Płyny do płukania jamy ustnej ranking

Ostatnio aktualizowane: 20.10.20

 

Płyny do płukania jamy ustnej pozwalają nie tylko zadbać o odpowiedni poziom higieny, ale także złagodzić podrażnienia i obrzęki. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem tego typu produktu, ale nie wiesz, co wybrać, powinieneś przeczytać przygotowany przez nas ranking. Znajdują się w nim opisy preparatów dostępnych w różnych cenach, dlatego na pewno znajdziesz produkt odpowiedni dla siebie. Eludril Classic to płyn do płukania jamy ustnej, który uplasował się na pierwszym miejscu w zestawieniu. Produkt zamknięty jest w dużym opakowaniu. Konsumenci podkreślają, że preparat jest wydajny. Nawet jeśli stosują go wszyscy domownicy, płyn starcza na długo. Zaletą preparatu jest to, że dołączono do niego wygodną miarkę. Można nalać do niej odpowiednią ilość płynu, co chroni przed przekraczaniem zalecanej przez producenta dawki. Na drugim miejscu naszego rankingu znalazł się płyn do płukania jamy ustnej Meridol. Ma on przyjemny zapach. Opakowanie produktu jest solidnie wykonane, a nakrętka szczelna.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki płyn do płukania jamy ustnej kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Zakup środków do higieny jamy ustnej jest pozornie szybkim i łatwym zadaniem. Drogeryjne półki uginają się pod ciężarem kolorowych płynów do płukania jamy ustnej. Podświadomie dokonujemy decyzji sugerując się różnymi bodźcami. Zmotywowani pięknym uśmiechem eksponowanym w reklamach sięgamy po produkty znanych marek. W innym wypadku o wyborze decyduje cena lub ładne opakowanie czy też różne darmowe dodatki. Jednak niewielu z nas skupia się na etykiecie, stanowiącej fundament dla utrzymania zdrowego uśmiechu, a także tym, jakie jest przeznaczenie danego produktu.

Kompletny proces czyszczenia zębów składa się z trzech elementarnych etapów: szczotkowanie, nitkowanie i płukanie jamy ustnej płynem. Nie zaleca się pomijania lub zastępowania któregokolwiek z nich. Decyzja o stosowanym produkcie należy do nas, jednak warto zasięgnąć opinii stomatologa, który zbada stan naszej jamy ustnej i ustali, jaki produkt będzie dla nas najlepszy. Aby ułatwić Ci zakup, przygotowaliśmy ten oto poradnik, dzięki któremu dowiesz się, jaki płyn do płukania jamy ustnej wybrać.

Zadanie płynu do płukania jamy ustnej

Podstawowym zadaniem płynu do płukania jamy ustnej jest tworzenie powłoki, chroniącej zęby przed osadzaniem się płytki bakteryjnej. Ponadto jego stosowanie balansuje pH w ustach i przedłuża uczucie świeżości. Jedną z najważniejszych zalet tego typu preparatu jest jego płynna konsystencja, dzięki której dociera w trudno dostępne miejsca.  Rynek dostarcza nam ogromną ilość płukanek, dlatego trafne określenie naszych potrzeb jest najważniejszym elementem podejmowanej decyzji.

 

Zakres działania płynów do płukania

To, jaki płyn do płukania jamy ustnej należałoby wybrać powinno być uzależnione od naszych potrzeb i zakresu działania, na jakim nam zależy. Płukanki wykazują m.in. działanie:

Antyseptyczne – wspomagające gojenie się ran oraz leczenie stanów zapalnych w obrębie jamy ustnej;

Bakteriobójcze – zabijające bytujące w jamie ustnej drobnoustroje;

Łagodzące – przeznaczone dla zębów nadwrażliwych. Zastosowane w składzie jony potasu wspomagają proces zamykania odsłoniętych kanalików zębowych;

Nawilżające – szczególnie ważne przy walce z kserostomią – chorobą, której objawem jest suchość jamy ustnej spowodowana najczęściej uszkodzeniem ślinianek;

