Paski wybielające ranking

Ostatnio aktualizowane: 24.09.20

 

Osoby marzące o pięknym uśmiechu często boją się, że zabieg wybielania zębów będzie sporym nadwyrężeniem ich budżetu. Na szczęście nie zawsze musi tak być. Jak rozjaśnić szkliwo i pozbyć się przebarwień w domu, w bezpieczny sposób? Możesz zastosować paski wybielające, które skutecznie działają i nie wpływają negatywnie na kondycję zębów. Popularnym produktem jest Bright White 5, który zajął pierwsze miejsce w rankingu. W komplecie znajduje się 56 pasków, po 28 na górną i dolną szczękę. Wystarczy przykleić je na szkliwo na 30 minut i powtarzać tę czynność przez 14 dni, aby uśmiech stał się wyraźnie bielszy. Co ważne, po zastosowaniu produktu nie pojawia się problem nadwrażliwości zębów. Na drugim miejscu plasuje się zestaw WhiteWash Nano Intensive, w którym jest 28 pasków. Możemy przechowywać je w praktycznym woreczku i zabrać ze sobą w podróż. Produkt ten pozwala szybko i bezpiecznie usunąć osad z papierosów, kawy, herbaty itp., bez potrzeby odwiedzania dentysty.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie paski wybielające kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Są różne sposoby na to, aby wybielić zęby i usunąć nieestetycznie wyglądające osady z wina, papierosów, kawy i herbaty. Jeśli nie chcesz odwiedzać dentysty i przeznaczać na rozjaśnianie szkliwa dużej kwoty, zastanów się nad zakupem pasków wybielających. Za sprawą zebranych w tym poradniku wskazówek z pewnością znajdziesz produkt, który będzie skuteczny.

 

Ilość pasków w zestawie

Mając wątpliwości, jakie paski wybielające wybrać, należy sprawdzić, ile sztuk znajduje się w zestawie. Powinno być ich tyle, aby można było przeprowadzić pełną kurację wybielającą zęby, bez potrzeby kupowania w międzyczasie kolejnego opakowania. Standardowo rozjaśnianie szkliwa trwa 14 dni, dlatego paski są sprzedawane po 28 sztuk, czasami jest ich nieco więcej. Istotne jest to, abyśmy mogli jednocześnie wybielić zęby w górnej, jak i dolnej szczęki.

 

Łatwość stosowania

Na opakowaniu powinna znaleźć się informacja na temat stosowania produktu. Inaczej możemy mieć problem z przeprowadzeniem kuracji w prawidłowy sposób, a efekty nie będą takie, jakich się spodziewaliśmy. Przeważnie paski należy przykleić do szkliwa i zostawić na 30 minut, czasami na 60 lub nawet 90 minut. Nie zsuwają się one, ponieważ od wewnętrznej strony są pokryte specjalnym żelem. Najlepsze paski wybielające dobrze przylegają do zębów i znajdujące się w nich składniki docierają do wszystkich miejsc wymagających wybielenia. To sprawia, że szkliwo jest rozjaśnione równomiernie i można cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem. Po zdjęciu pasków zwykle wystarcza wypłukanie jamy ustnej. Przeważnie nie trzeba myć zębów przed ani po codziennym wybielaniu (choć nie jest to reguła), to pozwala na zminimalizowanie ryzyka pojawienia się podrażnień w jamie ustnej.

 

Skład

Zazwyczaj w składzie żelu wybielającego pokrywającego paski znajduje się nadtlenek wodoru. To substancja, która w niewielkim stężeniu nie ma negatywnego wpływu na stan zębów. Dzięki niej można rozjaśnić szkliwo i pozbyć się przebarwień. Udowodniono również, że nadtlenek wodoru może wykazywać właściwości antybakteryjne i pomagać w pozbyciu się takich dolegliwości jak stan zapalny czy krwawienie dziąseł. Innym składnikiem umożliwiającym wybielenie zębów jest węgiel aktywny, który coraz częściej pojawia się też w pastach. Dobrze pochłania on osady i sprawia, że szkliwo jest wyraźnie jaśniejsze.

