Tarki do pięt ranking

Ostatnio aktualizowane: 24.04.19

 

Jeżeli zastanawiasz się, jaka jest najlepsza tarka do pięt, to znamy odpowiedź – jest to Tv Pedi Pro Pedicure, sprzęt zasilany  bateriami. Głowica modelu została wykonana ze stali nierdzewnej. Jest to bardzo trwały materiał, który nie jest podatny na zniszczenia. Ciekawą cechą prezentowanej tarki jest możliwość zmiany intensywności tarcia. Dzięki tej funkcji możemy dopasować produkt do naszych pięt i poziomu zrogowacenia naskórka. Dodatkowym atutem modelu jest specjalny pojemnik, do którego spadają starte wióry. Oznacza to, że podczas procesu tarcia zachowanie czystości nie sprawi nam problemu. Po skończeniu pielęgnacji stóp możemy po prostu wyrzucić zawartość zbiorniczka do śmieci. Na drugim miejscu znajdziemy Donegal F3 Systems, prostą  tarkę do pięt, która skutecznie pozbywa się zrogowaciałego naskórka z naszych stóp. Produkt ten jest solidny i rzadko się psuje.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką tarkę do pięt kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Latem chętnie nosimy buty odkrywające stopy, dlatego musimy zadbać o idealny pedicure. Ważna jest nie tylko pielęgnacja paznokci, ale również pięt, więc niezbędne są nam odpowiednie akcesoria. W tym poradniku doradzamy, jaką tarkę do pięt wybrać. Mamy nadzieję, że pomożemy Ci w znalezieniu właściwego produktu.

Tarka metalowa

Produkty metalowe uważane są za wyjątkowo trwałe oraz łatwe do utrzymania w czystości. Aby móc przez długi czas używać takiej tarki, wystarczy ją regularnie myć, a następnie dokładnie wysuszyć. Obie czynności są tak samo ważne. Jeśli zostawimy przyrząd wilgotny, szybko pokryje się rdzą i nie będzie nadawał się do użytku. Metalowa tarka jest idealnym wyborem dla osób walczących ze zrogowaciałą skórą na piętach, ponieważ z jej pomocą możemy szybko wygładzić stopy. Musimy jednak robić to ostrożnie, aby nie uszkodzić naskórka.

 

Tarka z naturalnych minerałów

Za sprawą modelu z naturalnego minerału możemy złuszczyć naskórek w delikatniejszy sposób. Powierzchnia ścierna tarki jest trwała, dlatego możemy regularnie sięgać po przyrząd, nie martwiąc się o zbyt szybkie zmniejszenie jego skuteczności działania. Na wytrzymałość tego typu produktów wpływa również to, że element ścierny nie jest przyklejony, tylko wtopiony w rączkę. Po każdym użyciu tarkę musimy dokładnie oczyścić i schować w suche miejsce, aby na jej powierzchni nie rozwinęły się grzyby.

 

Tarka z papierem ściernym

Produkty z papierem ściernym zazwyczaj są dwustronne, dlatego sami możemy zdecydować o intensywności złuszczania przesuszonego naskórka z pięt. Przy użyciu takiej tarki możemy usunąć zrogowaciałą skórę i ją wygładzić, ponieważ jedna powierzchnia ścierna jest grubo-, a druga drobnoziarnista. Ponieważ z czasem papier ścierny traci swoje właściwości, musimy regularnie wymieniać produkt na nowy, aby cieszyć się idealnie gładkimi stopami.

 

Tarki 2w1

Modele 2w1 to połączenie tarki z papierem ściernym i zwykłego pumeksu. To dobra propozycja dla osób, którym zależy na delikatnym wygładzeniu pięt, bez ryzyka nadmiernego złuszczenia skóry (co mogłoby przyczynić się do jej pękania). Wybierając taki produkt, również nie możemy zapomnieć o częstym myciu go. Istotne jest też dokładne osuszanie powierzchni ściernych, a zwłaszcza pumeksu, ponieważ wilgoć sprzyja rozwojowi grzybów i innych mikroorganizmów.