Oczyszczające – barwiące szkliwo i uwydatniające zanieczyszczenia, które trzeba usunąć;

Odświeżające – szczególnie ważne dla osób cierpiących na uporczywy, nieprzyjemny zapach wydobywający się z ust. Płyn, oprócz związków cynku wzbogacony jest w olejki i wyciągi roślinne redukujące kłopotliwą dolegliwość;

Remineralizujące szkliwo – bogate w związki fluoru, dzięki którym szkliwo jest wzmocnione i odporniejsze na negatywne czynniki zewnętrzne,

Wybielające – blokują powstawanie osadu nazębnego, odpowiedzialnego za przebarwienia.

 

Skład płynów

Problemem w wyborze idealnego płynu jest ustalenie czego potrzebujemy. Często borykamy się z wieloma dolegliwościami, a stosowanie jednocześnie różnych preparatów jest problematyczne i kosztowne. Warto więc zapoznać się z podstawową terminologią używaną na etykietach produktów. Łacińskie nazwy składu są dla większości z nas obce, jednak oprócz listy z zakupami, możemy stworzyć swój indywidualny słownik, który pomoże nam odnaleźć skuteczny środek. Tylko dzięki umiejętnemu czytaniu etykiet dowiemy się, jaki płyn do płukania jamy ustnej jest najlepszy.

Do podstawowych składników płynów do płukania jamy ustnej należą:

Alcohol – podobnie jak woda, jest rozpuszczalnikiem. Należy unikać płynów z jego zawartością. Jest to szczególnie ważne jeśli, produkt ma być używany przez dzieci lub osoby walczące z chorobą alkoholową;

Aqua – woda stanowiąca rozpuszczalnik dla pozostałych komponentów;

Cetylpyridinium chloride – wykazuje działanie bakteriostatyczne i zapobiega powstawaniu próchnicy;

Glycerin – hydrofil o nawilżającym działaniu;

Limonene, Eugenol, Cinnamal, Benzoic acid – elementy kompozycji zapachowych;

Natrii fluoridum – fluor, który wzmacnia strukturę zęba, chroniąc ją przed czynnikami zewnętrznymi;

Polysorbate 20 – wspomaga funkcjonowanie innych składników nierozpuszczalnych w wodzie, takich jak wyciągi z roślin, substancje tłuszczowe lub kompozycje zapachowe;

Sodium benzoate – konserwant;

Sodium chloride – substancja polerująca i wybielająca zęby;

Sodium fluoride/Sodium saccharin – są odpowiedzialne za remineralizację, wzmocnienie szkliwa.

 

Co dla dzieci?

Czytanie etykiet płynu do płukania jamy ustnej jest szczególnie ważne, gdy środek będzie stosowany przez dzieci. Znajduje się na nich bowiem oznaczenie wiekowe, informujące nas o tym, która płukanka będzie bezpieczna dla naszej pociechy. Zawarte w płynie kompozycje smakowe zachęcają najmłodszych do jego stosowania, wyrabiając tym samym dobre nawyki w dbaniu o higienę jamy ustnej. Należy pamiętać, że płyny przeznaczone dla dzieci nie mogą zawierać alkoholu, a ich stosowanie powinno odbywać się tylko w obecności osoby dorosłej.

Coraz częściej producenci takich płynów dla dzieci proponują ciekawe rozwiązaniem, jakim są produkty barwiące. Taki płyn stosuje się przed myciem zębów. Należy wypłukać jamę ustną i wtedy na zębach pojawia się osad, zwykle w kolorze niebieskim lub zielonym. Dziecko musi go usunąć, co wymusza dokładniejsze czyszczenie.

Specjalistyczne płyny do płukania

Płukanki dostępne w aptekach często charakteryzują się bogatszym składem ukierunkowanym na konkretne schorzenia. Znajdziemy tam płyny nie reklamowanych marek, o bardzo sprecyzowanym charakterze działania. Ponadto, w aptece możemy zasięgnąć rady farmaceuty, który dysponuje wiedzą dotyczącą poszczególnych substancji.