 

Bezpieczeństwo – jakie paski wybielające są najlepsze?

Wielu osobom wybielanie zębów kojarzy się z późniejszymi problemami z ich nadwrażliwością czy zapaleniem dziąseł. Jednak w przypadku pasków nie musi tak być, zwłaszcza jeśli znajdziemy produkt mający certyfikaty, m.in. CE, FDA, SGS itp. W razie wątpliwości warto skonsultować chęć wybielenia zębów przy pomocy pasków ze swoim stomatologiem, który może pomóc w doborze bezpiecznego w stosowaniu produktu.

 

 

Dodatkowe akcesoria

Bardzo często poza samymi paskami wybielającymi, w zestawie możemy też znaleźć inne, dodatkowe akcesoria. Zwykle jest to specjalna skala pozwalająca określić odcień szkliwa przed rozpoczęciem kuracji, a także już po jej zakończeniu. W ten sposób można się przekonać, czy udało nam się uzyskać oczekiwane rezultaty wybielania. Niektórzy producenci do kompletu dodają flamaster, który pozwala rozprowadzić środek rozjaśniający szkliwo w trudniej dostępnych miejscach. Z jego pomocą możemy też skuteczniej pozbyć się osadów przy linii dziąseł, gdzie zazwyczaj gromadzi się ich najwięcej. Nie dla wszystkich osób przechowywanie saszetek z paskami w tekturowym opakowaniu jest w pełni komfortowe, dlatego w zestawie możemy też otrzymać praktyczny woreczek. 

 

Paski wybielające w dobrych cenach

Średnio za paski wybielające zapłacimy od 30 zł do 150 zł. Od czego zależy cena tego typu produktów? Istotne znaczenie ma przede wszystkim producent, ale też liczba sztuk w zestawie. Starajmy się nie oszczędzać nadmiernie na zakupie pasków wybielających, żeby później nie okazało się, że efekty nie są tak dobre, jak oczekiwaliśmy.

 

 

Najlepsze paski wybielające w 2020 roku

 

Osobom, które marzą o pięknym i śnieżnobiałym uśmiechu, polecamy nasz ranking pasków wybielających. Znajdują się w nim opisy produktów, które pomagają w rozjaśnieniu szkliwa i są łatwe w użyciu.

 

Nasze zalecenia

 

Bright White 5

 

Prezentujemy Bright White 5 – dobre i tanie paski wybielające, które mają stosowne certyfikaty, w tym: FDA, CE, ISO oraz MSDS. Z ich pomocą można zredukować naturalne przebarwienia szkliwa, a także usunąć osad z kawy, herbaty, papierosów czy wina. W opakowaniu znajduje się 28 saszetek, w każdej z nich są dwa paski.

W komplecie otrzymujemy skalę, za sprawą której możemy sprawdzić odcień zębów przed rozpoczęciem kuracji oraz po jej zakończeniu. Ważne jest to, że produkt jest bezpieczny w stosowaniu, nie osłabia ani nie niszczy szkliwa.

Stosowanie pasków wybielających jest proste, co potwierdzają kupujący. Wystarczy przykleić je do zębów na 30 minut, a następnie zdjąć i wypłukać usta. Wiele osób przekonuje, że już po pierwszym dniu kuracji można zauważyć zmianę odcienia szkliwa.

Bright White 5 to bardzo dobre paski wybielające do 50 zł. W komplecie znajduje się 28 saszetek.

Zalety
Skuteczność:

Działanie produktu jest uznawane za skuteczne. Dzięki paskom wybielającym można pozbyć się osadu z papierosów czy kawy. Zęby już po pierwszym zabiegu uzyskują bielszy odcień.

Nie niszczą szkliwa:

Producent zapewnia, że stosowanie Bright White 5 jest w pełni bezpieczne dla zębów. Produkt nie niszczy szkliwa. 

