Szczoteczki elektryczne do zębów ranking

Ostatnio aktualizowane: 17.07.18

 

Jaką szczoteczkę elektryczną do zębów kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Regularne mycie zębów jest istotne dla zdrowia naszej jamy ustnej. Niestety, jak wynika z badań, większość z nas nie wie, jak poprawnie myć zęby. W efekcie niedokładnie pozbywamy się resztek jedzenia. Sprawia to, że nasze zęby i dziąsła są narażone na działanie różnego typu bakterii. Jak dowodzą testy, lepszą efektywność mycia zapewniają sprzęty elektryczne. Dokładniej usuwają drobinki jedzenia. Poza tym są wyposażone w element czyszczący język, o którym zapominamy, a na którym też gromadzą się bakterie. Jednak sama decyzja o zakupie szczoteczki to dopiero pierwszy krok, trzeba dobrze przeanalizować, jaki model kupić. Dlatego przygotowaliśmy ten oto poradnik o tym, jaką szczoteczkę elektryczną do zębów wybrać.

 

 

Rodzaje szczoteczek do zębów

Na rynku można spotkać kilka różnych rodzajów szczoteczek, w tym manualne, soniczne i elektryczne. W tym poradniku skupimy się na sprzętach eklektycznych. Czym różnią się one od sonicznych? Modele soniczne przeznaczone są dla osób o wrażliwych dziąsłach. Czyszczenie odbywa się za pomocą ultradźwięków, które dokładnie usuwają osad oraz bakterie. Natomiast modele elektryczne mają silnik, który wprawia w ruch główkę szczoteczki. Głowica tego typu modeli wykonuje ruch pulsacyjny lub rotacyjny, a także bardzo często masaż.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Zasilanie – jaka szczoteczka elektryczna do zębów jest najlepsza?

Modele elektryczne dostępne są w różnych wersjach. Cena w głównej mierze zależy od wyposażenia i funkcji, a także systemu zasilania. Najtańsze są proste szczoteczki na baterie. Jednak pobór mocy w takich urządzeniach jest dość duży, a więc zawsze trzeba mieć zapas baterii. Inne rozwiązanie to zasilanie sieciowe. To utrudnia czyszczenie, gdyż kabel trochę nam przeszkadza. Poza tym zawsze musimy mieć dostęp do prądu. Ciekawą propozycją są modele akumulatorowo-sieciowe lub akumulatorowe.

W przypadku urządzeń akumulatorowo-sieciowych plusem jest to, że nawet gdy bateria się rozładuje, po podłączeniu możemy wyczyścić żeby. Z drugiej zaś strony takie sprzęty zwykle mają słabszą baterię. W efekcie, po pewnym czasie użytkowania szczoteczka może nie działać nawet po tym, jak urządzenie przez wiele godzin było podłączone do ładowania. Największym uznaniem cieszą się sprzęty akumulatorowe. Od akumulatorowo-sieciowych różnią się tym, że przy rozładowanej baterii i jej podłączeniu do prądu nie możemy od razu używać szczoteczki, musi się naładować (przynajmniej w pewnym stopniu).

Jeśli jednak chcemy mieć pewność, że inwestujemy w urządzenie z dobrą wbudowaną baterią, niestety musimy sporo zapłacić. Wybierając model akumulatorowy należy sprawdzić czas pracy na baterii. Dobry sprzęt działa ok. 20-30 min, czyli wystarcza na kilka dni mycia. Jednak zdecydowana większość urządzeń dostępnych na rynku pracuje maksymalnie 15 min, a więc szczoteczkę należy ładować z częstotliwością co ok. 4 dni.

 

Rozmiar szczoteczki

Dobór szczoteczki, a w zasadzie głowicy, powinien być dostosowany do wieku użytkownika. Jeśli chodzi o wielkość główki, dla dziecka najlepsza jest taka od 7,5 mm do 15 mm. W przypadku dorosłych, powinna wynosić nawet do 30 mm. Kolejna kwestia to rękojeść – dla dzieci powinna być węższa, aby utrzymanie szczoteczki nie stanowiło problemu.

