Najlepsza poduszka do spania na brzuchu

Ostatnio aktualizowane: 24.11.20

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką poduszkę do spania na brzuchu wybrać?

 

Wiele osób wie, jak trudno jest znaleźć odpowiednią pozycję do snu. Niektórzy najlepiej czują się, śpiąc na brzuchu. Musimy jednak pamiętać, że nie jest to najzdrowsza pozycja. Dlatego różni producenci skonstruowali specjalną poduszkę, która zapewnia nam nie tylko wygodę, ale również odpowiednie ułożenie ciała, które nie zagraża naszemu oddychaniu. Abyś wybrał jak najlepszy produkt, przygotowaliśmy poradnik na temat zakupu poduszki do spania na brzuchu.

 

 

Najlepsza poduszka do spania na brzuchu w 2020 roku jest miękka. W przypadku zbyt twardego produktu możemy mieć jeszcze większe problemy z oddychaniem niż z normalną poduszką. Im bardziej miękki model, tym lepiej się na nim ułożymy i tym samym będziemy mogli przespać spokojnie całą noc. Jeżeli jednak niewygodnie nam się śpi na zbyt miękkich poduszkach i wolimy te twardsze, to zadbajmy o to, aby był model był jak najniższy.

Zaleca się wybranie dobrze wyprofilowanej poduszki. Powinna mieć ona kilka zgięć, które pozwolą się wygodnie ułożyć i nie będą blokować oddechu. Zgięcia w odpowiednich miejscach chronią kręgosłup przed nadwyrężeniem, dzięki czemu wstajemy rano wypoczęci oraz bez bólu.

Wiele osób uważa, że najlepsze poduszki do spania na brzuchu są niskie. Dobiera się je pod względem wagi danej osoby. Jeżeli jesteś drobny, to wystarczy Ci model o wysokości około 5 cm. Z kolei osobom o stosunkowo dużej masie ciała poleca się wyższe poduszki, na przykład 10 cm. Niska poduszka zabezpiecza głowę przed odchylaniem się do tyłu. W efekcie kręgosłup jest zabezpieczony przed zwiększonym obciążeniem.

Niemniej ważnym elementem każdej poduszki do spania na brzuchu jest poszewka. Jest ona najczęściej wykonana z poliestru. Materiał ten jest odporny na uszkodzenia, a także łatwo się go czyści. Zazwyczaj wystarczy wyprać poszewkę w pralce w około 60 st. C. Wypełnienie większości poduszek stanowi pianka, która dopasowuje się do kształtów głowy i pozwala na wygodny sen.

 

 

Poduszki do spania na brzuchu – ranking

 

 

Mdh Do Snu Qmed Slim 

 

Mdh Do Snu Qmed Slim to poduszka, która została wykonana z pianki leniwej. Jest to materiał, który bardzo dobrze dopasowuje się do kształtu ciała, dzięki czemu można swobodnie oddychać. Gęstość pianki to 50 kg/ m3. Wymiary produktu wynoszą: 56 cm x 48 cm x 10 cm.

Poduszka delikatnie podnosi górną część ciała. W ten sposób napięcie w odcinku szyjnym kręgosłupa zostaje zniwelowane, a my budzimy się bez bólu pleców oraz szyi. Co więcej, mamy zagwarantowane swobodne oddychanie nawet podczas całej nocy spędzonej jedynie na brzuchu.

Ta poduszka do spania na brzuchu w dobrej cenie jest stosunkowo miękka, co ułatwia przytulenie się do niej. Ma ona kształt gwiazdy, dzięki czemu będzie ciekawie wyglądała na łóżku. Jej grubość wynosi 10 cm, więc spanie będzie z pewnością wygodne. Użytkownikom podoba się nietypowy kształt poduszki oraz fakt, że się na niej bardzo wygodnie śpi.

 

 

 

 

Tempur Obracio

 

Tempur Obracio to poduszka, na której może spać każdy. Najwygodniej jednak będzie tym, którzy śpią na brzuchu. Jest to produkt zapewniający swobodne oddychanie przez całą noc, bez potrzeby odchylania głowy. Oprócz tego górne kręgi kręgosłupa oraz odcinek szyjny kręgosłupa nie są narażone na rozciąganie.

Wypełnienie poduszki to poliester. Z tego samego materiału jest wykonana poszewka produktu. Można ją zdjąć oraz wyprać w pralce w temperaturze 60 st. C. Mamy więc pewność, że poduszka będzie utrzymana w czystości. Rozmiar modelu to 60/56 cm x 50/48 cm.

Według użytkowników specjalny kształt produktu sprawia, że spanie jest wygodne przez całą noc. Użytkownicy uważają również, że po przebudzeniu nie odczuwają oni żadnych bólów kręgosłupa ani szyi. Poduszka jest wytrzymała i z pewnością posłuży nam przez bardzo długi czas. Poza tym jest śnieżnobiała i ładnie się prezentuje.

 

 

 

 

Kasy Premium Memory Soft 

 

Kasy Premium Memory Soft to poduszka przeznaczona dla wszystkich tych, którzy mają problem z zaśnięciem. Jej wymiary wynoszą 66 cm x 40 cm x 15 cm. Produkt został specjalnie wyprodukowany w ten sposób, abyśmy mogli spokojnie przespać całą noc.

Wnętrze poduszki to specjalna pianka. Nie nagrzewa się ona w nocy i zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza, dzięki czemu przez cały czas mamy uczucie miłego chłodu. Pomaga w tym również domieszka bambusu. Pianka doskonale dopasowuje się do głowy, więc nie musimy specjalnie jej układać i zmieniać pozycji co 5 minut.

Poduszka ma specjalną poszewkę, na której nie osiada kurz. Jest ona hipoalergiczna i nie rozwijają się na niej roztocza ani bakterie. Poza tym możemy bezpiecznie prać poszewkę, dzięki czemu utrzymanie poduszki w czystości nie jest trudnym zadaniem. Właśnie dlatego tak wiele osób ceni prezentowany produkt.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status