Najlepszy materac kokosowy z gryką

Ostatnio aktualizowane: 14.07.20

 

Jaki materac kokosowy z gryką wybrać?

 

Wybór właściwego materaca dla dziecka to bardzo poważna kwestia, gdyż maluch pierwsze miesiące swojego życia spędza w większości w łóżeczku. Należy wybrać produkt, który będzie bezpieczny, wygodny i zapewni komfort maluszkowi. Ostatnio dużą popularnością wśród rodziców cieszą się materace kokosowe z gryką, dlatego w naszym poradniku podpowiadamy, jak dokonać zakupu tego właśnie modelu.

 

 

Produkty kokosowe z gryką wykonane są z naturalnych materiałów, dzięki czemu są antyalergiczne i doskonale przepuszczają powietrze. Są to materace dwustronne – z jednej strony wypełnione są matą z włókien skorupy kokosa, a z drugiej łuską gryczaną. Pomiędzy dwoma warstwami znajduje się pianka poliuretanowa. Materac występuje głównie w wersji dla dorosłych, jednak na rynku nie brakuje również wariantów dla najmłodszych. Ponieważ tego typu produkt jest nieco sztywny i twardy, jego używanie zaleca się dla dzieci powyżej 6 miesiąca życia. Maluszek śpi najpierw na stronie kokosowej, a gdy zacznie raczkować, materac należy przewrócić na stronę z gryką, która masuje ciałko dziecka i podpiera jego kręgosłup.

Najlepsze materace kokosowe z gryką posiadają stosowne certyfikaty i atesty (np. Oeko-Tex Standard 100) potwierdzające, że nie zostały wyprodukowane ze szkodliwych substancji wywołujących alergie. Warto zdecydować się na produkt posiadający również pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka, która świadczy o jego bezpieczeństwie.

Przed zakupem zwróćmy też uwagę na pokrowiec. Wygodnym rozwiązaniem jest zdejmowany, zapinany na zamek błyskawiczny pokrowiec. Można go łatwo wyprać lub wymienić, jeśli się zniszczy. Warto również zdecydować się na wersję nieprzemakalną, dzięki której dziecko nie zamoczy materaca. Wybierzmy również naturalne, oddychające tkaniny, które utrudniają rozwój grzybów i bakterii, jak na przykład bawełna.

Niezwykle istotny jest także rozmiar materaca, który powinien być dopasowany zarówno do wagi, jak i wzrostu naszej pociechy oraz rozmiaru łóżka. Ważna jest też grubość, która nie musi być tak duża, jak w przypadku modeli dla dorosłych – dla dzieci w wieku do 6 lat wystarczające jest około 9-12 cm. Najlepszy materac kokosowy z gryką w 2020 roku jest również łatwy w czyszczeniu, nie odkształca się po dłuższym użytkowaniu oraz przede wszystkim zapewnia przyjemny i spokojny sen naszym pociechom.

 

 

Materace kokosowe z gryką – Ranking  

 

 

Sensillo 120x60x12 cm 

 

Jeśli szukasz materaca dla swojego dziecka, który zapewni mu odpowiednie podparcie kręgosłupa, a jednocześnie będzie miękki i wygodny, polecamy zakup modelu marki Sensillo.

Z jednej strony produkt wypełniony jest włóknami kokosa, a z drugiej strony posiada kieszeniowy wkład gryczany. Pomiędzy dwoma warstwami znajduje się pianka poliuretanowa. Taka budowa materaca sprawia, że jest on hipoalergiczny, dobrze przepuszcza powietrze i hamuje rozwój roztoczy i bakterii. Poza tym produkt doskonale podtrzymuje kręgosłup i dopasowuje się do ciała dziecka.

Wymiary materaca to 120 cm x 60 cm, a jego grubość to 12 cm. Ma on zdejmowany pokrowiec, który można łatwo wyprać. Produkt jest całkowicie bezpieczny dla maluchów i ma pozytywną opinię instytutu Matki i Dziecka.

Ten materac kokosowy z gryką w dobrej cenie zapewni wygodny i spokojny sen naszym pociechom. Jak podkreślają konsumenci, jest to wysokiej klasy produkt, który bardzo dobrze spełnia swoje zadanie.

 

 

 

 

Danpol 140×70 cm 

 

Materac dla dzieci Danpol jest modelem dwustronnym, składającym się z warstwy kokosowej i gryczanej. Produkt zapewni zdrowy i spokojny sen naszym pociechom, a dodatkowo ma właściwości antyalergiczne.

Strona gryczana materaca wspomaga prawidłowy rozwój kręgosłupa maluszka, zapewnia mu odpowiednie podparcie i delikatnie masuje ciało dziecka. Dodatkowo ma właściwości antyodleżynowe. Warstwa z matą kokosową zapewnia doskonały przepływ powietrza i zapobiega rozwojowi bakterii i grzybów.

Materac ma pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka, a także spełnia normę Oeko-Tex Standard 100. Dzięki temu mamy pewność, że jest całkowicie bezpieczny dla najmłodszych. Wymiary tego modelu to 140 cm x 70 cm.

Konsumenci wysoko oceniają materac Danpol 140×70 cm i podkreślają, że jest wygodny, łatwy w czyszczeniu dzięki zdejmowanemu pokrowcowi oraz nie odkształca się nawet po bardzo długim użytkowaniu.

 

 

 

 

Sensillo 11cm 140×70 cm 

 

Materac Sensillo 11cm 140×70 cm to model kokosowo-piankowo-gryczany, który pasuje do większości łóżeczek dziecięcych. Produkt zapewnia wygodny sen, nie uczula i ładnie wygląda.

Produkt wypełniony jest wysokiej klasy łuską gryczaną, która hamuje rozwój bakterii i roztoczy, a także stanowi bardzo dobre podparcie dla kręgosłupa. Warstwa z włókien kokosowych podtrzymuje konstrukcję materaca, a także zapewnia przepływ powietrza i nie zatrzymuje wilgoci. Całość wspiera puszysta pianka zapewniająca dodatkową miękkość.

Wymiary tego modelu to 140 cm x 70 cm, a jego grubość wynosi 11 cm. Materac wyposażony jest w zdejmowany pokrowiec z wytrzymałej tkaniny, który można łatwo wyprać w pralce. Produkt jest bezpieczny dla najmłodszych, gdyż spełnia normę OEKO-TEX Standard 100.

Konsumenci doceniają model Sensillo 11cm 140×70 cm przede wszystkim za dobre dopasowanie do ciała dziecka oraz właściwości antyalergiczne. Jak twierdzą, jest to solidny i komfortowy produkt.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status