 

Częstotliwość ruchów

W przypadku szczoteczek elektrycznych parametrem, który ma odnosić się do wydajności sprzętu jest częstotliwość ruchów. Może to być od 10000 do 40000 ruchów pulsacyjnych oraz do 10000 ruchów oscylacyjno-rotacyjnych na minutę. Pamiętaj, że im wyższa jest częstotliwość, tym szybciej i lepiej szczoteczka rozbija powstałą na zębach płytkę bakteryjną. Jednak urządzenia o dużym spectrum ruchów nie są najlepszym rozwiązaniem dla osób z wrażliwymi dziąsłami. Dlatego najlepiej wybierać sprzęty z regulacją. Pamiętaj, że nie wszystkie modele mają pełen zakres ruchów. Dlatego przy zakupie takiego urządzenia warto sprawdzić, czy interesująca Cię szczoteczka ma pełen zakres zwany 3D – taki sprzęt ma ruch rotacyjny, oscylacyjny i pulsacyjny. Tego typu rozwiązanie gwarantuje lepszą efektywność czyszczenia.

 

Twardość włosia

Twardość włosia to aspekt często pomijany nawet przy zakupie zwykłej szczoteczki. Większość osób zwraca uwagę na cenę, budowę, kolor, ale zapomina o określeniach Soft, Medium i Hard. Niektórzy producenci oferują też szczoteczki Very/Ultra Soft i Very Hard. Jaki rodzaj wybrać? Jeśli masz wrażliwe dziąsła, odkryte szyjki i zdarza Ci się narzekać na krwawienie z dziąseł, wybierz miękkie włosie. Średnie jest odpowiednie dla zdrowych dziąseł bez problemów i zbytniej wrażliwości. Natomiast wersja hard to rozwiązanie dla osób, które mają zdrowe dziąsła, ale palą papierosy i piją dużo kawy.

 

Waga

Takie urządzenia ze względu na wbudowany silnik są stosunkowo ciężki. Przy zakupie warto sprawdzić wagę szczoteczki. Najczęściej ważą ok. 350 g, ale znajdziemy też wiele cięższych modeli. Czy warto po nie sięgać? Jeśli są dobre i wytrzymałe, na pewno stanowią ciekawą propozycję, ale pamiętaj o komforcie czyszczenia. Z ciężką szczoteczkę mycie zębów będziesz wykonywał krócej i mniej dokładnie.

 

 

Wymienne końcówki

Na rynku można znaleźć bardzo tanie modele szczoteczek elektrycznych bez wymiennych głowic. Jest to jednak strata pieniędzy i zaśmiecanie środowiska. Dlatego lepiej jest wybrać model z wymienną głowicą. Niektóre urządzenia sprzedawane są od razu w zestawie z kilkoma głowicami, czasem różnego typu. Takie sprzęty stanowią doskonałą propozycję dla rodziny. Kupując urządzenie zwróć uwagę nie tylko na łatwość wymiany końcówek, ale też koszty ich zakupu. Niejednokrotnie zdarza się, że sięgamy po urządzenie w promocyjnej cenie, a wymienne głowice kosztują nas więcej niż początkowy zakup. Warto też zwrócić uwagę, że na rynku dostępne są głowice o różnym zastosowaniu, np.: do czyszczenia języka, masowania dziąseł, mycia zębów, polerowania zębów, a nawet do wybielania.

 

Dodatkowe funkcje

Zaawansowane modele wyposażone są w dodatkowe opcje, które zapewniają nam lepsze efekty mycia. Wśród nich znajduje się:

czujnik siły nacisku – sygnał dźwiękowy włącza się wtedy, gdy szczoteczka jest zbyt mocno dociśnięta do zębów,

minutnik – sygnał dźwiękowy włącza się po 30 sekundach użycia, dzięki temu każdą ćwiartkę zębów będziemy czyścić przez ten sam czas. Możemy też ustawić czasomierz na 2 minuty, aby urządzenie informowało nas tylko o upływie czasu mycia,

regulacja prędkości,

wskaźnik naładowania akumulatora,

wskaźnik zużycia szczoteczki,

wskaźnik końca ładowania,

aplikacje na smartfony – urządzenie łączy się z aplikacją i pokazuje nam jak poprawnie myć zęby. Zapamiętuje nasze ruchy i podpowiada, co musimy poprawić w codziennej pielęgnacji jamy ustnej. To wpływa na efektywność czyszczenia.

