fbpx

Materace kieszeniowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 26.05.19

 

Materace kieszeniowe Meblejana 140×200 i Merita Gold Star 160×200 to produkty plasujące się na szczycie naszego rankingu. Zdobyły one najwięcej pochlebnych komentarzy od konsumentów. Na analizę opublikowanych opinii poświęciliśmy bardzo dużo czasu, dlatego mamy pewność, że przygotowane przez nas zestawienie dostarczy Ci wielu rzetelnych informacji. Meblejana 140×200 to materac kieszeniowy z 9 strefami twardości. Produkt jest sprzedawany z pokrowcem odpowiednim dla alergików. Jest on wyjątkowo miękki i można go prać w pralce, co ułatwia pielęgnację. Meblejana 140×200 to model dwustronny, co gwarantuje dłuższy czas użytkowania. Merita Gold Star 160×200 to drugi pod względem popularności produkt. To, co go wyróżnia to konstrukcja wzmocniona płytą z włókna kokosowego. Zwiększa ona wytrzymałość produktu, a także zapewnia odpowiednie podparcie dla kręgosłupa. Warto dodać, że wspomniany materac jest odpowiedni zarówno dla wysokich, jak i niższych osób (głównie ze względu na jego twardość).

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki materac kieszeniowy kupić?

 

Poradnik zakupowy

Materac kieszeniowy (inaczej sprężynowy) jest bardzo elastyczny, dlatego świetnie dopasowuje się do ciała leżącej na nim osoby. To doskonały wybór dla konsumentów szukających dobrej jakości produktu gwarantującego spokojny sen. W poniższym poradniku umieściliśmy kilka wskazówek na temat tego, jaki materac kieszeniowy wybrać. Dzięki nim z pewnością szybko uda Ci się znaleźć odpowiedni model.

 

 

 

Zalety tego typu produktów

Materace kieszeniowe mają kilka istotnych zalet. Jedną z nich jest to, że zapewniają one bardzo dobre podparcie dla kręgosłupa w każdym miejscu. Dlatego takie produkty są w szczególności polecane osobom cierpiącym z powodu bólu pleców zaraz po przebudzeniu.

Modele kieszeniowe nie dają charakterystycznego wrażenia zapadania się podczas wstawania, które może powodować trudność z podniesieniem się, zwłaszcza w przypadku osób starszych.

Warto wspomnieć także o tym, że dobrze dobrany materac kieszeniowy zapewnia bardzo wysoki komfort spania i prawidłowe ułożenie kręgosłupa. To sprawia, że po przebudzeniu czujemy się doskonale i mamy więcej energii.

 

Twardość – jaki materac kieszeniowy jest najlepszy?

Często możemy usłyszeć, że materac powinien być bardzo twardy, inaczej nie zagwarantuje on spokojnego snu. Nie jest to jednak do końca prawda. Wszystko zależy m.in. od naszej wagi.

Najczęściej dostępne na rynku produkty mają twardość H2 lub H3. Modele należące do pierwszej grupy są dedykowane osobom o masie ciała do 80 kg i wzroście od 150 cm do 170 cm. Z kolei materace o twardości H3 przeznaczone są głównie dla wyższych konsumentów, ważących ponad 80 kg.

Robiąc zakupy musimy też wziąć pod uwagę to, w jakiej pozycji najbardziej lubimy spać. Osoby leżące na boku powinny wybrać elastyczny model, w którym ramiona i biodra (czyli w tym przypadku najbardziej wystające części ciała) mogą się zagłębić, aby po położeniu się kręgosłup pozostał w linii prostej. Tym konsumentom, którzy lubią spać na brzuchu lub na wznak polecamy z kolei nieco twardsze produkty.

Jak możemy rozpoznać, czy wybrany materac jest odpowiedni? Jeśli będzie on zbyt miękki wówczas nasze ciało głęboko się zapadnie. Wynika więc z tego, że każda zmiana pozycji wymaga dużej pracy mięśni. Wysiłkiem dla naszego ciała okaże się też utrzymanie kręgosłupa w linii prostej. Wszystko to utrudnia wypoczynek, gdyż zapadnięcie w głęboki sen jest bardzo trudne w takich warunkach. Natomiast w przypadku zbyt twardego materaca możemy odczuwać nieprzyjemne mrowienie w tych częściach ciała, które bezpośrednio się z nim stykają. Wszystko przez to, że krew nie może swobodnie krążyć. To także nie pozwala nam wypocząć. Jeżeli więc często czujemy się zmęczeni tuż po przebudzeniu powinniśmy pomyśleć o zmianie materaca.

