Ranking 5 najlepszych materacy termoelastycznych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 28.03.24

 

Materac termoelastyczny – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Nasza rekomendacja dotycząca materaca termoelastycznego to Hilding Salsa 160×200. Naszą opinię opieramy na wypowiedziach ekspertów, którzy badają różne właściwości materacy, a także wypowiedziach zadowolonych klientów używających ten model materaca. Jest to produkt chętnie wybierany przez klientów do zakupu, który uzyskał najwięcej pozytywnych opinii użytkowników. Materac ten to połączenie pianki flexifoam z pianką termoelastyczną. Pianka flexifoam jest zbudowana z otwartych komórek zapewniających odpowiednią wentylację materaca, zapobiega nadpotliwości, a także gwarantuje, dzięki swojej sztywności, odpowiednie ułożenie ciała. Natomiast pianka termoelastyczna dopasowuje się kształtem do ciała, zmniejsza uczucie nacisku i usprawnia krążenie. Materac ten jest dostępny w dwóch różnych pokrowcach: Velvet i Tencel. Model ma 7 stref twardości, dostosowanych do różnych partii ciała, dzięki czemu stanowi dla nich doskonałe podparcie. Przy podejmowaniu decyzji zakupowej warto też przyjrzeć się materacowi Janpol Posłaniowy 140×200. Jest to model nawierzchniowy, który pod wpływem działania temperatury dostosowuje się do kształtu ciała. Jest on sprzedawany w komplecie z pokrowcem dostosowanym do prania w pralce.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Materac ma certyfikat Oeko Tex, który gwarantuje, że zastosowany do produkcji materiał nie jest szkodliwy dla zdrowia. Siedem stref twardości pozwala na niemal idealne dopasowanie materaca do kształtu ciała człowieka. Model skutecznie zapobiega bólom kręgosłupa. Produkt jest łatwy w utrzymaniu w czystości – pokrowiec można prać nawet w 60 st. C. Antyalergiczny materac ma w swoim wnętrzu probiotyki zapobiegające rozwojowi grzybów.

Wady

Produkt jest bardziej odpowiedni dla osób z odleżynami niż tych z bólami kręgosłupa. Twarda nakładka może je wręcz potęgować.

Podsumowanie

Materac jest bardzo praktyczny i odpowiedni dla osób, które muszą ciągle leżeć. Ciało nie zapada się w materacu, co jest dużą zaletą modelu.

Drugi wybór

Zalety

Pokrowiec można prać w temperaturze do 60 st. C., co pozwala skutecznie pozbyć się zabrudzeń i utrzymać maksymalną higienę produktu. Wkład został tak zrobiony, aby możliwy był swobodny przepływ powietrza. To z kolei ogranicza ryzyko rozwoju pleśni i bakterii.

Wady

Jest to model nawierzchniowy, co oznacza, że do jego używania potrzebujemy dodatkowego materaca. Część osób wskazuje też, że zamek błyskawiczny na pokrowcu czasami się zacina i trudno go odblokować.

Podsumowanie

Produkt jest dostępny w różnych wymiarach, jego wysokość wynosi 6 cm. Materac nie uciska ciała i nie powoduje problemów z krążeniem. Zastosowana do jego produkcji pianka termoelastyczna jest odporna na zniekształcenia.

Rozważ też

Zalety

Materac jest dostępny w dwóch wersjach - H2 i H3, co pozwala na dobór produktu w zależności od naszej wagi. Model dostępny jest w wielu wersjach z pokrowcami typu Exclusive. Wśród nich znajduje się także wersja dla alergików. Materac jest dwustronny, można więc go dowolnie przekładać w razie potrzeby.

Wady

Pokrowce pod wpływem prania mogą nieco wyblaknąć. Poza tym model nie ma warstwy antybakteryjnej, która często jest spotykana w tego typu materacach.

Podsumowanie

Jest to materac godny uwagi ze względu na stosunek jakości do ceny. Producent umożliwia wykonanie modelu nieco dłuższego niż dwa metry – to dobre wyjście dla wysokich osób.

