Najlepszy materac 160×200

Ostatnio aktualizowane: 23.04.19

 

Jaki materac 160×200 wybrać?

 

Materac na łóżku sprawia, że ciało ma odpowiednie podparcie w pozycji leżącej. Jeśli dobrze go dobierzemy, możemy zagwarantować sobie długi, spokojny i niczym nieprzerywany sen, a rano obudzimy się wypoczęci i pełni sił. Stworzyliśmy ten poradnik, aby doradzić Ci, jak znaleźć idealny model w rozmiarze 160 cm x 200 cm. Na końcu znajdziesz też ranking trzech najlepszych według nas produktów.

 

 

Każdy z nas śpi mniej więcej 7 lub 8 godzin na dobę, co według dokładnych wyliczeń oznacza, iż w łóżku spędzamy średnio aż 1/3 życia. Z tego powodu powinniśmy zadbać o to, aby nasz materac był odpowiednio twardy i miał pasujący do łóżka rozmiar. Produkty o wymiarach 160 cm x 200 cm to jeden z najbardziej standardowych rozmiarów materacy, dlatego cieszą się one bardzo dużą popularnością.

By znaleźć najlepszy materac 160×200 w 2019 roku powinniśmy przede wszystkim dobrać odpowiednią twardość. Stwierdzenie, iż najtwardszy produkt jest najlepszy, nie do końca jest prawdziwe. Ze względu na to, że każdy z nas ma inną budowę ciała, sami musimy zdecydować o twardości. Idealny model powinien nie być, ani za twardy, ani za miękki. Dlatego też warto przed zakupem wypróbować kilka różnych materacy i przekonać się, który wydaje nam się najbardziej odpowiedni. Kobiety, ze względu na anatomię swojego ciała, preferują zwykle produkty miękkie, z kolei mężczyźni przeważnie wolą spać na twardszych modelach.

Poza twardością należy też sprawdzać liczbę stref twardości. Pod tym względem możemy podzielić produkty na 1-, 3-, 5- oraz 7-strefowe. Takie strefy dają odpowiednie podparcie głowie, szyi, barkom, jak również biodrom, łydkom czy stopom. Niekiedy jednak ta cecha jest drugorzędna, gdyż większość z nas w czasie snu często zmienia swoją pozycję, a strefy twardości w takiej sytuacji stają się o wiele mniej użyteczne.

Poszukując dobrego materaca zawsze powinniśmy też pytać o rodzaj jego wypełnienia. Do wyboru mamy produkty lateksowe, kieszeniowe i piankowe. Należy pamiętać, że to od wypełnienia zależy poziom podparcia kręgosłupa, jak również nasz komfort. Modele lateksowe są bardzo trwałe i świetnie dopasowują się do kształtu ciała. Są one polecane w szczególności alergikom, gdyż mają właściwości antygrzybiczne i antybakteryjne.

Materace kieszeniowe mają wiele elastycznych punktów podparcia dla kręgosłupa i również dobrze dopasowują się do kształtu naszego ciała. Z kolei produkty piankowe mają różną żywotność. Lepiej jest wybierać te z pianką wysokoelastyczną, ponieważ daje ona większy komfort użytkowania.

 

 

Materace 160×200 – ranking

 

 

Sleep O’Clock Mauricio

 

Chcielibyśmy zaprezentować Ci materac Sleep O’Clock Mauricio. To model kieszeniowy, którego bazą jest pianka poliuretanowa i formatka pocket, dlatego też bardzo dobrze dopasowuje się on do kształtu ciała. Produkt jest średnio twardy, ma też aż 7 stref twardości dających oparcie praktycznie całemu ciału.

Ten materac jest idealny dla alergików, ponieważ znajdująca się w środku pianka zapewnia dobrą cyrkulację powietrza i nie dopuszcza do rozwoju grzybów czy bakterii. Dodatkowo po obu stronach ma on ten sam układ warstw, dzięki czemu z każdej strony można go użytkować tak samo komfortowo.

Konsumenci zgodnie potwierdzają, że jest to materac 160×200 w dobrej cenie. Gwarantuje on bardzo dobre podparcie dla kręgosłupa, dzięki czemu rano każdy może obudzić się wypoczęty bez dolegliwości bólowych. Dużą zaletą tego modelu może być również fakt, iż stanowiąca wypełnienie pianka jest odporna na odkształcenia.

 

 

 

 

Hilding Original Multi

 

Hilding Original Multi to dwustronny materac, który posiada 7 stref twardości. Dzięki temu znacznie lepiej dopasowuje się on do ciała leżącej na nim osoby. Model ten jest zbudowany ze sprężyny typu MultiPocket, która daje kręgosłupowi stabilniejsze podparcie. Ponadto posiada on dwie strony o różnych właściwościach, a zamiana strony może przedłużać żywotność materaca.

Produkt jest dostępny w specjalnym pokrowcu Medicott Silver, który wykazuje antystatyczne oraz antyalergiczne właściwości. W strukturze tkaniny znajduje się nić jonizowana w roztworze srebra. To sprawia, że w materacu nie rozwijają się grzyby czy bakterie. Pokrowiec w razie potrzeby można prać w temperaturze do 60 st. C.

Konsumenci podkreślają, że najlepsze materace 160×200 powinny być nie tylko odpowiednio twarde, ale również wytrzymałe. Taki jest właśnie prezentowany model. Ze względu na swoją budowę nie odkształca się on nawet po długim czasie użytkowania, w dodatku można go zabezpieczyć dzięki dołączonemu pokrowcowi.

 

 

 

 

Janpol Demeter H3

 

Produkt Janpol Demeter H3 to materac lateksowy, który ma w wypełnieniu specjalne otwory. Ich obecność sprawia, że na całej powierzchni produktu tworzy się aż 7 stref twardości, możliwy jest też swobodny przepływ powietrza. W efekcie we wnętrzu modelu nie pojawiają się ani bakterie, ani grzyb.

Materac jest dwustronny, a każda z jego strona ma takie same właściwości. Oznacza to, iż możemy swobodnie przewrócić go na drugą stronę w razie potrzeby, co pozwala wydłużyć jego żywotność. Ten model można zamówić wraz ze specjalnym pokrowcem, który umożliwia zachowanie jego estetycznego wyglądu. Ten element można prać w pralce w temperaturze do 60 st. C.

Jak wynika z krążących w sieci opinii, jest to produkt naprawdę godny uwagi. Dla wielu konsumentów zaletą jest to, iż we wkładzie lateksowym aż 20% stanowią naturalne składniki. Materac jest wręcz idealny dla osób borykających się z alergiami, ponieważ do jego produkcji wykorzystano higieniczne materiały o właściwościach antybakteryjnych.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...