 

Czy warto?

Oczywistym jest, iż stosowanie silnie stężonych płukanek w nadmiernych ilościach może doprowadzić do zaburzeń smaku lub przebarwień zębów i języka. Należy więc pamiętać, by przed pierwszym użyciem danego preparatu dokładnie przeczytać etykietę produktu lub ulotkę dołączoną do opakowania.

Płyn do higieny jamy ustnej często ustępuje miejsca paście i szczoteczce do zębów. Niestety, niekompletne zabiegi nie przyniosą nam pożądanego skutku i mogą przyczynić się do powstawania próchnicy oraz chorób dziąseł. Dlatego w trosce o swoje zdrowie, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to, jakie produkty wybieramy.

 

Wielkość – jaki płyn do płukania jamy ustnej jest najlepszy?

Zastanawiasz się czy wybrać duże 1 l opakowanie, czy może małe 250 ml. Jeśli chodzi o produkty lecznicze, zwykle jest to roztwór, który mieszamy z wodą i nie potrzebujemy dużego opakowania. Jeśli kupujesz zwykły płyn i sięgasz po niego po raz pierwszy, kup małe opakowanie. Wiele takich preparatów ma bardzo intensywny smak, przez co nie każdemu odpowiadają. Z drugiej strony, osobom przyzwyczajonym do danego produktu zalecamy zakup dużego opakowania, gdyż jest bardziej opłacalne. Ważne jest to, aby mieć buteleczkę, do której możemy przelać trochę płynu. Dzięki temu codzienna pielęgnacja jamy ustnej będzie prostsza.

 

Płyny do płukania jamy ustnej w dobrych cenach

Koszt zakupu takiego produktu zależy od przeznaczenia, marki oraz pojemności opakowania. Jeśli potrzebujesz czegoś do codziennego używania, lepiej zainwestować w większe opakowanie. Cena takiego produktu to ok. 15 zł za 500 ml. Jeśli potrzebujesz płynu specjalistycznego do leczenia chorób jamy ustnej, musisz liczyć się z większym wydatkiem, nawet rzędu 50 zł za 200 ml. Czasem warto zwrócić uwagę na wszelkie zestawy, czyli płyn, szczoteczkę i pastę w jednym.

 

 

Najlepsze płyny do płukania jamy ustnej w 2020 roku

 

Płyn do płukania to jeden z podstawowych produktów, służących do pielęgnacji jamy ustnej. Pozwala na szybkie odświeżenie oddechu, a także skutecznie usuwa bakterie. Zarówno w sklepach, jak i aptekach możesz znaleźć wiele różnych specyfików. Przy wyborze warto kierować się przeznaczeniem produktu, a także jego skutecznością. Nasz ranking płynów do płukania jamy ustnej ma na celu zaprezentować Ci najskuteczniejsze środki dostępne na rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Eludril Classic 

 

Na początku naszego rankingu znalazł się płyn Eludril Classic. Produkt ten przeznaczony jest do płukania jamy ustnej 2 – 3 razy dziennie, za pomocą dołączonej miarki. Dla optymalnych efektów powinien on być stosowany przez 2 tygodnie.

Płyn ten jest przeznaczony do używania w przypadku zapalenia dziąseł, gardła, a także przed i po różnych zabiegach stomatologicznych. Można go również stosować profilaktycznie i wzmacniająco, raz na pół roku. Już po tygodniu stosowania można zauważyć poprawę stanu dziąseł, gardła oraz zębów.

W składzie tego produktu znajduje się chlorheksydyna i chlorobutanol, które mogą powodować alergię. Ponadto, kobiety w ciąży i karmiące przed użyciem tego środka powinny skonsultować się z lekarzem.

Produkt dostępny jest w dwóch rozmiarach: 200 ml i 500 ml. Preparat przeznaczony jest dla osób dorosłych, a także dla dzieci od 14 roku życia.

