Kołdry i poduszki ranking

Ostatnio aktualizowane: 20.10.18

 

Po przeanalizowaniu opinii konsumentów publikujących w Internecie spostrzeżenia na temat zakupionych kołder i poduszek wyłoniliśmy 5 najlepszych produktów tego typu dostępnych obecnie na rynku. W naszym rankingu znalazły się komplety zarówno z wypełnieniem naturalnym, jak i sztucznym. Na pierwszym miejscu znalazł się zestaw Amw Hollofil Allerban 160×200, w skład którego wchodzi kołdra o dużym rozmiarze oraz dwie poduszki. Ich wypełnieniem jest innowacyjny środek, skutecznie zapobiegający rozwojowi alergenów, m.in. roztoczy. Drugie miejsce natomiast zajął produkt Amw Estrella 160X200. To wypełniona silikonowanym poliestrem kołdra, którą można użytkować przez cały rok. Do jej atutów należy: sprężystość, miękkość oraz wytrzymałość. Ponieważ wspomniany model można prać w pralce utrzymanie go w czystości nie jest trudne. Jesteśmy świadomi, że opisane wyżej produkty mogą nie spełniać wszystkich Twoich oczekiwań lub nie być już dostępne w sklepach. W takim przypadku zachęcamy Cię do zapoznania się z pozostałymi trzema kołdrami i poduszkami. Informacje o nich znajdziesz na naszej stronie.

 

 

Jaką kołdrę i poduszki kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Odpowiednio dobrana kołdra i poduszki to gwarancja spokojnego oraz przede wszystkim komfortowego snu. W sklepach dostępne są modele o różnych wymiarach, wypełnieniu i poszyciu. Przez to wiele osób ma problem z podjęciem decyzji. Mamy nadzieję, że poniższy poradnik ułatwi Ci zakup. Podpowiadamy w nim, jaką kołdrę i poduszki wybrać oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę.

 

 

Wymiary

W przypadku kołder, ich standardowe wymiary wynoszą:

*100 cm x 135 cm (dla niemowląt i małych dzieci)

*140 cm x 200 cm (dla dzieci w wieku szkolnym)

*160 cm x 200 cm

*180 cm x 200 cm

*200 cm x 200 cm

*220 cm x 200 cm.

Wybór kołdry zależy w dużej mierze od rozmiaru materaca, na którym śpisz. Im większy on jest, tym szerszego produktu potrzebujesz. Jeżeli będzie on za mały, wówczas nie okryjesz się nim dokładnie, a to zmniejszy komfort użytkowania.

Z kolei większość dostępnych w sklepach poduszek ma wymiary: 70 cm x 80 cm. Możesz też spotkać modele w rozmiarze: 60 cm x 70 cm i 40 cm x 40 cm. Polecamy wybrać produkt, na którym możesz swobodnie położyć głowę. Nie powinien on być jednak za duży, gdyż leżąc na nim także ramionami, możesz narazić się na problemy z kręgosłupem.

 

Rodzaje kołder i poduszek

Standardowo kołdry dzielimy na: letnie, zimowe oraz całoroczne. Jak sama nazwa wskazuje, modele letnie przeznaczone są do stosowania podczas najcieplejszych miesięcy w roku, z kolei zimowe podczas tych najzimniejszych. Różnią się one między sobą grubością. Produkty całoroczne są na tyle uniwersalne, że latem pozwalają skórze oddychać, a zimą zapewniają ciepło.

Poduszki natomiast dzielimy na modele klasyczne (znajdziesz je we wszystkich sklepach) oraz ortopedyczne. Te drugie mają kształt dopasowany do anatomicznej budowy karku. Ze względu na budowę, tego typu produkty zapobiegają napięciu mięśni i odpowiednio podpierają kręgosłup.

 

Wypełnienie naturalne

Odpowiedź na pytanie, jaka kołdra i poduszki są najlepsze, w dużej mierze zależy od tego, czym zostały one wypełnione. Osoby, które chcą kupić produkty z wypełnieniem naturalnym, muszą wybrać pomiędzy pierzem, puchem, wełną oraz bawełną. Każde z tych rozwiązań ma zarówno swoje zalety, jak też wady.

