Płyny do dezynfekcji skóry ranking

Ostatnio aktualizowane: 04.06.20

 

Najlepszy płyn do dezynfekcji skóry to Neonail 250 ml. Został on doceniony przez Internautów na wielu platformach. Użytkownicy najczęściej wspominają o sposobie, w jaki płyn jest rozproszony na skórze. Ma on formę sprayu, więc wystarczy kilka psiknięć, aby płyn znalazł się na skórze. Kosmetyk ma neutralne pH, dzięki czemu nie podrażnia on skóry, a także sprawia, że nie pojawiają się na niej czerwone plamy. Wielu użytkowników poświadcza, że skóra jest bardzo dobrze oczyszczona po spryskaniu płynem, lecz najważniejsze jest to, że produkt bez podrażnień zwalcza wszystkie drobnoustroje. Warto również wspomnieć o tym, że płyn szybko wysycha. Na drugim miejscu znajduje się używany przez wielu chirurgów Kodan Tinktur Forte. Specyfik jest idealny do oczyszczania ran po operacji. Jest to delikatny produkt, który dba również o to, aby nie wysuszyć skóry.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki płyn do dezynfekcji skóry kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Środki do dezynfekcji skóry znajdują zastosowanie w salonach kosmetycznych, fryzjerskich i tatuażu, jak również w domu. Każdy z nas powinien kupić tak płyn, ponieważ neutralizuje bakterie, wirusy i grzyby. Możemy ponadto z jego pomocą szybko załagodzić świąd po ukąszeniu owadów, a nawet pieczenie przy oparzeniach słonecznych. W poradniku zakupowym znajdziesz ciekawe wskazówki na temat wyboru płynu do dezynfekcji skóry. Koniecznie się z nim zapoznaj.

Po co nam preparat do dezynfekcji skóry?

Płyny służące do dezynfekcji skóry pozwalają zachować odpowiedni poziom higieny, co jest niezwykle ważne w przypadku kosmetyczek, fryzjerek, masażystów, tatuażystów itp. Każdy zabieg, podczas którego może dojść do uszkodzenia skóry (czasem jest to nieuniknione przez konieczność zastosowania igieł), zwiększa ryzyko kontaktu z bakteriami i innymi drobnoustrojami. Prowadzi to do zakażenia, np. grzybicą, infekcją bakteryjną, WZW, paciorkowcami, a nawet wirusem HIV.

Odpowiednia higiena rąk jest tak samo ważna, jak używanie wyłącznie sterylnych narzędzi i przyborów. Jednak płyny do dezynfekcji bardzo często mają też inne zastosowanie. Możemy dzięki nim zapewnić prawidłową pielęgnację pępka noworodka albo złagodzić objawy grzybiczego zakażenia skóry na dłoniach, stopach lub w innych częściach ciała. Środki te nadają się ponadto do przemywania cążek, nożyczek i innych przyborów kosmetycznych. Co więcej, preparaty do dezynfekcji stosowane są też przed każdym, nawet mało inwazyjnym zabiegiem w szpitalach i przychodniach, także podczas zmian opatrunku.

W sklepach dostępne są też specjalne płyny do dezynfekcji pola operacyjnego, przeznaczone dla chirurgów, jak również preparaty specjalistyczne dla pielęgniarek, lekarzy itp, stosowane podczas zabiegów mniej inwazyjnych, jak pobieranie krwi czy wykonywanie opatrunku.

 

Skład – jaki płyn do dezynfekcji skóry jest najlepszy?

Środki do dezynfekcji mają różny skład, ale w każdym z nich znajdziemy alkohol denaturowany, czyli etanol. Substancja ta wykorzystywana jest też do produkcji kosmetyków. Wszystko dlatego, że wykazuje ona działanie bakteriobójcze, a użyta w odpowiednim stężeniu nie podrażnia skóry i szybko wyparowuje z jej powierzchni. Najlepszy płyn do dezynfekcji skóry ma też substancje pomocnicze, którymi mogą być: chlorek cetylopirydyniowy, nadtlenek wodoru oraz woda oczyszczona. Niektóre produkty są wzbogacone o kwas mlekowy, w efekcie czego są łagodniejsze dla skóry. Jeśli nasz płyn ma przyjemny zapach, prawdopodobnie w jego składzie znalazły się też specjalne olejki.

 

Skuteczność biobójcza

Skuteczność biobójcza produktu daje nam informację o tym, jak efektywnie działa dany środek. W zależności od tego, jakie substancje wykorzystano do produkcji płynu, preparat może zwalczać jedynie bakterie i grzyby lub doskonale radzić sobie też z neutralizowaniem różnych wirusów (przykładowo polio, grypy i rotawirusów). Nierzadko to właśnie skuteczność biobójcza ma największy wpływ na to, jaki powinno się płyn do dezynfekcji skóry wybrać.