 

Dodatkowe wyposażenie

Niektóre modele sprzedawane są w zestawie z irygatorem, który umożliwia płukanie przestrzeni międzyzębowych. Czasem dołączany jest flosser, który czyści płytkę nazębną znajdującą się przy dziąsłach oraz sanitizer dezynfekujący szczoteczkę przy wykorzystaniu promieni UV. Często takie urządzenia sprzedawane są w zestawie z etui.

 

Szczoteczki elektryczne do zębów w dobrych cenach

Ceny szczoteczek z wymiennymi głowicami zaczynają się od ok. 60 zł. Niestety bardzo często późniejszy zakup głowic do takiego modelu kosztuje połowę wartości szczoteczki. Polecamy więc zakup produktów znanych producentów za około 200 zł, które w zestawie mają zapas głowic i są wyposażone w dodatkowe funkcje.

 

 

Najlepsze szczoteczki elektryczne do zębów w 2018 roku

 

Nosisz się z zamiarem zakupu elektronicznej szczoteczki do zębów? Od razu zaznaczmy, że wybór nie jest łatwy. Rynek oferuje nam bogatą ofertę urządzeń z tej kategorii. Ranking szczoteczek elektrycznych ułatwi Ci decyzję. Warto go przestudiować gdyż opisuje modele, które cieszą się najlepszymi opiniami.

 

Nasze zalecenia

 

Philips Sonicare HX6511/50

 

1.Philips Sonicare HX6511-50Pierwszy proponowany przez nas model to szczoteczka marki Philips. Jest to bardzo dobry produkt, który cieszy się dużym zadowoleniem wśród osób, które dokonały już zakupu. Szczoteczka gwarantuje bardzo skuteczny sposób czyszczenia zębów. To soniczne urządzenie działa bardzo dynamicznie i jednocześnie jest bardzo delikatne.

Skutecznie oczyszcza szczeliny między zębami, a także przestrzenie wzdłuż linii dziąseł. Ogromny jej atutem jest fakt, że mogą z niej korzystać osoby z aparatami ortodontycznymi, wypełnieniami oraz koronami. Odsłonięte szyjki zębowe także nie są przeciwwskazaniem.

Urządzenie posiada wbudowany minutnik zaprogramowany na dwie minuty czyszczenia. Co więcej, szczoteczka sygnalizuje nam co każde 30 sekund o zakończeniu czyszczenia określonej części jamy ustnej i sugeruje nam, że powinniśmy zacząć czyścić jej kolejną część.

Specjalnie zaprojektowany kształt z lekko wygiętą szyjką pozwoli na łatwiejsze dojście do ciężko dostępnych miejsc. Według wielu opinii to najlepsza szczoteczka elektryczna. Użytkownicy podkreślają, że szczoteczka bardzo skutecznie czyści zęby i usuwa z nich osad. Nie drażni dziąseł, co jest uważane za duży plus.

 

 

 

 

Braun Oral-B 3D Vitality White D12

 

2.Braun Oral-B 3D Vitality White D12Następna  pozycja w naszym rankingu to niezwykle popularny model firmy Braun. Jego popularność wynika z bardzo korzystnej ceny, szerokiej dostępności produktu a także pozytywnej oceny działania sprzętu. Szczoteczka nie tylko dużo dokładniej oczyści zęby od szczoteczki tradycyjnej.

Ma także działanie wybielające oraz usuwające płytkę nazębną. Specjalnie zaprojektowana końcówka urządzenia bardzo delikatnie czyści jamę ustną i z łatwością dopasowuje się do kształtu zębów. Urządzenie pracuje metodą oscylacyjno – rotacyjną. Ruchy oscylacyjne rozbijają płytkę nazębną, ruchy rotacyjne skutecznie ją usuwają.

