszą stylizację fryzury.

Wady
Za głośne sygnały dźwiękowe:

Specjalne sygnały dźwiękowe informują o tym, kiedy należy odwinąć pasmo z wałka. Według konsumentów są one jednak zbyt głośne.

 

 

 

 

Babyliss C1300E

 

Babyliss C1300E to sprzęt o mocy 25 W, co w zupełności wystarczy, aby bez problemu kręcić włosy. Lokówka ma 3 tryby pracy: w prawo, lewo, naprzemiennie. Dlatego można wypróbować każdy rodzaj i wybrać taki, który pozwala wykonać najpiękniejsze skręty. Warto dodać, że jest to urządzenie automatyczne, więc samoistnie chwyta za kosmyki i je kręci, trzeba jednak nauczyć się systemu obsługi.

Kabel został skonstruowany w taki sposób, że nie plącze się podczas lokowania. Kiedy zmieniasz pozycję przewód swobodnie obraca się wokół własnej osi. Lokówka ma funkcję jonizacji, jony ujemne zmiękczają włosy, a do tego nadają im zdrowego blasku. Funkcja ta jest ceniona przez większość kobiet, zwłaszcza narzekających na puszenie włosów.

Powłoka lokówki jest wykonana z ceramiki. Materiał ten równomiernie się nagrzewa, więc włosy nie są narażone na zniszczenia, a oprócz tego wyglądają bardzo dobrze. Większość użytkowników jest bardzo zadowolona z zakupu urządzenia, w recenzjach podkreślają, że jest ono użyteczne.

Babyliss C1300E to lokówka o mocy 25 W. Pozwala kręcić włosy w różne strony. Jej powłoka jest wykonana z ceramiki. Automatyczny sprzęt samoistnie kręci loki.

Zalety
Tryby lokowania:

Lokówka nie jest jednostajna i pozwala na lokowanie w różny sposób. Kręcić można w prawo, w lewo, a nawet naprzemiennie.

Wygoda użytkowania:

Sprzęt sam wciąga pojedyncze kosmyki, więc nie musimy sami ich przygotowywać. Dodatkowo obrotowy kabel nie przeszkadza podczas korzystania z lokówki.

Efekty na włosach:

Po lokowaniu włosy wyglądają bardzo dobrze. Dzięki jonizacji oraz ceramicznej powłoce kosmyki są miękkie, błyszczą się i wyglądają na bardzo zdrowe.

Wykonanie:

Sprzęt jest dobrze wykonany i nie psuje się po kilku użyciach.

Wady
Łatwość obsługi:

Lokówka jest dość skomplikowana w obsłudze, więc czynność ta może być trudna dla początkujących.

 

 

 

 

BaByliss BAB2665E

 

BaByliss BAB2665E to lokówka do włosów, która sprawi, że będziesz cieszyła się pięknymi lokami na swojej głowie. Jest to produkt automatyczny, więc wystarczy, że przybliżysz kosmyk włosów do sprzętu, a lokówka sama go pokręci. Ze względu na to, że korzystanie ze sprzętu nie jest tak męczące, jak w przypadku tradycyjnych lokówek stylizacja włosów przebiega bardzo sprawnie. 

Komora lokówki jest wykonana z ceramiki. Dzięki temu materiałowi model rozgrzewa się bardzo szybko, a ciepło jest rozprowadzane równomiernie. Nie musisz długo czekać, aby sprzęt się nagrzał, również nakręcanie pasm zajmuje dosłownie sekundę. Szybkość pracy lokówki jest ceniona przez wiele użytkowniczek i właśnie dlatego wypowiadają się o niej bardzo pozytywnie. 

Model pozwala użytkownikom na zmianę temperatury kręcenia włosów. Do wyboru są temperatury: 190 st. C, 210 st. C i 230 st. C. Możesz wybrać odpowiednie warunki do stylizacji swoich włosów. Warto dodać, że sprzęt jest dobrze wyprofilowany i trzymanie go przez cały proces kręcenia nie sprawia problemu.

BaByliss BAB2665E to lokówka, która pozwala na zmianę temperatury. Jej przewód ma długość 2,5 m. Nagrzewanie się sprzętu zajmuje około 30 sekund.

