Materace nawierzchniowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 19.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Materac nawierzchniowy Sleep O’Clock Slim 100 cm x 200 cm to według konsumentów jeden z najlepszych produktów tego typu, jakie obecnie możemy znaleźć w sklepach. Skąd to wiemy? Taki wniosek nasunął nam się po przeanalizowaniu opinii konsumentów robiących zakupy w tym segmencie rynku. Na podstawie zebranych informacji udało nam się stworzyć ranking 5 godnych uwagi materaców i to właśnie wspomniany model plasuje się na pierwszym miejscu. Produkt sprawia, że powierzchnia na której śpimy jest bardziej miękka, a jednocześnie wygładza wszystkie wgłębienia powodujące dyskomfort. Co więcej, materac wykazuje działanie antybakteryjne. Dlatego jest on idealny dla alergików. Drugie miejsce natomiast zajmuje model Sleep O’Clock Fluffy 90 cm x 200 cm. Ze względu na zastosowane wypełnienie, dopasowuje się on do kształtu naszego ciała i jednocześnie daje odpowiednie podparcie plecom. Z tego względu możemy uniknąć dokuczliwego bólu pojawiającego się po przebudzeniu. Jeśli opisane wyżej materace nie spełniają Twoich oczekiwań lub nie są dostępne, sprawdź pozostałe 3 wyróżnione produkty.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki materac nawierzchniowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Materac nawierzchniowy może rozwiązać problem zbyt twardej kanapy czy łóżka. Pełni on kilka istotnych funkcji, m.in. poprawia komfort snu i usztywnia powierzchnię, na której śpimy. Zdajemy sobie sprawę, że wybór dobrego produktu może sprawiać sporo trudności. Wpływ na to ma wiele czynników, a jednym z nich jest różnorodność dostępnych na rynku modeli. Postanowiliśmy nieco ułatwić Ci zakup i przygotowaliśmy poradnik. Doradzamy w nim, jaki materac nawierzchniowy wybrać.

 

 

Dlaczego warto zainwestować w taki produkt?

Materac nawierzchniowy może pomóc nam rozwiązać problemy ze snem. Często nie wysypiamy się, ponieważ jest nam niewygodnie i nie możemy przyjąć odpowiedniej pozycji. W większości przypadków głównym powodem takich kłopotów jest deformacja bazowego materaca po dłuższym czasie użytkowania. Ponieważ takie produkty są stosunkowo drogie, często nie możemy sobie pozwolić na ich regularną wymianę co rok czy 2 lata. Jednocześnie nie musimy przyzwyczajać się do braku komfortowego snu. Wystarczy, że na łóżku położymy specjalną nakładkę nawierzchniową. Dzięki niej możemy się wyspać, gdyż powierzchnia staje się gładka i odpowiednio twarda.

Taki materac jest też idealny dla osób śpiących na kanapie. Zazwyczaj wersalki mają w swoim wkładzie sprężyny, które wgniatają się w plecy lub inne części ciała. Przez to po obudzeniu odczuwamy nieprzyjemny ból pleców. Po rozłożeniu kanapy możemy zaobserwować wgłębienie w miejscu łączącym oparcie z siedziskiem. Materac nawierzchniowy jest na to doskonałym rozwiązaniem. Znajduje on zastosowanie również w przypadku dużych rozmiarów łóżek z dwoma osobnymi materacami. Powstający między nimi przedziałek często jest irytujący i także negatywnie wpływa na wygodę snu. Cienka nakładka pozwala go wyeliminować. Najlepszy materac nawierzchniowy zapobiega konieczności wymiany łóżka czy innego mebla, na którym śpimy (co zwykle nadwyręża domowy budżet).

 

Rozmiar

Nakładki nawierzchniowe są dostępne w kilku różnych rozmiarach. Dlatego z łatwością znajdziemy idealnie dopasowany model. Aby nie rozczarować się swoim zakupem, najlepiej dokładnie wymierzyć łóżko czy kanapę. Na podstawie zebranych pomiarów znacznie łatwiej dokonamy wyboru.

Standardowe wymiary nakładek to:

            *90 cm x 200 cm,

            *100 cm x 200 cm,

            *120 cm x 200 cm,

            *140 cm x 200 cm,

            *160 cm x 200 cm,

            *180 cm x 200 cm,

            *200 cm x 200 cm.