Pierze to ptasie pióra połączone z puchem. Wypełnione nimi produkty są ciężkie, ale niedużo kosztują. Mimo wszystko wciąż tracą one na popularności. Wynika to głównie z tego, że wypełnienie składające się wyłącznie z puchu często sprawdza się o wiele lepiej. Nie tylko dobrze ono grzeje, ale też odprowadza pot i wilgoć, więc sprawdza się i w lecie, i w zimie. Ponadto kołdra i poduszki z takim wypełnieniem są niezwykle lekkie i w 100% ekologiczne.

Wełna może uczulać, dlatego alergicy i osoby wrażliwe muszą na nią uważać (choć w niektórych przypadkach może ona mimo wszystko dobrze się sprawdzać). Wełniane wypełnienie nie przyciąga cząsteczek kurzu i pozwala skórze oddychać. Może ono także łagodzić dolegliwości reumatyczne. Niemniej przed zakupem należy upewnić się, że w produkcie znajduje się wysoka zawartość procentowa wełny. Bawełna natomiast jest bardzo lekka i także umożliwia skórze swobodne oddychanie.

 

Wypełnienie sztuczne

Jeśli wypełnienie naturalne mimo wszystko Cię nie przekonuje, polecamy produkty z wypełnieniem sztucznym. Największą popularnością cieszą się włókna poliestrowe Hollow, które sprawiają, że kołdra i poduszki są miękkie i puszyste. Tego rodzaju wypełnienie zapobiega również osadzaniu się kurzu i jest odporne na zagniecenia.

Dla alergików odpowiednie będą natomiast włókna silikonowe. Wypełniona nimi pościel niewiele waży i jest skutecznie chroniona przed rozwojem bakterii czy innych drobnoustrojów. Dzięki temu w kołdrze i poduszce nie znajdziemy alergenów, które wywołują szereg nieprzyjemnych dolegliwości (m.in. zmiany skórne, suchy napadowy kaszel czy też duszności astmatyczne).

 

Pokrycie

Pokrycie kołdry i poduszki decyduje o tym, jak bardzo będą one wytrzymałe i wygodne w użytkowaniu. Obecnie najpopularniejsze są modele bawełniane (zwłaszcza z tkaniny cienkoprzędnej), bawełniano-poliestrowe (są zarówno wytrzymałe, jak i naturalne) oraz z mikrowłókien (często nazywane również mikrofibrą, są one odporne na uszkodzenia i miękkie).

 

Jakość wykonania

Najlepsza kołdra i poduszki to produkty, które są starannie wykonane i wykończone (wówczas na pewno posłużą Ci one kilka lat). Polecamy modele zszywane ręcznie, gdyż szwy są w ich przypadku o wiele bardziej wytrzymałe. Niemniej w sklepach trudno jest znaleźć takie kołdry i poduszki, gdyż coraz rzadziej się je produkuje (zwykle zajmują się tym mniejsze firmy). Dlatego jeśli zdecydujesz się na zakup produktu znanej w wielu krajach marki, upewnij się, że szwy są odpowiednio lamowane (obszyte taśmą). Inaczej brzegi szybko się postrzępią i rozerwą, co uniemożliwi dalsze użytkowanie pościeli.

 

Pikowanie kołdry

Zazwyczaj kołdry są pikowane. Oznacza to, iż warstwa zewnętrzna i wewnętrzna są zszywane razem. To sprawia, że choć produkt jest cienki, można go użytkować przez cały rok. Jeśli zależy Ci na grubszym i znacznie cieplejszym modelu, musisz poszukać takiego, w którym komory są podzielone taśmami. Dzięki takiemu rozwiązaniu grubość kołdry jest taka sama na całej jej powierzchni, a to gwarantuje lepsze właściwości termoizolacyjne.

 

 

Twardość poduszki

Twardość poduszki, podobnie, jak materaca, powinna być dostosowana nie tylko do własnych preferencji, ale również pozycji, jaką przyjmujesz w czasie snu. Osoby śpiące najczęściej na brzuchu powinny poszukać produktu płaskiego i miękkiego. Spanie na zbyt twardej poduszce może zakończyć się bolesnym urazem kręgosłupa. Modele o średniej twardości są dedykowane konsumentom śpiącym przede wszystkim na plecach. Te najtwardsze przeznaczone są natomiast dla tych, którzy lubią spać na boku i potrzebują odpowiedniego podparcia karku oraz głowy.