Łatwe wybielanie:

Przeprowadzanie zabiegu wybielania zębów za pomocą pasków jest tanie i bardzo łatwe. Wystarczy otworzyć saszetkę, w której znajdują się paski, odkleić jedną warstwę i przykleić je równo na zęby. Następnie wystarczy odczekać 30 minut, wyjąć Bright White 5 i przepłukać usta.

Skala wybielania:

W zestawie znajduje się skala wybielania, za pomocą której możemy łatwo porównać stan zębów przed podjęciem kuracji i po jej zastosowaniu.

Certyfikaty:

Produkt ma różne certyfikaty (m.in. CE, FDA, ISO I MSDS), które potwierdzają wysoką jakość wykonania i bezpieczeństwo stosowania.

Wady
Trwałość efektów:

Osoby, które kupiły ten produkt przyznają, że przynosi on oczekiwane efekty, jednak aby je utrzymać, trzeba stosunkowo często powtarzać zabieg.

 

 

 

 

WhiteWash Nano Intensive

 

Produkt WhiteWash Nano Intensive pozwala na wybielenie zębów w dwa tygodnie. W opakowaniu znajdziemy 28 pasków, które wystarczają na 14 aplikacji. Mają one miętowy posmak, w efekcie czego ich stosowanie nie powinno być nieprzyjemne.

Kurację wybielania zębów możemy przeprowadzić w domu, a także w podróży. W komplecie dostajemy specjalny woreczek, w którym możemy przechowywać paski. Dobrze przylegają one do zębów, dlatego nie powinniśmy mieć problemu z trzymaniem ich w jamie ustnej przez 30 minut.

Paski dają możliwość bezpiecznego wybielenia zębów i to bez konieczności odwiedzania dentysty. Osoby, które zdecydowały się na zakup przedstawionego produktu, uważają, że była to dobra decyzja. Dzięki paskom szkliwo staje się wyraźnie bielsze, a osady z kawy czy papierosów mniej widoczne.

Opakowanie pasków wybielających WhiteWash Nano Intensive wystarcza na 14 aplikacji. Komplet zawiera 28 sztuk produktu.

Zalety
Osad z kawy:

Jak wynika z opinii, które pojawiają się w Internecie, paski wybielające skutecznie radzą sobie z usuwaniem osadu z kawy. Jeśli codziennie pijesz ten napój, a w związku z tym Twoje zęby straciły ładny kolor, ten produkt jest dla Ciebie.

Dla każdego:

Sporym atutem jest to, że paski można łatwo dostosować do każdych zębów, niezależnie od ich wielkości i tego, czy są idealnie równe czy nie.

Woreczek:

W skład zestawu wchodzi biały woreczek, który posłuży Ci do bezpiecznego przenoszenia pasków wybielających. Możesz je zabrać ze sobą w dłuższą podróż i mieć pewność, że nawet poza domem będziesz w stanie zadbać o idealną biel swoich zębów.

Czas zabiegu:

Trzeba przyznać, że czas trwania zabiegu z użyciem WhiteWash Nano Intensive nie jest zbyt długi (trwa ok. 30 minut).

Wady
Smak:

Choć producent zapewnia, że WhiteWash Nano Intensive ma miętowy zapach, konsumenci twierdzą inaczej.Według nich jest to lekko gorzkawy posmak.

 

 

 

 

Crest 3D Professional 

 

Paski wybielające Crest 3D Professional są wykonane z elastycznego materiału i bardzo dobrze przylegają do zębów. Z tego względu są one łatwe w użyciu i pozwalają na osiągnięcie oczekiwanych rezultatów. To profesjonalny produkt nadający się do stosowania w domu. Nie należy się obawiać uszkodzenia szkliwa czy pojawienia się problemu z nadwrażliwością zębów.

Paski należy przykleić na górną i dolną szczękę na 30 minut, a następnie odkleić i wypłukać jamę ustną. W opakowaniu jest 7 saszetek, to wystarcza na przeprowadzenie 14-dniowej kuracji wybielającej.