 

Tarki elektryczne

Elektryczne tarki to bardziej profesjonalne sprzęty, które według wielu osób są znacznie skuteczniejsze niż inne, wymienione wcześniej produkty. Urządzenia te mają obrotową głowicę i kilka wymiennych końcówek o różnej gradacji, dlatego możemy z łatwością uzyskać oczekiwany efekt. Użytkownicy modeli elektrycznych przekonują, że są to sprzęty bezpieczne, gdyż nie naruszają skóry właściwej – złuszczają jedynie przesuszony naskórek. Elektryczne tarki zasilane są bateriami i często mają regulację prędkości obrotów, dlatego ich działanie można dopasować do swoich potrzeb. Nie musimy się obawiać o skaleczenie skóry, ponieważ zwykle w momencie zbyt mocnego przyciśnięcia urządzenia do stopy głowica automatycznie przestanie się obracać.

Rączka

Przyrząd do wygładzania stóp powinien być komfortowy w użytkowaniu. Najlepsza tarka do pięt ma dobrze wyprofilowaną rączkę zapewniającą mocny chwyt. Źle leżący w dłoni produkt będzie się wciąż wyślizgiwał (zwłaszcza podczas wygładzania skóry na mokro), co z pewnością zniechęci nas do dbania o swoje stopy.

Bardzo ważny jest też materiał wykonania rączki. Estetycznie prezentują się w szczególności modele drewniane, jednak nie powinno się ich moczyć w wodzie, ponieważ trudno się je suszy. Bardziej praktyczne są tarki plastikowe, gdyż wystarczy je przetrzeć ręcznikiem. Poza tym rączka z tworzywa sztucznego ma odpowiednią grubość i na pewno nie złamiemy jej przypadkowo.

 

Mycie

Mycie tarki po użyciu nie może zajmować zbyt dużo czasu. W tej kwestii dużo zależy od gradacji powierzchni ściernej. Wiele osób uważa, że szybciej czyści się gruboziarniste produkty, ponieważ ziarna są na tyle duże, że pomiędzy nimi nie osadzają się pozostałości startego naskórka. Pamiętajmy więc, że to, jaka tarka do pięt jest najlepsza, zależy zarówno od rodzaju powierzchni ściernej, jak i łatwości jej mycia.

 

Tarki do pięt w dobrych cenach

Proste przyrządy do wygładzania stóp kosztują mniej niż 10 zł. Dotyczy to nie tylko modeli z papierem ściernym, ale i metalowych czy tych 2w1. Droższe są sprzęty elektryczne, choć to także nie powinien być dla nas zbyt duży wydatek. Tego typu tarki kosztują przeciętnie ponad 20 zł, choć za pilniki do profesjonalnego użytku trzeba zapłacić od 60 zł do 200 zł.

 

 

Najlepsze tarki do pięt w 2019 roku

 

Jeśli już zapoznałeś się z poradnikiem, to z pewnością chciałbyś przeczytać ranking tarek do pięt. Umieściliśmy w nim najbardziej interesujące pozycje.

 

Nasze zalecenia

 

Tv Pedi Pro Pedicure

 

Tarka, która pozwoli Ci pozbyć się zrogowaciałego naskórka i cieszyć się gładkimi stopami to Tv Pedi Pro Pedicure. Prezentowany sprzęt daje nam możliwość regulowania intensywności pracy. Dlatego też możemy dopasować moc produktu do rodzaju skóry, którą zamierzamy ścierać.

Opisywany produkt ma specjalnie wyprofilowaną rączkę, dzięki której użytkowanie go jest bardzo wygodne. Nawet przy dłuższym tarciu pięt nasze dłonie nie będą zmęczone. Tarka wyposażona została również w różne nakładki, które pozwalają nam na dokładne wypolerowanie pięt, aby stały się bardzo gładkie i miękkie. Głowica tarki została wykonana ze stali nierdzewnej. Jest to bardzo mocny materiał, więc produkt posłuży nam przez długi czas.

Tarkę oczyszczamy z pomocą dołączonej do niej szczotki. Użytkownicy zauważyli, że efekty działania produktu są widoczne już po kilku dniach stosowania. Osoby, które już zakupiły Tv Pedi Pro Pedicure uważają, że jest to bardzo dobry model, który skutecznie usuwa naskórek z pięt.

 

 

 

 

Donegal F3 Systems 

 

Donegal F3 Systems to jedna z najlepszych tarek do pięt dostępnych na rynku. Charakteryzuje się ona prostotą obsługi oraz szybkim działaniem. Rączka tego produktu jest wykonana z tworzywa sztucznego i jest dobrze wyprofilowana. Dlatego tak dobrze się ją trzyma nawet przy dłuższym użytkowaniu.