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki materac termoelastyczny kupić?

 

Gdy narzekasz na bóle pleców, czas zainteresować się materacem termoelastycznym. Materac taki zbudowany z otwartych komórek potrafi dopasować się kształtem do Twojego ciała. Zwany on jest również leniwą pianką, lub pianką z pamięcią. A to dlatego, że materiał ten ustępuje pod naciskiem ciała i jego ciepła i opływa Twoje ciało, co z kolei prowadzi do równomiernego rozłożenia ciała i nacisku na poszczególne jego części. Dzięki takim właściwościom pianki ciało lepiej odpoczywa, co w efekcie przekłada się na mniejsze, lub brak odczuć bólowych.

Niestety w większości przypadków, efekt nie jest natychmiastowy i ból ustępuje powoli, więc czasem mamy wrażenie, że materac nie był w stanie zapobiec naszym dolegliwościom. Zalecamy trochę cierpliwości w ocenach, a tym czasem postaramy się poszukać najlepszy materac termoelastyczny.

 

 

Pianka termoelastyczna – co to takiego

Materiał ten został zaprojektowany tak, aby działać na nasze ciało aktywnie w przypadku kontaktu z nim. Zarówno pod wpływem nacisku, jak i ciepła naszego ciała pianka termoelastyczna zmienia swoje właściwości w tych miejscach. Im więcej ciepła dostarczy ciało piance, tym bardziej będzie ona w tym miejscu plastyczna, ale gdy przesuniemy się na inną część materaca, pianka powróci do swoich właściwości pierwotnych i stanie się twarda.

Zatem tam, gdzie leżymy pianka ugina się pod naszym ciężarem przybierając kształt naszego ciała i im wyższa jest temperatura kontaktu, tym bardziej miękka się robi pianka. Takie właściwości tego materiału spowodowały, że ma on zastosowanie w rehabilitacji i może służyć też w przeciwdziałaniu odleżynom.

 

Jaki jest najlepszy materac termoelastyczny – siedem stref twardości

W specyfikacji materacy często znajdujemy informację, że ma on siedem stref twardości, co to właściwie znaczy i jaki to ma wpływ na jego wygodę i ewentualną rehabilitację? Otóż strefy te to równe obszary materaca, na które został on podzielony ze względu na miejsca, które podlegają większym lub mniejszym naciskom podczas użytkowania materaca podczas snu. Generalnie tych stref jest naprawdę cztery, ale rozmieszczone w różny sposób na powierzchni materaca tworzą względem siebie siedem różnych stref.

Najszersza strefa pierwsza to ta, która jest umieszczona pod najcięższymi partiami naszego ciała, czyli odcinkiem biodrowo krzyżowym. Jest to najtwardsza strefa materaca. Strefa druga jest mniejszej twardości i umieszcza się ją w materacu po obu stronach strefy pierwszej. Kolejna twardsza strefa to podpórka dla barków i ramion, jest to obszar o zwiększonej twardości. W materacu podpiera ona nasze barki, ale także środkową część nóg. Czwarta strefa – skrajna, o średnim stopniu twardości jest przeznaczona dla głowy. Tym sposobem, gdy na środku materaca jest umieszczona strefa pierwsza, a potem kolejno w górę i dół materaca są umiejscowione po obu stronach kolejne 3 strefy, robi nam się łącznie 7 stref różnej twardości materaca.

Wiedza ta jest ważna w przypadku osób niskich, które nie powinny w takim wypadku układać się do snu umieszczając odcinek biodrowy na środkowej części materaca. Dzięki temu wszystkie pozostałe partie ciała nie „trafią” w odpowiednią dla nich strefę. Najważniejszą sprawą jest to, aby biodra umieścić w strefie pierwszej, a ramiona w trzeciej. Warto, więc trochę poprzymierzać się do materaca, aby znaleźć te miejsca, które będą w odpowiedni sposób oddziaływać na nasze ciało.