Ten najlepszy płyn do płukania jamy ustnej jest bardzo pozytywnie oceniany przez konsumentów. Użytkownicy doceniają stosunek jakości do ceny tego specyfiku.

Eludril Classic to płyn do płukania jamy ustnej zamknięty w opakowaniu o pojemności 500 ml. Produkt może być stosowany już o 6. roku życia.

Zalety
Szerokie zastosowanie:

Prezentowany płyn do płukania jamy ustnej będzie odpowiedni nie tylko do codziennego stosowania. Sprawdzi się zarówno w trakcie, jak i po wykonaniu zabiegów periodontologicznych lub implantologicznych.

Skład:

W produkcie zawarto wiele składników o działaniu antybakteryjnym, dzięki czemu systematyczne stosowanie preparatu pozwala zachować odpowiednią higienę i zadbać o zęby.

Działanie:

Internauci podkreślają, że płyn jest skuteczny - pozwala ograniczyć krwawienie dziąseł, zmniejszyć ich obrzęk, a także odświeżyć oddech. Efekty można zauważyć już od pierwszego użycia.

Buteleczka:

W związku z tym, że buteleczka została zrobiona z dobrych gatunkowo tworzyw nie musimy się obawiać o jej uszkodzenie.

Pojemniczek:

Do zestawu dołączony został plastikowy pojemniczek, który ułatwia stosowanie produktu. Dzięki niemu możemy szybko odmierzyć potrzebną ilość płynu i przystąpić do pielęgnacji jamy ustnej.

Wady
Nakrętka:

W opiniach niektórych konsumentów można przeczytać, że nakrętka nie jest solidnie wykonana, a dodatkowo jej odkręcenie czasami bywa trudne. Są to jednak pojedyncze opinie.

 

 

 

 

Meridol 400ML 

 

Kolejnym, prezentowanym produktem jest Meridol 400ML. Płyn ten ma działanie odświeżające jamę ustną. Dodatkowo, nie podrażnia gardła ani dziąseł. Idealnie sprawdza się do codziennego stosowania. W ten sposób zapewnia ochronę przed zapaleniem dziąseł, a także innymi chorobami jamy ustnej.

Płyn ten jest dostępny w objętości 400 ml. Jest to wysokiej jakości produkt, który nie posiada w składzie alkoholu. Z kolei, hamowanie rozwoju bakterii w jamie ustnej zapewnia mieszanka aminofluorku i fluorku cynawego.

Płyn ten regeneruje dziąsła. Dlatego też, nadaje się on do użytku przez osoby z podrażnioną jamą ustną. Poza tym, środek ten skutecznie odświeża oddech. Szczególnie polecany jest on osobom z aparatami ortodontycznymi i mostami.

Produkt ten został przebadany klinicznie, jednak przy stosowaniu przez kobiety w ciąży, warto zasięgnąć opinii lekarza. Konsumenci twierdzą, że jest to wydajny i skuteczny specyfik. Ponadto, uważają oni, że zapach tego środka jest przyjemny i odświeżający.

Meridol to bardzo dobry płyn do płukania jamy ustnej do 30 zł. Produkt zamknięty jest w 400 ml opakowaniu. Preparat przeznaczony jest do pielęgnacji podrażnionych dziąseł.

Zalety
Wydajność:

Opinie Internautów wskazują, że płyn jest wydajny. W efekcie nie musimy się martwić o to, że będziemy musieli zbyt często wydawać pieniądze na zakup nowego opakowania. Możemy więc nie tylko zaoszczędzić gotówkę, ale i czas potrzebny na wyjście do sklepu.

Zapach:

Produkt ma przyjemny, niedrażniący zapach. Dlatego też cieszy się popularnością wśród konsumentów i jest przez nich chętnie kupowany.

Skuteczność:

Preparat przynosi szybkie rezultaty. Pozwala zachować uczucie świeżości przez długi czas. Dodatkowo płyn skutecznie ogranicza ból dziąseł i łagodzi podrażnienia.

