Najlepszy materac z kokosa

Ostatnio aktualizowane: 09.07.20

 

Jaki materac z kokosa wybrać ?

 

Wybór najbardziej odpowiedniego materaca jest bardzo ważny dla naszego zdrowego snu i dobrego samopoczucia dnia następnego. Dobór staję się tym ważniejszy, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że w łóżku spędzamy całkiem sporo czasu, bo aż około 1/3 naszego życia. Materac jest więc kluczowym elementem naszego wyposażenia domowego – niestety czasem nie przywiązujemy dużej wagi do jego wyboru. Meble, które kupujemy mają wpływ na wrażenia estetyczne, natomiast od materaca zależy nasze zdrowie oraz samopoczucie.

 

 

Przystępując do wyboru odpowiedniego materaca możemy czuć się zagubieni. Pośród wielu rodzajów produktów, które są dostępne na rynku do wyboru mamy też modele kokosowe.  W poradniku znajdziesz odpowiedź, czym się kierować przy wyborze oraz czym wyróżnia się najlepszy materac z kokosa w 2020 roku.

Modele kokosowe to nic innego, jak produkty sprężynowe, piankowe czy lateksowe z dodatkową matą kokosową, która wykonana jest z naturalnych włókien kokosa. Wypełnienie z kokosu sprzyja utwardzeniu materaca. Dzięki specjalnemu procesowi produkcji produkt jest jednocześnie elastyczny.

Najlepsze materace z kokosa cechują się wysoką higieną. Mogą być stosowane przez alergików, gdyż nie wywołują reakcji alergicznych i chronią przed rozwijaniem się roztoczy. Zapewniają również dobrą cyrkulację powietrza podczas snu i szybko wchłaniają oraz oddają wilgoć, co zapobiega ich nadmiernemu zawilgoceniu. Co więcej, ten rodzaj materacy z matami kokosowymi nie odkształca się, dzięki czemu może nam służyć przez długi czas.

Miejmy na uwadze również to, że w sprzedaży dostępne są różne modele kokosowych materacy. Jednak mimo ich nazwy, nie są w całości wykonane tylko z jego włókna. Kokos znajduje się na całej jego powierzchni w formie wcześniej już wspomnianej maty. Materace kokosowe mogą zatem być połączone z łuską gryczaną, lateksem i innymi materiałami o różnych właściwościach.

Materace z kokosa zaliczane są do tych najtwardszych, a cechę tą zawdzięczają zastosowaniu maty z włókna orzecha kokosowego. Dostępne są w różnych rozmiarach. Natomiast ich pokrowce pikowane są włóknem klimatycznym, czyli są antyalergiczne i samo wentylujące. Zwykle pokrowce można prać w 40 stopniach.

Należy również zaznaczyć, że ten typ kokosowych materacy jest w pełni bezpieczny dla zdrowia. Nie wymaga też specjalnej pielęgnacji. Oczywiście należy unikać zalania i pamiętać o regularnym wietrzeniu.

 

 

Materace kokosowe z kokosa – Ranking

 

 

Frankhauer Morfeusz 160×200 

 

Frankhauer Morfeusz to materac 7-strefowy, co oznacza, że sprężyny o różnym stopniu twardości zostały rozmieszczone w wyżej wspomnianych siedmiu strefach. Dzięki temu produkt gwarantuje odpowiednie podparcie każdej części naszego ciała. Model wykonany jest z systemu sprężyn kieszeniowych, wcześniej wspomnianej maty kokosowej oraz wysokiej jakości piany poliuretanowej.

Ponadto ten model materaca zbudowany jest tak, że każda ze sprężyn zapakowana jest w oddzielną kieszeń, dlatego ugina się dokładnie tylko w punkcie nacisku. W związku z tym, że podczas snu nie odczujemy ruchów drugiej osoby materac ten polecany jest przede wszystkim parom.

Odpowiedni jest też dla osób, których waga przekracza 80 kg i osób lżejszych, ale lubiących spać na twardej powierzchni. Mata kokosowa powoduje to, że materac jest wyjątkowo trwały i wytrzymały. Model Frankhauer Morfeusz jest popularny ze względu na naturalne włókna z kokosa, które sprawiają, że jest odporny na odkształcenia. Pozwala to konsumentowi cieszyć się materacem przez długi czas.

 

 

 

 

Danpol 120X60

 

Jeśli szukasz materaca dla swojej pociechy, to model Danpol 120×60 jest odpowiednim produktem. Ma atesty i certyfikaty, co jest dużym atutem ze względu na to, że produkt przeznaczony jest właśnie dla najmłodszych.

Jest to materac dwustronny – jedna strona jest gryczana, a druga kokosowa. Produkt wykonany jest z naturalnej łuski gryczanej, pianki poliuretanowej oraz maty kokosowej, a cały pokryty jest 100% bawełnianym pokrowcem lamowanym.

Gryczana strona w tym materacu jest naturalnym podkładem do spania, łuska, która znajduje się w przepikowanych kwadratach ma unikalne właściwości: antyalergiczne, antypotowe oraz przeciwodleżynowe, a także zapobiegające wadom kręgosłupa lub niwelujące istniejące. Natomiast strona kokosowa jest swoistego rodzaju uzupełnieniem właściwości zdrowotnych gryki. Dzięki swojej strukturze mata kokosowa umożliwia swobodny przepływ powietrza.

Ten materac z kokosa w dobrej cenie daje pewność każdemu rodzicowi, że obojętnie, na której stronie materaca będzie spać dziecko, zawsze jest to zdrowy i bezpieczny sen.

 

 

 

 

Janpol Erebu 160×200

 

Godnym polecenia jest materac Janpol Erebu. Produkt ten został obustronnie wzmocniony warstwą poliuretanowej pianki elastycznej oraz naturalną płytą kokosową, co nadaje mu sztywność. Dlatego też zaliczany jest do klasy materacy twardych, a jego wysokości to 17,5 cm.

Oprócz tego, że model jest obustronny to również funkcjonalny, ponieważ ma funkcję lato/zima. Oznacza to, że pokrowce tych materacy wykonane są z takich materiałów, które latem chłodzą, a zimą grzeją. Dzięki temu, że został wyposażony w poręczne, materiałowe uchwyty to obracanie takiego materaca jest szybkie i łatwe.

Dodatkowo model ten został obustronnie wyposażony w płytę kokosową i poliuretanową, obie o grubości 2 cm. Piankę charakteryzuje elastyczność, odporność na odkształcenia i przewiewność. Z kolei kokos, jako naturalny surowiec, odprowadza wilgoć i zapewnia prawidłową przewiewność. Znajdująca się w materacu warstwa końskiego włosia również odpowiednio wzmacnia i chroni przed bakteriami.

JanPol Erebu to chętnie wybierany model materaca, który ceniony jest za funkcjonalność i wykończenie ze starannością o najmniejsze szczegóły. Produkt ten polecany jest w szczególności osobom, które mają problemy z nadwagą, alergików oraz par.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status