 

Strefy twardości

Dostępne w sklepach produkty zwykle mają od 3 do 7 stref twardości. Im więcej ich będzie, tym lepiej materac dopasuje się do naszego ciała. Warto jednak pamiętać o tym, że ta kwestia jest istotna przede wszystkim w przypadku osób, których masa ciała przekracza 70 kg. Nie musimy kupować modelu z wieloma strefami twardości, jeśli niewiele ważymy i mamy mniej niż 160 cm wzrostu. Wszystko przez to, że taki materac nie dopasuje się wówczas do naszej sylwetki. Może się on również nie sprawdzić w przypadku, gdy podczas snu często zmieniamy pozycje. W takiej sytuacji strefy twardości mimo wszystko nie zagwarantują odpowiedniego podparcia kręgosłupa czy innych części ciała.

 

Wymiary

Przed udaniem się na zakupy, musimy dokładnie wymierzyć nasze łóżko. Inaczej możemy kupić model, który okaże się zbyt mały albo za duży. Standardowe wymiary materacy to:

*80 cm x 200 cm,

*90 cm x 200 cm,

*100 cm x 200 cm,

*120 cm x 200 cm,

*140 cm x 200 cm,

*160 cm x 200 cm

*180 cm x 200 cm,

*200 cm x 200 cm.

 

Niektórzy producenci dają nam możliwość zakupu modeli w niestandardowym rozmiarze. Są one wykonywane na zamówienie.

 

Pokrowiec

Aby materac długo nam służył polecamy zakup produktu zawierającego w zestawie pokrowiec. Może on z powodzeniem zastąpić prześcieradło. Do produkcji tego elementu zazwyczaj wykorzystuje się bawełnę (pozwala skórze oddychać oraz zapobiega rozwojowi grzybów i pleśni), bambus (ma właściwości antyalergiczne i dobrze odprowadza wilgoć) oraz materiały sztuczne, takie jak poliester (zapobiega rozwojowi bakterii). Pokrowiec skutecznie chroni materac przed zabrudzeniem i wytarciem. Można go prać w pralce, co ułatwia utrzymanie go w czystości.

Materac dla par

Pary śpiące w dużym, 2-osobowym łóżku nie muszą decydować się na zakup osobnych materacy. W sklepach możemy znaleźć specjalne modele o dwóch różnych poziomach twardości. Strefa „dla niej” najczęściej jest miękka i dobrze dopasowana do anatomii kobiecego ciała, podczas gdy część „dla niego” jest znacznie twardsza i odpowiada wymaganiom mężczyzny.

 

Materace kieszeniowe w dobrych cenach

Przeważnie materace kieszeniowe kosztują od 100 zł do nawet 2000 zł. Wiele zależy od producenta, a także wymiarów produktu. Dużo zapłacimy zwłaszcza za modele ortopedyczne, które są przeznaczone dla osób borykających się ze schorzeniami kręgosłupa. Wynika to głównie z tego, że takie materace dają różny stopień podparcia plecom i pozostałym częściom ciała, takim jak: miednica, biodra czy łydki.

 

Najlepsze materace kieszeniowe w 2019 roku

 

Osobom, które zapoznały się z naszym poradnikiem zakupowym polecamy przygotowany dodatkowo ranking materacy kieszeniowych. Prezentujemy w nim dobrej jakości produkty, które zapewniają spokojny i komfortowy sen.

 

Nasze zalecenia

 

Meblejana 140×200

 

Jednym z najlepszych materacy okazał się model Meblejana. Dlaczego ten produkt cieszy się tak dużą popularnością wśród konsumentów i zdobywa dobre oceny? Wynika to przede wszystkim z tego, że model jest dostępny w przystępnej cenie, a jakość jego wykonania jest bardzo dobra. Materac nie jest podatny na odkształcenia, co jest istotną zaletą.

Wymiary produktu to: 140 cm x 200 cm. Do produkcji modelu wykorzystano solidne sprężyny, na które producent udziela 10-letniej gwarancji. Materac ma 9 stref twardości, co gwarantuje odpowiednie podparcie różnym częściom ciała. W efekcie wstając rano, czujemy się wypoczęci i nie doskwiera nam ból kręgosłupa czy odcinka szyjnego.

Konsumenci twierdzą, że materac kieszeniowy Meblejana 140×200 gwarantuje wygodę w trakcie snu. Warto dodać, że model jest dwustronny, a w związku z tym można zmieniać jego położenie. W ten sposób zapobiegamy powstawaniu zniekształceń na powierzchni produktu.