 

Pojemność

Preparaty dezynfekujące przeważnie sprzedawane są w opakowaniach o pojemności od 250 mln do 1 l. Większe butelki są wydajniejsze, dlatego są chętnie kupowane przez osoby, które tego typu produkty muszą stosować kilka razy dziennie. Do domowego użytku w zupełności wystarcza 250 ml płyn, można go swobodnie przechowywać w szafce z lekami.

 

Sposób użycia

Dezynfekcja skóry przy użyciu zakupionego płynu nie powinna być kłopotliwa. Z tego względu najbardziej popularne są preparaty w butelce z pompką albo atomizerem, którym wystarczy spryskać dłonie lub inną część ciała. Środki w płynie możemy też nanosić na skórę przy pomocy jałowego gazika lub ostrożnie przelać odrobinę na ręce i energicznie wetrzeć. Co ważne, preparat nie może zostawiać lepkiej warstwy, gdyż to daje uczucie dyskomfortu.

Bezpieczeństwo

Głównym składnikiem środków dezynfekujących jest etanol, czyli substancja o właściwościach podrażniających i alergizujących. Nie zawsze jednak takie preparaty przyczyniają się do pogorszenia kondycji skóry. Osoby obawiające się o nadmierne wysuszenie naskórka powinny poszukać płynu ze składnikami nawilżającymi, które złagodzą negatywne skutki częstego stosowania produktu do dezynfekcji. Wybrany przez nas preparat powinien być zatwierdzony przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Preparatów Bakteriobójczych bądź inną organizację kontrolującą tego typu środki.

 

Płyny do dezynfekcji skóry w dobrych cenach

Płyny do dezynfekcji o pojemności 250 ml kosztują mniej niż 30 zł. Za preparat w 1 l opakowaniu zapłacimy do 100 zł, w zależności od producenta i składu. Nie są to więc produkty drogie ani też trudno dostępne. Staranne zdezynfekowanie skóry przed jakimkolwiek zabiegiem to niezwykle ważna czynność, a jeśli zostanie pominięta, znacząco wzrasta ryzyko zakażenia drobnoustrojami. Wyeliminowanie niektórych z nich czasami jest bardzo trudne lub niemożliwe, dlatego lepiej zapobiegać rozwojowi bakterii, wirusów i grzybów na wszystkie możliwe sposoby.

 

 

Najlepszy płyn do dezynfekcji skóry w 2020 roku

 

Wybór odpowiedniego kosmetyku może być problemem. Po zapoznaniu się z opisami produktów, zapraszamy do opisów który zawiera ranking płynów do dezynfekcji skóry. Po takiej lekturze wybranie odpowiedniego produktu nie powinno być już uciążliwe.

 

Nasze zalecenia

 

Neonail 250 ml 

 

Neonail 250 ml to specyfik, który skutecznie dezynfekuje skórę. Po przemyciu rąk płynem możemy być pewni, że nie ma na nich żadnych drobnoustrojów. Produkt zabija wszystkie grzyby, wirusy oraz bakterie. W pojemniku znajduje się 250 ml płynu. Jest to wystarczająca ilość, aby posłużyć nam przez pewien czas.

Prezentowany produkt nadaje się do użytku w gabinecie fryzjerskim lub kosmetycznym oraz odnowy biologicznej. Płyn jest w formie sprayu. Psikanie skóry specyfikiem nie jest więc trudne i do oczyszczania nie są potrzebne żadne waciki. Neutralne pH sprawia, że po użyciu płynu skóra nie jest podrażniona, lecz dobrze oczyszczona. Wszystko dlatego, że produkt ma łagodny skład.

Za sprawą alkoholu izopropylowego preparat bardzo szybko się ulatnia. Dlatego nie mamy uczucia lepkości. Wystarczy spryskać dłonie, a potem odczekać chwilę. Użytkownicy uważają, że produkt skutecznie oczyszcza skórę. Uważają oni także, że płyn jest delikatny, więc osoby z wrażliwą skórą również mogą go używać.

 

 

 

 

Kodan Tinktur Forte 

 

Kodan Tinktur Forte to płyn do dezynfekcji skóry sprzedawany w opakowaniu o pojemności 1000 ml. Jest to bezbarwny produkt leczniczy, który odkaża każdą ranę. Płyn jest idealny do użytkowania podczas operacji. Został on specjalnie ubarwiony w taki sposób, aby można było od razu zaznaczyć miejsce cięcia przez chirurga. Możemy również wybrać wersję bezbarwną.

