Ranking 9 najlepszych szczoteczek elektrycznych do zębów w 2021

Ostatnio aktualizowane: 18.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Szczoteczka elektryczna do zębów – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Chyba nie ma osoby, która by nie dbała o własne zęby. Aby robić to skutecznie, należy się zaopatrzyć w szczoteczkę elektryczną. Badania dowiodły bowiem, że jest ona znacznie skuteczniejsza od manualnej. My natomiast przyglądnęliśmy się elektrycznym szczoteczkom, aby wyłonić model, który będzie nie tylko skuteczny, ale też przyjazny w obsłudze i cieszy się dobrymi opiniami klientów. Po szczegółowej analizie znaleźliśmy taki model. Jest nim Oral-B Genius 9000 Rose Gold. Wprowadza on użytkownika w 21 wiek za pomocą technologii, które pozwalają osobie szczotkującej zadbać o wszystkie obszary jamy ustnej. Za pomocą szczoteczki wyczyścisz i wybielisz zęby, a także zatroszczysz się o dziąsła i usuniesz bakterie z języka. Technologia 21 wieku będzie czuwać, aby mycie przebiegło prawidłowo i przyniosło oczekiwane efekty. Jeśli jednak chciałbyś porównać inne modele, aby mieć szerszą wiedzę na temat elektrycznych szczoteczek, to polecamy Twojej uwadze Philips Sonicare HX6511/50. Model polecany osobom, które zadowolą się nieco skromniejszym wyposażeniem urządzenia, ale też i tańszym.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką szczoteczkę elektryczną do zębów kupić?

 

Regularne mycie zębów jest istotne dla zdrowia naszej jamy ustnej. Niestety, jak wynika z badań, większość z nas nie wie, jak poprawnie myć zęby. W efekcie niedokładnie pozbywamy się resztek jedzenia. Sprawia to, że nasze zęby i dziąsła są narażone na działanie różnego typu bakterii. Jak dowodzą testy, lepszą efektywność mycia zapewniają sprzęty elektryczne. Dokładniej usuwają drobinki jedzenia. Poza tym są wyposażone w element czyszczący język, o którym zapominamy, a na którym też gromadzą się bakterie. Jednak sama decyzja o zakupie szczoteczki to dopiero pierwszy krok, trzeba dobrze przeanalizować, jaki model kupić. Dlatego przygotowaliśmy ten oto poradnik o tym, jaką szczoteczkę elektryczną do zębów wybrać.

 

 

Rodzaje szczoteczek do zębów

Na rynku można spotkać kilka różnych rodzajów szczoteczek, w tym manualne, soniczne i elektryczne. W tym poradniku skupimy się na sprzętach eklektycznych. Czym różnią się one od sonicznych? Modele soniczne przeznaczone są dla osób o wrażliwych dziąsłach. Czyszczenie odbywa się za pomocą ultradźwięków, które dokładnie usuwają osad oraz bakterie. Natomiast modele elektryczne mają silnik, który wprawia w ruch główkę szczoteczki. Głowica tego typu modeli wykonuje ruch pulsacyjny lub rotacyjny, a także bardzo często masaż.

 

Zasilanie – jaka szczoteczka elektryczna do zębów jest najlepsza?

Modele elektryczne dostępne są w różnych wersjach. Cena w głównej mierze zależy od wyposażenia i funkcji, a także systemu zasilania. Najtańsze są proste szczoteczki na baterie. Jednak pobór mocy w takich urządzeniach jest dość duży, a więc zawsze trzeba mieć zapas baterii. Inne rozwiązanie to zasilanie sieciowe. To utrudnia czyszczenie, gdyż kabel trochę nam przeszkadza. Poza tym zawsze musimy mieć dostęp do prądu. Ciekawą propozycją są modele akumulatorowo-sieciowe lub akumulatorowe.

W przypadku urządzeń akumulatorowo-sieciowych plusem jest to, że nawet gdy bateria się rozładuje, po podłączeniu możemy wyczyścić żeby. Z drugiej zaś strony takie sprzęty zwykle mają słabszą baterię. W efekcie, po pewnym czasie użytkowania szczoteczka może nie działać nawet po tym, jak urządzenie przez wiele godzin było podłączone do ładowania. Największym uznaniem cieszą się sprzęty akumulatorowe. Od akumulatorowo-sieciowych różnią się tym, że przy rozładowanej baterii i jej podłączeniu do prądu nie możemy od razu używać szczoteczki, musi się naładować (przynajmniej w pewnym stopniu).

Jeśli jednak chcemy mieć pewność, że inwestujemy w urządzenie z dobrą wbudowaną baterią, niestety musimy sporo zapłacić. Wybierając model akumulatorowy należy sprawdzić czas pracy na baterii. Dobry sprzęt działa ok. 20-30 min, czyli wystarcza na kilka dni mycia. Jednak zdecydowana większość urządzeń dostępnych na rynku pracuje maksymalnie 15 min, a więc szczoteczkę należy ładować z częstotliwością co ok. 4 dni.

 

Rozmiar szczoteczki

Dobór szczoteczki, a w zasadzie głowicy, powinien być dostosowany do wieku użytkownika. Jeśli chodzi o wielkość główki, dla dziecka najlepsza jest taka od 7,5 mm do 15 mm. W przypadku dorosłych, powinna wynosić nawet do 30 mm. Kolejna kwestia to rękojeść – dla dzieci powinna być węższa, aby utrzymanie szczoteczki nie stanowiło problemu.

 

Częstotliwość ruchów

W przypadku szczoteczek elektrycznych parametrem, który ma odnosić się do wydajności sprzętu jest częstotliwość ruchów. Może to być od 10000 do 40000 ruchów pulsacyjnych oraz do 10000 ruchów oscylacyjno-rotacyjnych na minutę. Pamiętaj, że im wyższa jest częstotliwość, tym szybciej i lepiej szczoteczka rozbija powstałą na zębach płytkę bakteryjną. Jednak urządzenia o dużym spectrum ruchów nie są najlepszym rozwiązaniem dla osób z wrażliwymi dziąsłami. Dlatego najlepiej wybierać sprzęty z regulacją. Pamiętaj, że nie wszystkie modele mają pełen zakres ruchów. Dlatego przy zakupie takiego urządzenia warto sprawdzić, czy interesująca Cię szczoteczka ma pełen zakres zwany 3D – taki sprzęt ma ruch rotacyjny, oscylacyjny i pulsacyjny. Tego typu rozwiązanie gwarantuje lepszą efektywność czyszczenia.

