Najlepsza poduszka ciążowa do spania

Ostatnio aktualizowane: 04.08.20

 

Jaką poduszkę ciążową do spania wybrać?

 

Przewodnik zakupowy

Zapewne wiele kobiet w ciąży zgodnie przyzna, że sen w tym stanie nie należy do najprostszych czynności. Niezwykle trudno jest znaleźć właściwą pozycję, która pozwala nam się zrelaksować na tyle by w końcu usnąć. Z tego powodu wiele przyszłych mam decyduje się na zakup poduszki ciążowej. Korzystanie z niej pomaga pozbyć się bólu pleców oraz obrzęków nóg. Spowodowane jest to specjalnie wyprofilowanym kształtem. Jednak zakup dobrego modelu nie jest wcale prosty. Aby pomóc Ci wybrać możliwie najlepszy model na rynku przygotowaliśmy ten oto poradnik, w którym podpowiemy Ci na co zwrócić szczególną uwagę. Na jego końcu umieściliśmy krótkie zestawienie, gdzie znalazły się trzy najlepsze poduszki ciążowe do spania.

Wiele kobiet w czasie ciąży cierpi na bezsenność oraz przewlekłe bóle pleców i stóp. Co więcej, brak snu potęguje nasze złe samopoczucie. Aby uporać się z tymi dolegliwościami, wiele przyszłych mam decyduje się na inwestycję w poduszki ciążowe. Ich kształt ma na celu podpierać głowę kobiety i jednocześnie ułatwić przepływ krwi do ramion i stóp. Dzięki takiemu rozwiązaniu, napięcie mięśniowe zostaje zredukowane, co pozwala się zrelaksować, a w konsekwencji zasnąć.

Decydując się na zakup poduszki ciążowej należy zwrócić uwagę na jej wielkość. Powinna być ona bowiem dostosowana do Twojego wzrostu. Tylko wtedy jej prozdrowotne właściwości będą działały na Twoje ciało.

Istotną kwestią jest również kształt poduszki. Najwięcej przyszłych mam decyduje się na zakup modelu w kształcie litery „E”, gdyż podpiera on równocześnie głowę, brzuch i nogi. Drugim co do popularności rodzajem są poduszki w kształcie litery „C”, które pozbawione są środkowego wzmocnienia. W zależności od marki, możesz również zakupić produkty, które wyglądem przypominają „I”, „J”, „U”, „7” lub „9”. Jeśli cierpisz na przewlekłe bóle pleców, warto rozważyć zakup trzy częściowego modelu, który zagwarantuje Ci wsparcie najważniejszych części ciała.

Kolejnym elementem, który wymaga Twojej uwagi jest wypełnienie poduszki. Najlepsze na rynku modele są wykonane z włókna silikonowego lub poliestrowego. Takie produkty są bardzo trwałe, sprężyste i hipoalergiczne, dzięki czemu są bezpieczne. Osoby, które dysponują ograniczonymi funduszami często decydują się na wypełnienie kulkami styropianu. Choć takie produkty gwarantują dobrą amortyzację szybko się zużywają.

 

 

Poduszki ciążowe do spania – Ranking

 

 

Supermami Typu C

 

Model Supermami Typu C to najlepsza poduszka ciążowa do spania w 2020 roku. Zakup prezentowanego produktu to gwarancja wygodnego snu. Swoim kształtem model ten przypomina literę „C”, co gwarantuje właściwe podparcie głowy oraz nóg. Takie ułożenie ciała zapewnia dobry przepływ krwi do dolnych partii ciała, co redukuje obrzęk. Poduszka jest przeznaczona szczególnie dla kobiet w trzecim trymestrze ciąży, gdy brzuch może utrudniać spokojny sen.

Prezentowany produkt ma długość 115 cm. Będzie zatem odpowiedni dla większość kobiet. Co więcej, specyficzny kształt umożliwia wygodne spanie na boku. Używanie poduszki jest w pełni bezpieczne, gdyż wszystkie materiały użyte do jej produkcji posiadają niezbędne atesty. Z kolei poszewka została wykonana z tkaniny o wysokiej jakości, która nie podrażnia skóry przyszłej mamy. Naturalnie, w przypadku zabrudzenia można ją zdjąć i wyprać w pralce.

Wielu konsumentów zdecydowało się na zakup tego modelu, gdyż jest on powszechnie polecany przez lekarzy i położne. Co więcej, posiada odpowiedni stopień twardości, co gwarantuje spokojny sen.

 

 

 

 

Motherhood Listki 

 

Motherhood Listki to wysokiej jakości poduszka ciążowa do spania, która polecana jest przyszłym mamom przez rzeszę specjalistów. Prezentowany model został wykonany z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu pozwala kobiecie na pełen relaks.

Produkt swoim kształtem przypomina literę „C”, dzięki czemu podpiera zarówno głowę, jak i nogi kobiety. Takie ułożenie gwarantuje właściwy przepływ krwi do dolnych partii ciała. Redukuje to napięcie mięśniowe oraz obrzęki. Korzystanie z tej poduszki ciążowej ma również pozytywny wpływ na ramiona oraz plecy użytkowniczki, bowiem redukuje bóle, co pomaga się zrelaksować.

Prezentowany produkt zalecany jest również kobietom, które ze względu na swój stan mają problemy ze snem. Wielu lekarzy uważa bowiem, że takie ułożenie, pozwala na rozluźnienie się ciała.

Spanie na poduszce jest w pełni bezpieczne, gdyż została ona wykonana z atestowanych materiałów, które nie podrażniają ciała. Co więcej, elegancka poszewka w brązowe liście może być prana w pralce.

Opinie konsumentów o tym produkcie są bardzo pozytywne. Wielu z nich twierdzi, że ta poduszka ciążowa do spania dobrej cenie to jeden z najlepszych modeli dostępnych obecnie na rynku.

 

 

 

 

Motherhood Kojec

 

Poduszka ciążowa do spania Motherhood Kojec to wyjątkowo elegancki model, który nie tylko pozwoli zniwelować przewlekłe bóle, ale również będzie się elegancko prezentował w sypialni. Warto dodać, że model może być używany zarówno podczas ciąży, jak i po jej zakończeniu. Wiele mam korzysta z niego w czasie karmienia piersią.

Dzięki temu, że poduszka ma kształt litery „C” jest ona w stanie zapewnić wsparcie zarówno głowie, jak i nogom użytkownika. Pozwala to zredukować napięcie w mięśniach i pozwala na swobodny przepływ krwi do dolnych części ciała. Zapewnia to wygodę podczas snu.

Korzystanie z poduszki jest w pełni bezpieczne, gdyż została ona wykonana z najlepszej jakości materiałów, które nie tylko nie podrażniają skóry, ale również nie wywołują reakcji alergicznych.

Dużą zaletą modelu jest to, że dobrze przewodzi temperaturę. Sprawia to, że zimą będzie dostarczała przyszłej mamie niezbędne ciepło.

Opinie konsumentów o tym modelu są bardzo pozytywne. Wiele kobiet zdecydowało się na jego zakup, gdyż cechuje się on dużą trwałością oraz wygodą, która jest niezbędna w czasie ciąży.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status