Najlepszy materac nawierzchniowy 140 x 200

Ostatnio aktualizowane: 20.02.20

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki materac nawierzchniowy 140 x 200 wybrać?

 

Materac nawierzchniowy to nakładka, która pełni głównie funkcję zwiększającą komfort naszego snu. To dzięki niej możemy spać wygodnie, nawet jeśli nasz materac jest już nieco wysłużony. Zwykle tego typu produkty dopasowują się idealnie do naszego ciała, przez co sen jest prawdziwie regeneracyjny. Jednym z najpopularniejszych wymiarów nakładki jest 140 cm x 200 cm. Nasz poradnik zakupowy pomoże Ci wybrać najodpowiedniejszą nakładkę, dzięki której będziesz mógł spać spokojnie i wygodnie.

 

 

Często zdarza się, że rolę naszego łóżka pełni wersalka. Aby nieco wyrównać jej powierzchnię,  stosuje się materac nawierzchniowy. Wówczas znacznie poprawia się komfort naszego snu. W zależności od tego, czy potrzebujemy utwardzić nasze łóżko, czy raczej je nieco zmiękczyć, warto wybrać odpowiednie wypełnienie nakładki. Do utwardzania zwykle służy pianka o zwiększonej gęstości, natomiast wypełnienie termoelastyczne wpłynie pozytywnie na  zbyt twardą nawierzchnię.

Jedną z funkcji tego typu produktów jest zachowanie higieny. Najlepsze materace nawierzchniowe 140 x 200 mają pokrowce, które można łatwo i szybko wyprać. Możemy wtedy usunąć roztocza i bakterie. Dobrze, gdy pokrowiec ma zamek błyskawiczny – wtedy jego zakładanie i zdejmowanie jest bardzo łatwe. Top powinno dać się wyprać w pralce automatycznej. Konsumenci wybierający najlepszy materac nawierzchniowy 140 x 200 w 2020 roku zwrócili uwagę również na materiał wykonania. Powinien on być uszyty z naturalnych materiałów. Wiele z pokrowców zostało specjalnie nasączonych w środkach zapobiegających różnego rodzaju chorobom, aby być higieniczną alternatywą dla zwykłego materaca. Ochraniacze zwykle mają specjalną, probiotyczną warstwę.

Materac nawierzchniowy możemy dowolnie zmieniać w zależności od tego, czego aktualnie potrzebujemy. Może utwardzenia lub raczej zmiękczenia powierzchni, na której sypiamy, czy może poszukujemy nieco lepszego podparcia w pewnych partiach ciała. Z czasem nasze preferencje, co do wygody podczas leżenia i snu mogą się zmienić, wówczas możemy wymienić również nasz materac nawierzchniowy, który jest znacznie tańszy niż normalny materac.

 

 

Materace nawierzchniowe 140 x 200 – ranking

 

 

Hilding Select Top 

 

Jeśli poszukujesz materaca nawierzchniowego o podwyższonym standardzie, zastanów się nad zakupem modelu Hilding Select Top. To model z wkładem z pianki termoelastycznej, która dopasowuje się idealnie do kształtów naszego ciała pod wpływem ciepła.

Produkt to rozwiązanie dla osób, które chcą poprawić wygodę obecnego miejsca spania. Pianki Visco i FlexiFoam stanowią pewną podporę dla naszego ciała. Dostosowują się nie tylko do jego krzywizn, ale także zmian pozycji. Materiały użyte do produkcji modelu pozwalają na zachowanie higieny oraz uniemożliwiają rozwój szkodliwych dla nas mikroorganizmów, które mogą wywoływać różnego rodzaju alergie.

Zdaniem kupujących na uwagę zasługuje pokrowiec zawierający specjalne mikrokapsułki uwalniające pod wpływem kontaktu ze skórą substancje probiotyczne, które neutralizują alergeny, zapachy i roztocza. Pokrowiec ten można prać w temperaturze 60 st. C. Cały materac określany jest jako miękki i najwygodniejszy dla osób o wadze do 60 kg.

 

 

 

 

Dormeo Ergonomic Contour

 

Dormeo Ergonomic Contour to materac nawierzchniowy 140 x 200 w dobrej cenie, którego wkład jest podzielony na 5 stref. Zapewnia bardzo dobre warunki odpoczynku dla naszego ciała niezależnie od tego, czy śpimy na kanapie, podłodze czy rozkładanej sofie.

Produkt ma antypoślizgową warstwę, która zapobiega jego zsuwaniu się. Profilowana nawierzchnia zapewnia delikatny masaż całego ciała. Materac jest impregnowany zieloną herbatą, przez co zwiększono jego relaksujące działanie. Pokrowiec można prać w 40 st. C. Powierzchnia materaca zapewnia przepływ powietrza dzięki zastosowaniu tkaniny Airmesh – AirX. Nasza skóra pozostanie więc sucha całą noc.

Kupujący cenią produkt między innymi za jego wierzchnią warstwę zapewniającą higienę i świeżość, a to za sprawą warstwy CleanEffect mającej właściwości antybakteryjne oraz roztoczobójcze. Zapach wierzchniej warstwy jest bardzo przyjemny i również pomaga w efektywnym odpoczynku. Materac jest odpowiedni zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

 

 

 

 

Materasso Top Latex 

 

Materasso Top Latex jest materacem nawierzchniowym, którego wkład stanowi płyta lateksowa o wysokości 6 cm. Jest ona antyalergiczna, nie gromadzi się w niej kurz ani inne zanieczyszczenia.

Produkt ma właściwości ortopedyczne, poprawia podparcie naszego ciała podczas snu. Pokrowiec można prać w temperaturze do 60 st. C. Wysokość modelu wynosi 8 cm. Wypełnienie materaca cechuje się dużą wytrzymałością wagową. Wygodnie odpocznie na nim zarówno osoba starsza, jak i małe dziecko. Materac jest średnio twardy. Produkt ma włókna klimatyzujące zawierające kapsułki wypełnione esencją z alg morskich. To pełne witamin, aminokwasów i przeciwutleniaczy elementy nawilżające skórę.

Posiadacze materaca cenią go za wytrzymałość oraz to, że pokrowiec nie rozciąga się nawet przy dość częstym praniu. To alternatywa dla tradycyjnych modeli, która pozwala użytkownikowi odczuć  komfort snu, który staje się bardziej regenerujący niż dotychczas.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status