Najlepszy stelaż do łóżka 90 cm x 200 cm

Ostatnio aktualizowane: 21.04.19

 

Jaki stelaż do łóżka 90 cm x 200 cm wybrać?

 

Dobór właściwego stelaża do łóżka jest niezwykle istotny, ponieważ to od niego w dużej mierze zależy nasz komfort snu. Na tym elemencie oparty jest materac, dlatego musi być solidny i odpowiednio elastyczny. W tym poradniku podpowiadamy, jak znaleźć dobry stelaż dopasowany do łóżka o wymiarach: 90 cm x 200 cm. Mamy nadzieję, że poniższy artykuł rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości.

 

 

Stelaże możemy zaklasyfikować do dwóch grup: nieregulowane i regulowane. Te pierwsze, jak sama nazwa wskazuje, nie dają nam możliwości podnoszenia podgłówka lub innej części konstrukcji. Może to utrudniać ułożenie się w wygodnej pozycji. Modele regulowane pozwalają na lekkie podniesienie głowy i nóg. Wśród tych produktów wyróżnia się stelaże ręczne (musimy je podnosić i opuszczać samodzielnie) oraz elektryczne, które obsługuje się przy pomocy bezprzewodowego pilota, nierzadko także przy pomocy swojego smartfona. Modele regulowane polecamy osobom, które ze względu na swój stan zdrowia, choćby kłopoty z krążeniem, powinny wypoczywać w nietypowej pozycji (a więc np. z wysoko podniesionymi nogami).

Najlepszy stelaż do łóżka 90 cm x 200 cm w 2019 roku jest wykonany z wytrzymałego materiału. Może to być drewno świerkowe, bukowe, sosnowe lub brzozowe. Jeśli mamy zwykły materac bonelowy, nie musimy kupować produktu ze sprężystymi i miękkimi listwami. Jest to jednak istotne, jeżeli śpimy na modelu lateksowym lub piankowym. Zbyt twarde drewno może przyczynić się do szybkiej deformacji materaca.

Robiąc zakupy, należy przyjrzeć się, w jaki sposób listewki zostały osadzone w ramie stelaża. Najlepiej, jeśli będą one przymocowane do elastycznych uchwytów. Wtedy możemy mieć pewność, że produkt zapewni dobre podparcie materaca i umożliwi dopasowanie go do kształtu naszego ciała. Od sposobu osadzenia listewek zależy również to, czy ciężar będzie równomiernie rozkładany na całej powierzchni materaca (co także wpływa na jego trwałość).

Właściwie dobrany stelaż sprawia, że podczas snu nasz kręgosłup jest utrzymany we właściwej pozycji. To zapobiega pojawieniu się nieprzyjemnego bólu pleców i karku po przebudzeniu. W zależności od naszych potrzeb i budowy ciała, najlepsze stelaże do łóżka 90 cm x 200 cm powinny usztywniać lub zmiękczać materac w jego poszczególnych częściach, żeby mięśnie mogły się rozluźnić w czasie snu.

 

 

Stelaże do łóżka 90 cm x 200 cm – Ranking

 

 

Entro Intro Komfort 28NK 

 

Entro Intro Komfort 28NK to model z ramą wykonaną z drewna brzozowego i listewkami z drewna bukowego. To stelaż regulowany, który pozwala na podniesienie podgłówka, a także zmianę twardości w części biodrowo-lędźwiowej.

Produkt jest polecany do łóżek z materacami elastycznymi, bez sprężynowych wkładów. Opisywany model wyposażono w wydłużone uchwyty mocujące listwy, które mają podwójną amortyzację. Ten stelaż do łóżka 90 cm x 200 cm w dobrej cenie gwarantuje dobre podparcie materaca i równomierne rozłożenie ciężaru naszego ciała.

Za sprawą stelaża Entro Intro Komfort 28NK możemy zapewnić sobie komfortowy sen. Z uwagi na możliwość regulacji, nie ma przeszkód, abyśmy położyli się w wygodnej dla siebie pozycji. Produkt jest solidny, nie przyczynia się do deformacji materaca, a do tego jest odpowiednio elastyczny. Tak wypowiadają się o nim konsumenci, którzy go kupili i wypróbowali.

 

 

 

 

PerDormire KLASIC 

 

Stelaż PerDormire KLASIC ma konstrukcję opartą na 28 listewkach wykonanych z klejonego warstwowo drewna brzozowego. To model wyposażony w regulację twardości w środkowej części, więc możemy go dobrze dopasować do swoich potrzeb.

To, co wyróżnia produkt, to zastosowanie elastycznych uchwytów mocujących listwy. To sprawia, że model świetnie dopasowuje się do kształtu naszego ciała. Stelaż nie wymaga samodzielnego montażu, dlatego nie musimy się martwić, że złożymy go w niewłaściwy sposób.

Konsumenci chwalą prezentowany model przede wszystkim za to, że jest dopasowany do wszystkich rodzajów materaców lateksowych i piankowych. Produkt zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. Poza tym stelaż jest odpowiedni dla osób mających problemy z kręgosłupem.

 

 

 

 

Materasso S Double T5 

 

Produkt Materasso S Double T5 wykazuje odporność na pleśń, grzyby, uszkodzenia mechaniczne oraz działanie wilgoci. Wynika to z wykorzystanego do jego produkcji materiału, czyli drewna z brzozy syberyjskiej. Stelaż daje nam możliwość regulacji poziomu twardości w części lędźwiowej (możemy go zmieniać przy pomocy suwaków umieszczonych na listwach).

Ponieważ jest to model wolnostojący, razem z nim otrzymujemy do kompletu nóżki o długości 15 cm lub 20 cm (do wyboru), które można z łatwością wkręcić i wykręcić. Istotne jest to, że stelaż jest odpowiedni do każdego rodzaju materaca, a więc nie tylko bonelowego, ale i lateksowego czy piankowego.

Produkt zyskał uznanie konsumentów, gdyż jest wytrzymały, a w dodatku zapewnia właściwą wentylację materaca. To zapobiega rozwojowi bakterii, roztoczy i innych mikroorganizmów. Do impregnacji stelaża wykorzystano olejek lawendowy, który nie tylko odstrasza owady, ale też sprzyja relaksowi i wyciszeniu. To oznacza, że przedstawiony model może nam zapewnić komfortowy sen, a tym samym wypoczynek po ciężkim dniu.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...