Najlepsza kołdra 200 cm x 220 cm

Ostatnio aktualizowane: 25.01.20

 

Jaką kołdrę 200 cm x 220 cm wybrać?

 

Dobrze dobrana kołdra nie tylko zapewnia nam ciepło podczas snu, ale również właściwy poziom wentylacji. Dodatkowo z założoną na nią poszewką może ona być elementem dekoracyjnym sypialni. Jeśli zastanawiasz się, jak znaleźć idealny model o wymiarach 200 cm x 220 cm, świetnie trafiłeś. Znajdziesz tu wskazówki ułatwiające zakup, a także ranking 3 najlepszych według nas produktów tego typu.

 

 

Tak duża kołdra jest idealna dla dwóch osób. Aby jednak jej użytkownicy byli z niej zadowoleni, powinna ona mieć dobre wypełnienie. Do wyboru masz modele puchowe, wełniane, z pierzem lub włóknem, np. poliestrowym. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Jeśli chodzi o produkty puchowe, to doskonale grzeją one w czasie snu, a jednocześnie odprowadzają pot i wilgoć. Zazwyczaj są one bardzo lekkie, dlatego nie wszystkim osobom w pełni odpowiadają. Kołdry wełniane pozwalają skórze oddychać, odprowadzają wilgoć, a przy tym nie uczulają. Niemniej są one bardzo grube, dlatego latem nie sprawdzają się zbyt dobrze. Modele wypełnione pierzem mają gorsze właściwości termoizolacyjne i więcej ważą, ale często okazują się tak dobre jak te puchowe. Nie są one jednak odpowiednie dla alergików. Z kolei produkty z włóknami poliestrowymi są lekkie, antystatyczne i elastyczne, ale niekiedy nie zapewniają tak dobrej termoizolacji jak te puchowe czy wełniane (choć wiele zależy od własnych preferencji).

Najlepsza kołdra 200 cm x 220 cm w 2020 roku ma też odpowiednią klasę cieplną. Pod tym względem możemy wyróżnić modele:

Całoroczne – są one uniwersalne, można z nich korzystać zarówno wiosną, jak i jesienią (zimą głównie w dobrze ocieplonych domach i mieszkaniach);

Letnie – są one cienkie, dlatego świetnie sprawdzają się w sezonie letnim;

Zimowe – ponieważ są one grube i stosunkowo ciężkie, zapewnią doskonałą termoizolację podczas mroźnych nocy;

Ultralekkie – to najcieńsze i najlżejsze produkty dostępne na rynku, przydają się one podczas upałów;

Podwójne – są one dwuwarstwowe i bardzo ciepłe, dlatego świetnie sprawdzą się zimą w miejscach o obniżonej temperaturze, np. góralskich chatach.

Pod uwagę powinieneś wziąć też wytrzymałość i wykończenie. Brzegi kołdry powinny być obszyte tak, aby nie wystawały żadne nitki. Inaczej produkt szybko może się popruć, w efekcie czego trzeba będzie go wymienić na nowy.

 

 

Kołdry 200 cm x 220 cm – ranking

 

 

Amw Medical 

 

Amw Medical to model antyalergiczny, który został wypełniony włóknem poliestrowym Hollow. Takie rozwiązanie sprawia, że zapewnia on świetną izolację cieplną, a jednocześnie odprowadza pot i wilgoć. Dzięki temu z pewnością nie przegrzejesz się w czasie snu. Ze względu na to, że kołdrę można prać w wysokich temperaturach (do 95 st. C), z łatwością zwalczysz wszelkie rozwijające się w niej drobnoustroje.

Powyższy model przeznaczony jest nie tylko do użytku domowego. Jak zapewnia producent, może on być z powodzeniem stosowany również w hotelach czy pensjonatach. Prezentowana kołdra jest wytrzymała, dlatego z pewnością posłuży Ci ona dłużej niż jeden sezon. Ponieważ jest to produkt całoroczny, nie musisz zmieniać go na inny, gdy nadejdzie zima.

Jak mówią konsumenci, do zalet modelu Amw Medical należy zaliczyć m.in.: dobrą termoizolację, sprężystość oraz lekkość. Łatwo utrzymuje się go w czystości, a ponadto jest odpowiedni nawet dla osób borykających się z alergiami.

 

 

 

 

Amw Hollofil Allerba 

 

Przedstawiamy Amw Hollofil Allerba, czyli kołdrę 200 cm x 220 cm, która została wypełniona Allerbanem. To specjalny środek przeciwdziałający rozwojowi bakterii, grzybów oraz roztoczy. Produkt można prać w temperaturze do 60 st. C. Kołdra zapewnia równomierne ogrzewanie ciała, redukując jednocześnie tzw. zimne strefy i różnicę temperatur. To oznacza, iż powyższy model zagwarantuje Ci spokojny i komfortowy sen.

Opisywana kołdra jest puszysta i sprężysta, pozwala też na swobodną cyrkulację powietrza. Codzienne użytkowanie nie wpłynie negatywnie na jej kształt. Model Hollofil Allerba świetnie sprawdzi się głównie podczas wiosennych, letnich i jesiennych miesięcy.

Konsumenci chwalą wspomniany produkt za wytrzymałość i dobrej jakości wykończenie. Ze względu na rodzaj wypełnienia, kołdra jest odpowiednia także dla alergików i osób wrażliwych. Jej właściwości antybakteryjne nie znikają nawet po wielokrotnym praniu, ponieważ czynnik ochronny jest integralną częścią włókna.

 

 

 

 

Jysk 1150G Bromma 

 

Jeśli celem Twoich poszukiwań jest kołdra 200 cm x 220 cm w dobrej cenie, z pewnością zainteresuje się Jysk 1150G Bromma. To model podwójny, który z pewnością dobrze sprawdzi się nawet podczas mroźnych nocy. Poszycie to w 100% mikrowłókno poliestrowe. Oznacza to, iż produkt jest wyjątkowo lekki oraz elastyczny.

Cechą wyróżniającą powyższą kołdrę jest jej wygląd. Ma ona pikowaną powierzchnię, a dodatkowo widnieje na niej kolorowy, kwiatowy wzór. Zaletą jest to, że model marki Jysk można prać w pralce do temperatury 60 st. C. To pozwala pozbyć się wszystkich rozwijających się w nim drobnoustrojów odpowiedzialnych np. za wywoływanie alergii.

Z opublikowanych w Internecie opinii wynika, że opisana wyżej kołdra cieszy się bardzo dużą popularnością wśród konsumentów. Uważają oni, iż podstawowymi atutami produktu są bardzo dobre właściwości termoizolacyjne, a także świetna jakość wykonania zwiększająca jego wytrzymałość.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status