 

Jak dbać o kołdrę i poduszki?

Sam zakup dobrej kołdry i poduszek to nie wszystko. Ważna jest także ich odpowiednia pielęgnacja. Przy każdym ścieleniu łóżka warto wstrząsnąć pościelą, aby wypełnienie pozostało elastyczne i odpowiednio się układało. Nie należy zapominać także o regularnym praniu, dotyczy to zwłaszcza produktów z wypełnieniem naturalnym. Po dłuższym czasie użytkowania może ono zbić się w jednym miejscu. Wówczas pranie je poruszy i równomiernie rozmieści na całej powierzchni.

Uważa się, że kołdrę trzeba wymieniać średnio, co 5 lat, maksymalnie, co 10 lat. Zakup nowej poduszki powinno się natomiast powtarzać, co ok. 2 lata.

 

Kołdry i poduszki w dobrych cenach

Ceny za najtańsze zestawy rozpoczynają się od kwoty 50 zł. Często jednak okazuje się, że ich jakość wykonania nie jest zadowalająca. Zazwyczaj im droższy jest produkt, tym lepiej się on sprawdza. Dlatego najchętniej wybierane przez konsumentów są kołdry i poduszki kosztujące od 100 zł do 300 zł.

To, ile wydasz na zakupy, zależy nie tylko od producenta. Decydującym czynnikiem zwykle jest również rodzaj zastosowanego wypełnienia. Najtańsze są modele z wypełnieniem sztucznym, a najdroższe z naturalnym, głównie wełną.

 

Najlepsze kołdry i poduszki w 2018 roku

 

Poza poradnikiem zakupowym, przygotowaliśmy również ranking kołder i poduszek. Znajduje się w nim 5 dobrej jakości produktów. Mamy nadzieję, że wśród nich znajdziesz zestaw idealny, w pełni odpowiadający Twoim wymaganiom.

 

Nasze zalecenia

 

Amw Hollofil Allerban 160×200 

 

Komplet Amw Hollofil Allerban 160×200 składa się z kołdry o wymiarach: 160 cm x 200 cm oraz dwóch poduszek w rozmiarze 40 cm x 40 cm. Wypełnienie produktów stanowi Allerban. To specjalny środek zapobiegający rozwojowi roztoczy, bakterii oraz grzybów. Powyższy model jest więc idealny dla alergików.

Zaletą zestawu jest to, że można go prać w pralce, w temperaturze do 60 st. C. Poszycie kołdry i poduszek to w 100% bawełna. Produkt jest więc lekki, pozwala skórze swobodnie oddychać, a jednocześnie dobrze ogrzewa ciało, również w zimie. Poza tym zachowuje on swoją sprężystość i kształt, nawet po dłuższym czasie użytkowania. Prezentowany komplet jest higieniczny, niezwykle miękki i przyjemny w dotyku.

Konsumenci chwalą zestaw Amw Hollofil Allerban 160×200 w szczególności za trwałość. Ponieważ substancja chroniąca przed drobnoustrojami jest integralną częścią wypełniającego produkty włókna, nie traci ona swoich właściwości nawet po wielokrotnym praniu. Istotnym atutem jest to, że zarówno poduszki, jak i kołdrę można użytkować przez cały rok.

 

 

 

 

Amw Estrella 160X200

 

Przedstawiamy Amw Estrella 160X200, czyli kołdrę w rozmiarze 160 cm x 200 cm, która została wypełniona silikonowanym poliestrem. Ponieważ powyższy model nadaje się do prania w pralce, utrzymanie go w czystości nie stanowi problemu. Pozwala to zneutralizować wszystkie rozwijające się drobnoustroje, m.in. grzyby, bakterie oraz roztocza. Poszycie produktu to także poliester.

Kołdra jest wyjątkowo miękka w dotyku i doskonale otula ciało. Wyróżnia ją także lekkość i puszystość. Opisywany model na długo zachowuje swoją sprężystość i kształt, gdyż wypełniające go włókna są odporne na zagniecenia i wytrzymałe. Co więcej, ma on certyfikat OEKO-TEX Standard 100, który jest gwarancją wysokiej jakości wykonania.