Meblejana to bardzo dobry materac kieszeniowy do 500 zł. Wymiary modelu to: 140 cm x 200 cm. Sprężyny są objęte 10-letnią gwarancją producenta.

Zalety
Wygoda:

Czytając komentarze na temat materaca kieszeniowego, można dojść do wniosku, że jest on bardzo wygodny. Większość osób, które kupiły Meblejana 140x200, zapewniają, że model jest gwarancją komfortowego snu.

Dobre podparcie dla kręgosłupa:

Bardzo ważne jest to, żeby materac dawał dobre podparcie naszemu ciału, bo w innym wypadku będziemy budzić się rano z uczuciem dyskomfortu. Takim produktem jest Meblejana 140x200.

Łatwa pielęgnacja:

Model jest sprzedawany w zestawie z miękkim pokrowcem, który można łatwo zdjąć i włożyć do pralki. Temperatura prania nie powinna przekraczać 40 st. C.

Model dwustronny:

Prezentowany materac kieszeniowy jest dwustronny. Jeśli będziemy co jakiś czas zmieniać jego ułożenie, zapobiegniemy powstawaniu na jego powierzchni zniekształceń.

Sprężyny:

Do wykonania modelu wykorzystano dobrej jakości sprężyny, czego dowodem jest 10-letnia gwarancja producenta udzielana na te elementy.

Wady
Waga:

Produkt jest nieco ciężki. W związku z tym możemy mieć problem z samodzielnym przełożeniem modelu z jednej strony na drugą.

 

 

 

 

Merita Gold Star 160 cm x 200 cm

 

Przedstawiamy materac Merita Gold Star 160 cm x 200 cm. Jego wysokość wynosi ok. 23 cm. Jest to model o średniej twardości, który w zestawie zawiera pokrowiec. Doskonale chroni on produkt przez zabrudzeniem i zbyt szybkim zniszczeniem wynikającym z częstej eksploatacji.

Po obu stronach materaca znajduje się płyta z włókna kokosowego o grubości 1,3 cm, a także mata lateksowa. Jej grubość to ok. 3 cm. Takie wzmocnienia sprawiają, że wspomniany model jest bardziej wytrzymały i daje lepsze podparcie plecom.

Zazwyczaj opinie o materacach kieszeniowych marki Merita są pozytywne i tak jest również w przypadku opisanego wyżej produktu. Konsumenci wypowiadają się o nim pochlebnie i twierdzą, że jest to godny uwagi model. Wszystko przez to, że gwarantuje on komfortowy sen, niezależnie od przyjętej pozycji.

Materac kieszeniowy Merita Gold Star ma wymiary: 160 cm x 200 cm. Wysokość modelu wynosi ok. 22 cm.

Zalety
Płyty kokosowe:

Do produkcji materaca wykorzystano płyty kokosowe, które zwiększają jego wytrzymałość. Na powierzchni modelu nawet po dłuższym czasie użytkowania nie pojawiają się zniekształcenia.

Pozwala uporać się z bólami pleców:

Jeśli mamy problem z nawracającym bólem kręgosłupa, ten produkt z pewnością przyniesie nam ukojenie. Materac zapewnia bardzo dobre podparcie plecom i innym częściom ciała, więc budzimy się wypoczęci i nic nas nie boli.

Pokrowiec:

Należy podkreślić, że dołączony do zestawu pokrowiec jest odporny na przetarcia, miękki w dotyku, a dodatkowo łatwy w pielęgnacji. Ma więc wszystkie zalety, które powinien mieć tego typu dodatek.

Odpowiednia twardość:

Model jest zaliczany do grupy średnio twardych materacy, więc okazuje się wygodny dla większości osób.

Wady
Wymiary:

Model jest dostępny tylko w 2 rozmiarach (160 cm x 200 cm i 160 cm x 190 cm). Nie ma możliwości zakupu produktu pasującego na łóżko jednoosobowe.

 

 

 

 

Bad Bed Pocket Yin Yang 160×200

 

Jeśli szukasz wygodnego materaca do łóżka dla dwojga, Bad Bed Pocket Yin Yang to model idealny dla Ciebie. Produkt ma dwie klasy twardości – H2 i H3. Oznacza to, że każda osoba ma zapewniony maksymalny komfort w trakcie spania, a materac nie okazuje się dla niej ani zbyt miękki, ani za twardy. Pomiędzy dwoma częściami modelu nie ma szczeliny.