Zalety
Bezpieczeństwo:

Lokówka dba o to, aby korzystanie z niej nie niszczyło kosmyków. Jej powłoka jest ceramiczna, a włosy się po niej ślizgają. Aby ich nie uszkodzić można wybrać najniższą temperaturę. Jeżeli nie korzystasz ze sprzętu przez 20 minut, przechodzi on w stan hibernacji, jeżeli bezczynność osiągnie 60 minut, wyłącza się.

Wygoda:

Rączka modelu jest bardzo dobrze wyprofilowana, dlatego trzymanie jej przez dłuższy czas nie jest trudne. Poza tym lokówka nie jest ciężka, a większość pracy jest wykonywana za nas.

Stylizacja:

Lokówka daje nam możliwość kręcenia włosów na 3 różne sposoby. Dlatego możesz bardzo często zmieniać swoją stylizację.

Wady
Trwałość rezultatów:

W zależności od porowatości włosów efekt może nie być wystarczająco długotrwały. Średnio loki rozprostowują się po kilku godzinach.

Głośność:

Lokówka jest stosunkowo głośna, co może być denerwujące dla niektórych użytkowników i ich domowników.

 

 

 

 

Rowenta CF3710

 

Automatyczna lokówka So Curlss CF3710 to prosty i skuteczny sposób, by uzyskać efekt burzy loków w bardzo krótkim czasie. Mechanizm działania umożliwia dostosowanie siły skrętu do typu włosów. Potrójny zakres temperatury sprawia, że nasza fryzura może przybrać różne formy: od lekkich fal, aż po mocne loki. Czas skrętu kontrolowany jest przez zintegrowany timer, który poinformuje nas o zakończonej pracy.

Powłoka wałka pokryta jest turmalinowym materiałem, który nadaje włosom blask i gładkość. Silnik urządzenia pracuje w prawo, w lewo i naprzemiennie, co w znacznym stopniu pomaga osiągnąć efekt różnokształtnych loków.

So Curlss CF3710 to dobra i tania automatyczna lokówka do włosów. Pomimo stosunkowo niskiej ceny, spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Według konsumentów, ważnym parametrem, który wyróżnia produkt spośród innych jest oszczędność energii. Jeśli podłączone urządzenie nie jest używane przez 20 min, obniża swoją temperaturę, dzięki czemu pobór prądu znacznie maleje.

Lokówka Rowenta CF3710 umożliwia wybranie jednej z 3 temperatur – 170 st. C, 200 st. C i 230 st. C. Długość przewodu zasilającego jest równa 1,8 m.

Zalety
Łatwa obsługa:

Produkt jest łatwy w obsłudze, więc z jego użytkowaniem poradzi sobie także osoba, która nigdy wcześniej nie korzystała z tego typu sprzętów. Stylizacja włosów jest prosta i nie zajmuje dużo czasu.

Elementy grzejne:

Ceramiczna powłoka turmalinowa jest delikatna dla włosów i nie niszczy ich. Dzięki temu nasze kosmyki pozostaną lśniące i gładkie.

Wady
Zaczep:

Na kablu zasilającym nie ma zaczepu do zawieszenia urządzenia. Przez to jego przechowywanie może okazać się nieco utrudnione.

Grube i długie włosy:

Część osób uważa, że lokówka nie najlepiej radzi sobie ze skręcaniem długich i grubych włosów.

 

 

 

 

Philips Procare HPS950/00

 

Innym, wysoko ocenianym przez konsumentów produktem jest Philips Procare HPS950/00. Jest to wysokiej klasy urządzenie, które często wykorzystywane jest w profesjonalnych zakładach fryzjerskich.

Automatyczna lokówka charakteryzuje się bardzo precyzyjnym działaniem. Zamontowany wewnątrz bezszczotkowy silnik sprawia, że kolejne pasma mogą być skręcone w prawo, w lewo lub naprzemiennie. Taka praca pozwala nam osiągnąć efekt naturalnych fal czy loków.

Ponadto, pokryty ceramiczną powłoką wałek subtelnie wciąga pasma włosów nie powodując ich szarpania i wyrywania. To właśnie dlatego produkt jest ulubieńcem wielu użytkowników. Jego precyzyjna mechanika dba o kondycję nie tylko naszej fryzury, ale również struktury włosów, wygładzając ją i uspokajając. Zastosowane w urządzeniu funkcje pozwalają nam regulować temperaturę, czas oraz charakter nadmuchu. Poza tym technologia jonizacyjna sprawia, że możemy zapomnieć o naelektryzowanych, sterczących włosach. Te wszystkie zalety powodują, że produkt jest bardzo funkcjonalny i wygodny w użyciu.