Jeżeli chodzi o element, którym trzemy, to jest wykonany on ze stali nierdzewnej. Oczyszczanie prezentowanej tarki jest bardzo łatwe i szybkie. Wystarczy opłukać model w zimnej wodzie lub odkazić w przypadku użytkowania przez większą liczbę osób. Ta dobra i tania tarka do pięt jest bardzo dobrze wykończona. Dlatego też została doceniona przez wielu użytkowników.

Duża grupa osób jest bardzo zadowolona z działania prezentowanego modelu. Konsumenci uważają, że tarka jest lekka, więc użytkowanie jej jest łatwe. Internauci wspominają, że produkt wygląda bardzo estetycznie, a poza tym skutecznie ściera zrogowaciały naskórek.

 

 

 

 

Donegal 2536

 

Jeżeli  szukasz produktu nie tylko wysoce funkcjonalnego, ale także dobrze prezentującego się, to jesteś w dobrym miejscu. Donegal 2536 to tarka do pięt, którą możesz spokojnie położyć na szafce w łazience. Model wygląda bardzo elegancko.

Tarka ma dwie strony. Jedna z nich przystosowana jest do tarcia na mokro. Jest to strona z grubszym papierem. Druga strona jest otulona cieńszym papierem i możemy nią trzeć nasze pięty na sucho. Pamiętajmy jednak, aby nie zamoczyć w wodzie części, która przeznaczona jest do stosowania na sucho. Tarka jest bardzo lekka i dlatego łatwo się ją używa. Oprócz tego specjalnie wyprofilowana rączka przyspiesza cały proces tarcia.

Kompaktowe wymiary tarki pozwalają nam na zabranie modelu ze sobą na wakacje. Użytkownicy doceniają możliwość korzystania z tarki na mokro i na sucho. Internauci zauważyli także, że używanie produktu jest bardzo łatwe, a oprócz tego wygląda on bardzo ciekawie.

 

 

 

 

Apekt FC-12/2 

 

Jeżeli szukasz idealnej tarki do delikatnej skóry pięt, to zapoznaj się z opisem Apekt FC-12/2. Prezentowany produkt został wykonany z ceramiki. Materiał ten delikatnie usuwa naskórek, bez zbędnego ranienia głębszych warstw skóry. Dlatego produkt polecany jest osobom, które boją się o zbyt głębokie usunięcie naskórka.

Opisywana tarka ma dwie strony użytkowe. Obie są bardzo szerokie, więc proces tarcia nie zajmie nam zbyt dużo czasu. Jeżeli chodzi o rączkę modelu, to jest ona okrągła. Produkt  łatwo się trzyma, a więc tarcie nie będzie dla nas nieprzyjemną czynnością.

Większość użytkowników wypowiada się bardzo pozytywnie o prezentowanym przedmiocie. W komentarzach o tarce do pięt Apekt FC-12/2 znajdziemy wiele pochwał dotyczących nowoczesnego designu i ładnego różowego koloru akcesorium. Wiele osób dostrzegło również, że model jest bardzo lekki i łatwo się go używa.

 

 

 

 

NeoNail 4502

 

NeoNail 4502 to tarka przeznaczona dla osób zarówno z twardym, jak i miękkim naskórkiem. Jest to produkt zasilany bateriami. Został on wyposażony  w specjalny system rolek, które podczas tarcia obracają się szybko. Model w bardzo szybki i prosty sposób pozbywa się zrogowaciałej skóry, która nie prezentuje się zbyt dobrze na naszych piętach.

Rolki są bezpieczne dla skóry i nie sprawiają, że jest ona kaleczona nawet przy najszybszych obrotach (40 obrotów na sekundę). Oprócz tego produkt został wyprofilowany, dlatego  wygodnie się go trzyma w dłoni. Użytkowanie modelu jest bardzo łatwe i z pewnością nie sprawi nam problemu.

Tarka usuwa nawet twardy naskórek w przeciągu 2 lub 3 sekund. Wystarczy przejechać w danym miejscu zamontowanymi rolkami i obserwować efekt. Wielu użytkowników wyznaje, że regularne użytkowanie tej tarki sprawia, że skóra na piętach jest bardzo gładka i miękka. Produkt wygląda bardzo estetycznie, a poza tym jest on dobrze wykończony.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...