 

Wkład

Dostępne w sklepach materace nawierzchniowe różnią się między sobą nie tylko wymiarami, ale i rodzajem zastosowanego wkładu. Obecnie najbardziej popularne są produkty lateksowe i piankowe.

Modele z wkładem lateksowym zapobiegają rozwojowi grzybów i bakterii, dlatego jest to dobry wybór dla alergików. Co więcej, nie ulegają one deformacji, nawet mimo częstej eksploatacji. Takie produkty tłumią drgania i nie przenoszą ruchów pochodzących z drugiej strony łóżka (w przypadku, gdy z materaca nawierzchniowego korzystają jednocześnie dwie osoby). To wszystko znacząco poprawia komfort i jakość snu. Co ważne, tego typu nakładki dają bardzo dobre podparcie dla kręgosłupa, w efekcie czego możemy uniknąć porannego bólu pleców.

Modele piankowe bardzo dobrze zmiękczają powierzchnię spania. W zależności od rodzaju zastosowanej pianki mogą one mieć nieco inne właściwości. Materace z wkładem termoelastycznym oraz visco dostosowują się do budowy naszego ciała. Początkowo uginają się one pod naszym ciężarem, jednak po chwili powracają do pierwotnego kształtu i delikatnie otulają nasze ciało. Dlatego nasze stawy i mięśnie mają odpowiednie podparcie.

Do wypełniania nawierzchniowych nakładek często wykorzystuje się też piankę trudnopalną oraz wysokoelastyczną. Pierwszy wymieniony rodzaj wkładu jest bardzo miękki i dodatkowo chroni bazowy materac przed zniszczeniem w wyniku częstego użytkowania. Z kolei pianka wysokoelastyczna zapewnia doskonałą wentylację. Możemy więc uniknąć przegrzania organizmu podczas snu.

Jeśli mamy wątpliwości, jaki materac nawierzchniowy jest najlepszy sprawdźmy modele z różnymi wkładami. Wówczas łatwiej będzie nam ocenić, który w największym stopniu spełnia nasze wymagania.

 

 

Nakładki do zadań specjalnych

Zazwyczaj niekomfortowy sen spowodowany jest za twardą powierzchnią spania. Choć dla wielu osób może to być zaskakujące, niekiedy problem stanowi zbyt miękkie podłoże. W tym przypadku materac nawierzchniowy także nam pomoże. Musi to być jednak produkt wykonany z naturalnych włókien kokosowych. Odpowiednio usztywniają one łóżko i są przewiewne. Ponadto modele kokosowe nie deformują się wraz z upływem czasu. Standardowo w zestawie znajduje się specjalny, płócienny pokrowiec, który chroni materac przed zabrudzeniami.

Osobom bardzo wrażliwym i wymagającym polecamy natomiast tzw. toppery. To nakładki o grubości od 3 cm do 6 cm, które są wyposażone w gumki zapewniające dobre mocowanie do łóżka. Takie produkty nie przesuwają się w czasie snu. Ich wypełnienie to bardzo często połączenie lateksu i pianki termoelastycznej. Topper jest hipoalergiczny, przewiewny i zapobiega rozwojowi bakterii. Ponadto gwarantuje on lepszy rozkład obciążenia i zapobiega wrażeniu zapadania się do środka materaca.

 

Materace nawierzchniowe w dobrych cenach

Za najtańszy materac nawierzchniowy zapłacimy ok. 100 zł (w zależności od producenta, rodzaju wkładu i wymiarów). Zwykle lepszej jakości produkt jest nieco droższy i może on kosztować nawet powyżej 500 zł.

W sklepach możemy też napotkać modele kosztujące od 1000 zł do 2000 zł. Na ich cenę wpływa zastosowanie wielu dodatkowych udogodnień, takich jak warstwa hydrożelowa nadająca uczucie świeżości, czy zastosowanie kilku rodzajów wkładów.

 

Najlepsze materace nawierzchniowe w 2021 roku

 

Osoby wciąż mające problem ze znalezieniem idealnej nakładki na łóżko czy kanapę, powinny zapoznać się z poniższym artykułem. To ranking materacy nawierzchniowych, w którym znalazło się pięć godnych uwagi produktów.