Opakowanie:

Produkt jest zamknięty w solidnie wykonanym opakowaniu. Dodatkowo nakrętka jest szczelna, dzięki czemu nie musimy się obawiać, że płyn rozleje się w trakcie transportowania i np. pobrudzi znajdujące się w walizce ubrania.

Wady
Uczula:

Pewna grupa Internautów zauważyła, że preparat uczula. Po jego stosowaniu pojawia się obrzęk dziąseł. Dlatego przed zakupem produktu konieczne jest dokładne zapoznanie się z jego składem.

 

 

 

 

Sylveco 

 

Prezentujemy płyn do płukania jamy ustnej Sylveco. Jest to preparat stosowany przez wielu konsumentów. Do zakupu produktu zachęca nie tylko jego atrakcyjna cena, ale też wydajność. 500 ml opakowanie starcza nawet na kilka tygodni. Co warto podkreślić, buteleczka, w której znajduje się płyn została solidnie wykonana. Nakrętka jest szczelna, więc możemy być pewni, że preparat nie rozleje się w naszej kosmetyczce.

W składzie płynu do płukania znajdziemy tylko naturalne składniki. W związku z tym systematyczne stosowanie produktu jest w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia. Producent zapewnia, że preparat ma właściwości hipoalergiczne. Zaletą jest to, że aby dobrze oczyścić jamę ustną wystarczy zaledwie 30 sekund.

Opinie na temat płynu do płukania Sylveco są pozytywne. Pochlebne komentarze zachęcają innych konsumentów do wypróbowania preparatu. Produkt jest ceniony przez Internautów za bezpieczny, naturalny skład i skuteczność działania. Efekty można zauważyć już od pierwszego stosowania.

Sylveco to ziołowy płyn do płukania jamy ustnej. Opakowanie ma pojemność równą 500 ml. Produkt został przebadany dermatologicznie i ma właściwości hipoalergiczne.

Zalety
Stosowanie:

Na etykiecie znajduje się informacja, że płukanie jamy ustnej zajmuje zaledwie 30 sekund. W związku z tym czynność ta trwa krótko, co pozwala w łatwy sposób zadbać o odpowiednią higienę. Możemy tuż przed wyjściem odświeżyć oddech bez obaw, że spóźnimy się na spotkanie.

Bezpieczeństwo:

Produkt jest bezpieczny w stosowaniu. Przed dopuszczeniem preparatu do sprzedaży dokładnie go przebadano. Uzyskane wyniki potwierdziły, że płyn jest hipoalergiczny.

Skład:

Z uwagi na to, że preparat ma naturalny skład można go używać codziennie. Nie musimy się obawiać, że produkt będzie podrażniał nasze dziąsła.

Wady
Wydajność:

Niektórzy Internauci uważają, że płyn nie jest wydajny. Jeśli korzystają z niego wszyscy domownicy, preparat starcza na krótko i konieczny jest zakup nowego opakowania.

 

 

 

 

Octenidol 250ML 

 

Octenidol to kolejny prezentowany w naszym rankingu środek. Płyn ten ma działanie antybakteryjne. Wspomaga on leczenie takich schorzeń, jak zapalenie dziąseł i innych zmian chorobowych w jamie ustnej. Produkt chroni przed paradontozą, zapaleniem dziąseł i gronkowcem.

Płyn powinno się stosować codziennie, 2-3 razy dziennie (można przed jedzeniem). Należy płukać jamę ustną 15 ml specyfiku. Środek ten ma działanie profilaktycznie. Opakowanie zawiera 250 ml płynu.

W składzie preparatu znajduje się octenidol, który hamuje rozwój bakterii i tym samym pomaga w utrzymaniu zdrowej flory bakteryjnej. Poza tym, produkt ten nie powoduje przebarwień na zębach. Oprócz tego nie zawiera on alkoholu ani chlorheksydyny, która może powodować uczulenie. Ten dobry i tani płyn do płukania jamy ustnej jest bardzo pozytywnie oceniany przez konsumentów. Użytkownicy twierdzą, że jest to skuteczny preparat łagodzący ból dziąseł i gardła.

