Najlepszy materac kokosowy dla niemowlaka

Ostatnio aktualizowane: 14.07.20

 

Jaki materac kokosowy dla niemowlaka wybrać?

 

Sen jest bardzo ważny – zwłaszcza dla dzieci. Ponieważ niemowlaki w łóżeczku spędzają bardzo długie godziny, wybór odpowiedniego materaca jest szczególnie istotny. Różne modele mają różne parametry oraz właściwości. Ostatnio dużą popularnością cieszą się materace kokosowe. Jeżeli chcesz się o nich dowiedzieć czegoś więcej, to zapraszamy do przeczytania naszego artykułu. Oprócz poradnika znajdziesz w nim również opisy najciekawszych produktów tego typu.

 

 

Wielu rodziców uważa, że najlepszy materac kokosowy dla niemowlaka w 2020 roku łatwo się czyści. Najlepiej zainwestować w model ze ściąganym pokrowcem, który jest zapinany na zamek. Taki pokrowiec można łatwo umieścić w pralce i wyprać. Nie musimy tego robić ręcznie, co pozwala nam na zaoszczędzenie czasu. Pokrowiec materaca kokosowego jest zazwyczaj wykonany z bawełny, czyli miękkiego materiału, który z pewnością nie podrażni malucha. Dobrze, jeśli materiał wykonania pokrowca ma właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne.

Jeżeli chodzi o wypełnienie, to kokos zazwyczaj nie jest jedynym materiałem w tego typu materacach. Wiele z nich ma w środku piankę poliuretanową. Jest to miękki materiał, który dopasowuje się do każdych kształtów. Materac wypełniony pianką zapewni maluchowi dobry i spokojny sen. W niektórych modelach montuje się również sprężyny.

Wiele osób powtarza, że najlepsze materace kokosowe dla niemowlaka są twarde. Twarde włókna kokosowe pozwalają dziecku już od wczesnych lat wyrobić prawidłową postawę. Dzięki temu maluch nie będzie miał w przyszłości problemów z kręgosłupem. Niektóre modele, szczególnie te wypełnione pianką, mają strefy twardości. Działają one w ten sposób, że poszczególne części ciała, jak główka oraz nóżki są podparte, a reszta może zanurzyć się w miękkiej piance dopasowującej się do kształtu dziecka.

Maluch jest najczęściej narażony na działanie drobnoustrojów oraz innych mikroorganizmów. Warto więc zaopatrzyć się w materac, który nie pozwala na rozwój roztoczy. W rezultacie maluch będzie spał spokojnie całą noc.

 

 

Materace kokosowe dla niemowlaka – ranking

 

 

Hevea 120x60Cm 

 

Zapraszamy do zapoznania się z opisem materaca Hevea 120x60Cm. Jest to jeden z najlepszych produktów do spania dla niemowlaka. Jego wypełnieniem jest pianka lateksowa ze specjalnymi kanalikami wentylacyjnymi, dzięki którym ciało niemowlaka może swobodnie oddychać. Lateks ma właściwości antyalergiczne, co czyni go idealną opcją dla maluchów cierpiących na alergię. Natomiast 2 cm warstwa kokosu nadaje materacowi twardości i zapobiega rozwijaniu się pleśni oraz roztoczy.

Produkt jest również wyposażony w pokrowiec. Warto wspomnieć, że pokrowiec można łatwo zdjąć oraz wyprać w pralce, w nie więcej niż 60 st. C. Producent daje nam aż 3 różne pokrowce do wyboru.

Wymiary materaca to 120 cm x 60 cm. Produkt będzie więc odpowiedni do większości łóżeczek. Jego wysokość wynosi 8 cm. Materac wytrzymuje obciążenie do 40 kg. Wielu rodziców potwierdza, że produkt jest solidnie wykonany oraz nie przeciera się przez bardzo długi czas.

 

 

 

 

Danpol 120X60 

 

Danpol 120X60 to dwustronny materac kokosowy dla niemowlaka w dobrej cenie, który jest polecany każdemu maluchowi. Strona kokosowa przepuszcza powietrze, więc jego cyrkulacja jest ułatwiona. Warto również wspomnieć, że kokos nie dopuszcza do tego, aby w materacu powstała pleśń i zabezpiecza go przed alergenami, dzięki czemu maluch może spać spokojnie. Druga strona materaca to łuska gryczana. Jest ona polecana szczególnie dzieciom, które mają skłonności do wady postawy, ponieważ łuska gryczana ma właściwości lecznicze.

W środku materaca znajduje się pianka poliuretanowa, która zapewnia dziecku spokojny oraz wygodny sen. Pokrowiec z bawełny jest bardzo miękki, a na dodatek można go wyprać w pralce, co z pewnością zaoszczędzi nam dużo czasu. Materac ma kilka certyfikatów, które potwierdzają, że mogą na nim spać dzieci.

Wymiary produktu to 120 cm x 60 cm. Rodzice, którzy już zdążyli zaopatrzyć się w prezentowany materac uważają, że jest on bardzo wygodny, a dzieci bardzo szybko na nim zasypiają oraz nie mają ataków alergii.

 

 

 

 

Vitmat COCO BABY ANTYALERGIC

 

Chcielibyśmy zaprezentować Vitmat COCO BABY ANTYALERGIC – materac przeznaczony dla niemowląt, który zapewnia spokojny sen przez całą noc. Jego wysokość wynosi 9 cm. Materac ma 2 strony. Jedna z nich – twardsza – to warstwa kokosowa. Kokos przepuszcza powietrze do środka materaca, a także ma właściwości antyalergiczne oraz antybakteryjne.

Druga strona to strona wypełniona lateksem. Jest to materiał, który nie dopuszcza do tego, aby niemowlę się pociło. Materac ma pokrowiec wykonany z bawełny. Można go ściągnąć oraz wyprać.

Produkt zapewnia dziecku komfort suchej skóry, dzięki paro przepuszczalności. Tym samym materac utrzymuje stałą temperaturę ciała przez całą noc. Model został stworzony z udziałem specjalistów. Rodzice uważają, że materac jest bardzo miękki. Rodzice doceniają również ładne wzorki na produkcie.  

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status