Najlepsza poduszka ortopedyczna do spania

Ostatnio aktualizowane: 19.10.17

Jaką poduszkę ortopedyczną do spania wybrać?

 

Przewodnik zakupowy

Niestety, coraz więcej osób boryka się z chorobami kręgosłupa. Taka przypadłość zdecydowanie zmniejsza naszą produktywność w ciągu dnia, bowiem przez cały czas jesteśmy obolali. Tym co może może przynieść ukojenie jest poduszka ortopedyczna. Jeśli wybierzesz dobry sprzęt, wysokiej jakości, na pewno przyniesie Ci to długo wyczekiwane ukojenie. Aby pomóc Ci podjąć dobrą decyzję, przygotowaliśmy ten oto poradnik. Dzięki jego lekturze dowiesz się ,na co zwrócić uwagę podczas zakupu. Na jego końcu umieściliśmy krótkie zestawienie, w którym znalazły się najlepsze poduszki ortopedyczne do spania.

Urządzenie, które stanowi przedmiot tego poradnika to specjalny rodzaj poduszki, która umożliwia nam utrzymanie kręgosłupa w odpowiedniej dla niego pozycji. Dzięki temu jest on w stanie zachować swoją naturalną krzywiznę, czyli lordozę szyjną. To właśnie leżenie w taki sposób, pozwala naszemu kręgosłupowi na najwygodniejszy odpoczynek po ciężkim dniu. Co więcej, podczas snu na tego typu poduszce nie obciążamy żadnych dysków, co gwarantuje większy relaks.

Najważniejszą kwestią, jaką musisz wziąć pod uwagę przed zakupem poduszki ortopedycznej to postawa, którą przyjmujesz podczas snu. Bowiem, jeśli źle dobierzesz model nie będzie on w stanie powstrzymać odczuwanego przez Ciebie bólu. Zatem, jeśli najczęściej śpisz na boku, radzimy zakup poduszki, która będzie w pełni wyprofilowana, a jej kształt będzie podobny do wałka. Pomoże to zachować naturalne ułożenie głowy. W przypadku, gdy preferujesz spanie na plecach polecamy Ci modele niższe, które posiadają specjalne wycięcie w profilowaniu. Utrzyma ono Twoją głowę w jednej pozycji. Niestety, najtrudniej jest dobrać poduszkę dla osób śpiących na brzuchu. W przypadku takich modeli należy szczególnie zadbać o twardość produktu. Bowiem, gdy będzie się on zapadać, naturalna lordoza nie zostanie zachowana.

Kolejną kwestią jest sztywność poduszki. W tym wypadku, należy zadbać o to, by interesujący nas model nie był zbyt miękki. Bowiem, wtedy nasza głowa będzie się zapadać i naturalna lordoza szyjna nie zostanie zachowana. Nie ma jednak żadnych przeciwwskazań, co do twardych poduszek. Warto pamiętać, że im poduszka jest twardsza, tym mniej się odkształca.

 

 

Poduszki ortopedyczne do spania – Ranking

 

 

Valde B4 Vila Large

 

Poduszka ortopedyczna Valde B4 Vila Large to wysokiej klasy model, polecany osobom borykającym się z przewlekłym bólem pleców. Jej użytkowanie pozwoli Ci zachować naturalną pozycję kręgosłupa, relaksując Cię po ciężkim dniu.

Prezentowany typ charakteryzuje się ciekawym i innowacyjnym wyglądem. Za sprawą specjalnego kształtu, poduszka ma właściwości rehabilitacyjne. Ze względu na swoje charakterystyczne wycięcie na szyję, model ten przeznaczony jest dla osób, które preferują spanie na plecach. Jest też odpowiednia dla tych, którzy często zmieniają pozycję. Pomoże Ci on utrzymać głowę w nieruchomej pozycji. Co więcej, prezentowany produkt sprawi, że Twój kręgosłup zachowa swój naturalny kształt, pomagając Ci się zrelaksować.

Warto zwrócić też uwagę na ciekawą kolorystykę. Choć nie jest to najważniejsze przy wyborze, to różowy kolor poduszki może spodobać się wielu konsumentom.

Dużą zaletą produktu jest specjalny otwór wentylacyjny. Powstał on, by zapobiegać poceniu się. Właśnie dzięki takim udogodnieniom model marki Valde to najlepsza poduszka ortopedyczna do spania w 2017 roku. Opinie użytkowników o prezentowanym produkcie są dość pochlebne. Wielu z nich przyznaje, że zakup poduszki poprawił ich komfort snu.

 

 

 

 

Sissel Classic

 

Sissel Classic to jedna z najlepszych poduszek ortopedycznych, wyprodukowanych przez znaną markę Sissel. Jest ona jednym z czołowych dystrybutorów produktów powiązanych ze strefą wellness.

Prezentowana poduszka została specjalnie wyprofilowana tak, aby efektywnie podpierać odcinek szyjny kręgosłupa, co gwarantuje zachowanie naturalnej lordozy szyjnej. W czasie snu Twoja głowa pozostanie w jednej, nieruchomej pozycji. Pozwoli to zredukować nacisk między kręgami oraz rozluźnić mięśnie.

Produkt marki Sissel powstał z myślą o osobach, które preferują spanie na boku. Jeśli jednak często zmieniasz pozycję, prezentowany model również Ci pomoże.

Dużą zaletą produktu jest pianka visco-elastic, z której został wyprodukowany. Posiada on bowiem specjalne właściwości, dzięki którym zapamiętuje ona kształt naszej głowy i się do niego dopasowuje. Zatem, każdy użytkownik może indywidualnie dostosować swoją poduszkę do własnej postury.

Opinie konsumentów o tym modelu są bardzo pozytywne. Wielu użytkowników doceniło wygodę, jaką zapewnia on podczas snu. Co więcej, wielu z nich jest zdania, że prezentowany produkt to najlepsza poduszka ortopedyczna do spania w dobrej cenie.

 

 

 

 

QMED Standard

 

Poduszka ortopedyczna QMED Standard to godny polecenia model, który polecany jest również przez wielu specjalistów. Zadaniem produktów jest odpowiednie podtrzymywanie kręgosłupa na odcinku szyjnym, co pomoże nam pozbyć się napięć w mięśniach. Pomoże to nam pozbyć się także przewlekłych bólów pleców.

Prezentowana poduszka posiada specjalne wgłębienie na szyję. Jego zadaniem jest utrzymanie naszej głowy w jednej pozycji podczas snu. Jest to szczególnie przydatne dla osób, które często je zmieniają. Za sprawą marki QMED będziesz mógł cieszyć się większym komfortem w nocy.

Kształt produktu nadaje się zarówno do spania na boku, jak i na plecach. Dzięki temu, dopasuje się do indywidualnych nawyków każdego użytkownika. Wiedz, że wnętrze poduszki zostało wypełnione specjalnym rodzajem pianki, która zapamiętuje kształt naszej głowy. Odciąży to Twój odcinek szyjny podczas relaksu.

Dużą zaletą poduszki jest jej wielofunkcyjność. Służy ona nie tylko do redukcji bólu pleców, ale również do walki z bezsennością. Co więcej, jej regularne użytkowanie może niemal w całości zniwelować chrapanie.

Opinie konsumentów o tym modelu są bardzo pozytywne. Chwalą oni jego funkcjonalność, estetyczny design, a także efektywność działania.

 

 

 

 

Zostaw odpowiedź

Be the First to Comment!

Notify of
avatar
wpDiscuz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...