Płyn do płukania jamy ustnej Octenidol ma pojemność 250 ml. Do zestawu dołączona została miarka. Preparat nie zawiera alkoholu i chlorheksydyny.

Zalety
Regularne stosowanie:

Konsumenci potwierdzają, że produkt ma łagodne, a jednocześnie skutecznie działanie. W związku z tym nie musimy się martwić o to, że po kilku tygodniach używania na naszych zębach pojawiają się przebarwienia.

Miarka:

Kupując Octenidol, otrzymamy w zestawie wygodną miarką, która ułatwia stosowanie preparatu. Jest ona zrobiona z dobrych gatunkowo tworzyw.

Skuteczność:

Pozytywne opinie konsumentów potwierdzają, że produkt jest skuteczny i przynosi szybkie efekty. Preparat pozwala zwalczyć ból dziąseł.

Wady
Posmak:

Internauci podkreślają, że produkt pozostawia nieprzyjemny posmak, który utrzymuje się w buzi przez długi czas.

Nakrętka:

Niektórzy twierdzą, że nakrętka nie jest szczelna, przez co istnieje ryzyko, że płyn rozleje się podczas przenoszenia w kosmetyczce.

 

 

 

 

Caphosol 60x15ML

 

Nasz ranking zamyka produkt Caphosol. Środek ten zarówno leczy, jak i ma działanie profilaktycznie. Powinien on być stosowany przed i w trakcie radioterapii oraz chemioterapii. Płyn ten zapobiega powstawaniu i leczy zapalenie śluzówki ust. Dodatkowo łagodzi ból. Ponadto, wspomaga leczenie wszelkich zmian w jamie ustnej, takich jak: afty, grzybice czy zapalenia dziąseł.

W składzie preparatu znajdują się jony wapniowe i fosforanowe. Dlatego też środek ten nawilża i wspomaga higienę ust. Regularne stosowanie płynu pozwala na odświeżenie jamy ustnej i zapewnia przyjemny zapach. Powinno się go używać od 4 do 10 razy dziennie. Opakowanie mieści 60 kapsułek po 15 ml. Ich aplikacja jest bardzo prosta.

Produkt ten został przebadany klinicznie i jest bezpieczny w stosowaniu. Opinie o płynach do płukania jamy ustnej są bardzo pozytywne. Konsumenci uważają, że środek ten jest skuteczny i wydajny.

Caphosol to zestaw zawierający 60 opakowań płynu do płukania jamy ustnej po 15 ml każdy. Preparat jest przeznaczony do stosowania podczas terapii przeciwnowotworowej.

Zalety
Skuteczność:

Konsumenci potwierdzają, że płyn łagodzi negatywne skutki radioterapii i pozwala pozbyć się podrażnień. Preparat przynosi ulgę podczas chemioterapii i skutecznie zabezpiecza dziąsła.

Wymiary:

Z racji tego, że produkt sprzedawany jest w małych, jednorazowych opakowaniach potrzebną dawkę możemy mieć zawsze przy sobie (zmieści się ona nawet w małej kieszeni).

Wady
Zapach:

Pewna grupa Internautów twierdzi, że zapach prezentowanego płynu do płukania nie jest przyjemny. Dlatego też preparat nie będzie odpowiedni dla każdego.

Opakowanie:

Część osób twierdzi, że jednorazowe opakowania mogłyby być wykonane z bardziej solidnych materiałów.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 


Produkty te nie są już dostępne

 

Biała Perła 10 DNI

 

Następnie prezentujemy płyn Biała Perła 10 DNI. Produkt ten ma na celu wybielenie zębów. Usuwa on zanieczyszczenia znajdujące się na szkliwie, szczególnie takie, jak: zacieki z kawy, herbaty czy ślady od papierosów. Ważne jest, że już po pierwszej aplikacji płynu jest widoczna różnica.