 

Jaki materac termoelastyczny wybrać – pokrowiec

Przy wyborze odpowiedniego dla siebie materaca termoelastycznego niebagatelne znaczenie ma również pokrowiec, jaki do niego dobierzemy. Przy czym nie chodzi tu wyłącznie o właściwości hipoalergiczne, czy odprowadzanie wilgoci, lub higienę. Przy tego typu materacu ważnym też jest, w jaki sposób odbywa się wymiana ciepła między człowiekiem a materacem, bo jest to czynnik zmieniający właściwości materaca. Pokrowce mogą być wykonane z tkanin membranowych z bazą pianek wysokoelastycznych z zawartością warstw termoelastycznych i następnie pikowane. Maksymalny efekt termoelastyczny uzyskujemy przy zastosowaniu w pokrowcu kilkucentymetrowej warstwy pianki termoelastycznej.

Taki rodzaj pokrowca bywa niepikowany w ogóle i zapewnia najlepszą i najszybszą wymianę ciepła między człowiekiem i materacem. Z pewnością znajdziesz wiele najróżniejszych rodzajów pokrowców, które mają właściwości antybakteryjne, oddychające itp. Ze względu na bardzo duży wybór pokrowców, dobrze jest zasięgnąć porady sprzedawcy, aby dowiedzieć się szczegółowo o właściwościach danego pokrowca.

 

 

Materace termoelastyczne w dobrych cenach

Materace termoelastyczne można kupić w najróżniejszych cenach. Te najmniejsze, dla dzieci, zaczynają się już od kwoty 200 złotych. Jednak przestrzegamy przed zakupem takiego rodzaju materaca kierując się wyłącznie ceną. Gdy masz prawdziwe dolegliwości dotyczące kręgosłupa czy bólu pleców, warto udać się do specjalistycznego sklepu z materacami ortopedycznymi. W takim miejscu pracują fachowcy, którzy umieją dobrze poradzić, bo doskonale znają właściwości produktów oferowanych w ich sklepach. Materace dobrej jakości dla dorosłej osoby, posiadające odpowiedni pokrowiec i piankę termoelastyczną i będący produktem medycznym możemy kupić za cenę około 2 tysięcy złotych. Oczywiście ceny materaców, w zależności od producentów i użytych materiałów, a więc też i różnych właściwości, mogą sięgać do kilku, a nawet kilkunastu tysięcy złotych.

 

 

5 najlepszych materacy termoelastycznych. Opinie w 2024 roku

 

Zapraszamy teraz do przeglądu kilku czołowych materaców obecnie dostępnych na naszym rynku. Poniżej ranking pięciu z nich przedstawiający cechy, które sprawiły, że wielu użytkowników zdecydowało się na ich zakup.

 

1. Materac Termoplastyczny Salsa Hilding 160×200

 

Hilding Salsa 160×200 to materac, który posiada status wyrobu medycznego i posiada certyfikat Oeko Tex gwarantujący, że nie znajdują się w nim żadne szkodliwe substancje dla zdrowia człowieka. Materac kupujemy w formie zrolowanej i aby powrócił w pełni do swojego płaskiego kształtu potrzebuje 72 godzin. Do produkcji materaca zostały użyte dwa rodzaje pianki. Jest to pianka flexifoam, która jest stosunkowo sztywna i zapewnia właściwe ułożenie ciała, a ze względu na swoją otwarto komórkową budowę przeciwdziała nadpotliwości i zapewnia dobrą wentylację.

Pianka termoelastyczna zaś pozwala na to, aby materac dopasował się do kształtów ciała i sprawił, że człowiek odpoczywa w optymalnej dla niego pozycji. Siedem stref twardości materaca dodatkowo wpływa na odpowiednie ułożenie ciała i dostarczenie mu takiej twardości w danym obszarze, jaka będzie optymalna dla prawidłowej postawy. Materac też  jest wyposażony w 2 różne warianty pokrowca do wyboru przez użytkownika.

