Czy poduszka elektryczna jest zdrowa? 

Ostatnio aktualizowane: 14.07.20

 

Jakie poduszki elektryczne wybrać?

 

Niezależnie od panującej pory roku, bardzo prosto jest złapać przeziębienie. Wystarczy wrócić do domu w deszczu lub stać zbyt blisko kogoś w tramwaju. Nie trzeba długo czekać, by poczuć pierwsze objawy przeziębienia. Wiedz, że wielu lekarzy zachęca nas do przyjmowania ciepłych napojów oraz leżenia pod kocem, by wypocić zarazki. Dobrym rozwiązaniem jest również spanie z czymś, co jest generatorem ciepła. Najlepsze poduszki elektryczne są właśnie takimi urządzeniami. Ich użytkowanie ma wiele zbawiennych skutków, które postaramy Ci się przedstawić. Dodatkowo, na końcu artykułu zamieściliśmy niewielkie zestawienie z dwoma bardzo nowoczesnymi urządzeniami, na które warto zwrócić uwagę.

Niestety, coraz więcej ludzi choruje na bóle reumatyczne, które paraliżują codzienne życie. Nigdy nie wiemy bowiem, kiedy uczucie dyskomfortu się pojawi. Jak podają liczne badania lekarzy, regularne rozgrzewanie miejsc, gdzie najczęściej występuje ból, przynosi dużo prozdrowotnych korzyści. Ciepło bowiem wnika do głębszych warstw skóry i pozytywnie oddziałuje na obolałe mięśnie. Ułożenie poduszki na dowolnym skrawku ciała, przyniesie oczekiwane skutki już po kilkunastu minutach. Zaraz po tym, możemy ją usunąć lub przełożyć w inne miejsce. Jest to bardzo dobra metoda pomocy doraźnej, która nie wymaga spożywania antybiotyków, które obciążają nasz organizm. Warto dodać, że poduszka najlepiej działa w połączeniu z zastosowaniem kremu rozgrzewającego, bowiem zdecydowanie zwiększa skuteczność walki z bólami mięśniowymi.

W czasie pracy urządzenie emituje niewielkie fale ciepła, co natychmiastowo zmniejsza obrzęk pod skórą. Z tego powodu, poduszki są szczególnie polecane osobom, które spędzają dużo czasu przy komputerze w jednej pozycji. Wynika to z tego, że ich działania szybko usprawnia krążenie krwi i rozluźnia mięśnie, co przynosi natychmiastową ulgę.

Producenci wyszli naprzeciw konsumentom i wprowadzili różne rozmiary produktów. Sprawia to, że możliwe jest użytkowanie wyłącznie punktowe. Dzięki temu, niewielki model ułożymy na skrawku ciała, który zostanie poddany terapii cieplnej. Jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, które na pewno ucieszy osoby z chorobą reumatyczną.

Należy dodać, że najlepsza poduszka elektryczna w 2020 roku posiada liczne zabezpieczenia, które minimalizują ryzyko poparzenia. Równocześnie, wiele modeli ma wbudowany czujnik, który po kilkunastu minutach wyłącza cały sprzęt. Opcją, którą posiada wiele produktów jest timer oraz mechanizmy osłaniające instalację, co minimalizuje ryzyko zwarcia. O tym, czy urządzenie dobrze pracuje poinformuje nas lampka kontrolna. Wiedz jednak, że użytkowanie poduszki jest w pełni bezpieczne. Okresem, kiedy szczególnie dużo klientów decyduje się na jej zakup jest jesień i zima, gdy bardzo łatwo jest się przeziębić. Badania lekarskie pokazują, że wypicie ciepłego napoju i spędzenie kilku minut przytulonym do takiej poduszki może zmniejszyć nasze szanse na złapanie przeziębienia. Terapia cieplna jest bowiem bardzo skuteczna i pozwoli nam cieszyć się komfortowym snem w czasie zimowych wieczorów.

Cena też nie pozostaje bez znaczenie. Na rynku znajdziesz najróżniejsze poduszki elektryczne w dobrych cenach. Pamiętaj jednak, że w przypadku tego urządzenia cena nie może być zbyt niska, bo to zwykle przekłada się na jakość wykonania, odporność na uszkodzenia i wszelkie dodatkowe funkcje. Dobrą poduszkę kupisz za około 100 zł. Tańsze produktu mogą być awaryjne, a do tego posiadać ograniczenia w kwestii zdejmowania poszewki.