Z opinii konsumentów można wywnioskować, iż jest to dobra i tania kołdra. Odpowiednia pielęgnacja sprawia, że produkt świetnie sprawuje swoją funkcję, nawet kilka lat. Model Amw Estrella 160X200 można nie tylko wyprać, ale i suszyć w suszarce, co dla wielu osób jest dodatkowym atutem.

 

 

 

 

Greno Bielbaw 200×220

 

Greno Bielbaw 200×220 to kołdra całoroczna wykazująca antyalergiczne właściwości. Nie pozwala ona na rozwój roztoczy i bakterii, które mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie oraz samopoczucie. Zastosowane w tym przypadku pokrycie to mikrowłókna z wykończeniem „peach skin”, które są niezwykle miękkie i puszyste.

To, co wyróżnia prezentowany produkt, to innowacyjna technika łączenia dwóch kołder (letniej i zimowej) w jedną, przy pomocy zamka błyskawicznego. W razie potrzeby wierzchnią warstwę możesz swobodnie odpiąć, a później ponownie ją przypiąć. Model marki Greno został wypełniony włóknami HCS. Mają one spiralnie skręcony kształt i zostały pokryte silikonową apreturą, w efekcie czego kołdra jest odporna na zagniecenia.

Według konsumentów, głównymi zaletami produktu są: wytrzymałość, praktyczność i wyjątkowa sprężystość. Można go prać w pralce i suszyć w suszarce, co ułatwia utrzymanie go w czystości. Warto zauważyć, że powyższy model jest pikowany. Oznacza to, że równomiernie rozprowadza on ciepło na całej swojej powierzchni i nie doprowadza do powstawania tzw. zimnych stref.

 

 

 

 

Lech-pol Królewska 220×200

 

Zestaw Lech-pol Królewska 220×200 składa się z poduszki i uniwersalnej kołdry w rozmiarze 220 cm x 200 cm. Produkty zostały wypełnione starannie wyselekcjonowanym puchem, który jest pozyskiwany wyłącznie w ściśle określonym okresie. Pokrycie to niezwykle miękki materiał, który ma delikatny, kremowy kolor.

Kołdra jest przeszyta w drobną kratką. Takie rozwiązanie sprawia, że wypełnienie równomiernie się rozkłada, a ciepło rozprowadzane jest na całej jej powierzchni. Zestaw został zapakowany w poręczne walizeczki, które ułatwiają jego przechowywanie. Brzegi produktów obszyto elegancką, delikatną koronką i podwójną lamówką w złotym kolorze. To znacząco podnosi ich estetykę.

Opinie o kołdrach i poduszkach powyższej marki zazwyczaj zawierają wiele pochlebnych słów. Tak też jest w przypadku kompletu Lech-pol Królewska 220×200. Konsumenci docenili go za doskonałą jakość wykonania, czego dowodem jest zdobyty certyfikat OEKO-TEX Standard 100.

 

 

 

 

Lech-Pol 155×200 

 

Kołdra i poduszka Lech-Pol 155×200 to produkty całoroczne. Możesz je więc użytkować nie tylko latem, ale i zimą. Zestaw został wypełniony puchem poddanym odpowiednim procesom technologicznym (m.in. praniu i odpylaniu). Jest on więc pozbawiony cząsteczek kurzu i innych zanieczyszczeń.

Atutem prezentowanego modelu jest gęsto utkana bawełna. Kołdra wykonana została metodą przepikowania. Oznacza to, iż wypełnienie rozmieszczono przy pomocy specjalnej maszyny, w efekcie czego nie przemieszcza się ono i nie przedostaje na zewnątrz. Taki sposób wykonania produktu sprawia również, że na jego powierzchni nie powstają zimne strefy i ciepło jest równomiernie rozprowadzane. Zarówno kołdra, jak poduszka zdobyły certyfikat OEKO-TEX Standard 100.

Lech-Pol 155×200 to komplet cieszący się dużą popularnością wśród konsumentów. Publikowane na jego temat opinie potwierdzają, że jest to produkt bardzo dobrej jakości. Znajdujący się wewnątrz puch na długo zachowuje sprężystość i ma doskonałe właściwości termoizolacyjne. Pozwala on więc skórze oddychać i skutecznie zapobiega przegrzaniu organizmu. Poza tym opisywana kołdra i poduszka został obszyte lamówką, która nie tylko podnosi ich estetykę, ale i wzmacnia brzegi.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...