 

Twardość włosia

Twardość włosia to aspekt często pomijany nawet przy zakupie zwykłej szczoteczki. Większość osób zwraca uwagę na cenę, budowę, kolor, ale zapomina o określeniach Soft, Medium i Hard. Niektórzy producenci oferują też szczoteczki Very/Ultra Soft i Very Hard. Jaki rodzaj wybrać? Jeśli masz wrażliwe dziąsła, odkryte szyjki i zdarza Ci się narzekać na krwawienie z dziąseł, wybierz miękkie włosie. Średnie jest odpowiednie dla zdrowych dziąseł bez problemów i zbytniej wrażliwości. Natomiast wersja hard to rozwiązanie dla osób, które mają zdrowe dziąsła, ale palą papierosy i piją dużo kawy.

 

Waga

Takie urządzenia ze względu na wbudowany silnik są stosunkowo ciężki. Przy zakupie warto sprawdzić wagę szczoteczki. Najczęściej ważą ok. 350 g, ale znajdziemy też wiele cięższych modeli. Czy warto po nie sięgać? Jeśli są dobre i wytrzymałe, na pewno stanowią ciekawą propozycję, ale pamiętaj o komforcie czyszczenia. Z ciężką szczoteczkę mycie zębów będziesz wykonywał krócej i mniej dokładnie.

 

 

Wymienne końcówki

Na rynku można znaleźć bardzo tanie modele szczoteczek elektrycznych bez wymiennych głowic. Jest to jednak strata pieniędzy i zaśmiecanie środowiska. Dlatego lepiej jest wybrać model z wymienną głowicą. Niektóre urządzenia sprzedawane są od razu w zestawie z kilkoma głowicami, czasem różnego typu. Takie sprzęty stanowią doskonałą propozycję dla rodziny. Kupując urządzenie zwróć uwagę nie tylko na łatwość wymiany końcówek, ale też koszty ich zakupu. Niejednokrotnie zdarza się, że sięgamy po urządzenie w promocyjnej cenie, a wymienne głowice kosztują nas więcej niż początkowy zakup. Warto też zwrócić uwagę, że na rynku dostępne są głowice o różnym zastosowaniu, np.: do czyszczenia języka, masowania dziąseł, mycia zębów, polerowania zębów, a nawet do wybielania.

 

Dodatkowe funkcje

Zaawansowane modele wyposażone są w dodatkowe opcje, które zapewniają nam lepsze efekty mycia. Wśród nich znajduje się:

czujnik siły nacisku – sygnał dźwiękowy włącza się wtedy, gdy szczoteczka jest zbyt mocno dociśnięta do zębów,

minutnik – sygnał dźwiękowy włącza się po 30 sekundach użycia, dzięki temu każdą ćwiartkę zębów będziemy czyścić przez ten sam czas. Możemy też ustawić czasomierz na 2 minuty, aby urządzenie informowało nas tylko o upływie czasu mycia,

regulacja prędkości,

wskaźnik naładowania akumulatora,

wskaźnik zużycia szczoteczki,

wskaźnik końca ładowania,

aplikacje na smartfony – urządzenie łączy się z aplikacją i pokazuje nam jak poprawnie myć zęby. Zapamiętuje nasze ruchy i podpowiada, co musimy poprawić w codziennej pielęgnacji jamy ustnej. To wpływa na efektywność czyszczenia.

 

Dodatkowe wyposażenie

Niektóre modele sprzedawane są w zestawie z irygatorem, który umożliwia płukanie przestrzeni międzyzębowych. Czasem dołączany jest flosser, który czyści płytkę nazębną znajdującą się przy dziąsłach oraz sanitizer dezynfekujący szczoteczkę przy wykorzystaniu promieni UV. Często takie urządzenia sprzedawane są w zestawie z etui.

 

Szczoteczki elektryczne do zębów w dobrych cenach

Ceny szczoteczek z wymiennymi głowicami zaczynają się od ok. 60 zł. Niestety bardzo często późniejszy zakup głowic do takiego modelu kosztuje połowę wartości szczoteczki. Polecamy więc zakup produktów znanych producentów za około 200 zł, które w zestawie mają zapas głowic i są wyposażone w dodatkowe funkcje.

 

 

9 najlepszych szczoteczek elektrycznych do zębów. Opinie w 2021 roku

 

Nosisz się z zamiarem zakupu elektronicznej szczoteczki do zębów? Od razu zaznaczmy, że wybór nie jest łatwy. Rynek oferuje nam bogatą ofertę urządzeń z tej kategorii. Ranking szczoteczek elektrycznych ułatwi Ci decyzję. Warto go przestudiować gdyż opisuje modele, które cieszą się najlepszymi opiniami.

 

1. Braun Oral-B Genius 9000 szczoteczka elektryczna

 

Oral-B Genius 9000 Rose Gold to szczoteczka wyposażona w technologię 3D. Jest to sposób na połączenie ruchów oscylacyjno-rotacyjnych i pulsacyjnych, które współgrają w rozbijaniu płytki nazębnej na powierzchni zębów oraz trudno dostępnych miejsc, a następnie ją wymiatają.

Okrągła główka szczoteczki porusza się z częstotliwością 55 000 ruchów na minutę. Dla większej skuteczności producent również spersonalizował poszczególne główki szczoteczki, tak aby odpowiadały na indywidualne potrzeby użytkownika. I tak mamy tu końcówkę CrossAction służącą do usuwania płytki nazębnej, końcówkę Sensi Ultrathin będącą  specjalistą od ochrony i pielęgnacji dziąseł, 3D White pomagającą wybielić powierzchnię zębów, a gdy Twoim problemem jest doczyszczenie przestrzeni międzyzębowych możesz użyć końcówki FlossAction.

Podobnie jest z programami czyszczenia, których jest sześć: Daily Clean, do codziennego czyszczenia  Pro Clean, program intensywnej pielęgnacji  Sensitive, delikatne czyszczenie  3D White, tryb wybielania  Gum Care, pielęgnacja dziąseł  Tongue Clean, czyszczenie języka.

Szczoteczka pozwala na używanie jej wraz z aplikacją instalowaną na smartfonie, która czuwa nad prawidłowym czyszczeniem zębów. Wskazuje ona na ekranie telefonu, które z partii zębów wymagają jeszcze pielęgnacji, a także sygnalizuje, gdy nacisk szczoteczki jest zbyt mocny. Po zakończonym czyszczeniu natomiast przekazuje podsumowanie, a po wielu czyszczeniach – statystyki.  