Gwarantuje to bardzo dobre rezultaty i jeszcze skuteczniejsze oczyszczanie płytki nazębnej. Szczoteczka jest oczywiście wodoszczelna i gwarantuje bezpieczne użytkowanie urządzenia. Zasilanie akumulatorowe gwarantuje wygodę czyszczenia. To bardzo dobra szczoteczka elektryczna do zębów.

Opinie wskazują, iż jest to produkt godny polecenia. Za ogromny atut uważa się jego bardzo dobrą cenę i jednocześnie wysoką jakość. Szczoteczka jest bardzo wytrzymała. Dokładnie myje zęby. Łatwo się ją  czyści i utrzymuje w higienie.

 

 

 

 

Oral-B Pro 500 Crossaction

 

3.Braun Oral-B Professinal Care 500 D16.513Kolejny model to odrobinę droższa szczoteczka marki Braun. Model został zaprojektowany przez  specjalistów. Jest to produkt, który myje zęby w systemie 3D. Gwarantuje to  bardzo dokładną pielęgnację jamy ustnej. Ruchy pulsacyjne, rotacyjne i oscylacyjne sprawiają, że płytka nazębna jest oczyszczana o 100 % dokładniej.

Producent zapewnia, iż w ciągu minuty wykonywanych jest aż 20 tysięcy ruchów pulsacyjnych oraz prawie 9 tysięcy ruchów oscylacyjnych i rotacyjnych. Mimo dynamicznego oczyszczania szkliwa,  produkt ten nie podrażnia zębów oraz dziąseł.  Urządzenie posiada wbudowany dwuminutowy timer.

Dzięki temu zawsze będziemy przestrzegać  czasu czyszczenia rekomendowanego przez dentystów. Końcówka szczoteczki Oral B Floss Action idealnie otacza pojedynczy ząb i bardzo szczegółowo czyści przestrzenie między zębami. Firma Braun produkuje bardzo dobre szczoteczki elektrycznie.

Opinie to potwierdzają. Model ten cieszy się dobrymi recenzjami. Na plus oceniana jest długa żywotność akumulatora. Efektywny dwuminutowy program jest wystarczający do dokładnego oczyszczenia zębów. Urządzenie sprawnie usuwa płytkę nazębną.

 

 

 

 

Braun Oral-B D2 Kids

 

4.Braun Oral-B D2 KidsNastępna godna polecenia szczoteczka to Braun Oral-B D2 Kids. Jest to urządzenie stworzone specjalnie z myślą o najmłodszych. Ta szczoteczka dla dzieci sprawi, że wcześniej nielubiana czynność mycia zębów, stanie się dla maluchów przyjemnością.

Urządzenie zasilanie jest przez dwie baterie AA. Produkt ten posiada piękny, kolorowy design, który zaciekawi i zachęci pociechy do czyszczenia jamy ustnej. Opisywany produkt skierowane jest głównie do dziewczynek, ze względu na obecność podobizny Królewny Śnieżki.

Dostępna jest również wersja dla chłopca. Szczoteczka czyści zęby w systemie 2D. Oznacza to, że wykonuje ruchy oscylacyjne i pulsacyjne. Specjalnie zaprojektowana obudowa bardzo dobrze leży w małej rączce. Mała końcówka idealnie czyści zęby.

Ruchy jej są bardzo delikatne i nie podrażniają wrażliwej jamy ustnej dziecka. Delikatne włókna sprawnie szczotkują ząbki. Urządzenie osiąga ok. 9 600 obrotów na minutę. Opinie o tym modelu są bardzo pochlebne. Szczoteczka skutecznie zachęca dzieci do mycia zębów. Baterie starczają na długo.