 

Nasze zalecenia

 

Sleep O’Clock Slim 100 cm x 200 cm

 

Prezentujemy Sleep O’Clock Slim 100 cm x 200 cm, czyli model o grubości 5 cm i klasie twardości H2. Ponieważ materac wykazuje właściwości antyalergiczne jest idealny dla osób wrażliwych. Produkt jest zbudowany z dwóch warstw. Pierwszą z nich stanowi mata kokosowa, a drugą pianka lateksowa. Takie połączenie sprawia, że nakładka znacząco poprawia komfort snu.

Powyższy model możemy położyć na łóżku czy kanapie, na której śpimy. W ten sposób wyrównamy wszelkie nierówności powierzchni powstałe w wyniku częstej eksploatacji. Co ważne materac nie odkształca się, nie zapada i zapewnia odpowiednie podparcie dla kręgosłupa. Dlatego mogą z niego korzystać również osoby borykające się z uciążliwym bólem mięśni oraz stawów.

Z opublikowanych w Internecie opinii wynika, że największą zaletą modelu Sleep O’Clock Slim 100cm x 200 cm jest dobra jakość wykonania. Połączenie dwóch rodzajów wkładu sprawia, że produkt nie dopuszcza do rozwoju bakterii i grzybów, a jednocześnie zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza.

Prezentujemy materac nawierzchniowy Sleep O’Clock Slim 100 cm x 200 cm. Klasa twardości produktu to H2, model polecany jest alergikom.

Zalety
Oddychanie:

Produkt gwarantuje swobodny przepływ powietrza, co zmniejsza ryzyko rozwoju bakterii w jego wnętrzu, jak również zapobiega gromadzeniu się potu.

Właściwości antyalergiczne:

Model jest bardzo często polecany alergikom ze względu na swoje antygrzybiczne właściwości. Utrzymanie produktu w czystości jest bardzo łatwe, co pozwala zlikwidować alergeny. Do tego pianka lateksowa minimalizuje ryzyko występowania pleśni i roztoczy.

Elastyczność:

Materac jest sprężysty i elastyczny, dlatego szybko dopasowuje się do ułożenia ciała. Dzięki temu, nawet jeśli często zmieniasz pozycję podczas snu, masz zapewniony komfortowy odpoczynek.

Uniwersalność:

Wiele osób stosuje ten produkt jako matę na łóżko, tapczan czy wersalkę. Model sprawdzi się też podczas wakacyjnych wyjazdów kempingowych czy pod namiot. Produkt zapewnia ochronę przed zimnem, a także gwarantuje wygodny sen.

Wykonanie:

Prezentowany model składa się z 3 warstw: maty kokosowej, pianki lateksowej oraz pokrowca z owatą. Dzięki takiej konstrukcji ciało wygodnie układa się na materacu, a mięśnie rozluźniają się, co zapewnia wygodny odpoczynek.

Wady
Ograniczenia wagowe:

Materac jest odpowiedni dla osób o maksymalnej wadze 80 kg. Jeśli korzysta z niego użytkownik o większej masie, powierzchnia modelu zaczyna się zapadać, a do tego produkt nie jest już tak elastyczny.

 

 

 

 

Sleep O’Clock Fluffy 90 cm x 200 cm

 

Materac nawierzchniowy Sleep O’Clock Fluffy 90 cm x 200 cm to model dwustronny, którego bazę stanowi pianka termoelastyczna. Reaguje ona temperaturę ciała osoby śpiącej i delikatnie ją otula bez nieprzyjemnego uczucia ucisku. Produkt jest doskonałym rozwiązaniem na zbyt twardą i niekomfortową powierzchnię spania.

Jak sama nazwa wskazuje dokładne wymiary wspomnianego modelu to: 90 cm x 200 cm. Idealnie pasuje on na wąską kanapę czy pojedyncze łóżko. Materac zapewnia wysoki komfort snu i rozluźnienie mięśni. Dlatego możemy uniknąć nieprzyjemnego bólu pleców czy karku tuż po przebudzeniu. Nakładka dopasowuje się do naszej sylwetki niezależnie od przyjętej pozycji w czasie snu.

Konsumenci chwalą produkt przede wszystkim za antyalergiczne i ortopedyczne właściwości. Ułożenie go na swoim łóżku pozwala zapomnieć o uciążliwych problemach zdrowotnych wywołanych spaniem na niewygodnej powierzchni. Dla wielu osób dodatkowym atutem jest możliwość wyrównania wszystkich nierówności i wypukłości na łóżku, jakie powstały w wyniku jego długiej eksploatacji.