W zależności od kupionego zestawu, wyposażenie dodatkowe składa się z czterech końcówek czyszczących, ładowarki łazienkowej z pudełeczkiem do przechowywania końcówek, etui podróżnego pozwalającego na równoczesne ładowanie szczoteczki i telefonu (niektóre wersje mają etui bez ładowarki), oraz uchwyt na przyssawkę do lustra, na którym umieszczamy smartfona z włączoną aplikacją Oral-B. Do niektórych zestawów jest również dołączana kosmetyczka. Klienci, którzy już używają tego modelu są zadowoleni przede wszystkim z jego wszechstronności, a także długiego działania baterii, jak i niezwykle estetycznej obudowy.

Niekwestionowaną marką w produkcji elektrycznych szczoteczek do zębów jest firma ORAL-B. Nic też dziwnego, że szczoteczka Oral-B Genius 9000 Rose Gold została przez klientów okrzyknięta najlepszą szczoteczką elektryczną w 2021 roku. Sprawdźmy, dlaczego?

Zalety
Technologia 3D:

Zastosowana technologia to kombinacja ruchów oscylacyjno-rotacyjnych rozbijających i wymiatających płytkę z powierzchni zębów i pulsacyjnych, które dbają o rozbicie i usunięcie płytki nazębnej z trudno dostępnych miejsc.

Współpraca z aplikacją w smartfonie:

Specjalnie opracowana przez specjalistów aplikacja do wspomagania czyszczenia prowadzi użytkownika wskazując miejsca, którym trzeba poświęcić uwagę. Użytkownik jest uczony prawidłowych zachowań, a także ma podgląd do danych, jakie aplikacja zebrała i podsumowujących statystyk.

Doskonałe wyposażenie:

Opisywany model jest wyposażony w szereg dodatkowych elementów. Zatem obok samej szczoteczki w opakowaniu znajdziemy ładowarkę łazienkową, którą można złożyć w jedną całość z pudełeczkiem do przechowywania końcówek czyszczących, 4 różne końcówki czyszczące, plastikowe etui podróżne wyposażone w ładowarkę oraz specjalny uchwyt na smartfona pozwalający umocować go podczas czyszczenia zębów na lustrze.

Różnorodność programów czyszczących:

Producent wyposażył szczoteczkę w sześć programów czyszczących o innych właściwościach. DailyClean do codziennego czyszczenia, ProClean do intensywnej pielęgnacji, Sensitive do delikatnej, 3D White wspomagający wybielanie zębów, GumCare dbający o pielęgnację dziąseł oraz TongueClean służący do oczyszczania języka. Do każdego programu są dedykowane osobne końcówki o specjalnych właściwościach.

Design:

Ponadczasowy design obejmuje nie tylko elegancką obudowę z elementami miedziano-złotymi, ale także użytkownik może samodzielnie, za pomocą aplikacji, wybrać kolor podświetlenia, który personalizuje szczoteczkę.

Wady
Obsługa nowych technologii:

Użytkownik, który na co dzień nie używa nowoczesnych technologii, może potrzebować czasu na naukę obsługi aplikacji. Nie jest to jednak potrzebne do codziennego używania Geniusa.

 

 

 

 

2. Szczoteczka soniczna Philips Sonicare EasyClean HX6511/50

 

1.Philips Sonicare HX6511-50Pierwszy proponowany przez nas model to szczoteczka marki Philips. Jest to bardzo dobry produkt, który cieszy się dużym zadowoleniem wśród osób, które dokonały już zakupu. Szczoteczka gwarantuje bardzo skuteczny sposób czyszczenia zębów. To soniczne urządzenie działa bardzo dynamicznie i jednocześnie jest bardzo delikatne.

Skutecznie oczyszcza szczeliny między zębami, a także przestrzenie wzdłuż linii dziąseł. Ogromny jej atutem jest fakt, że mogą z niej korzystać osoby z aparatami ortodontycznymi, wypełnieniami oraz koronami. Odsłonięte szyjki zębowe także nie są przeciwwskazaniem.

Urządzenie posiada wbudowany minutnik zaprogramowany na dwie minuty czyszczenia. Co więcej, szczoteczka sygnalizuje nam co każde 30 sekund o zakończeniu czyszczenia określonej części jamy ustnej i sugeruje nam, że powinniśmy zacząć czyścić jej kolejną część.

Specjalnie zaprojektowany kształt z lekko wygiętą szyjką pozwoli na łatwiejsze dojście do ciężko dostępnych miejsc. Według wielu opinii to najlepsza szczoteczka elektryczna. Użytkownicy podkreślają, że szczoteczka bardzo skutecznie czyści zęby i usuwa z nich osad. Nie drażni dziąseł, co jest uważane za duży plus.

Szczoteczka Philips Sonicare EasyClean HX6511/50 ma jeden program mycia zębów (czyszczenie codzienne). Sprzęt jest zasilany litowo-jonowym akumulatorem, którego czas ładowania wynosi 720 minut.

Zalety
Program łatwego startu:

Model ma program łatwego startu pozwalający na przyzwyczajenie się do mycia zębów szczoteczką elektryczną. Moc działania urządzenia jest delikatnie zwiększana w ciągu 14 pierwszych szczotkowań.

Wygięta szyjka:

Szyjka szczoteczki jest wygięta, co pozwala na dotarcie do tylnych zębów i dokładne usunięcie płytki nazębnej.

Zegar:

2-minutowy zegar odmierza rekomendowany przez stomatologów czas szczotkowania, w efekcie czego z pewnością dokładnie usuniemy wszystkie zanieczyszczenia i zmniejszymy ryzyko rozwoju próchnicy.

Usuwa przebarwienia:

Z pomocą szczoteczki nie tylko pozbędziemy się resztek jedzenia czy płytki nazębnej, ale i nieestetycznych przebarwień.

Wady
Powoduje dyskomfort:

Według niektórych konsumentów początkowo użytkowanie urządzenia może okazać się niezbyt komfortowe, nawet mimo programu łatwego startu. Dotyczy to głównie osób, które do tej pory używały zwykłych szczoteczek.