 

 

 

 

Philips Sonicare HX9332/04

 

5.Philips Sonicare HX9332-04Kolejny produkt godny polecenia to model z najwyższej półki. Szczoteczka marki Philips mimo dość wysokiej ceny jest bardzo popularna. Posiada niezwykle elegancki wygląd, który będzie ozdobą naszej łazienki. Jest to bardzo nowoczesny produkt, w którym użyto najnowsze technologie.

Największą innowacją jest  dwojaki tryb ładowania  urządzenia. Pierwszym rozwiązaniem jest elegancka szklanka do ładowania. Żeby naładować ten model wystarczy włożyć szczoteczkę do szklanki. Proste, prawda? Druga opcja to wykorzystanie specjalnego etui do ładowania.

Jest to świetna opcja dla osób będących często w podróżach. Etui podłączymy zarówno do gniazdka elektrycznego, jak i do komputera. Umożliwi nam to końcówka USB. Szczoteczka niezwykle skutecznie wyczyści jamę ustną. Posiada wbudowany minutnik, który nie tylko poinformuje nas o zakończeniu procesu czyszczenia zębów – zasygnalizuje nam co każde 30 sekund, że należy zmienić czyszczoną partię jamy ustnej.

Gwarantuje to dokładne i równomierne oczyszczenie każdego zęba. Urządzenie zbiera bardzo pochlebne opinie. Użytkownicy podkreślają, że jest warte swojej ceny.

 

 

 

 

Braun Oral-B Professional Care Oxyjet + 3000 OC20

 

Zestaw Braun spełni wymaganie nawet największych świrów higieny osobistej. W komplecie znajduje się bardzo skuteczna szczoteczka Oral-B Professional Care Oxyjet oraz irygator. Ten duet sprawi, że jama ustna będzie bardzo dokładnie oczyszczona. Jest to idelana propozycja dla osób noszących aparaty ortodontyczne.

W ich przypadku irygator jest niezbędny do pełnowartościowego oczyszczenia jamy ustnej. Szczoteczka  Oral B gwarantuje czyszczenie w systemie 3D. Oznacza to, że ruchy przez nią wykonywane są pulsacyjne, oscylacyjne i rotacyjne. W konsekwencji płytka nazębna jest bardzo dokładnie usuwana.

Do dyspozycji mamy 3 tryby czyszczenia. Pierwszy z nich to tryb oczyszczania codziennego. Dodatkowo możemy wybrać także tryb delikatnego czyszczenia. To dobry wybór dla osób z wrażliwymi dziąsłami. Ostatni tryb to tryb wybielania. Szczoteczka posiada czujnik siły nacisku, który sygnalizuje nam gdy zbyt mocno naciskamy a zęby.

Irygator jest świetnym dopełnieniem oczyszczania. Strumienie wody pozwalają usunąć bakterie oraz masują dziąsła i w konsekwencji minimalizują ich krwawienie.

 

 

 

 

Łucznik TB-102

 

7.Łucznik TB-102Ostatnia pozycja w naszym rankingu to szczoteczka dla dzieci polskiej marki Łucznik. To idealna propozycja dla osób lubiących wspierać polskie marki. Proponowany model to bardzo skuteczna szczoteczka o ciekawym, kolorowym wyglądzie. Na pewno zachęci nasze pociechy do częstego mycia zębów.

Jest to model uniwersalny, który może być używany zarówno przez dziewczynki, jak i chłopców. Utrzymany jest w niebieskiej kolorystyce i wzbogacony żółtymi akcentami. Na rączce znajdziemy rysunek małego misia. Co więcej, podczas szczotkowania uruchamia się jedna z dwóch wgranych melodyjek. Każda z nich trwa dwie minuty, czyli tyle ile powinno trwać szczotkowanie.

Jest to duże urozmaicenie, które umila czas mycia ząbków. Szczoteczka po dwóch minutach automatycznie się wyłącza.  Końcówka szczoteczki wykonana jest z delikatnego włosia.

Urządzenie jest bardzo lekkie i posiada wygodną rączkę. Zasilane jest dwoma bateriami AA. Produkt ten cieszy się dobrymi opiniami. Szczoteczka jest solidnie wykonana i dostosowana do potrzeb dzieci.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...