Elegancki, kompaktowy design oraz 2 metrowy przewód sprawiają, że produkt jest mobilny i możemy mieć go zawsze przy sobie. Jest świetnym zamiennikiem zwykłej lokówki, ponieważ włożymy go torebki tuż po skończonej stylizacji.

Philips Procare HPS950/00 to automatyczna lokówka z białą obudową. Użytkownik ma możliwość ustawienia jednego z 3 poziomów temperatury. Długość przewodu zasilającego wynosi 2 m.

Zalety
Czas nagrzewania:

Lokówka nagrzewa się w zaledwie 30 sekund. Czas oczekiwania jest krótki, co pozwala szybko przystąpić do stylizacji włosów. Jest to szczególnie ważne rano, kiedy spieszymy się do wyjścia.

Łatwa obsługa:

Użytkowanie sprzętu jest proste, co potwierdzają opinie konsumentów. Wybór temperatury, a także czasu nagrzewania nie zabiera dużo czasu. Przyciski są odpowiednio duże i nie zacinają się. Dużym ułatwieniem jest dołączona do zestawu instrukcja obsługi.

Design:

Wielu osobom przypadł do gustu design urządzenia. Biała obudowa prezentuje się niezwykle elegancko, a bladoróżowe elementy są subtelne i niezwykle kobiece. Dzięki temu lokówka dobrze się prezentuje w łazience.

Wady
Nagrzewa się:

Niektórzy konsumenci twierdzą, że obudowa stosunkowo szybko się nagrzewa, dlatego w trakcie stylizowania włosów trzeba uważać, aby nie poparzyć dłoni.

 

 

 

 

Jak używać lokówki automatycznej?

 

Lokówki automatyczne polecane są w szczególności Paniom, którym mimo wielu prób nie udało się stworzyć efektownych loków przy pomocy tradycyjnego urządzenia do stylizacji – lokówki nie automatycznej. Choć początkowo wydaje się, że użytkowanie takich sprzętów jest trudne, nie do końca jest to prawda. Wystarczy pamiętać o kilku prostych zasadach, aby w szybki i łatwy sposób zakręcić włosy. W naszym tekście zawarliśmy kilka przydatnych wskazówek. Dowiedz się, jaka lokówka automatyczna jest polecana przez profesjonalnych fryzjerów i jak jej używać.

 

 

Wybór właściwej temperatury i czasu nagrzewania

Po podłączeniu lokówki do prądu musimy wybrać temperaturę nagrzewania dostosowaną do kondycji naszych włosów. Przy cienkich, rozjaśnianych oraz wrażliwych pasmach maksimum to 210 st. C, a przy grubych, kręconych i mało podatnych na stylizację włosach możemy podnieść temperaturę do 230 st. C. Ustawienie optymalnej temperatury pozwala na uniknięcie nadmiernego przesuszenia włosów i uszkodzenia ich struktury.

Jeżeli chodzi o czas nagrzewania, to w tej kwestii najistotniejsze jest to, jaki efekt chcemy uzyskać. Osoby, którym zależy na subtelnych falach powinny ustawić minimalny czas – zwykle wynosi on ok. 8 sekund. Im dłużej pasma będą podgrzewane w głowicy, tym bardziej się skręcą. Maksimum to zwykle 12 sekund. Po tym czasie nasze włosy zmienią się w drobne sprężynki.

 

Jak zakręcić włosy lokówką automatyczną?

Chcąc zakręcić włosy lokówką automatyczną należy się najpierw upewnić, że pasma są suche, czyste i dobrze rozczesane. Stylizację najlepiej zacząć od dolnej części włosów, te na górze możemy dla ułatwienia podpiąć spinkami. Starajmy się podzielić pasma tak, aby nie były grubsze niż 3 cm, gdyż wtedy na pewno uzyskamy oczekiwany efekt (z uwagi na równomierne rozprowadzanie ciepła we wszystkich częściach kosmyków). Wybrane pasmo warto dla pewności przeczesać grzebykiem, a następnie przystawić do niego lokówkę tak, aby cylinder urządzenia był skierowany w stronę głowy. Wydzielone włosy starajmy się trzymać prosto, gdyż wtedy z łatwością umieścimy je pomiędzy uchwytami cylindra. Po ustawieniu lokówki we właściwy sposób musimy samodzielnie zamknąć uchwyty, a wtedy pasmo zostanie automatycznie nawinięte na głowicę. Trzymajmy sprzęt w tej samej pozycji, dopóki nie usłyszymy sygnału dźwiękowego informującego o zakręceniu włosów. Wtedy wystarczy zwolnić uchwyty i delikatnie wypuścić pasmo. Nie powinniśmy nadmiernie ciągnąć za włosy, ani urządzenie, gdyż wtedy skręt się rozprostuje.