Model Sleep O’Clock Fluffy 90 cm x 200 cm to materac o twardości H1. Wymiary produktu to: wysokość – 6 cm, szerokość – 90 cm i długość – 200 cm.

Zalety
Wytrzymałość:

Materac został uszyty z dobrej jakości, wytrzymałych materiałów. Dlatego będzie Ci służył  przez wiele lat. Testy potwierdziły, że produkt jest odporny na uszkodzenia mechaniczne.

Właściwości rehabilitacyjne:

Model gwarantuje odpowiednie podparcie kręgosłupa podczas snu, dlatego jest polecany przez ortopedów, zwłaszcza w czasie rehabilitacji. Z produktu szczególnie zadowolone będą osoby cierpiące na przewlekłe bóle pleców.

Miękkość:

Stopień twardości tego produktu to H1, czyli jest on bardzo miękki. Dlatego poleca się go używać jako matę na starszy materac na łóżku, na którym widać ślady użytkowania. Produkt sprawdzi się również podczas wyjazdów pod namiot.

Pianka:

W materacu zastosowano grubą (6 cm) piankę termoaktywną, która szybko dopasowuje się do kształtu ciała i zapewnia odpowiednie podparcie poszczególnych jego części. Użytkownik może wygodnie ułożyć się na materacu, co gwarantuje komfortowy wypoczynek.

Wady
Pielęgnacja:

Powierzchnię materaca można łatwo zabrudzić. Na białym materiale szybko widać kurz i ślady potu.

 

 

 

 

Hilding Czardasz 120 cm x 200 cm

 

Przedstawiamy Hilding Czardasz 120 cm x 200 cm, czyli lekką nakładkę zmiękczającą powierzchnię spania. Można ją również stosować jako ochronę bazowego materaca przed zniszczeniami powstającymi w wyniku codziennego użytkowania. W razie potrzeby produkt możemy odwrócić na drugą stronę, by przedłużyć jego trwałość. Jego wymiary to: 120 cm x 200 cm.

Prezentowany model ma 7 różnych stref twardości. Są one optymalnie dopasowane do anatomicznej budowy naszego ciała, co zapewnia wyjątkowy komfort w czasie snu. Co więcej, w zestawie znajduje się specjalny pokrowiec na suwak, który w razie zabrudzenia można prać w pralce (do 60 st. C). Materac możemy z powodzeniem zastosować na stelażu, również takim z regulacją nachylenia nagłówka.

Jak przekonują konsumenci, jest to produkt bardzo dobrej jakości. Sprawia on, że łóżko staje się bardzo wygodne. Dołączony pokrowiec wykazuje antyalergiczne właściwości i jest pozbawiony substancji szkodliwych dla naszego zdrowia. Ten dobry i tani materac nawierzchniowy jest praktyczny i wyrównuje wgłębienia na powierzchni łóżka, które negatywnie wpływają na nasz sen oraz wypoczynek.

Model Hilding Czardasz 120 cm x 200 cm to dobry gatunkowo materac nawierzchniowy do 250 zł.  Produkt stanowi funkcjonalną matę, którą możesz umieścić na łóżku, gdy widać na nim ślady zużycia.

Zalety
Wodoodporność:

Produkt został wykonany z materiałów, które są odporne na działanie wilgoci. Po wylaniu wody tkanina nie traci swoich właściwości, a co więcej, produkt można szybko wysuszyć.

Zdejmowany pokrowiec:

Model ma zdejmowany pokrowiec, który możesz wyprać w pralce w temperaturze 60 st. C. Dzięki temu pielęgnacja materaca jest bardzo łatwa.

Wentylacja:

Materac wykonano tak, by zapewnić swobodny przepływ powietrza. Struktura modelu gwarantuje odpowiednią wentylację, więc we wnętrzu nie powinny rozwijać się grzyby i bakterie. Co więcej, przepuszczanie powietrza pozwala wyeliminować nieprzyjemne zapachy.

Wady
Biały kolor:

Kilku użytkowników skarżyło się na biały kolor modelu - jak zauważają widać na nim wiele zabrudzeń.

 

 

 

 

Dormeo Memosan Topper Roll Up

 

Dormeo Memosan Topper Roll Up to produkt o grubości 5 cm. Idealnie dopasowuje się on do ciała i zmienia niewygodną kanapę w wyjątkowo komfortowe miejsce do spania. Materac jest dostępny w kilku rozmiarach: 90 cm x 190 cm, 90 cm x 200 cm, 120 cm x 200 cm, 140 cm x 200 cm oraz 160 cm x 200 cm.