Jest to antyalergiczna powłoka pokrowca Tencel zapobiegająca rozwojowi bakterii, albo pokrowiec Velvet zawierający w swoim wnętrzu probiotyki chroniące produkt przed bakteriami. Oba pokrowce można zdjąć i wyprać w temperaturze 60 stopni Celsjusza. Opinie o tych materacach termoelastycznych przekazują nam, że jest on wygodny, a rano człowiek wstaje wypoczęty i bez bólów kręgosłupa.

Hilding Salsa to piankowy, termoelastyczny materac o wymiarach 160 cm x 200 cm. Jest to produkt o klasie twardości H3. Model sprzedawany jest w zestawie z pokrowcem.

 

Zalety

Pianka termoelastyczna: Wypełnienie materaca stanowi wysokiej jakości pianka termoelastyczna, która pod wpływem ciepła idealnie dopasowuje się do kształtu użytkownika. Niezależnie od tego, w jakiej pozycji śpimy, mamy zagwarantowany komfort.

Pokrowiec: Aby lepiej dopasować model do indywidualnych potrzeb, konsument ma do wyboru dwa pokrowce. Pierwszy z nich to Tencel – wykonano go z delikatnego, przyjemnego dla skóry materiału. Tkanina jest odpowiednia dla alergików. Drugi pokrowiec – Velvet – zawiera probiotyki skutecznie chroniące przed rozwojem bakterii.

Pielęgnacja: Zdejmowany pokrowiec można prać w pralce w temperaturze do 60 st. C. To pozwala w łatwy sposób zapewnić sobie odpowiedni poziom higieny.

7 stref twardości: Z uwagi na to, że materac ma 7 stref twardości, możemy być pewni, że wszystkie części ciała są odpowiednio podpierane.

Uchwyty: Na produkcie znajdują się wygodne uchwyty ułatwiające przenoszenie.

 

Wady

Miękkość: Choć według zapewnień producenta model jest odpowiedni dla osób ważących nawet do 100 kg, część konsumentów uważa, że produkt okazuje się zbyt miękki, a przez to mało wygodny.

 

 

 

 

2. Materac Termoelastyczny Janpol Posłaniowy 140X200

 

Janpol Posłaniowy to nawierzchniowy materac termoelastyczny, którego wypełnienie stanowi pianka reagująca na ciężar i ciepło ciała. W rezultacie produkt idealnie dopasowuje się do naszych potrzeb, a po zejściu z łóżka wraca do początkowej pozycji (nie pojawiają się zniekształcenia). 

Model ma wymiary: 140 cm x 200 cm, jednak producent ma też w swojej ofercie produkty dostosowane do większych i mniejszych łóżek. Materac jest zabezpieczony pokrowcem, który nadaje się do prania w pralce w temperaturze do 60 st. C. Do jego produkcji wykorzystano miękką i przyjemna w dotyku tkaninę z certyfikatem OEKO-TEX Standard 100.

Produkt ma dobre właściwości, więc nie dziwi to, że jest on pozytywnie oceniany przez konsumentów. Osoby, które miały możliwość przetestowania tego materaca, twierdzą, że jest on wygodny i wytrzymały. Nie przyczynia się do nadmiernego pocenia się ciała, szybko dopasowuje się do jego kształtu i jest łatwy do utrzymania w czystości.

Materac termoelastyczny Janpol Posłaniowy jest dostępny w różnych rozmiarach. Model jest wypełniony pianką, która reaguje na temperaturę i w ten sposób dostosowuje się do kształtu ciała.

 

Zalety

Możliwość zmiany strony: Jest to materac dwustronny, więc można od czasu do czasu go przewracać i w ten sposób zapewnić mu większą trwałość.

Optymalny przepływ powietrza: Model gwarantuje swobodną wentylację, co oznacza, że w trakcie snu nie jesteśmy narażeni na pojawienie się problemu związanego ze wzmożoną potliwością. 