 

 

 

 

3. Szczoteczka elektryczna Braun Oral-B Pro 750 Cross Action

 

Prezentujemy Oral-B PRO 750 CrossAction, czyli nowoczesną szczoteczkę elektryczną z zasilaniem akumulatorowym. Produkt wykonuje 3 rodzaje ruchów: oscylacyjny, rotacyjny i pulsacyjny. Dzięki temu model dociera nawet do trudno dostępnych miejsc i usuwa wszystkie resztki jedzenia i bakterie.

Wykonując ruchy oscylacyjne sprzęt wykonuje 8800 obrotów/minutę, a podczas pulsacyjnych – 20000 ruchów/minutę. Dużym udogodnieniem jest wbudowany timer sygnalizujący czas mycia. Dzięki temu w czasie mycia zębów maluszek wie, jak długo należy szczotkować uzębienie. Okrągła główka pozwala na lepsze czyszczenie nie tylko uzębienia, ale również dziąseł. Liczne testy potwierdziły, że prezentowana szczoteczka bardzo dobrze usuwa bakterie, resztki jedzenia, przebarwienia i zmniejsza ryzyko wystąpienia próchnicy. Urządzenia ma wydajny akumulator, który po naładowaniu może działać nawet przez 2 tygodnie. Przy zakupie otrzymasz kilka dodatkowych końcówek, które ułatwią pielęgnację zębów.

Szczoteczka, którą zaprezentowaliśmy, spodobała się wielu Internautom. Produkt chwalono głównie za wbudowany timer oraz prostą obsługę. Jest to delikatny sprzęt, który może być używany przez konsumentów w każdym wieku.

Model Oral-B PRO 750 CrossAction to bardzo dobra szczoteczka elektryczna sprzedawana wraz z eleganckim etui. Produkt ma okrągłą główkę, która wykonuje ruch oscylacyjny, pulsacyjny i rotacyjny.

Zalety
Timer:

Model ma wbudowany timer, który informuje Cię, kiedy należy zmienić myty łuk zębowy. Opcja ta jest szczególnie ważna dla dzieci, które często myją zęby zbyt krótko.

Czujnik nacisku:

Wiele osób, gdy zaczyna myć zęby szczoteczką elektryczną, nie wie, jak mocno trzeba ją dociskać do zębów. Na szczęście prezentowany model ma czujnik nacisku, który poinformuje Cię, jeśli zbyt mocno przyciskasz go do uzębienia. Minimalizuje to ryzyko krwawienia dziąseł.

Wydajna bateria:

W sprzęcie znajduje się innowacyjny i bardzo wydajny akumulator. Po naładowaniu możesz używać szczoteczki  nawet przez 2 tygodnie. Dzięki temu możesz zabrać sprzęt na wyjazd wakacyjny nie martwiąc się o to, czy naładujesz baterię.

Wady
Drgania:

Niestety w czasie mycia zębów szczoteczka generuje dużo drgań. Jest to dość niekomfortowe, bo użytkownik nie może zmniejszyć ich intensywności. Aby zapobiec emisji drgań, polecane jest wymienienie końcówki.

 

 

 

 

4. Szczoteczka Oral-B Vitality 3D White D12.513

 

2.Braun Oral-B 3D Vitality White D12Następna  pozycja w naszym rankingu to niezwykle popularny model firmy Braun. Jego popularność wynika z bardzo korzystnej ceny, szerokiej dostępności produktu a także pozytywnej oceny działania sprzętu. Szczoteczka nie tylko dużo dokładniej oczyści zęby od szczoteczki tradycyjnej.

Ma także działanie wybielające oraz usuwające płytkę nazębną. Specjalnie zaprojektowana końcówka urządzenia bardzo delikatnie czyści jamę ustną i z łatwością dopasowuje się do kształtu zębów. Urządzenie pracuje metodą oscylacyjno – rotacyjną. Ruchy oscylacyjne rozbijają płytkę nazębną, ruchy rotacyjne skutecznie ją usuwają.

Gwarantuje to bardzo dobre rezultaty i jeszcze skuteczniejsze oczyszczanie płytki nazębnej. Szczoteczka jest oczywiście wodoszczelna i gwarantuje bezpieczne użytkowanie urządzenia. Zasilanie akumulatorowe gwarantuje wygodę czyszczenia. To bardzo dobra szczoteczka elektryczna do zębów.

Opinie wskazują, iż jest to produkt godny polecenia. Za ogromny atut uważa się jego bardzo dobrą cenę i jednocześnie wysoką jakość. Szczoteczka jest bardzo wytrzymała. Dokładnie myje zęby. Łatwo się ją  czyści i utrzymuje w higienie.

Model Oral-B 3D Vitality White D12 to dobra szczoteczka elektryczna do zębów do 100 zł, która ma sieciowo-akumulatorowe zasilanie. Produkt ma jeden tryb pracy.

Zalety
Wbudowany timer:

Ze względu na to, że sprzęt ma wbudowany timer nie musimy samodzielnie kontrolować czasu mycia zębów. Po upływie 2 minut usłyszymy sygnał dźwiękowy informujący o tym, że możemy odłożyć szczoteczkę.

Technologia czyszczenia 2D:

Model wykorzystuje specjalną technologię czyszczenia zębów 2D wykorzystującą nie tylko oscylacyjne, ale i rotacyjne ruchy główki szczoteczki. To pozwala na dokładniejsze usunięcie płytki nazębnej, również z trudno dostępnych miejsc.

Zmniejsza ryzyko rozwoju próchnicy:

Z pomocą szczoteczki możemy wyczyścić zęby i przestrzeń pomiędzy nimi, pozbyć się przebarwień oraz usunąć resztki jedzenia. To znacząco zmniejsza ryzyko rozwoju próchnicy, więc nie musimy zbyt często odwiedzać dentysty.

Wady
Za głośna praca:

Podczas pracy sprzęt generuje stosunkowo duży hałas, co może zmniejszać komfort użytkowania. Z czasem dźwięki towarzyszące szczotkowaniu zębów mogą stać się uciążliwe.

 

 

 

 

5. Szczoteczka elektryczna Oral-B Professional Care 500 CrossAction

 

3.Braun Oral-B Professinal Care 500 D16.513Kolejny model to odrobinę droższa szczoteczka marki Braun. Model został zaprojektowany przez  specjalistów. Jest to produkt, który myje zęby w systemie 3D. Gwarantuje to  bardzo dokładną pielęgnację jamy ustnej. Ruchy pulsacyjne, rotacyjne i oscylacyjne sprawiają, że płytka nazębna jest oczyszczana o 100 % dokładniej.