 

Tego najlepiej unikać

Podczas stylizacji fryzury lokówką automatyczną powinniśmy puścić pasmo w momencie, gdy urządzenie zacznie je nawijać na cylinder. Przytrzymywanie końcówki kosmyka doprowadzi do zatrzymania się sprzętu i uruchomienia sygnału dźwiękowego sygnalizującego konieczność puszczenia włosów.  Jeśli spróbujemy nawinąć na lokówkę zbyt grube pasmo lub umieścimy je w niewłaściwy sposób (np. nie domkniemy uchwytów), również uruchomi się alarm ostrzegawczy.

Po wypuszczeniu włosów z głowicy urządzenia powinniśmy chwilę odczekać, aby mogły ostygnąć. Rozczesywanie gorących pasm może przyczynić się do osłabienia skrętu i skrócenia trwałości uzyskanego efektu.

 

 

Jak utrzymać lokówkę automatyczną w czystości?

Użytkowanie lokówki automatycznej wiąże się z koniecznością jej regularnego czyszczenia. Taki sprzęt należy myć po całkowitym ostygnięciu. Do ciepłej wody powinniśmy dodać niewielką ilość delikatnego mydła, a później zamoczyć w niej specjalnie wyprofilowany czyścik. Następnie wkładamy go do wnęki między cylindrem a rączką i obracamy kilka razy, aby zebrać wszystkie zanieczyszczenia (głównie pozostałości po kosmetykach do stylizacji). Po wyjęciu czyścika możemy go ponownie namoczyć i znów włożyć do urządzenia, jeśli jest taka potrzeba. Jeżeli lokówkę czyścimy przed użyciem, musimy się upewnić, że jest całkowicie sucha zanim ją włączymy.

 

 

FAQ

 

P1: Jak działa lokówka automatyczna?

Lokówka automatyczna sama nawija włosy na wałek. To podstawowa różnica między nią a tradycyjnymi sprzętami do stylizacji fryzury. Z uwagi na taki sposób działania urządzenia nie musimy się martwić, że każde pasmo będzie skręcone w inną stronę, co nie wyglądałoby zbyt dobrze. Konstrukcja lokówki automatycznej składa się z niewielkiego silnika oraz komory grzejnej, której materiałem wykonania może być ceramika lub turmalina. Włosy są zwijane do wnętrza sprzętu właśnie za sprawą silniczka, my musimy jedynie wcisnąć odpowiedni przycisk. Co ważne, lokówka sama informuje nas o tym, że pasmo zostało skręcone. Słyszymy wtedy charakterystyczny sygnał dźwiękowy.

P2: Jak kręcić włosy lokówką automatyczną?

Ze względu na sposób działania, kręcenie włosów za pomocą lokówki automatycznej jest bardzo proste. Przed stylizacją należy starannie rozczesać pasma i wydzielić je, aby miały odpowiednią grubość. Po włączeniu urządzenia i ustawieniu optymalnej temperatury wystarczy chwilę odczekać, aż się nagrzeje, później możemy już przejść do układania włosów. Końcówkę wydzielonego kosmyka trzeba włożyć do otworu lokówki, a następnie nacisnąć przycisk uruchamiający silniczek. Wówczas pasmo zostanie nawinięte na wałek. Po usłyszeniu sygnału dźwiękowego należy wyjąć włosy z lokówki. Gotową fryzurę wystarczy już tylko lekko ugnieść palcami, a następnie utrwalić lakierem, aby pasma nie rozprostowały się za szybko.

 

P3: Ile kosztuje automatyczna lokówka?