Łatwy do utrzymania w czystości: Dołączony do zestawu pokrowiec można prać w temperaturze do 60 st. C., dlatego utrzymanie produktu w czystości nie jest trudne.

Bezpieczeństwo użytkowania: Produkt ma certyfikat OEKO-TEX Standard 100, co jest potwierdzeniem, że został on wykonany z bezpiecznych dla zdrowia materiałów.

 

Wady

Model nawierzchniowy: Trzeba pamiętać, że jest to model nawierzchniowy, co oznacza, że układa się go na materacu podstawowym w celu zwiększenia jego wytrzymałości, a często także zmiany jego twardości.

 

 

 

 

3. Materac M&K Foam Koło Bahrain H2 160×200

 

W przypadku materaca M&K Foam Bahrain H2 160×200 mamy 12 cm wysokoelastycznej pianki Kaltschaum o gęstości 40 kg/m3, oraz 4 cm pianki termoelastycznej o gęstości 45 kg/m3, która pod wpływem temperatury i nacisku dopasowuje się do kształtów ciała. Materac ten jest dostępny w dwóch wersjach o twardości H2, przeznaczonej dla osób o wadze ciała do 80 kg, oraz twardości H3, dla osób ważących więcej niż 80 kg.

Materac ten, na zamówienie klienta może być dostarczony w innych wersjach wymiarowych niż standardowe, na przykład może to być wymiar długości przekraczającej 2 metry. Model ten doskonale współpracuje ze stelażami typów regulowanych i jest dostępny w kilku wariantach pokrowców typu Exclusive. Do wyboru więc są pokrowce typu Alergik, obustronnie pikowany, pokrowiec Aloe Vera z materiału obiciowego działającego nawilżająco i pielęgnująco.

Kolejny rodzaj pokrowca to  Silver Active, nasączony jonami srebra, pokrowiec Standard, wykonany z bawełny i poliestru, miły w dotyku, oraz pokrowiec Utrapil pochłaniający nadmiar wilgoci. Materac wraz z pokrowcem ma grubość 18 cm. Opinie klientów mówią o tym produkcie, że jest to dobry i tani materac termoelastyczny o przyjemnym wyglądzie i wysokiej wytrzymałości.

M&K Foam Bahrain to materac termoelastyczny o klasie twardości H2 i H3. Wymiary produktu to 160 cm x 200 cm. Model sprzedawany jest w zestawie z pokrowcem.

 

Zalety

Dopasowanie: Pozytywne opinie konsumentów potwierdzają, że materac idealnie dopasowuje się do kształtu ciała. To daje pewność, że nasze ciało jest odpowiednio podpierane, co minimalizuje ryzyko pojawienia się np. bólu kręgosłupa.

Pokrowce: Konsument ma do wyboru różnego rodzaju pokrowce. W rezultacie dopasowanie modelu do indywidualnych potrzeb nie stanowi problemu. Każdy z pokrowców zrobiono z miękkich materiałów.

Różne wymiary: Jeśli chcemy, możemy zamówić u producenta materac o różnych wymiarach, nie tylko 160 cm x 200 cm. Każdy może więc zdecydować się na zakup tego modelu bez względu na wielkość posiadanego łóżka.

 

Wady

Pianka: Pojedyncze osoby zauważyły, że pianka po kilku miesiącach traci swoje właściwości – na powierzchni produktu pojawiają się wgłębienia i nierówności.

 

 

 

 

4. Materac M&K Foam Koło Medivis H3 140×200

 

Ranking materaców termoelastycznych nie może pominąć materaca M&K Foam Medivis H3 140×200, którego wkład składa się z pianki wysokoelastycznej Kaltschaum o gęstości 40 kg/m3, oraz pianki termoelastycznej o gęstości 45 kg/m3. Dopasowanie się do kształtu ciała zapewnia tu pianka termoelastyczna, która zmienia swoją twardość pod wpływem temperatury i wagi ciała.