Wymiary prezentowanego materaca to: 160 cm x 200 cm. Jego wysokość wynosi ok. 19 cm. Model jest wypełniony dobrej jakości sprężynami i formatką Pocket. W środku materaca znajduje się także dwustronna pianka wysokoelastyczna. Do zestawu dołączono pokrowiec objęty 2-letnią gwarancją. Można go ściągać i prać w pralce. Materac jest polecany alergikom.

Osoby, które zdecydowały się kupić Bad Bed Pocket Yin Yang, uważają, że była to jedna z najlepszych decyzji. Model ma 7 stref twardości, więc zapewnia idealne podparcie dla całego ciała. Jego największą zaletą są jednak 2 klasy twardości – różna na każdej ze stron.

Bad Bed Pocket Yin Yang to materac kieszeniowy o wymiarach: 160 cm x 200 cm. Wysokość modelu wynosi ok. 19 cm.

Zalety
Klasy twardości:

Warto podkreślić, że prezentowany materac jest podzielony na 2 części. Po jednej z nich klasa twardości modelu to H2, a po drugiej - H3. Oznacza to, że produkt jest idealny dla par. Producent zapewnia, że między 2 częściami materaca nie ma żadnej szczeliny, która mogłaby negatywnie wpływać na komfort snu partnerów.

Polecany dla alergików:

Do produkcji materaca kieszeniowego wykorzystano materiały o właściwościach antyalergicznych. Nie musimy się obawiać o to, że w trakcie snu zaczniemy intensywnie kichać czy pojawią się inne objawy uczulenia.

7 stref twardości:

Model ma 7 stref twardości, co oznacza, że cała jego powierzchnia jest idealnie wykonana pod kątem określonych części ciała. W rezultacie mamy zapewnione odpowiednie podparcie i nie budzimy się z bólem pleców czy karku.

Wady
Przepuszczalność powietrza:

Do zrobienia pokrowca wykorzystano m.in. poliester, który nie za dobrze przepuszcza powietrze.

 

 

 

 

Merita Super Komfort Multi 160 cm x 200 cm

 

Merita Super Komfort Multi 160 cm x 200 cm to materac kieszeniowy o średniej twardości. Jego wysokość to ok. 28 cm. Prezentowany model wyróżnia się bardzo dużą ilością sprężyn oraz grubym wkładem wykonanym z lateksu. Obecność tych elementów powoduje, że produkt bardzo dobrze dopasowuje się do ciała leżącej na nim osoby.

Materac ma 7 stref twardości. Zastosowana płyta lateksowa została odpowiednio zabezpieczona przed działaniem różnych czynników zewnętrznych. Dlatego możemy mieć pewność, że model Merita Super Komfort Multi 160 cm x 200 cm nie ulegnie zniszczeniu choćby pod wpływem wilgoci.

Konsumenci chwalą produkt głównie za to, że daje on odpowiednie podparcie plecom i innym częściom ciała, a jednocześnie nie uciska ich za bardzo. To sprawia, że wszystkie mięśnie mogą zregenerować się w czasie snu. Dzięki temu rano budzimy się pełni energii i chęci do pracy.

Wymiary materaca kieszeniowego Merita Super Komfort Multi to: 160 cm x 200 cm. Wysokość modelu wynosi ok. 28 cm.

Zalety
Wygoda użytkowania:

Osoby, które wykonały test materacy kieszeniowych Merita Super Komfort Multi, wskazują, że są to wyjątkowo wygodne modele.

Rączki do obracania materaca:

Na powierzchni produktu znajdują się rączki, które ułatwiają przewracanie materaca. Są one zrobione z dobrej jakości materiałów i solidnie przytwierdzone do modelu.

Odporny na zniekształcenia:

Merita Super Komfort Multi to materac kieszeniowy wykazujący sporą odporność na zniekształcenia. Tym samym mamy gwarancję odpowiedniego podparcia ciała niezależnie od długości użytkowania modelu.

Wady
Dopasowanie stelaża:

Producent wskazuje, że materac powinien być umieszczony na stelażu z minimum 28 listwami. W efekcie produkt nie jest odpowiedni na każde łóżko.

Pokrowiec:

Część osób wskazuje, że materiał użyty do wykonania pokrowca mógłby być nieco bardziej miękki.

 

 

 

 

ALKA LAGUNA 160 cm x 200 cm 

 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć modelu ALKA LAGUNA 160 cm x 200 cm. To materac o średniej twardości, którego wysokość wynosi 16 cm. Produkt jest wyjątkowo elastyczny. Wszystko ze względu na zastosowanie dużej ilości sprężyn (na 1 m2 przypada ich ok. 500).