Specyfik ten przeznaczony jest do użytku domowego. Kurację stosuje się codziennie przez 10 dni. Produkt aplikuje się na 10 minut. Po tym czasie kolor szkliwa może się zmienić, nawet o 5 odcieni. Podobny poziom wybielenia można uzyskać w gabinetach stomatologicznych.

Płyn ten jest mieszanką trzech żeli, które skutecznie wybielają zęby. Ponadto, produkt ten wzmacnia dziąsła i zęby, więc osoby cierpiące na nadwrażliwość mogą go z powodzeniem stosować.

Środek ten był testowany klinicznie i jest bezpieczny w użyciu. Dodatkowo, do zestawu dołączona jest skala bieli, więc konsument może sprawdzać jego efekty działania każdego dnia. Użytkownicy twierdzą, że jest to skuteczny preparat, delikatnie wybielający zęby.

 

 

Jaki płyn do płukania jamy ustnej Listerine wybrać?

 

Każdy z nas ma świadomość konieczności mycia zębów. Uczymy tego dzieci z chwilą pojawienia się u nich mlecznych ząbków. Jednak utrzymanie higieny jamy ustnej to nie tylko mycie zębów. O tym jednak nie wszyscy wiedzą lub też bagatelizują ten fakt. Szczotkowanie zębów usuwa tylko 25 procent zanieczyszczeń, które gromadzą się w jamie ustnej. A bakterie i drobnoustroje, które są tam obecne, mogą spowodować spustoszenie nie tylko w ustach, ale wnikając do wewnątrz organizmu mogą być przyczyną wielu chorób.

 

 

Aby temu zapobiec, trzeba zwracać szczególną uwagę na higienę jamy ustnej podczas codziennej toalety. Dlatego oprócz szczotkowania należy stosować nić dentystyczną oraz płyn do płukania jamy ustnej. Wśród tych ostatnich jest bardzo duży wybór. Mają one różne działanie zarówno lecznicze jak i profilaktyczne,  w zależności od składu. Firmy farmaceutyczne i kosmetyczne ciągle udoskonalają receptury, aby zyskać zadowolenie odbiorców. Jako pierwszy, w roku 1914, pojawił się na rynku środek do płukania ust „Listerine”. Jego skład (który był tajemnicą handlową) opracował amerykański chemik Joseph Lawrence już pod koniec XIX wieku. Nazwał go „Listerine” na cześć szkockiego chirurga Josepha Listera, który jako pierwszy, w połowie XIX wieku, wprowadził rygorystyczne zasady przestrzegania higieny na swoim oddziale szpitalnym w Glasgow, gdzie był ordynatorem. Dzięki dezynfekcji sproszkowanym antyseptykiem zmniejszył śmiertelność wśród operowanych pacjentów. Udowodnił tym, jak ważne jest utrzymanie higieny. Obecnie marka Listerine należy do koncernu Johnson&Johnson.

Najlepsze płyny do płukania jamy ustnej Listerine zapobiegają próchnicy, wybielają zęby,  usuwają stany zapalne dziąseł, nadwrażliwość zębów, kamień i nieświeży oddech, a przede wszystkim dają poczucie świeżości i komfortu.

Trudno powiedzieć, który z nich uznać za najlepszy płyn do płukania jamy ustnej Listerine w 2020 roku. Jest to subiektywne odczucie  użytkownika i z bogatej oferty każdy może wybrać ten najbardziej odpowiadający jego potrzebom.

 

Płyny do płukania jamy ustnej Listerine – ranking

 

Listerine Professional Gum Therapy

 

Płyn do płukania jamy ustnej Listerine Professional Gum Therapy to wyrób medyczny dedykowany osobom zmagającym się z problemem krwawiących, nadwrażliwych  dziąseł. Wskazaniem do stosowania tego płynu jest leczenie zapalenia dziąseł oraz ich ochrona. Płyn docierając w trudno dostępne dla szczoteczki przestrzenie międzyzębowe tworzy na powierzchni zębów niewidoczną powłokę ochronną, dzięki której nie osadza się na nich płytka nazębna. Regularne stosowanie płynu wspomaga regenerację dziąseł  i zapobiega ich krwawieniu. Płyn można stosować długoterminowo, także w ramach profilaktyki, po wyleczeniu stanu zapalnego.