Materac jest produkowany w dwóch wersjach dla różnych obszarów wagowych użytkowników. Twardość H2 jest przeznaczona dla użytkowników o wadze do 80 kg, a ponad tę wartość producent zaleca materac o twardości H3. Materac o łącznej grubości 21 cm dobrze się zachowuje w użyciu ze stelażami na listwach giętych z regulacją lub bez niej. Gdy jest potrzeba, producent oferuje za dodatkową opłatą dłuższą wersję materaca. Dobór pokrowca do materaca odbywa się niezależnie i klient ma do wyboru pięć różnych modeli typu Exclusive.

A więc można wybrać pomiędzy pokrowcem delikatnym w swej strukturze, antyalergicznym, ograniczającym rozwój roztoczy, delikatnym dla wrażliwej skóry, lub pokrowcem łączącym kilka tych cech. I to właśnie odpowiada klientom, którzy w ten materac się zaopatrzyli, każdy z nich mógł dobrać do dobrego materaca idealny dla siebie pokrowiec.

Materac termoelastyczny M&K Foam Medivis ma wymiary 140 cm x 200 cm. Klasa twardości produktu to H3. W zestawie otrzymujemy pokrowiec.

 

Zalety

Bezpieczeństwo: Producent zapewnia, że prezentowany materac zrobiono z bezpiecznych dla zdrowia materiałów. Nie ma obaw, że do produkcji modelu wykorzystano tworzywa zawierające szkodliwe substancje.

Higieniczność: Dołączony do kompletu pokrowiec można prać w pralce. Nie ma więc problemu z tym, aby zapewnić sobie odpowiedni poziom higieny i zadbać o to, aby produkt był idealnie czysty.

Komfort: Produkt wypełniony jest pianką termoelastyczną, która szybko dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika, jak również pianką wysokoelastyczną gwarantującą odpowiednią twardość.

 

Wady

Pokrowiec: Pewna grupa Internautów wskazuje, że po kilku praniach pokrowiec się mechaci, co nie wygląda zbyt estetycznie.

Cyrkulacja powietrza: Podczas gorących nocy można odczuć, że model nie gwarantuje odpowiedniej cyrkulacji powietrza.

 

 

 

 

5. Materac piankowy HR Terapy PerDormire 90 x 200

 

Materac Perdormire Terapy 90X200 ma 15 centymetrowy wkład składający się z odpowiednio wyprofilowanej pianki Waterfoam, tak zwanej „zimnej pianki”. Pianka ta zapewnia dobrą cyrkulację powietrza. Materac ten został też podzielony na część „damską” i „męską”. Ponieważ panie preferują materace o bardziej miękkich parametrach od panów, to połowa materaca jest bardziej miękka, a pół twardsza dla panów.

Dzięki temu twardość materaca spełnia wymagania małżonków śpiących razem. Wypełnienie pianką Waterfoam zapewnia też prawidłowe, ortopedyczne podparcie ciała osoby śpiącej. Pianka ta jest produkowana na bazie wody i nie zawiera w swoim składzie żadnych szkodliwych substancji dla naszego zdrowia. Cechuje ją również wydłużona żywotność, a także ma właściwości ograniczające pocenie się ciała. Materac jest wyposażony w pokrowiec i wraz z nim osiąga grubość 18 cm.

Pokrowiec Stretch jest wypełniony leniwą pianką Visco Mind® oraz włóknem izolacyjnym. Jest on polecany głównie alergikom, ze względu na swoje właściwości. Funkcje chłodzące materac zawdzięcza technologii Ice Effect. Dla użytkowników szczególnie interesującym okazała się funkcja materaca przeznaczająca go dla par. To więc było motorem, w większości wypadków, udanego zakupu, ponieważ produkt jest wygodny i funkcjonalny.

Perdormire Terapy to dobry materac termoelastyczny do 1500 zł. Produkt ma wymiary 90 cm x 200 cm.