Producent zapewnia, iż w ciągu minuty wykonywanych jest aż 20 tysięcy ruchów pulsacyjnych oraz prawie 9 tysięcy ruchów oscylacyjnych i rotacyjnych. Mimo dynamicznego oczyszczania szkliwa,  produkt ten nie podrażnia zębów oraz dziąseł.  Urządzenie posiada wbudowany dwuminutowy timer.

Dzięki temu zawsze będziemy przestrzegać  czasu czyszczenia rekomendowanego przez dentystów. Końcówka szczoteczki Oral B Floss Action idealnie otacza pojedynczy ząb i bardzo szczegółowo czyści przestrzenie między zębami. Firma Braun produkuje bardzo dobre szczoteczki elektrycznie.

Opinie to potwierdzają. Model ten cieszy się dobrymi recenzjami. Na plus oceniana jest długa żywotność akumulatora. Efektywny dwuminutowy program jest wystarczający do dokładnego oczyszczenia zębów. Urządzenie sprawnie usuwa płytkę nazębną.

Produkt Oral-B Professional Care 500 Crossaction ma jeden tryb szczotkowania zębów – czyszczenie codzienne. Szczoteczka jest zasilana nowoczesną baterią, która zapewnia do 2 tygodnie pracy przy regularnym użytkowaniu.

Zalety
Okrągła główka:

Główka urządzenia jest okrągła, dlatego pozwala na dokładniejsze usuwanie płytki nazębnej, resztek jedzenia oraz przebarwień, także z trudno dostępnych miejsc. To nie tylko chroni przed próchnicą, ale też przed chorobami dziąseł, takimi jak paradontoza.

Wskaźnik naładowania baterii:

W dolnej części rączki szczoteczki znajduje się wskaźnik naładowania baterii. Dzięki niemu wiemy, kiedy akumulator jest bliski rozładowania i wymaga podłączenia do ładowarki.

Technologia 3D:

Sprzęt wykorzystuje innowacyjną technologię czyszczenia zębów 3D, która oparta jest na 3 rodzajach ruchów końcówki: pulsujących, oscylacyjnych oraz rotacyjnych. Gwarantuje to do 100% skuteczniejsze usuwanie płytki nazębnej niż w przypadku zwykłej szczoteczki.

Wady
Brak stojaka na końcówki:

W zestawie nie ma stojaka, na którym można przechowywać końcówki osób korzystających ze szczoteczki. Musimy więc dokupić go osobno albo znaleźć odpowiednie pudełeczko.

 

 

 

 

6. Braun Oral-B Stages Power D2 Girl Szczoteczka elektryczna dla dzieci

 

4.Braun Oral-B D2 KidsNastępna godna polecenia szczoteczka to Braun Oral-B D2 Kids. Jest to urządzenie stworzone specjalnie z myślą o najmłodszych. Ta szczoteczka dla dzieci sprawi, że wcześniej nielubiana czynność mycia zębów, stanie się dla maluchów przyjemnością.

Urządzenie zasilanie jest przez dwie baterie AA. Produkt ten posiada piękny, kolorowy design, który zaciekawi i zachęci pociechy do czyszczenia jamy ustnej. Opisywany produkt skierowane jest głównie do dziewczynek, ze względu na obecność podobizny Królewny Śnieżki.

Dostępna jest również wersja dla chłopca. Szczoteczka czyści zęby w systemie 2D. Oznacza to, że wykonuje ruchy oscylacyjne i pulsacyjne. Specjalnie zaprojektowana obudowa bardzo dobrze leży w małej rączce. Mała końcówka idealnie czyści zęby.

Ruchy jej są bardzo delikatne i nie podrażniają wrażliwej jamy ustnej dziecka. Delikatne włókna sprawnie szczotkują ząbki. Urządzenie osiąga ok. 9 600 obrotów na minutę. Opinie o tym modelu są bardzo pochlebne. Szczoteczka skutecznie zachęca dzieci do mycia zębów. Baterie starczają na długo.

Oral-B D2 Kids to szczoteczka przeznaczona dla dzieci, która jest zasilana bateriami. Produkt ma jeden tryb pracy – czyszczenie codzienne.

Zalety
Dokładnie usuwa płytkę nazębną:

Szczoteczka wykorzystuje oscylacyjne ruchy główki (9600 obr./min), co pozwala na dokładne usuwanie resztek jedzenia i płytki nazębnej ze wszystkich, nawet trudno dostępnych miejsc.

Wygodna rączka:

Rączka urządzenia jest miękka i wyprofilowana w taki sposób, aby maluchy mogły ją pewnie chwycić. Nie ma więc ryzyka, że podczas mycia zębów szczoteczka będzie się wyślizgiwać z ręki.

Atrakcyjny design:

Dzieci chętnie sięgają po urządzenie, ponieważ jest kolorowe i znajdują się na nim nadruki postaci z ich ulubionych bajek Disneya, np. Kopciuszka i Śpiącej Królewny.

Wady
Brak wskaźnika naładowania baterii:

Ponieważ sprzęt nie ma wskaźnika naładowania baterii, nie wiemy, kiedy trzeba wymienić źródło zasilania.

Brak timera:

Produkt nie został wyposażony w timer, dlatego pociechy muszą samodzielnie pilnować, jak długo szczotkują zęby. Konieczne może być używanie zwykłego zegarka lub stopera.

 

 

 

 

7. Szczoteczka soniczna Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04

 

5.Philips Sonicare HX9332-04Kolejny produkt godny polecenia to model z najwyższej półki. Szczoteczka marki Philips mimo dość wysokiej ceny jest bardzo popularna. Posiada niezwykle elegancki wygląd, który będzie ozdobą naszej łazienki. Jest to bardzo nowoczesny produkt, w którym użyto najnowsze technologie.

Największą innowacją jest  dwojaki tryb ładowania  urządzenia. Pierwszym rozwiązaniem jest elegancka szklanka do ładowania. Żeby naładować ten model wystarczy włożyć szczoteczkę do szklanki. Proste, prawda? Druga opcja to wykorzystanie specjalnego etui do ładowania.

Jest to świetna opcja dla osób będących często w podróżach. Etui podłączymy zarówno do gniazdka elektrycznego, jak i do komputera. Umożliwi nam to końcówka USB. Szczoteczka niezwykle skutecznie wyczyści jamę ustną. Posiada wbudowany minutnik, który nie tylko poinformuje nas o zakończeniu procesu czyszczenia zębów – zasygnalizuje nam co każde 30 sekund, że należy zmienić czyszczoną partię jamy ustnej.