Co prawda automatyczne lokówki to nowoczesne sprzęty do stylizacji włosów, ale nie są bardzo drogie. Jednocześnie musimy mieć na uwadze to, że na cenę takich urządzeń ma wpływ marka oraz zastosowane technologie. Średnio zakup lokówki automatycznej wiąże się z wydatkiem rzędu 200 – 500 zł. Szukając właściwego modelu warto pamiętać, że nie tylko cenna powinna odgrywać istotną rolę. Nawet bardzo drogi sprzęt nie sprawdzi się, jeżeli nie pozwoli np. na dopasowanie odpowiedniej temperatury do kondycji naszych włosów lub będzie wykonany ze słabej jakości materiałów.

 

P4: Gdzie kupić automatyczną lokówkę?

Obecnie automatyczne lokówki są już na tyle popularne, że bez problemu znajdziemy je w elektromarketach, sklepach fryzjerskich, a nawet w niektórych hipermarketach czy drogeriach. W wymienionych miejscach dostępne są urządzenia oferowane przez najbardziej znane marki. Jeśli mamy ograniczony budżet i chcemy trochę zaoszczędzić, warto sprawdzić też lokówki dostępne w sklepach online. Może się okazać, że w Internecie wybór jest znacznie większy, a ceny bardzo atrakcyjne. Nierzadko nie musimy ponosić kosztów wysyłki zamówienia, bo zrobienie zakupów na określoną kwotę pozwala tego uniknąć. Poza tym zakupy przez Internet możemy zrobić w każdej chwili, bez potrzeby wychodzenia z domu.

P5: Lokówka automatyczna BaByliss – jak używać?

Lokówki automatycznej BaByliss używa się niemal w taki sam sposób, jak sprzęty innych marek. Dokładnie rozczesane i wydzielone pasma należy kolejno nawijać na wałek (wystarczy umieścić ich końcówki w otworze i wcisnąć przycisk). Dźwiękowy sygnał informuje nas o tym, kiedy należy wypuścić kosmyki z komory grzejnej, co zmniejsza do minimum ryzyko zniszczenia włosów na skutek długotrwałego działania wysokiej temperatury. Jeśli wydzielimy zbyt grube pasma, przy próbie nawijania lokówka się zatrzyma i usłyszymy alarm dźwiękowy informujący o błędzie. To specjalny mechanizm zapobiegający splątaniu pasm. Sprzęty BaByliss należy regularnie czyścić, najlepiej po każdym użyciu, za pomocą dołączonego do zestawu przyrządu. Zapobiegnie to gromadzeniu się resztek kosmetyków do stylizacji fryzury na wałku i innych elementach budowy urządzenia.

 

 

Myślimy, że poniższe artykuły będą dla Ciebie interesujące, jeśli spodobał Ci się ten, który właśnie przeczytałeś:

 

Suszarko-lokowki

Najlepsze farby do włosów

Suszarki do włosów ranking

Jaką lokówkę kupić?

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

Babyliss Curl Secret 1200E

 

Kolejnym produktem w naszym ranking jest Curl Secret 1200E Babyliss. Urządzenie wyposażone jest w mechanizm, dzięki któremu możesz dowolnie zmieniać grubość swoich loków. Zmienny kierunek skręcania (w prawo, w lewo lub naprzemiennie) sprawi, że Twoja fryzura będzie wyglądać naturalnie i niewinnie.

Zastosowana w automatycznej lokówce technologia Auto Curl automatycznie wciągnie pasmo włosów, a po kilkunastu sekundach stworzy z niego piękny, lśniący lok. Dzięki wbudowanemu timerowi możesz ustawić czas pojedynczego skrętu, tym samym wpływając  na jego intensywność. Najkrótszy czas nagrzewania (8s) pomoże Ci ułożyć delikatne fale. 10 sekundowy interwał sprawi, że Twoje kosmyki będą sprężyste, a 12 sekundowy proces wywoła efekt mocno skręconych loków.

Opinie o automatycznych lokówkach do włosów BaByliss są bardzo pochlebne. Model ten ceniony jest za techniczne właściwości produktu. Ważną zaletą urządzenia jest funkcja jonizacji. Nie tylko chroni ona włosy przed działaniem wysokiej temperatury, ale również sprawia, że włosy są  gładkie i błyszczące.  Poza tym ceramiczna powłoka dba, aby końcówki nie przypaliły się i zachowały swoje naturalne właściwości.

