Wagi analityczne ranking

Ostatnio aktualizowane: 26.04.19

 

Wagi analityczne to sprzęty wyróżniające się dużą precyzją. Przygotowaliśmy ranking tego typu produktów, który prezentuje najbardziej popularne obecnie modele. Wśród nich znalazły się urządzenia łazienkowe, kuchenne, a także laboratoryjne. Na pierwszym miejscu jest Soehnle Body Balance Comfort Select – waga odpowiednia dla osób odchudzających się. Sprzęt jest zasilany bateriami, a jego maksymalne obciążenie to 150 kg. Model dokonuje pomiaru masy ciała, a także zawartości wody oraz tkanki tłuszczowej w organizmie. Produkt ma duży wyświetlacz LCD i kompaktowe wymiary. Co ciekawe, nasze postępy w utracie zbędnych kilogramów możemy wyświetlać w postaci wykresów, w efekcie czego łatwiej nam będzie analizować proces odchudzania. Drugie miejsce należy do wagi kuchennej Soehnle Food Control Easy, która odmierza z precyzją do 1 g. Produkt ma funkcję tary i pamięć, w której możemy zapisać ponad 900 artykułów spożywczych wraz z kalorycznością, zawartością tłuszczu, białka i innych substancji odżywczych. Sprzęt został wykonany ze szkła. Model dokonuje pomiaru w kilogramach oraz funtach.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką wagę analityczną kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Waga analityczna, ze względu na precyzję odmierzania, znajduje zastosowanie w laboratoriach badawczych. Ale wśród tego typu sprzętów znajdziemy też produkty przeznaczone do użytku w domu. Jest to więc ciekawa propozycja dla osób dbających o sylwetkę czy kaloryczność posiłków, ich gramaturę. Sprawdź, jaką wagę analityczną wybrać i jakie powinna mieć funkcje. W naszym poradniku znajdziesz wszystkie potrzebne na ten temat informacje.

Rodzaje

Pierwszym rodzajem wag analitycznych są modele laboratoryjne, stosowane w miejscach, gdzie liczy się duża precyzja. Z pomocą takiego sprzętu odmierzymy z łatwością nawet niewielkie ilości substancji – zarówno ciekłych, jak i stałych. Budowa takich produktów opiera się na dwustronnej dźwigni równoramiennej. Podczas ważenia musimy więc nałożyć szczypcami odważniki na wyznaczoną w tym celu szalkę i sprawdzać, czy przesuwająca się na tle skali wskazówka pokazuje równowagę. Istnieją też automatyczne wagi laboratoryjne, które mają odważniki umieszczone wewnątrz obudowy (ich ułożenie zmienia się przy pomocy pokręteł).

Drugi typ to modele łazienkowe, za sprawą których szybko sprawdzimy, ile dokładnie ważymy. Takie sprzęty dedykowane są osobom odchudzającym się, ponieważ umożliwiają sprawdzenie zawartości wody oraz tkanki tłuszczowej w organizmie. Na tej podstawie możemy ustalić bardziej precyzyjny plan odchudzania się lub przyrostu masy, aby móc później efektownie wyrzeźbić mięśnie. Dużą zaletą produktów łazienkowych jest to, że mają wbudowaną pamięć dla kilku użytkowników pozwalającą na zapisywanie wyników pomiaru.

Wśród wag analitycznych dostępne są też sprzęty kuchenne, przeznaczone do precyzyjnego odmierzania składników spożywczych podczas gotowania czy pieczenia. Urządzenia te są na tyle praktyczne, że w ich pamięci często możemy zapisać artykuły spożywcze razem z ich zawartością białka, tłuszczu, błonnika oraz innych substancji odżywczych potrzebnych organizmowi. Dodatkowym udogodnieniem jest funkcja tary, pozwalająca na ważenie składników bez uwzględnienia masy kartonu, pojemnika lub innego rodzaju opakowania, w którym się znajdują.

 

Zasilanie

Zwykle wagi analityczne zasilane są bateriami (AA, AAA, ewentualnie CR2032). Musimy więc pamiętać jedynie o ich regularnej wymianie. W tym może znacząco pomóc nam wskaźnik naładowania baterii, w który wyposażone są niemal wszystkie zasilane w ten sposób sprzęty. Możemy też zdecydować się na zakup modelu z wbudowanym panelem słonecznym, który do prawidłowego działania potrzebuje naturalnego światła. Takie produkty są funkcjonalne i można ich używać nawet w stosunkowo źle oświetlonym pomieszczeniu.

 

Jednostka pomiarowa

Standardową jednostką pomiarową są kilogramy. Czasami jednak konieczne może się okazać dokonanie pomiaru w funtach. Nie wszystkie sprzęty nam na to pozwalają i musimy mieć to na uwadze. Według wielu konsumentów najlepsza waga analityczna umożliwia ważenie w kilku jednostkach do wyboru, przez co nie musimy samodzielnie przeliczać uzyskanych wyników, co może okazać się kłopotliwe.