Warto dodać, że zdecydowana większość poduszek posiada ściągany pokrowiec, który można prać w pralce. Zatem nie musisz się obawiać o przenoszenie bakterii. Równocześnie, możesz mieć pewność, że interesujący Cię model będzie w pełni higieniczny, co dodatkowo pomoże Ci zachować zdrowie.

 

 

Poduszki elektryczne – ranking

 

 

Adler AD 7403

 

Kupując poduszkę elektryczną, warto rozważyć zakup Adler AD 7403. Jest to bardzo nowoczesny i w pełni bezpieczny produkt, który na pewno pomoże Ci uporać się z bólami reumatycznymi. Sprzęt ten dobrze sprawdzi się w czasie zimnych dni, gdy będziemy chcieli uniknąć przeziębienia. Wiele osób, które chce rozgrzać swoje stawy czy mięśnie, zdecydowała się na ten zakup.

Jak podkreśla sporo lekarzy, regularne stosowanie prezentowanego produktu ma pozytywne skutki dla naszego zdrowia. Urządzenie bowiem łagodzi nerwobóle i rozluźnia mięśnie, a także usprawnia krążenie krwi. Poduszka posiada dwa wygodne otwory, w które schowamy nasze dłonie lub stopy, aby zapewnić im więcej ciepła. Wiedz, że model ten jest w pełni bezpieczny, gdyż posiada specjalne zabezpieczenie przed przegrzaniem. Po podłączeniu aparatury do prądu, powierzchnia produktu będzie ciepła już po kilku minutach. Moc wynosząca 80 W zapewnia dużą wydajność pracy. Równocześnie, sprzęt ten posiada aż 5 poziomów temperatury, co gwarantuje odpowiednie dostosowanie pracy sprzętu do naszych potrzeb. Czynność ta odbywa się za pomocą pilota, który został umieszczony na końcu kabla zasilającego.

Tym, co przekonało wielu konsumentów do zakupu produktu jest zabezpieczenie przed przegrzaniem, co czyni go w pełni bezpiecznym. Nie musisz też obawiać się poparzenia, gdyż sprzęt ma wbudowany timer, gdzie ustawisz czas jego działania między 1 h, a 8 h. Zdaniem użytkowników ta elegancka poduszka elektryczna w dobrej cenie to urządzenie godne polecenia.

 

 

 

 

Camry CR 7407

 

W czasie chłodnych wieczorów, powinniśmy zadbać o to, aby nasze ciało nie było nastawione na zimne powietrze. Pozwoli nam to uchronić się przed przeziębieniem. Z tego powodu polecamy zakup Camry CR 7407. Jest to wysokiej jakości poduszka elektryczna, która rozgrzeje poszczególne części ciała. Taką właściwość na pewno docenią osoby cierpiące na nerwobóle mięśni oraz reumatyzm. Moc produktu to 60 W.

Prezentowany wariant może być równocześnie używany w czasie snu, aby podczas nieprzyjemnej pogody zapewnić nam ciepło. Ponieważ sprzęt wykonano z wysokiej jakości materiałów, temperatura rozchodzi się równo po całej powierzchni. Gwarantuje to równomierne ogrzanie ciała, bez obawy o poparzenie. Dodatkowo, innowacyjna technologia zapewnia nam osiągnięcie maksymalnej temperatury w zaledwie kilka minut. Zatem urządzenie będzie gotowe niemal natychmiast po podłączeniu. Dużym udogodnieniem jest wbudowany timer, który daje możliwość ustawienie czasu grzania między 1 h, a 8 h. Sprawia to, że po upływie oznaczonej godziny, model przestanie działać. Pozwala to zapewnić odpowiednią ochronę przed poparzeniem ciała. Kolejnym atutem poduszki jest to, że posiada aż 5 ustawień temperatury, zatem dopasujesz tryb działania modelu do swoich upodobań.

W swoich recenzjach wielu konsumentów podkreśliło, że są bardzo zadowoleni z działania produktu. Pozwala on szybko rozgrzać zmarznięte ciało oraz przynieść ukojenie w miejscach dotkniętych bólem. Równocześnie, użytkowanie sprzętu jest bardzo proste, zatem nawet osoby starsze nie będą miały problemu z wybraniem odpowiedniego programu.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status