Wypełnienie wspomnianego modelu stanowią dwa rodzaje pianki – Ecocell (znajduje się na spodzie) oraz z pamięcią kształtu (jest umieszczona na wierzchu). Z tego względu nakładka nie tylko stanowi dobre podparcie dla kręgosłupa i karku, ale też dostosowuje się do naszej sylwetki i wagi. Produkt zmniejsza nacisk podłoża na ciało, a przy tym zapewnia naturalną postawę ciała podczas głębokiego snu.

Wydawane przez konsumentów opinie o materacach nawierzchniowych powyższego producenta zazwyczaj są pozytywne. Również model Memosan Topper Roll Up cieszy się dużym uznaniem. Jego atutami są: dobra cyrkulacja powietrza, łatwość przechowywania oraz wytrzymałość.

Prezentujemy materac nawierzchniowy Dormeo Memosan Topper Roll Up, który możesz położyć na łóżku, by zapewnić sobie większą wygodę podczas snu.  Wymiary produktu to 160 cm x 200 cm.

Zalety
Wykonanie:

Model został wykonany z wysokiej jakości pianki Ecocell o grubości 5 cm. Dużym atutem materaca jest to, że materiał zapamiętuje kształt ciała, dlatego dobrze się do niego dopasowuje.

Uniwersalność:

Materac sprawdzi się w wielu sytuacjach, nie tylko w domu, ale również podczas wyjazdu pod namiot czy jako łóżko w przyczepie kempingowej.

Odpowiednie podparcie:

Produkt polecany jest przez wielu ortopedów w czasie rehabilitacji, bo zapewnia odpowiednie podparcie kręgosłupa. Model polecany jest osobom skarżącym się na bóle pleców.

Wady
Wszyte paski:

Model ma wszyte paski, które pozwalają na wygodne zwinięcie go w rulon, co ułatwia przenoszenie. Niestety, nie są one dobrze rozłożone i czasem powodują dyskomfort u użytkownika.

Wentylacja:

Wprawdzie producent zapewnia, że model oddycha, jednak niektórzy zauważają, że z czasem materac przechodzi zapachem potu, a do tego jest podatny na wilgoć.

 

 

 

 

Materasso Top Thermo

 

Antyalergiczny i antybakteryjny materac Materasso Top Thermo ma wymiary: 90 cm x 200 cm. Został on wykonany z pianki termoelastycznej. Produkt pod wpływem nacisku dostosowuje się do ciała osoby śpiącej, a ponadto daje odpowiednie podparcie plecom.

W komplecie znajduje się specjalny pokrowiec Algua. Zapobiega on zbyt szybkiemu zniszczeniu materaca. Ten element wyprodukowano z trwałego i jednocześnie wyjątkowo delikatnego dla skóry materiału. W jego składzie znajdują się m.in.: aminokwasy, proteiny i spirulina (wyciąg z alg morskich). W razie zabrudzenia pokrowiec można prać w pralce, w temperaturze do 60 st. C.

Liczne pochlebne opinie na temat modelu Materasso Top Thermo dowodzą, że cieszy się on dużym zainteresowaniem konsumentów. Produkt ma kilka istotnych zalet. Należy do nich m.in. odporność na odkształcenia (nawet po długim czasie eksploatacji), a także średni poziom twardości. Materac zapewnia spokojny sen i tym samym regenerację organizmu po ciężkim dniu.

Model Materasso Top Thermo to wygodny materac nawierzchniowy cieszący się dużą popularnością. Wymiary produktu to: 200 cm x 90 cm. Twardość materaca to H1.

Zalety
Pianka:

Produkt został wykonany z dobrej gatunkowo pianki termoelastycznej o grubości 6 cm. Powierzchnia materaca szybko dopasowuje się do kształtu ciała i dobrze wspiera poszczególne części ciała.

Właściwości hipoalergiczne:

Prezentowany materac został wykonany z materiału, który jest przyjazny alergikom.

Wady
Ograniczenia wagowe:

Materac polecany jest dla osób o maksymalnej  wadze 80 kg. Pod większym naciskiem produkt zapada się i nie będzie właściwie podpierał kręgosłupa.

Zdejmowany pokrowiec:

Wprawdzie użytkownik może zdjąć podkowiec w celu jego wyprania (w temperaturze 60 st. C.), jednak jego ponowne założenie na materac jest niewygodne. Kilku konsumentów zauważyło, że czynność ta zajmuje dużo czasu.