W składzie produktu nie znajdziemy związków amoniowych. Dlatego nie podrażnia on skóry i nie zostawia czerwonych śladów. Płyn ma 3 substancje czynne, które delikatnie oczyszczają skórę. Oprócz tego skóra jest dobrze odtłuszczona, więc łatwiej jest na niej pracować. Jedną z zalet wspomnianych przez użytkowników jest dobra przyczepność folii operacyjnej, która nie zsuwa się podczas operacji.

Butelka ma kolor biały i bardzo łatwo się ją otwiera. Według użytkowników prezentowany płyn do dezynfekcji skóry doskonale sprawdza się podczas przeprowadzania operacji. Uważają oni, że zakup płynu jest dobrym pomysłem, a wersja bezbarwna oraz zabarwiona ułatwia użytkowanie.

 

 

 

 

Medifarm Lysoform AHD 1000 

 

Jeżeli nie lubisz typowego dla płynów do dezynfekcji skóry zapachu alkoholu, to z pewnością zainteresuje Cię Medifarm Lysoform AHD 1000. W składzie produktu znajduje się olejek, który neutralizuje wszystkie inne zapachy.

Jest to specyfik bardzo dobrze odtłuszczający skórę – lecz jednocześnie jej nie wysusza. Wybierz go, jeśli zmagasz się z suchością skóry lub jest ona podatna na alergie. Dezynfekcja nie trwa więcej niż 15 sekund. Po tym czasie możemy cieszyć się zupełnie czystą skórą. Dodatkową zaletą jest szybkie wysychanie produktu. Nie musimy się więc martwić, że przez długi czas będziemy czuć na sobie lepki film.

Preparat jest biobójczy, lecz nie toksyczny, ponieważ jego głównym składnikiem jest etanol. Pojemność opakowania to 1000 ml. Prezentowany płyn do dezynfekcji skóry skutecznie usuwa z jej powierzchni wszystkie bakterie, a nawet wirusy. Osoby, które już miały okazję użyć produkt na swojej skórze uważają, że bardzo szybko wysycha. Podoba im się także duża pojemność opakowania.

 

 

 

 

Asept Spray 

 

Asept Spray to idealny preparat na skaleczenia, oparzenia słoneczne oraz ukąszenia owadów. Prezentowany płyn zyskał bardzo wiele pozytywnych opinii. Użytkownicy najbardziej chwalą możliwość łatwego rozprowadzania specyfiku na skórze. Wystarczy nacisnąć dyfuzor i skierować go na skórę. Rozpylony płyn bardzo szybko się wchłania.

Jest to produkt antygrzybiczny. Możemy również używać go do walki z grzybicą stóp, pach oraz głowy. Produkt jest również przystosowany do używania, jako preparatu do odkażania jamy ustnej podczas zapalenia gardła. Specyfik jest polecany rodzicom do przemywania pępka dziecka, ponieważ jest on delikatny i nie podrażnia nawet delikatnej skóry noworodka. Składa się on wyłącznie z wody, etanolu i chlorku.

Produkt jest dostępny w płynie oraz w aerozolu. Korzystanie z niego nie będzie dla nas problemem. Pojemność opakowania wynosi 250 ml. Nie zawiera on żadnych niebezpiecznych substancji.  Użytkownicy zaznaczają, że ten dobry i tani płyn do dezynfekcji skóry jest bardzo wydajny. Wspominają również, że można stosować preparat w wielu sytuacjach, co czyni go bardzo użytecznym.

 

 

 

 

Babicide Hand Disinfection 

 

Babicide Hand Disinfection ma pojemność 1000 ml. Dobrze sprawdzi się więc w miejscach takich, jak salony kosmetyczne, fryzjerskie lub inne miejsca, w których trzeba odkażać skórę. Jest to produkt drożdżobójczy oraz bakteriobójczy. Skutecznie usuwa wszelkie bakterie, wirusy oraz drożdże.

Testy, którym został poddany specyfik, odbywały się w trudnych warunkach. Możemy więc spodziewać się, że zabrudzona ziemią lub trawą rana będzie dobrze zdezynfekowana. Do nakładania preparatu służy specjalna pompka. Nie musimy więc odkręcać butelki. Wystarczy jeden ruch, aby szybko użyć preparat.

Produkt ma lepką konsystencję, lecz stosunkowo szybko się wchłania. Aby specyfik był skuteczny. wiele osób poleca, aby nałożyć na ranę dość grubą warstwę. Opinie o płynie do dezynfekcji skóry tej marki zapewniają, że to dobry preparat. Użytkownicy najczęściej chwalą prezentowany produkt za dużą pojemność, dzięki której płyn nie skończy się po kilku dniach. Zapewniają oni również o jego skuteczności.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status