Gwarantuje to dokładne i równomierne oczyszczenie każdego zęba. Urządzenie zbiera bardzo pochlebne opinie. Użytkownicy podkreślają, że jest warte swojej ceny.

Philips Sonicare HX9332/04 to urządzenie zasilane litowo-jonową baterią zapewniającą do 3 tygodni działania. Sprzęt jest wyposażony w 5 trybów szczotkowania do wyboru: White, Clean, Polish, Sensitive oraz Gum Care.

Zalety
Smartimer:

Z uwagi na to, że szczoteczka ma timer nie ma potrzeby samodzielnej kontroli czasu mycia zębów. Co więcej, co 30 sekund pojawia się specjalny sygnał informujący o konieczności przejścia do szczotkowania kolejnej części zębów.

Funkcja EasyStart:

Za sprawą funkcji EasyStart możemy stopniowo przyzwyczajać się do nowej szczoteczki. Moc urządzenia zwiększa się stopniowo w ciągu 14 dni, więc możemy uniknąć np. podrażnienia dziąseł.

Włosie w kształcie rombu:

Umieszczone w końcówce szczoteczki włosie ma kształt rombu, co gwarantuje efektywne, ale jednocześnie delikatne mycie zębów.

Wady
Zbyt delikatna obudowa:

Obudowa urządzenia jest stosunkowo delikatna, dlatego może uszkodzić się w wyniku upadku szczoteczki na ziemię.

Za długi czas ładowania baterii:

Konsumenci narzekają, że czas ładowania baterii jest zbyt długi – wynosi 720 minut.

 

 

 

 

8. Zestaw szczoteczka elektryczna Oral-B Professional Care 3000 B + Irygator Oxy Jet

 

Zestaw Braun spełni wymaganie nawet największych świrów higieny osobistej. W komplecie znajduje się bardzo skuteczna szczoteczka Oral-B Professional Care Oxyjet oraz irygator. Ten duet sprawi, że jama ustna będzie bardzo dokładnie oczyszczona. Jest to idelana propozycja dla osób noszących aparaty ortodontyczne.

W ich przypadku irygator jest niezbędny do pełnowartościowego oczyszczenia jamy ustnej. Szczoteczka  Oral B gwarantuje czyszczenie w systemie 3D. Oznacza to, że ruchy przez nią wykonywane są pulsacyjne, oscylacyjne i rotacyjne. W konsekwencji płytka nazębna jest bardzo dokładnie usuwana.

Do dyspozycji mamy 3 tryby czyszczenia. Pierwszy z nich to tryb oczyszczania codziennego. Dodatkowo możemy wybrać także tryb delikatnego czyszczenia. To dobry wybór dla osób z wrażliwymi dziąsłami. Ostatni tryb to tryb wybielania. Szczoteczka posiada czujnik siły nacisku, który sygnalizuje nam gdy zbyt mocno naciskamy a zęby.

Irygator jest świetnym dopełnieniem oczyszczania. Strumienie wody pozwalają usunąć bakterie oraz masują dziąsła i w konsekwencji minimalizują ich krwawienie.

Sprzęt Braun Oral-B Professional Care Oxyjet + 3000 OC20 jest zasilany akumulatorowo. Produkt wyposażono w 3 tryby szczotkowania zębów: czyszczenie codzienne, delikatne czyszczenie oraz wybielanie.

Zalety
System kontroli nacisku:

W momencie, gdy zbyt mocno przyciśniemy szczoteczkę do zębów, pasek zintegrowany z uchwytem szczoteczki zaświeci się na czerwono. To pozwoli nam uniknąć m.in. podrażnienia i krwawienia dziąseł.

Irygator w zestawie:

Do szczoteczki dołączono irygator Oxyjet, z pomocą którego możemy skuteczniej usunąć płytkę nazębną. Wykorzystuje on technologię mikropęcherzyków. Irygator zapobiega namnażaniu się bakterii w jamie ustnej, więc możemy cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem.

Wady
Słaba moc irygatora:

Pojawiają się opinie, że moc irygatora jest za słaba, więc trudno jest szybko usunąć płytkę nazębną i resztki jedzenia zalegające między zębami.

Niewygodna rączka:

Nie wszystkim użytkownikom odpowiada to, w jaki sposób została wyprofilowana rączka szczoteczki. Niektórzy konsumenci twierdzą, że produkt wyślizguje się z dłoni, a w wyniku upadku na podłogę może się zniszczyć.

 

 

 

 

9. Szczoteczka elektryczna Łucznik TB 102

 

7.Łucznik TB-102Ostatnia pozycja w naszym rankingu to szczoteczka dla dzieci polskiej marki Łucznik. To idealna propozycja dla osób lubiących wspierać polskie marki. Proponowany model to bardzo skuteczna szczoteczka o ciekawym, kolorowym wyglądzie. Na pewno zachęci nasze pociechy do częstego mycia zębów.

Jest to model uniwersalny, który może być używany zarówno przez dziewczynki, jak i chłopców. Utrzymany jest w niebieskiej kolorystyce i wzbogacony żółtymi akcentami. Na rączce znajdziemy rysunek małego misia. Co więcej, podczas szczotkowania uruchamia się jedna z dwóch wgranych melodyjek. Każda z nich trwa dwie minuty, czyli tyle ile powinno trwać szczotkowanie.

Jest to duże urozmaicenie, które umila czas mycia ząbków. Szczoteczka po dwóch minutach automatycznie się wyłącza.  Końcówka szczoteczki wykonana jest z delikatnego włosia.

Urządzenie jest bardzo lekkie i posiada wygodną rączkę. Zasilane jest dwoma bateriami AA. Produkt ten cieszy się dobrymi opiniami. Szczoteczka jest solidnie wykonana i dostosowana do potrzeb dzieci.

Szczoteczka dla dzieci Łucznik TB-102 jest zasilana dwiema bateriami AA. Urządzenie ma jeden tryb pracy, czyli czyszczenie codzienne.

Zalety
Muzyczny timer:

Sprzęt jest wyposażony w specjalny, muzyczny timer, który nie tylko ułatwia kontrolowanie czasu szczotkowania zębów, ale też zwiększa komfort użytkowania. Maluchy podczas mycia słyszą wesołą melodię, a gdy się skończy mogą odłożyć szczoteczkę. Nie ma ryzyka, że dzieci będą myły zęby zbyt krótko.