 

 

 

 

Czy warto kupić materac nawierzchniowy?

 

Spora grupa konsumentów zastanawia się, czy zakup materaca nawierzchniowego to dobra decyzja. W głowach wielu osób pojawia się też pytanie, komu właściwie jest potrzebny tego typu produkt. Na te i wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć w przygotowanym przez nas tekście.

Kiedy kupić materac nawierzchniowy?

Materac nawierzchniowy to model, który znajdzie zastosowanie szczególnie wtedy, kiedy nasze łóżko nie jest dostatecznie wygodne. Z uwagi na to, że jego użytkowanie znacznie poprawia jakość snu, cieszy się on dużą popularnością wśród konsumentów. Taki produkt przyda nam się, gdy nasz dotychczasowy materac uległ drobnym zniekształceniom, które odbierają nam komfort snu i prowadzą do bolesnego bólu pleców. Inwestycja w model nawierzchniowy okaże się dobra także wtedy, kiedy zakupiony przez nas materac okazuje się nie być idealnie dopasowany do kształtu i wagi naszego ciała, a nie mamy możliwości zwrotu towaru do sklepu. Kolejną sytuacją, która może skłonić nas do zakupu tego produktu jest problem nadmiernej potliwości w trakcie snu czy nawracające ataki alergii.

 

Co zrobić, gdy mamy zbyt twardy lub za miękki materac?

Zakupiony przez Ciebie materac okazał się niedostosowany do Twojego ciała? Powierzchnia jest zbyt miękka, a może wręcz przeciwnie – za twarda? Jeśli tak, dobrym rozwiązaniem będzie zakup materaca nawierzchniowego. Bardzo miękkie łóżko powoduje, że nasze ciało się zapada i nie ma zapewnionego odpowiedniego podparcia. W konsekwencji prowadzi to do uporczywego bólu pleców. Aby temu zapobiec warto zainwestować w matę kokosową. Zazwyczaj ma ona do kilku centymetrów. W sklepach dostępne są także modele z pianką termoelastyczną czy warstwą lateksu. Wspomniany produkt skutecznie usztywnia podłoże i ma bardzo dobre właściwości – nawet po długim czasie użytkowania się nie odkształca. Zaletą maty kokosowej jest również to, że gwarantuje ona odpowiedni przepływ powietrza. W efekcie problem nocnego pocenia można znacznie zminimalizować.

Jeśli mamy odwrotny problem i nasz materac jest zbyt twardy, warto kupić topper. Jest to materac nawierzchniowy wypełniony zazwyczaj pianką lateksową czy termoelastyczną. Cechuje go duża elastyczność, co przekłada się na większy komfort snu – ciężar naszego ciała jest lepiej rozłożony. To sprawia, że nie musimy się martwić o to, że rano nie będziemy czuć się wypoczęci.

Sposób na nadmierną potliwość w trakcie snu

Materac nawierzchniowy okazuje się dobrym wyborem, kiedy zmagamy się z nadmierną potliwością w trakcie snu. Jeśli nie chcemy budzić się spoceni, możemy zastanowić się nad zakupem modelu z chłodzącym hydrożelem. Wypełnienie sprawia, że produkt nie kumuluje ciepła. W związku z tym materac gwarantuje przyjemne uczucie chłodu, a tym samym przynosi ukojenie podczas gorących nocy.

 

Zalety materaca nawierzchniowego

Warto nie tylko poznać odpowiedź na pytanie, jaki materac nawierzchniowy jest polecany przez konsumentów, ale też dowiedzieć się, jakie są zalety tego typu produktu. Internauci są zgodni co do tego, że model jest niezwykle higieniczny. Pokrowce można łatwo zdejmować i czyścić. Dodatkowym atutem jest fakt, że materac nawierzchniowy zajmuje mało miejsca. Można go więc przechowywać w szafie i rozkładać tylko wtedy, kiedy odwiedzają nas goście i musimy udostępnić im łóżko, które nie jest wygodne. Produkt jest także ceniony za to, że aby go kupić, nie trzeba wydawać bardzo dużo pieniędzy. Jeśli więc nie możemy sobie pozwolić na inwestycję w zwykły materac, model nawierzchniowy pozwoli nam tanim kosztem zwiększyć komfort snu.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status