Najlepszy stelaż do łóżka 140 x 200

Ostatnio aktualizowane: 20.04.19

 

Jaki stelaż do łóżka 140 x 200 wybrać?

 

Stelaż do łóżka to bardzo ważna część mebla, dzięki której śpimy w wygodnej pozycji. Stelaż również wpływa na stan i długość użytkowania materaca. Zapoznaj się z naszym poradnikiem zakupowym, aby dowiedzieć się, czym cechują się najlepsze stelaże do łóżka 140 x 200 cm. Wymiary łóżka 140 cm x 200 cm są odpowiednie, kiedy z mebla mają korzystać dwie osoby. Stelaż, a zarazem materac o takich wymiarach będzie wygodny dla osób do około 190 cm wzrostu. Nieco wyższe osoby powinni zastanowić się nad zakupem łóżka o długości zbliżonej do 220 cm.

 

 

W sklepach najczęściej spotykane są stelaże drewniane. Mogą one być wykonane z drewna sosnowego lub bukowego. Bywa, że są dodatkowo powlekane folią ochronną, która chroni konstrukcję przed wilgocią i innymi uszkodzeniami. W zależności od naszych preferencji możemy wybierać stelaże, które będą dość elastyczne lub montowane na taśmie – wówczas całość jest stosunkowo sztywna. Według wielu osób najlepszy stelaż do łóżka 140 cm x 200 cm w 2019 roku jest zamocowany na czterech masywnych nóżkach, przez co może pełnić funkcję niskiego miejsca do spania.

Jeśli zależy nam na maksymalnym komforcie, wybierajmy stelaże z najbardziej popularnej grupy – tzw. flex. Listewki są w nich zamocowane do ramy za pomocą plastikowych kieszonek. Dzięki temu pod wpływem nacisku listwy delikatnie się uginają. W środkowej części stosuje się listewki klejone warstwowo, których twardość można dostosować do indywidualnych preferencji, co będzie szczególnie korzystnym rozwiązaniem dla osób chcących zadbać o swój kręgosłup. Zwracajmy uwagę również na ilość listewek – im jest ich więcej, tym konstrukcja będzie bardziej wytrzymała.

Warto wspomnieć o regulowanych stelażach, dzięki którym łatwo dopasujemy kąt nachylenia części, która znajduje się pod naszą głową. Niektóre modele stelaży są wzmocnione taśmami, stabilizującymi konstrukcję. Wybierając odpowiedni stelaż, powinniśmy kierować się tym, jaki materac chcemy na nim ułożyć, a także tym, czy wolimy podwójny stelaż z osobnymi ramami czy raczej pojedynczy – to ważne zwłaszcza w przypadku materacy o regulowanych zagłówkach lub podnóżkach – nie zawsze dwie osoby lubią spać na identycznej wysokości.

 

 

Stelaże do łóżka 140 x 200 – ranking

 

 

Frankhauer Cyryl 

 

Dobrym rozwiązaniem dla osób, które poszukują stelaża będącego alternatywą dla tradycyjnego łóżka, jest Frankhauer Cyryl. Rama i listwy umieszczone są na sześciu masywnych nogach o wysokości 10 cm. Producent umożliwia również późniejszą wymianę tego elementu na inną długość.

Model jest wykonany z drewna sosnowego. Produkt sprawdzi się w zestawieniu z każdym rodzajem materaca, szczególnie polecany jest jednak do tych piankowych, wysokoelastycznych, kieszeniowych z 7 strefami, lateksowych oraz bonellowych.

Opinie klientów potwierdzają dobrą jakość wykonania produktu. Szczególnie polecany jest on do hoteli, gdzie z łóżek korzystają ludzie o różnych preferencjach – prosta konstrukcja o wymiarach 140 cm x 200 cm, z pewnością pozwoli na wygodny sen. Model jest solidny, prosty w złożeniu oraz odporny na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne. Osoby używające produktu jako łóżka, również są zadowolone z jego użytkowania.

 

 

 

 

Entro Intro Normal 28nk 

 

Entro Intro Normal 28nk to stelaż do łóżka 140 x 200 cm w dobrej cenie, który został wykonany z drewna brzozowego klejonego warstwowo, co ma pozytywny wpływ na jakość całości konstrukcji, czyniąc ją odporną na wilgoć.

Stelaż składa się z 28 giętych, wąskich listewek, ramy oraz sztywnych końcówek, wykonanych z tworzywa odpornego na pęknięcia i odkształcenia. Dzięki użyciu taśmy wzmacniającej rozkład nacisku na listwy jest równomierny. Osoby chcące zadbać o profilaktykę w zakresie ochrony swojego kręgosłupa, z pewnością są zadowolone z opcji regulacji w części biodrowo – lędźwiowej. Dzięki temu można ustawić sztywność listew według indywidualnych preferencji.

Kupujący jako jedną z zalet produktu wymieniają regulację zagłówka, dzięki czemu nie muszą stosować kilku poduszek w celu podwyższenia. Okazuje się to być dobrym rozwiązaniem zarówno dla starszych, jak i nieco młodszych osób, które szczególnie chętnie korzystają z tej opcji w trakcie czytania, oglądania telewizji lub w innej sytuacji, która wymaga dłuższego pobytu w łóżku.

 

 

 

 

Janpol LAKONIA 

 

Stelaż Janpol Lakonia to produkt o wymiarach 140 cm x 200 cm, składający się z 28 listew rozstawionych co 3 cm. Są one zamocowane na stabilnej ramie, dlatego materac jest solidnie podpierany i jego zużywanie się przebiega nieco wolniej niż przy prostszych w budowie modelach.

Listewki są elastyczne, w związku z tym mogą pracować razem z materacem. Ciężar jest precyzyjnie rozłożony, a materac nieco dokładniej dopasowuje się do kształtu ciała. Śpi się wówczas w wygodnej pozycji, zapewniającej efektywny wypoczynek. Ręcznie regulowany zagłówek niweluje konieczność podkładania pod plecy kilku poduszek, w trakcie czytania książki lub oglądania telewizji. Dobrze, aby stelaż był zamocowany na nogach, które będą podpierały go w trzech strefach – na górze, na środku oraz na dole.

Osoby korzystające ze stelaża twierdzą, że jego montaż jest łatwy i z pewnością każdy sobie z nim poradzi. Elastyczne listewki na środku dobrze podpierają materac, pomagając w równomiernym rozkładaniu ciężaru.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...