Miękka końcówka:

Końcówka do szczotkowania ma miękkie, dobrze wyprofilowane włosie, a to pozwala uniknąć podrażnienia dziąseł. Co więcej, kształt główki umożliwia dotarcie nawet do trudno dostępnych miejsc i usunięcie zanieczyszczeń z przestrzeni między zębami.

Wady
Nie ma czujnika nacisku:

Produkt nie ma czujnika nacisku, dlatego pociechy same muszą uważać, aby nie dociskać główki zbyt mocno do zębów (inaczej mogą poczuć dyskomfort i zniechęcić się do korzystania ze szczoteczki).

Zbyt cicha melodyjka:

Konsumenci uważają, że melodyjka odmierzająca czas mycia zębów jest za cicha.

 

 

 

 

Jak dbać o szczoteczkę elektryczną?

 

Szczoteczki elektryczne cieszą się sporym zainteresowaniem ze strony konsumentów. Są one chętnie kupowane, ponieważ pozwalają odpowiednio zadbać o czystość jamy ustnej, pozbyć się wszystkich resztek jedzenia i dobrze oczyścić przestrzeń między zębami. Decydując się na inwestycję w taki produkt, trzeba pamiętać o tym, aby odpowiednio o niego dbać. Tylko wtedy będziemy mogli być pewni, że sprzęt dobrze spełnia swoje zadanie. Nieumiejętne używanie urządzenia może powodować nie tylko niezadowolenie z zakupu, ale, co gorsza, różnego rodzaju problemy z jamą ustną (podrażnienie dziąseł, rozwój bakterii).  

 

 

Jak czyścić szczoteczkę elektryczną?

Najważniejszym zagadnieniem w kontekście dbania o szczoteczkę elektryczną jest jej czyszczenie. Jeśli będziemy podchodzić odpowiedzialnie do wykonywania tego zadania, możemy mieć pewność, że na powierzchni produktu nie rozwiną się szkodliwe dla zdrowia bakterie. Trzeba pamiętać o tym, aby po każdym użyciu szczoteczki przepłukać ją pod bieżącą wodą. Pozwoli to pozbyć się ewentualnych resztek jedzenia, które pozostały na włosiu, jak również usunąć pozostałości po paście do zębów. Myjąc produkt, nie możemy zapomnieć także o rękojeści. Często ta część urządzenia jest pomijana w procesie czyszczenia. Trzeba mieć świadomość, że jeśli na uchwycie rozwiną się bakterie, łatwo mogą one przejść na włosie, a w konsekwencji trafić do naszej jamy ustnej.

 

Jak często wymieniać końcówki w szczoteczce elektrycznej?

Konsumenci szukają nie tylko odpowiedzi na pytanie, jaka elektryczna szczoteczka do zębów jest polecana przez dentystów. Wiele osób zastanawia się także nad tym, co ile tygodni trzeba wymieniać końcówki, aby zagwarantować sobie efektywność mycia. Większość producentów tego typu sprzętów wskazuje, że wymiana powinna następować co 3 miesiące. Wszystko jest jednak uzależnione od tego, jak często myjemy zęby. W wielu urządzeniach włókna po pewnym czasie tracą początkowy kolor, co jest oznaką tego, że końcówka wymaga zmiany na nową.

 

Co zrobić, aby włosie w szczoteczce elektrycznej zachowało sprężystość?

Dyskutując na temat włosia w szczoteczce elektrycznej, warto zastanowić się, co można zrobić, aby zachowało ono swoje właściwości przez dłuższy czas. Dobrym sposobem na to jest odpowiednie użytkowanie sprzętu. Mowa tutaj o tym, aby nie przyciskać szczoteczki zbyt mocno do zębów. Jeśli będziemy to robić, włókna szybko tracą swój początkowy kształt, a w związku z tym nie będą dokładnie czyścić jamy ustnej.

 

 

Ładowanie szczoteczki elektrycznej

Jeśli kupujemy szczoteczkę elektryczną, która jest zasilana akumulatorowo, musimy pamiętać o jej regularnym ładowaniu. Zaleca się, aby robić to wtedy, kiedy urządzenie się rozładuje. Jeśli będziemy podłączać sprzęt jedynie na kilka minut przed każdym użyciem, wpłynie to na żywotność akumulatorów. W związku z tym po kilku miesiącach użytkowania może się okazać, że konieczny jest zakup nowych baterii.

 

Przechowywanie szczoteczki elektrycznej

Na odpowiednie dbanie o urządzenie składa się nie tylko jego czyszczenie, ale także sposób przechowywania. Szczoteczka elektryczna powinna być przechowywana w pozycji pionowej. Dzięki temu będzie mogła szybciej wyschnąć, co ograniczy możliwość rozwoju bakterii na włosiu, a także uchroni przed jego zniekształceniem. Zabierając urządzenie w podróż, powinniśmy wyposażyć się w etui ochronne. Jeśli tego nie zrobimy i włożymy szczoteczkę np. do kosmetyczki, istnieje dużo prawdopodobieństwo, że na końcówce rozwiną się bakterie. Przenoszenie sprzętu w ten sposób może także doprowadzić do zarysowania obudowy.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Jaką szczoteczkę elektryczną do zębów Oral B wybrać?

 

Coraz więcej osób cierpi na próchnicę zębów. Problem ten wynika z błędnego dbania o uzębienie, które polega na zbyt rzadkim i niedokładnym szczotkowaniu. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest zakup szczoteczki elektrycznej, która gwarantuje właściwą higienę jamy ustnej. Wynika to z tego, że w czasie pracy dokładniej czyści przestrzeń między zębami. Co więcej, w czasie ruchu obrotowego usuwane jest o 80% więcej płytki nazębnej. Jeśli jednak nie wiesz, jak wybrać odpowiedni i wydajny model, polecamy Ci przeczytanie naszego poradnika. Znajdziesz w nim wiele przydatnych informacji o tym, na co zwrócić uwagę w czasie zakupów. Przygotowaliśmy również ranking zawierający najlepsze szczoteczki elektryczne do zębów Oral B.

 

 

Marka Oral B to znany producent, który powszechnie znany jest w branży dentystycznej. W ofercie znajdziemy wiele produktów do higieny i pielęgnacji jamy ustnej. W asortymencie firmy znajdują się zarówno nowoczesne szczoteczki oraz pasty do zębów.