 

Dokładność

Jeżeli zależy nam na precyzyjnym pomiarze, sprawdźmy dokładność wagi. W przypadku modeli łazienkowych jest to ok. 100 g, a kuchennych – 1 g. Najdokładniejsze są sprzęty stosowane w laboratoriach, ponieważ umożliwiają odmierzenie substancji z dokładnością nawet do 0,01 mg.

 

Wyświetlacz

Dobry produkt powinien być wyposażony w duży, najlepiej cyfrowy wyświetlacz. Wtedy na pewno szybko odczytamy uzyskany wynik pomiaru, dotyczy to również osób mających problemy ze wzrokiem. Niektóre sprzęty łazienkowe mają w zestawie dodatkowy wyświetlacz, który można zawiesić na ścianie na wysokości wzroku. Wtedy nie musimy się pochylać, aby sprawdzić, ile ważymy, co jest wyjątkowo wygodne.

 

Maksymalne obciążenie

Maksymalne obciążenie wagi może być różne, w zależności od rodzaju sprzętu. Jeśli chodzi o modele łazienkowe, zwykle jest to 150 kg (czasami 180 kg). Górna granica pomiaru produktów kuchennych to ok. 5 kg, a laboratoryjnych – do 0,3 kg.

Materiał wykonania

O tym, jaka waga analityczna jest najlepsza, decyduje też materiał wykonania. Do produkcji takich sprzętów wykorzystuje się przede wszystkim szkło, metal i tworzywo sztuczne. Z tego powodu takie produkty są nie tylko wytrzymałe, ale też eleganckie i łatwe do utrzymania w czystości.

 

Automatyczne włączanie i wyłączanie

Ciągłe wciskanie przycisku On/Off w celu włączania lub wyłączenia sprzętu jest uciążliwe. Aby tego uniknąć, wystarczy poszukać modelu, który uruchamia się automatycznie po naciśnięciu platformy. Taka waga sama się również wyłączy, najczęściej po kilkunastu sekundach bezczynności.

 

Wagi analityczne w dobrych cenach

Kuchenne wagi analityczne kosztują ok. 150 zł, natomiast modele łazienkowe – od 100 zł do 500 zł. Sprzęty laboratoryjne są najbardziej precyzyjne, dlatego za nie trzeba zapłacić zwykle ponad 10 000 zł. W kwestii ceny ważny jest jednak nie tylko rodzaj kupowanej wagi, ale też maksymalne obciążenie, wykorzystane do produkcji materiały i dokładność pomiaru.

 

Najlepsze wagi analityczne w 2019 roku

 

Jeżeli szukasz specjalistycznego urządzenia do ważenia, przeczytaj poniższy ranking wag analitycznych. Opisaliśmy w nim kilka ciekawych produktów. Wśród nich są modele łazienkowe, a także kuchenne i laboratoryjne.

 

Nasze zalecenia

 

Soehnle Body Balance Comfort Select

 

Chcielibyśmy zaprezentować Soehnle Body Balance Comfort Select – wagę łazienkową ułatwiającą kontrolowanie postępów w odchudzaniu się. Sprzęt ma cyfrowy wyświetlacz, dlatego bez trudu odczytamy wynik pomiaru. Model pozwala sprawdzić ilość wody i tkanki tłuszczowej w organizmie, dlatego z pewnością spełni oczekiwania osób na diecie. Maksymalne obciążenie produktu to 150 kg.

Waga jest zasilana 6 bateriami AAA, a wbudowany wskaźnik poinformuje nas, kiedy trzeba wymienić je na nowe. Dokładność pomiaru sprzętu wynosi 100 g. Wymiary produktu to: wysokość – 7,3 cm, szerokość – 39 cm oraz głębokość – 37 cm. Co ważne, w pamięci modelu możemy zapisać do 8 ostatnich wyników pomiaru, dlatego możemy z łatwością sprawdzić, czy codzienna dieta i ćwiczenia przynoszą oczekiwane efekty.

Konsumenci chwalą sprzęt za elegancki wygląd oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne. Waga prezentuje się stylowo, a do tego jest funkcjonalna. Poza tym wyniki pomiarów mogą być wyświetlane w postaci wykresów, co dodatkowo ułatwia analizę naszych postępów.

 

 

 

 

Soehnle Food Control Easy

 

Sprzęt Soehnle Food Control Easy przyda się osobom, które dbają o to, aby dokładnie odmierzać ilość dodawanych do potraw składników. Prezentowana waga kuchenna jest praktyczna i znacząco ułatwia kontrolowanie spożywanych kalorii. Produkt ma wymiary: 15,7 cm x 22,4 cm x 1,8 cm i odmierza z precyzją do 1 g.