Automatyczna lokówka Babyliss Curl Secret 1200E ma następujące wymiary: 34 cm x 12 cm x 10 cm. Produkt waży ok. 0,9 kg. Model objęty jest 36-miesięczną gwarancją producenta.

Zalety
Funkcja jonizacji:

Lokówka ma funkcję jonizacji, która powoduje, że włosy mniej się puszą i nie elektryzują. Dzięki temu ich układanie jest prostsze, a fryzura utrzymuje się dłużej niż zwykle.

Elementy grzejne:

Ceramiczne elementy grzejne wykazują dużą odporność na uszkodzenia. Co więcej, są delikatne dla włosów i nie ciągną ich.

Zabezpieczenia:

Urządzenie automatycznie wyłącza się po określonym czasie bezczynności. Zwiększa to nasze bezpieczeństwo i sprawia, że nie musimy się martwić o to, że nie wyłączyliśmy sprzętu.

Kierunek skrętu:

Konsumenci doceniają to, że można wybrać kierunek skrętu włosów - w lewo, w prawo czy naprzemiennie. W rezultacie mamy możliwość dostosowania produktu do naszych potrzeb i wykonania pięknej, dopasowanej do kształtu naszej twarzy fryzury.

Wady
Nieporęczna:

Część osób uważa, że lokówka nie jest poręczna. Niewygodnie się z niej korzysta, kiedy stylizujemy pasma z tyłu.

 

Philips Procare HPS940/00

 

Pierwsze miejsce w naszym rankingu zajmuje automatyczna lokówka Procare HPS940 znanej marki Philips. Jest to urządzenie nowej technologii, które pozwala nam ułożyć idealne skręty bez szczególnego wysiłku. Produkt jest niewielki, lekki i poręczny, dzięki czemu stylizację wykonamy samodzielnie.

Zdaniem konsumentów jedną z największych zalet lokówki jest jej odporność i wytrzymałość. Struktura urządzenia została zbudowana z elementów o wysokiej jakości, dzięki czemu produkt będzie nam służył przez długie lata. Tytanowe wałki ceramiczne są trwałym materiałem, który bardzo dobrze przewodzi ciepło, co sprawia, że urządzenie jest gotowe do użycia już po 30 sek. od włączenia.

Ta najlepsza automatyczna lokówka wyposażona jest w kilka funkcji, które bardzo ułatwią naszą pracę. Jedną z nich jest termostat, który pozwoli nam ustawić temperaturę nawiewu dostosowaną do typu naszych włosów. Urządzenie posiada również czasomierz informujący nas o zakończeniu kręcenia włosów.

Bardzo ważnym elementem mechanizmu jest bezszczotkowy silnik. Dzięki takiej konstrukcji kosmyki mogą być układane w jedną i drugą stronę, co sprawi, że nasza fryzura będzie wyglądać bardzo naturalnie. Profesjonaliści doceniają solidną i precyzyjną budowę urządzenia. Dzięki swoim kształtom jest bardzo wygodne w użyciu, a zastosowane mechanizmy sprawiają, że produkt jest bardzo trwały.

Philips Procare HPS940/00 to lokówka z możliwością regulacji temperatury (3 stopnie). Długość przewodu zasilającego wynosi 2 m. Do zestawu dołączone jest akcesorium do czyszczenia wałka.

Zalety
Łatwa obsługa:

Wielu konsumentów wypowiada się pozytywnie na temat łatwości użytkowania sprzętu. Na obudowie znajduje się tylko kilka przycisków - są one dobrze opisane, więc obsługa modelu nie sprawia trudności.

Silnik:

Urządzenie wyposażone zostało w solidny silnik bezszczotkowy, który nie zacina się w trakcie pracy. Umożliwia on skręcanie włosów zarówno w lewo, jak i w prawo, dzięki czemu możemy wystylizować kosmyki, tak jak chcemy.

Ustawienia:

Użytkownik ma do wyboru jedną z 3 temperatur - 170 st. C., 190 st.C. i 210 st. C. Dodatkowo można także ustawić czas pracy, w zależności od naszych potrzeb. W rezultacie model będzie odpowiedni dla każdego rodzaju włosów, zarówno cienkich, jak i grubych.

Nagrzewanie:

Zgodnie z zapewnieniami producenta sprzęt nagrzewa się w zaledwie 30 sekund. Nie musimy zbyt długo czekać, aby rozpocząć układanie włosów.