Dokonując zakupu powinniśmy w pierwszej kolejności sprawdzić sposób zasilania. Do wyboru mamy urządzenia sieciowe, akumulatorowo-sieciowe oraz na baterie. Pierwszy rodzaj produktów ma kabel zasilający, który może przeszkadzać w swobodnym manewrowaniu szczoteczką. Jeśli szukasz modelu dla dziecka, odradzamy inwestycję w taki sprzęt, gdyż malec może się szybko zniechęcić. Znacznie wydajniejszym urządzeniem jest szczoteczka akumulatorowo-sieciowa, która odznacza się długim czasem pracy silnika. Dzięki temu możemy zabrać ją ze sobą na wyjazd. Alternatywą są modele na baterie, których zaletą jest niska cena.

Powodem, dla którego w naszej jamie ustnej zwiększa się liczba ubytków jest to, że niedokładnie czyścimy zęby. Wiele osób szczotkuje je tylko przez kilka sekund, podczas gdy minimalny czas powinien wynosić 2 minuty, czyli po 1 minucie na każdy łuk. Dlatego, dobrym rozwiązaniem jest zakup sprzętu z wbudowanym timerem. Sprawi on, że co 30 sekund zostaniemy poinformowani o konieczności przejścia do kolejnego etapu czyszczenia. W przypadku urządzeń dla dzieci, polecamy produkty wyposażone w odtwarzacz piosenek.

Szczególnym rodzajem sprzętów, które chcemy Ci polecić są produkty dla całej rodziny, czyli takie z wymiennymi końcówkami. Każdy domownik otrzyma własną końcówkę, którą zamieści na rękojeści z akumulatorem. Jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie, polecane przy dużych rodzinach.

Gdy już wiesz, jaka jest najlepsza szczoteczka elektryczna do zębów Oral B w 2021 roku, to zachęcamy do przeczytania niewielkiego rankingu, w którym zaprezentowaliśmy trzy ciekawe sprzęty tego producenta.

 

 

Szczoteczki elektryczne do zębów Oral B – ranking

 

 

Oral-B Genius 9000

 

Jeśli poszukujesz precyzyjnej oraz wydajnej szczoteczki do zębów, to polecamy Ci zainwestowanie w Oral-B Genius 9000. Prezentowany model zasilany jest akumulatorowo, zatem możemy go zabrać ze sobą w każdą podróż. Co więcej, stacja ładująca ma niewielkie wymiary, zatem nie będzie stanowiła zbyt dużego obciążenia dla naszego bagażu.

Na uwagę zasługuje innowacyjne zabezpieczenie przed zbyt dużym naciskiem na zęby. Bowiem pasek, tuż przy trzonie rękojeści zmienia kolor na czerwony, gdy użyjemy zbyt dużej siły. Dużym atutem jest też zestaw końcówek o różnej twardości oraz długości włosia. Dzięki temu, każdy z nas dostosuje szczoteczkę do stopnia uwrażliwienia dziąseł. Równocześnie model posiada technologię 3D Action, która oferuje pracę w 3 wymiarach: oscylacja, pulsacja i rotacja. Sprawia to, że urządzenie jest dużo bardziej efektywne w usuwaniu płytki nazębnej i wybielaniu zębów. Zauważ, że sprzęt wyposażony został w 3 tryby pracy: klasyczny, masaż dziąseł, delikatna praca oraz pielęgnacja języka.

Klienci, którzy zakupili ten oto model są z niego bardzo zadowoleni, gdyż gwarantuje on możliwie najlepszą pielęgnację naszego uzębienia.

 

 

 

 

Oral-B White 6000 CrossAction

 

Model Oral-B White 6000 CrossAction to elegancka, elektryczna szczoteczka do zębów, która posiada zasilanie akumulatorowe. Największym atutem produktu jest jego ergonomiczny kształt. Sprawia on, że trzymanie oraz nawigowanie urządzeniem jest bardzo proste.

Na szczególną uwagę konsumentów zasługuje kilka programów pracy. Do naszej dyspozycji jest tryb codzienny, pielęgnacji dziąseł, delikatnego i dokładnego szczotkowania oraz wybielania. Każda z tych funkcji jest bardzo efektywna i regularnie powtarzana, pozwala na poprawę stanu zdrowia jamy ustnej. Równocześnie, produkt wyposażono w wizualny czujnik siły nacisku, który uaktywnia się, gdy zbyt mocno szczotkujemy. Zaletą szczoteczki jest opcja wbudowanego timera, który dopilnuje abyśmy myli nasze zęby przez okres 2 minut. Co 30 sekund, produkt nakaże nam przejść do następnej ćwiartki łuku.

Liczne zalety oraz duża efektywność pracy urządzenia, przekonały wielu konsumentów do zainwestowania w szczoteczkę. Na uwagę zasługuje możliwość połączenia sprzętu z aplikacją mobilną, która pozwala na śledzenie i dokładne planowanie pracy szczoteczki. Dodatkowo, program ma wbudowany alarm, który co 3 miesiące przypomni Ci o konieczności wymiany końcówki na nową.

 

 

 

 

Oral-B Pro 750

 

Elegancka i wydajna szczoteczka elektryczna Oral-B Pro 750 to godny polecenia model. Sprzęt ten zasilany jest akumulatorowo, co pozwala na zabranie i użytkowanie go w dowolnym miejscu. Co więcej, stacja ładująca ma niewielkie gabaryty, zatem jej przewożenie nie będzie stanowiło problemu. Dodatkowo, wbudowany silnik jest bardzo wydajny, zatem mamy zagwarantowaną, długą pracę, bez konieczności ładowania.

Największą zaletą produktu jest to, że pracuje on w 3 wymiarach, więc usuwane jest dużo więcej płytki nazębnej. W czasie czyszczenia końcówka dopasowuje się do wielkości zęba, a następnie obejmuje go ruchami oscylacyjnymi, rotacyjnymi oraz pulsacyjnymi. Sprzęt posiada wbudowany timer, który umieszczono w rączce. Co 30 sekund szczoteczka poinformuje nas o konieczności przejścia do kolejnej ćwiartki łuku. W konsekwencji dokładnie czyścimy przez 2 minuty zęby, czyli przez czas zalecany przez stomatologów. Prezentowany model oferuje nam 6 różnych trybów pracy: codzienne czyszczenie, pielęgnacja dziąseł, wybielanie dokładne oraz delikatne mycie i  szorowanie języka.

Według użytkowników ta wygodna w użyciu szczoteczka elektryczna do zębów Oral B w dobrej cenie, to urządzenie godne polecenia.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status