 

Zalety

Pas wentylacyjny: Boczny pas wentylacyjny sprawia, że użytkownik nie ma problemu z nadmierną potliwością w trakcie snu. Powietrze swobodnie przenika przez produkt zapewniając konsumentowi maksymalny komfort.

Bezpieczeństwo: Materac ma certyfikat OEKO TEX STANDARD 100, co stanowi dowód na to, że użyte do produkcji modelu materiały są bezpieczne dla zdrowia i pozbawione szkodliwych substancji.

 

Wady

Czyszczenie: Niektóre osoby uważają, że materac jest trudny w czyszczeniu. Choć pokrowiec można prać w pralce, czasami mimo to trudno pozbyć się pojawiających się na jego powierzchni plam.

Opakowanie: Część konsumentów zwraca uwagę na to, że opakowanie produktu nie jest zbyt solidnie. Zwiększa to ryzyko uszkodzenia modelu podczas transportu.

 

 

 

 

Jaki stelaż pod materac termoelastyczny?

 

Łóżko to jeden z najważniejszych elementów sypialni. Musi być ono nie tylko ładne, ale przede wszystkim wygodne. Decydując się na zakup tego mebla, musimy wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Ważne jest nie tylko to, aby dobrać dobrej jakości materac, ale także dopasować do niego ramę i stelaż. Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie, jaki stelaż jest odpowiedni pod materac termoelastyczny, jesteś w dobrym miejscu. W prosty sposób wyjaśnimy Ci, jaki produkt kupić, aby być zadowolonym z podjętej przez siebie decyzji.

 

 

Rodzaje stelaży

Chcąc dyskutować na temat stelaża odpowiedniego do danego typu materaca, trzeba dowiedzieć się, jakie są jego rodzaje. Stelaże dzielą się na następujące typy: sztywne, elastyczne, regulowane ręcznie i regulowane elektrycznie. Pierwszy z nich, czyli model sztywny ma tzw. drabinki. Wspomniane deseczki są połączone ze sobą za pomocą specjalnej taśmy. Tego typu produkt jest bardzo tani, można go kupić już za 50 zł. Oczywiście wszystko zależy od rozmiaru. Choć stelaż zachęca swoją przystępną ceną, trzeba zauważyć, że nie pełni on żadnych dodatkowych funkcji poza podtrzymaniem materaca. Model elastyczny ma listewki, które najczęściej są wykonane z drewna bukowego.

Materiał jest trwały i potrafi utrzymać spory ciężar. Listewki są mocowane do siebie na specjalnych gumach i pod wpływem ciężaru ciała lekko się wyginają, dostosowując się tym samym do kształtu naszego ciała. Zaletą tego typu produktów jest to, że pozwalają one rozłożyć nacisk ciała na całą powierzchnię materaca, co sprawia, że wolniej się on niszczy. Coraz większą popularnością wśród konsumentów cieszą się stelaże regulowane (zarówno ręcznie, jak i elektrycznie). Są one szczególnie polecane osobom, które czytają w łóżku czy lubią oglądać na nim telewizję.

 

Stelaż pod materac termoelastyczny – jaki?

Po przeczytaniu tekstu, w którym zaprezentowaliśmy opisy najlepszych produktów, wiesz już, jaki materac termoelastyczny jest polecany przez konsumentów. Pora dowiedzieć się także tego, jak dobrać pod niego odpowiedni stelaż. Materace termoelastyczne nie powinny być umieszczane na sztywnych stelażach, ponieważ grozi to ich szybkim odkształceniem. Wynika to z tego, że wspomniany typ stelaży ma zwykle szeroko rozstawione deski. Pojawiające się między nimi szczeliny wpływają negatywnie na kształt materaca.

