Najlepszy stelaż do łóżka 160 cm x 200 cm

Ostatnio aktualizowane: 18.02.20

 

Jaki stelaż do łóżka 160 cm x 200 cm wybrać?

 

Stelaż to jeden z najważniejszych elementów budowy naszego łóżka, ponieważ to na nim leży materac. Jak dobrze dobrać model o wymiarach 160 cm x 200 cm? Niezbędne wskazówki znajdziesz poniżej. Przygotowaliśmy krótki poradnik, za sprawą którego łatwiej Ci będzie dokonać wyboru. Na jego końcu jest ranking prezentujący stelaże popularnych marek, które mogą Cię zainteresować.

 

 

Jak znaleźć odpowiedni produkt? Jedną z najważniejszych kwestii jest sprawdzenie materiału wykonania stelaża. Do wyboru mamy modele z różnego rodzaju drewna, przede wszystkim świerkowego, bukowego i brzozowego. Pierwsze wymienione są polecane do użytku głównie z materacami bonelowymi, te lateksowe i piankowe mogą się przez nie szybko zdeformować (w przypadku stelaży z drewna brzozowego czy bukowego nie ma takiego ryzyka). Okazuje się więc, że musimy też uwzględnić to, na jaki materac się zdecydowaliśmy.

Niemniej istotną rolę odgrywa liczba listewek. Zwykle jest ich kilkanaście lub kilkadziesiąt (nawet do 50). Elementy te odpowiadają za równomierne rozkładanie ciężaru i umożliwiają położenie się w wygodnej pozycji, co zwiększa komfort snu. Najlepszy stelaż do łóżka 160 cm x 200 cm w 2020 roku pozwala na regulację poziomu twardości w wyznaczonych strefach (np. listewkach umieszczonych w środkowej części). Za sprawą takiego rozwiązania nie musimy się martwić o to, że nasze miejsce do spania będzie zbyt twarde lub za miękkie, co utrudnia wypoczynek.

W zależności od producenta stelaż może wymagać od nas samodzielnego złożenia lub być gotowy do użytku zaraz po wyjęciu z opakowania. Druga opcja wydaje się lepsza, ponieważ nie ma ryzyka, że źle złożymy listewki i produkt nie będzie stanowił dobrego podparcia dla materaca. Niemniej jednak montaż stelaża nie jest zbyt trudny, zwłaszcza jeśli otrzymamy w komplecie dobrze opisaną instrukcję.

W przypadku modeli pasujących na łóżko o wymiarach: 160 cm x 200 cm możemy zdecydować się na jeden duży stelaż lub dwa mniejsze. Która opcja jest lepsza? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Jeśli zależy nam na produkcie umożliwiającym np. podniesienie podgłówka, należy poszukać modelu podzielonego na dwie części. Dzięki temu jedna osoba będzie mogła spać z podniesioną wyżej głową, a druga na płaskiej powierzchni.

 

 

Stelaże do łóżka 160 cm x 200 cm – Ranking

 

 

Sembella Power Dream KF 

 

Prezentujemy stelaż Sembella Power Dream KF, który został wykonany z klejonego warstwowo drewna brzozowego. Konstrukcja produktu jest oparta na 42 profilowanych listewkach, które są połączone elastyczną taśmą.

Model gwarantuje równomierne podparcie materaca i rozłożenie ciężaru ciała. W tym przypadku możemy zdecydować się na jeden duży stelaż lub dwa mniejsze. Produkt ma mechaniczną regulację, a więc pozwala na ułożenie się w najwygodniejszej pozycji, przykładowo z lekko podniesionymi nogami.

Jak przekonują konsumenci, stelaż jest solidny i skutecznie zapobiega odkształceniu materaca. Produkt daje nam możliwość regulacji poziomu twardości w środkowej strefie, co pozwala na lepsze dostosowanie go do indywidualnych potrzeb. To zapobiega m.in. pojawieniu się uciążliwego bólu pleców zaraz po przebudzeniu.

 

 

 

 

Frankhauer Parys 

 

Model Frankhauer Parys jest wykonany z 14 listewek z drewna świerkowego, każda z nich ma szerokość 7 cm. Stelaż nie wymaga samodzielnego montażu, dlatego od razu po zakupie możemy założyć go na łóżko. Produkt jest wytrzymały i odporny na uszkodzenia, więc może długo nam służyć.

Mówi się, że najlepsze stelaże do łóżka 160 cm x 200 cm zapewniają dobre podparcie materaca. To samo można powiedzieć o opisywanym modelu. Sprawdza się on doskonale nie tylko w łóżku małżeńskim, ale i młodzieżowym, gdyż pozwala wygodnie się położyć i wypocząć w czasie snu. To produkt pasujący do materacy bonelowych, piankowych, kieszeniowych, jak i lateksowych.

Stelaż jest nie tylko trwały, ale też równomiernie rozkłada ciężar ciała, co zapobiega zbyt szybkiemu zniszczeniu materaca. Konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup produktu marki Frankhauer, docenili to, że mogli samodzielnie zdecydować o tym, czy model ma być podzielony na dwie równe, niezależne od siebie części.

 

 

 

 

Janpol PATRIA 

 

Janpol PATRIA to stelaż do łóżka 160 cm x 200 cm w dobrej cenie, który został wykonany z 15 listewek (odległość pomiędzy nimi wynosi ok. 6,5 cm). Taka konstrukcja produktu sprawia, że oparty na niej materac nie odkształca się i nie gniecie, więc nie musimy się martwić o jego trwałość. To model przeznaczony do samodzielnego montażu, jednak złożenie listewek nie powinno być zbyt kłopotliwe.

Za sprawą produktu możemy zapewnić sobie odpowiedni komfort snu i wypoczynku. Dobrze podparty materac lepiej dopasowuje się do kształtu ciała, możemy więc położyć się w wygodnej pozycji. Stelaż jest polecany w szczególności posiadaczom łóżek z niską burtą, w których materac może wysuwać się poza obrzeża ramy.

Z opinii wydawanych przez konsumentów można wywnioskować, że model Janpol PATRIA jest wytrzymały oraz łatwy w montażu. Stelaż został wykonany z dobrego gatunkowo drewna i gwarantuje świetne podparcie na całej powierzchni materaca.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status