Maksymalne obciążenie wagi to 5 kg. Istotną zaletą modelu jest to, że w jego pamięci możemy zapisać do 950 artykułów spożywczych, aby móc szybko sprawdzić, ile mają kalorii, węglowodanów, białka, tłuszczu itp. Produkt wyposażono w czujnik dotykowy, dlatego wystarczy lekkie dotknięcie, żeby się włączył. Sprzęt ma wyświetlacz LCD oraz funkcję tary (umożliwia ważenie składników bez uwzględnienia masy pojemnika, w którym się znajdują).

Według konsumentów model Soehnle Food Control Easy bardzo łatwo się obsługuje. Z jego pomocą przyrządzimy zdrowe posiłki zawierające odpowiednią ilość substancji odżywczych. Sprzęt może dokonywać pomiaru w gramach albo funtach, w zależności od naszych potrzeb. Materiał wykonania produktu to solidne szkło.

 

 

 

 

Soehnle Solar Fit 

 

Produkt Soehnle Solar Fit to elektroniczna waga łazienkowa z maksymalnym obciążeniem do 150 kg. Prezentowany model dokonuje pomiaru z dokładnością do 100 g. Urządzenie zasila wbudowany panel słoneczny, dlatego nie trzeba pamiętać o regularnej wymianie baterii. Sprzęt pozwala nam kontrolować ilość nagromadzonej w organizmie tkanki tłuszczowej, pomaga także w obliczeniu zawartości wody w ciele.

To, co wyróżnia wagę, to niezwykle stylowy design. Produkt jest dostępny w czarnym kolorze i powstał z połączenia dwóch materiałów – tworzywa sztucznego i szkła. Sprzęt ma wyświetlacz LCD i stabilną, solidną podstawę. Ponadto model dokonuje pomiaru zarówno w kilogramach, jak i funtach.

Opinie o wagach analitycznych Soehnle są pozytywne. Konsumenci także o opisanym wyżej modelu wypowiadają się pochlebnie. Sprzęt został doceniony za to, że działa niezawodnie nawet przy słabym oświetleniu (minimalne natężenie światła to 50 Lux). Wiele osób podkreśla, że produkt jest wytrzymały i wyjątkowo praktyczny, dlatego powinien znaleźć się w każdym domu.

 

 

 

 

Shimadzu UNIBLOC-AUW 

 

Przedstawiamy model Shimadzu UNIBLOC-AUW, którego dokładność wynosi 0,01 mg. To waga laboratoryjna wykonana z metalu. Sprzęt wykorzystuje technologię Uni Bloc, za sprawą której szybko możemy uzyskać wynik pomiaru, a ponadto nie martwić się o trwałość urządzenia. Produkt wykazuje odporność m.in. na zmiany temperatury.

Kalibracja wagi jest niezwykle prosta, ponieważ wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk. Urządzenie umożliwia montaż dodatkowego zestawu SMK-401, w efekcie czego będziemy mogli dokonywać pomiaru gęstości cieczy oraz ciał stałych. Opisywany model ma dużą komorę ważenia, w której zmieszczą się nawet wysokie kolby. Wymiary sprzętu to: 22 cm x 33 cm x 31 cm.

Waga Shimadzu UNIBLOC-AUW przypadła do gustu konsumentom, ponieważ jest precyzyjna, a dodatkowo łatwa w obsłudze. Produkt ma wyświetlacz LCD ułatwiający odczytanie wyniku. Maksymalne obciążenie sprzętu to 0,220 kg. Na spodzie urządzenia znajduje się hak ułatwiający ważenie w przypadku, gdy nie możemy umieścić próbek w komorze. To bardzo duże ułatwienie dla pracowników laboratoriów.

 

 

 

 

Soehnle Exacta Deluxe 

 

Soehnle Exacta Deluxe to dobra i tania waga analityczna, która poza pomiarem masy ciała umożliwia także sprawdzenie masy mięśniowej, tkanki tłuszczowej oraz ilości zgromadzonej wody w organizmie. To sprzęt łazienkowy z dokładnością pomiaru do 100 g, jego maksymalne obciążenie wynosi natomiast 180 kg. Produkt ma wyświetlacz LCD i funkcję automatycznego włączania.

Urządzenie estetycznie się prezentuje, głównie z uwagi na metalowo-szklaną platformę. Poza tym waga wyposażona jest w automatyczną kalibrację i wskaźnik poziomu naładowania baterii. Produkt ma także pamięć pomiarów dla 12 użytkowników, co oznacza, że mogą z niego korzystać wszyscy domownicy. To świetny wybór dla wszystkich osób, które się odchudzają i chcą na bieżąco kontrolować swoje postępy.

Przedstawiony model jest wytrzymały i elegancki. Konsumenci podkreślają, że waga jest funkcjonalna i znacząco pomaga w samodzielnym przygotowaniu planu odchudzania. Warto dodać, że sprzęt ma bardzo duży wyświetlacz, dlatego nie powinniśmy mieć problemu z odczytaniem wyniku pomiaru.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...