 

 

Kiedy kładziemy się na łóżku, nasz ciężar osiada w całości na materacu, który wbija się w otwory. Jeśli chcemy zapewnić sobie wygodę podczas snu, a jednocześnie mieć pewność, że zakupiony przez nas materac termoelastyczny nie zniczy się szybko, powinniśmy zainwestować w stelaż elastyczny. Możemy zdecydować się także na zakup stelaża regulowanego, choć musimy mieć na uwadze, że jego cena będzie znacznie wyższa. Przed zakupem produktu upewnijmy się, że wybrany przez nas materac jest polecany do tego typu stelaży.

 

Stelaż pod materac – dlaczego ważne jest to, aby odpowiednio go dobrać?

Wciąż wielu konsumentów nie przywiązuje zbyt dużej uwagi do zakupu stelaża, a skupia się bardziej na wyborze materaca. Nie jest to dobry nawyk, ponieważ oba z wymienionych produktów są bardzo ważne. Jeśli źle dopasujemy stelaż, nasz materac nie będzie dobrze spełniał swojej funkcji, a przede wszystkim szybko się zniszczy. Warto wspomnieć też o tym, że odpowiednio dobrany stelaż zagwarantuje nam swobodny przepływ powietrza. Przełoży się to na większy komfort w trakcie snu i pozwoli zapobiec rozwojowi bakterii i pleśni na powierzchni materaca.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie są już dostępne

 

 

Materac piankowy Select Visco Hilding 180 x 200

 

Hilding Select Thermo 180×200 jest to materac jednostronny wyposażony w siedem stref różnej twardości. Różne strefy materaca uzyskujemy tu dzięki zastosowanej profilowanej piance wysokoelastycznej, która ma grubość 11 cm, natomiast zastosowana pianka termoelastyczna Visco ma grubość 7 cm. Łącznie wkład materaca ma grubość 18 cm, a wraz z pokrowcem jest to 20 cm.

Producent zaleca stosowanie materaca wraz z regulowanym stelażem. Producent udostępnia ten produkt w dwóch wersjach, jeśli chodzi o pokrowiec zewnętrzny. Pokrowiec Medicott Velur to model dodatkowo pikowany pianką Visco z łagodnym aromatem lawendy. Mamy tu welurowe wykończenie, a specjalna impregnacja zapobiega rozwojowi pleśni, a także rozwojowi roztoczy. Pokrowiec ten można wyprać w pralce w temperaturze 30 stopni Celsjusza. Natomiast jedwabisty dotyk oferuje drugi z pokrowców, Cashmere.

Jest to pokrowiec antyalergiczny, kory może być prany w pralce w temperaturze 60 stopni Celsjusza. Tkanina Cashmere jest pozyskiwana z wełny kóz kaszmirskich, jest ciepła, o wysokiej elastyczności i lekkości. Osoby śpiące na tym materacu twierdzą, że jest on dobrym produktem do zapobiegania bólowi pleców.

Hilding Select Thermo to termoelastyczny materac o wymiarach 180 cm x 200 cm. Konsument ma do wyboru dwa rodzaje pokrowców.

 

Zalety

Dla alergików: Z informacji podanych przez producenta wynika, że model będzie odpowiedni dla osób borykających się z alergią. Materac zrobiono z wysokiej jakości materiałów, które nie nasilają objawów alergii.

Przeznaczenie: W związku z tym, że produkt jest elastyczny możemy z niego korzystać także na łóżkach, które mają możliwość regulacji podgłówka czy podnóżka.

Wygoda: Wiele osób potwierdza, że materac gwarantuje komfortowy i spokojny sen, a po przebudzeniu nie trzeba się martwić o ból pleców czy szyi. Wszystko dzięki zastosowaniu wysokiej jakości, elastycznego wypełnienia.

Cyrkulacja powietrza: Nie musisz się martwić o to, że będziesz się nadmiernie pocił w trakcie snu. Prezentowany produkt gwarantuje odpowiedni przepływ powietrza.

 

Wady

Zamek błyskawiczny: W nielicznych recenzjach można przeczytać, że znajdujący się na pokrowcu zamek błyskawiczny czasami się zacina, co może sugerować, że nie wykonano go z należytą starannością.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