Listerine Professional Gum Therapy przeznaczony jest dla osób powyżej 12 roku życia. Stosuje się go dwa razy dziennie po umyciu zębów lub zgodnie z zaleceniem stomatologa. Płyn ten zawiera w swoim składzie alkohol, nie powoduje przebarwień, ma delikatny zapach, skutecznie dezynfekuje i odświeża jamę ustną. Produkt sprzedawany jest w butelkach o pojemności 250 ml.              

Osoby regularnie stosujące płyn do płukania jamy ustnej Listerine Professional Gum Therapy jako główną jego zaletę wymieniają skuteczność. Płukanie nim jamy ustnej zdecydowanie poprawiło stan dziąseł, a co za tym idzie, komfort i samopoczucie.

 

 

 

Listerine Zero

 

Płyn do płukania jamy ustnej Listerine Zero to bezalkoholowa wersja tego wyrobu. Może być stosowany od szóstego roku życia, jest to więc płyn do stosowania dla całej rodziny. Skutecznie usuwa on bakterie i drobnoustroje, oczyszcza jamę ustną i redukuje płytkę nazębną. W składzie zawiera fluorek sodu chroniący przed próchnicą. Dlatego też jest dodatkową ochroną, zwłaszcza dla dzieci, które nie zawsze dobrze sobie radzą z dokładnym czyszczeniem zębów, a płyn dociera w miejsca niedostępne dla szczoteczki. Listerine Zero ma łagodny smak, przyjemny, delikatny zapach, dzięki zawartym w nim olejkom eterycznym i skutecznie odświeża oddech.

Płyn Listerine Zero zaleca się stosować dwa razy dziennie – rano i wieczorem po umyciu zębów. Produkt ten sprzedawany jest w plastikowych butelkach przeznaczonych do recyklingu. Opakowanie zawiera 500 ml płynu.

Użytkownicy stosujący płyn do płukania jamy ustnej Listerine Zero są zadowoleni z jego uniwersalności. Wyrób ten jest przeznaczony do użytku dla całej rodziny i sprzedawany w dużym opakowaniu. To płyn do płukania jamy ustnej Listerine w dobrej cenie, co ma duże znaczenie dla klientów.

 

 

 

Listerine Professional Sensitivity Therapy

 

Płyn do płukania jamy ustnej Listerine Professional Sensitivity Therapy jest innowacyjnym produktem medycznym. Przeznaczony jest dla osób dorosłych cierpiących z powodu nadwrażliwości zębów. Płyn zawiera szczawiany potasu, które wiążąc się z wapniem obecnym w jamie ustnej tworzą kryształki. Docierają one w głąb otwartych kanalików i tworząc warstwę izolacyjną  skutecznie blokują wnikanie substancji wywołujących ból. Płyn zawiera także fluorek sodu, który zapobiega próchnicy. Stosowanie tego płynu skutecznie zwalcza objawy nadwrażliwości zębów, co potwierdziły badania kliniczne.

Produktu nie można jednak stosować w przypadku choroby nerek, kamieni nerkowych, hiperoksalurii, zespołu złego wchłaniania oraz podczas przyjmowania dużych dawek witaminy C. Opakowanie zawiera 250 ml płynu. Stosuje się go dwa razy dziennie, po umyciu zębów, jeżeli lekarz stomatolog  nie zaleci inaczej.

Osoby stosujące płyn do płukania jamy ustnej Listerine Professional Sensitivity Therapy są pozytywnie zaskoczone efektem. Podczas regularnego płukania ustąpiły przykre objawy nadwrażliwości zębów. Zaznaczają także, że płyn jest łagodny, nie podrażnia błony śluzowej jamy ustnej, ma przyjemny zapach i na długo pozostawia uczucie świeżości.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status