Najlepsza poduszka do spania dla ciężarnych

Ostatnio aktualizowane: 23.04.19

 

Jaką poduszkę do spania dla ciężarnych wybrać?

 

W okresie ciąży czeka nas wiele zmian. Wiąże się z tym zmiana diety oraz inne wyrzeczenia.  Czeka nas również znalezienie odpowiedniej pozycji do spania. Wygodne ułożenie się jest szczególnie trudne na zaawansowanym etapie ciąży. Co zrobić w przypadku, kiedy nie możemy wygodnie spać już kolejną noc z rzędu? Warto zainwestować w specjalną poduszkę przystosowaną dla kobiet w ciąży. Nie wiesz jeszcze, którą wybrać? Przeczytaj nasz poradnik i kup tę odpowiednią.

 

 

Nie jest tajemnicą, że najlepsza poduszka do spania dla ciężarnych w 2019 roku powinna być wygodna. Musi ona zagwarantować jak najwygodniejszą pozycję podczas leżenia. Bardzo często spotkamy się z poduszkami w kształcie litery “C” – można się o nią oprzeć i tym samym spokojnie wyspać. Niektóre poduszki mają dużą powierzchnię, na której możemy rozłożyć całe swoje ciało, co również jest bardzo wygodne.

Wyróżniamy kilka typów wypełnienia. Jednym z najpopularniejszych jest silikon.  Nie ulega on szybkiemu zużyciu i przez długi czas jest elastyczny oraz sprężysty. Poliester, z kolei, łatwo dopasowuje się do kształtów ciała. Poduszki z wypełnieniem styropianowym są tanie, lecz charakterystyczny szelest może przeszkadzać niektórym osobom. Ostatnio dużą popularność zdobyła również pianka, która jest miękka oraz przez długi czas pozostaje elastyczna.

Wiele osób uważa również, że najlepsze poduszki do spania dla ciężarnych mają zdejmowany pokrowiec. Możliwość zdjęcia pokrowca pozwala na umieszczenie go w pralce i tym samym utrzymanie poduszki w czystości. Pokrowce najczęściej są wykonane z bawełny – materiału, który dobrze przepuszcza powietrze oraz poliesteru – odpornego na uszkodzenia.

Waga poduszki nie jest parametrem bez znaczenia. Zbyt ciężki produkt może sprawić nam trudność podczas przenoszenia. Jak wiadomo ciężarne kobiety nie powinny się zbytnio przemęczać, a próba ułożenia zbyt ciężkiej poduszki może być męcząca. Polecamy więc wybór lekkich produktów.

 

 

Poduszki do spania dla ciężarnych – ranking

 

 

Supermami Typ C 

 

Supermami Typ C to poduszka do spania dla ciężarnych w dobrej cenie, która jest bardzo popularna. Jest ona polecana dla kobiet w 3 trymestrze ciąży, gdzie brzuch jest już bardzo widoczny i może przeszkadzać w swobodnym leżeniu. Jest to podłużna poduszka, a jej długość wynosi aż 115 cm. Końce produktu są specjalnie zaokrąglone. Dlatego można na nich swobodnie ułożyć głowę, stopy lub po prostu się oprzeć.

Wypełnienie poduszki to hipoalergiczne włókna silikonowe. Dlatego jest ona bardzo wygodna oraz przez długi czas nie traci swojego oryginalnego kształtu. Pokrowiec wykonano z bawełny. Poduszka sprawdza się nie tylko podczas spania w ciąży, ale również w czasie karmienia malucha.

Produkt jest miękki i miły w dotyku. Ciało ciężarnej kobiety jest optymalnie ułożone, dzięki czemu może ona wygodnie spędzić całą noc. Użytkowniczki cenią poduszkę za kształt oraz za fakt, że podpiera ona poszczególne części ciała kobiety.

 

 

 

 

Motherhood Niebieskie Gałązki

 

Motherhood Niebieskie Gałązki to poduszka, dzięki której znalezienie odpowiedniej pozycji do spania nie będzie trudne. Jest to produkt dostępny w kilku ciekawych kolorach, więc można wybrać ten, który podoba się najbardziej. Poduszka podpiera plecy ciężarnej kobiety, jej brzuch oraz nogi. Może ona również wygodnie oprzeć swoją głowę oraz przytulić poduszkę, co z pewnością pozwoli jej szybciej zasnąć.

Wypełnienie poduszki to poliester. Bardzo dobrze dopasowuje się on do każdych kształtów oraz je zapamiętuje. Dlatego poduszka jest bardzo wygodna. Z kolei materiał zewnętrzny to miękka bawełna. Poduszka może również służyć jako kojec dla malucha, a także ułatwić nam jego karmienie.

Poszewkę możemy ściągnąć oraz wyprać w pralce. Wiele osób donosi, że nawet po wielokrotnym wypraniu poszewka nie mechaci się i wygląda bardzo dobrze przez długi czas. Użytkownikom podoba się możliwość przewożenia poduszki w wygodnym pokrowcu oraz dobre wykonanie produktu.

 

 

 

 

Poofi Kremowo Szara 

 

Poofi Kremowo Szara to poduszka w kształcie litery C. To właśnie dlatego ciężarna kobieta może łatwiej znaleźć odpowiadającą jej pozycję oraz szybciej zasnąć, co jest bardzo ważne w okresie ciąży. Jest to produkt w całości wykonany z poliestru. Poduszkę można swobodnie prać w pralce, aby utrzymać ją w czystości.

Poduszka ma dwie osobne strefy twardości. Jedna z nich jest przeznaczona do odciążania nóg i stawów biodrowych. Druga strefa jest bardziej miękka i możemy na niej położyć głowę, brzuch oraz szyję. Przytulenie poduszki jest przyjemne ze względu na bardzo miękki pokrowiec.

Dzięki poduszce możemy przez całą noc leżeć na lewej stronie. Jest to szczególnie ważne, ponieważ w tej pozycji krew swobodnie dopływa do malucha. Poduszka jest chwalona za kształt oraz rozróżnienie na dwie strefy. Użytkowniczki uważają, że dzięki temu modelowi szybciej się zasypia.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...