Materac został po obu stronach przełożony pianką poliuretanową i przekładką tapicerską. To zwiększa jego wytrzymałość i odporność na uszkodzenia. W zestawie znajduje się ochronny pokrowiec, który może zastąpić tradycyjne prześcieradło. Jest on zapinany na zamek błyskawiczny. Jeżeli ten element ulegnie zabrudzeniu, można go wyprać w pralce, w temperaturze do 60 st. C.

Przedstawiony materac kieszeniowy ma wiele zalet. Konsumenci wyrażający opinie na jego temat najczęściej wspominają o sprężystości oraz dużej liczbie stref twardości (łącznie jest ich 7). Produkt zapewnia spokojny sen, bez względu na przyjętą pozycję.

ALKA LAGUNA to materac kieszeniowy o wymiarach: 160 cm x 200 cm. Jego wysokość jest równa 16 cm.

Zalety
Sprężyny:

Znajdujące się w środku modelu sprężyny zostały zrobione z dobrej jakości drutu 1,3 mm i 1,4 mm. W związku z tym wykazują dużą odporność na zniekształcenia.

Pokrowiec:

W zestawie otrzymujemy pokrowiec na materac, który zrobiono z miękkich i odpornych na przetarcia materiałów. Swobodnie przepuszcza on powietrze, co zabezpiecza przed nadmierną potliwością w trakcie snu.

Wady
Waga:

Model jest stosunkowo ciężki, dlatego jego przenoszenie może okazać się nieco trudne, szczególnie jeśli nie będziemy korzystali z pomocy innej osoby.

Zamek błyskawiczny:

Zdarza się, że umieszczony na pokrowcu zamek błyskawiczny się zacina.

 

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Hevea Rehabox 200 cm x 180 cm

 

Materac kieszeniowy Hevea Rehabox 200 cm x 180 cm to produkt o wysokości 12 cm. Wyposażono go w nowoczesne sprężyny z przekładką z tkaniny polimerowej. Takie rozwiązanie sprawia, że powyższy model jest elastyczny i dobrze dopasowuje się do ciała.

Przedstawiony materac ma 7 stref twardości. Każda sprężyna została otoczona osobną kieszonką wykonaną z oddychającej i wyjątkowo wytrzymałej tkaniny. Taka budowa powoduje, że produkt ma dobre właściwości rehabilitacyjne. Z tego względu model Hevea Rehabox 200 cm x 180 cm jest polecany osobom mającym problem z uciążliwym bólem kręgosłupa i szyi po przebudzeniu. Na uwagę zasługuje to, że w zestawie znajduje się ochronny pokrowiec. W przypadku zabrudzenia można wyprać go w pralce (w temperaturze do 60 st. C).

Jak wynika z opinii konsumentów produkt daje odpowiednie podparcie plecom i innym częściom ciała, co pozwala odpocząć wszystkim mięśniom. Ponieważ jest to materac o poziomie twardości H3 idealnie nadaje się on dla bardzo wysokich osób. Zaletą jest to, że producent daje nam możliwość wyboru jednego z czterech dostępnych pokrowców (różnią się one materiałem wykonania i właściwościami).

 

 

Meble Marzenie PASSION 140 cm x 200 cm

 

Osoby, które interesuje dobry i tani materac kieszeniowy z pewnością zwrócą uwagę na produkt Meble Marzenie PASSION 140 cm x 200 cm. Ponieważ ma on antyalergiczne właściwości bez wątpienia sprawdzi się w przypadku osób uczulonych na roztocza czy kurz. Prezentowany model ma 7 stref twardości. Wyposażono go również w sprężyny zapewniające punktową elastyczność.

Ze względu na budowę produkt daje właściwe podparcie plecom i szyi. Dlatego możemy uniknąć nieprzyjemnego bólu i uczucia mrowienia zaraz po przebudzeniu. Wysokość materaca to ok. 18 cm. Waży on 25,5 kg. Do powyższego modelu został dołączony pokrowiec Economic uszyty z poliestrowej tkaniny. Jest on nie tylko wytrzymały, ale też przyjemny w dotyku.

Za najistotniejszy atut materaca możemy uznać bardzo dobre dopasowanie do ciała. Średni poziom twardości produktu sprawia, że z pewnością spodoba się on zarówno bardzo wysokim, jak i nieco niższym osobom (również tym, które ważą mniej niż 80 kg). Co ważne, produkt zachowuje sprężystość nawet po dłuższym czasie użytkowania.

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status