Obudowa:

W opiniach konsumentów pojawia się informacja, że obudowa nie nagrzewa się w trakcie pracy, co skutecznie chroni przed poparzeniem rąk. Ponadto zwiększa komfort użytkowania urządzenia.

Wady
Skręt:

Niektóre osoby zauważyły, że lokówka nie radzi sobie z długimi włosami (słabo je skręca).

 

MANTA MHC910 

 

Osobom zainteresowanym zakupem solidnie wykonanej, a przy tym stosunkowo taniej lokówki polecamy model MANTA MHC910. Moc urządzenia jest równa 30 W. Produkt nagrzewa się w 2 do 4 minut, a długość kabla zasilającego wynosi 2 m. Przewód jest obrotowy, dzięki czemu mamy zapewniony odpowiedni komfort w trakcie użytkowania i nic nie krępuje naszych ruchów.

Prezentowana lokówka ma czarną, solidnie wykonaną obudowę. Sprzęt osiąga temperaturę do 210 st. C, więc będzie odpowiedni także dla osób o gęstych włosach. Opinie konsumentów wskazują, że obsługa modelu nie stanowi problemu (zarówno po nagrzaniu urządzenia, jak i skręceniu pasma pojawia się sygnał dźwiękowy).

W Internecie można znaleźć wiele pochlebnych opinii na temat lokówki MANTA MHC910. Jedną z najczęściej przytaczanych zalet modelu jest jego atrakcyjna cena. W efekcie dużo osób może sobie pozwolić na zakup urządzenia. Sporym atutem jest także łatwy system obsługi i zaczep na kablu zasilającym, który ułatwia przechowywanie produktu.

MANTA MHC910 to dobra automatyczna lokówka do włosów do 150 zł. Moc urządzenia to 30 W. Maksymalna temperatura sprzętu to 210 st. C.

Zalety
Szczoteczka do czyszczenia:

Do kompletu dołączona została szczoteczka do czyszczenia, która znacznie ułatwia pielęgnację elementów grzejnych.

Sygnał dźwiękowy:

Dużym ułatwieniem w trakcie stylizacji włosów jest sygnał dźwiękowy, który informuje o tym, że kosmyk został odpowiednio skręcony, a my możemy rozpocząć stylizację kolejnego pasma.

Zabezpieczenia:

Model automatycznie wyłączy się po 60 minutach bezczynności. Opcja ta zwiększa nasze bezpieczeństwo i chroni urządzenie przed uszkodzeniem np. wskutek przegrzania.

Wady
Czas nagrzewania:

Zgodnie z informacją zamieszczoną na opakowaniu czas nagrzewania wynosi od 2 do 4 minut. Porównując z innymi, dostępnymi na rynku modelami, wynik nie jest najlepszy.

Obudowa:

Użytkownicy zauważyli, że na obudowie stosunkowo szybko pojawiają się zarysowania. Wpływa to negatywnie na wygląd produktu.

 

Babyliss Curl Secret 1100E

 

Marka Babyliss jest jednym z czołowych producentów automatycznych lokówek do włosów. W szerokim asortymencie znajdziemy urządzenie Curl Secret 1100E, które jest niezawodne w stylizowaniu pięknych loków i fal.

Opatentowana technologia Auto Curl wykorzystana w produkcie, sprawia, że urządzenie bez problemu poradzi sobie z mało podatnymi włosami. Bezszczotkowy silnik i ceramiczna powłoka wzmacniają działanie lokówki, dzięki czemu staje się ona wyjątkowo skuteczna. W zaledwie kilka sekund nasze proste, oklapnięte włosy zamienią się w burzę lśniących loków, które przez wiele godzin pozostaną w nienaruszonym stanie. O tym, że skręt jest gotowy zostaniemy poinformowani sygnałem dźwiękowym.

Warto dodać, że Curl Secret 1100E wyposażony został w regulatory temperatury, dzięki którym możemy wpłynąć na czas i efektywność stylizacji. Ponadto, urządzenie wykazuje działanie samoczyszczące, czyli nie pozostawia złamanych włosów w swoim wnętrzu.

Zdaniem konsumentów, Curl Secret 1100E jest jednym z lepszych produktów marki Babyliss. Delikatnie obchodzi się z naszymi włosami co sprawia, że układanie fryzury jest bardzo przyjemne.  

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ

DMCA.com Protection Status
film indir film indirme full program indir