Produkt jest polecany przez kobiety, jak i mężczyzn. Większość kupujących jest zadowolona z efektów osiągniętych po użyciu pasków. Wybielający środek dociera do każdego miejsca, więc zęby są równomiernie rozjaśnione.

Crest 3D Professional to paski wybielające, które są sprzedawane w opakowaniu z 7 saszetkami (14-dniowa kuracja).

Zalety
Komfort użycia:

Kupujący doceniają to, że po założeniu pasków i rozpoczęciu zabiegu, można powrócić do codziennych czynności. Paski nie zsuwają się z zębów, więc nie trzeba ich poprawiać.

Bezpieczeństwo stosowania:

Crest 3D Professional jest bezpieczny w stosowaniu. Powstał on we współpracy z dobrymi stomatologami, którzy wiedzą, czego potrzebują zęby i jakich składników należy unikać, aby nie wpłynąć negatywnie na ich kondycję.

Równomierny efekt wybielania:

Paski idealnie dopasowują się do kształtu naszych zębów, co gwarantuje równomierny efekt wybielania.

Wady
Oczekiwanie na efekty:

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że zazwyczaj po pierwszym zabiegu efekty wybielania nie są zbyt widoczne. Trzeba przeprowadzić ich więcej, aby zobaczyć satysfakcjonujące rezultaty.

 

 

 

 

Beverly Hills Formula Brilliant Pearl

 

Po tym, jak przeanalizowaliśmy opinie o paskach wybielających, doszliśmy do wniosku, że w rankingu nie może zabraknąć produktu marki Beverly Hills Formula. Brilliant Pearl to profesjonalny zestaw, który pomaga w wybieleniu zębów, nawet o kilka odcieni. W opakowaniu jest 28 pasków na górną i dolną szczękę oraz specjalny flamaster, który także usuwa przebarwienia.

Produkt wyróżnia się dobrze skomponowanym składem. Z pomocą zestawu można bezpiecznie wybielić zęby, bez ryzyka zniszczenia szkliwa i podrażnienia dziąseł. Paski dobrze przylegają do zębów, wystarczy przykleić je na 30 minut i powtarzać tę czynność przez 7 kolejnych dni, aby móc cieszyć się ładnym uśmiechem.

Za podstawową zaletę zestawu Beverly Hills Formula Brilliant Pearl konsumenci uznali łatwość użycia. Jak podkreśla wiele osób, dołączony do produktu flamaster jest praktyczny i działa tak samo skutecznie, jak paski. W jego składzie jest nadtlenek wodoru, który rozjaśnia przebarwienia oraz usuwa płytkę nazębną.

Beverly Hills Formula Brilliant Pearl składa się z 28 pasków wybielających. Czas zabiegu wynosi 30 minut.

Zalety
Produkt 2w1:

Beverly Hills Formula Brilliant Pearl to produkt typu 2w1. Poza paskami wybielającymi w zestawie znajduje się flamaster, który również służy do usuwania przebarwień.

Bezpieczny skład:

Znajdujące się w preparacie składniki, czyli m.in. nadtlenek wodoru i PAP mają bezpieczne stężenie. Nie musimy się więc obawiać o zdrowie naszych zębów.

Łatwa aplikacja:

Osoby, które zdecydowały się kupić prezentowane paski wybielające, wskazują, że ich zakładanie na zęby jest proste. 

Wady
Częstotliwość stosowania:

Według zaleceń producenta preparat należy stosować dwa razy dziennie przez 7 następujących po sobie dni. Oznacza to, że każdego dnia trzeba przeznaczyć na zabiegi 1 h.

Zbyt intensywny smak:

Test pasków wybielających potwierdził, że Beverly Hills Formula Brilliant Pearl mają bardzo intensywny smak, który nie każdemu przypadnie do gustu.

 

 

 

 

Biała Perła z aktywnym węglem 

 

Biała Perła z aktywnym węglem to paski wybielające, które skutecznie usuwają zanieczyszczenia i przebarwienia ze szkliwa. W ich składzie nie ma substancji mogących mieć negatywny wpływ na stan zębów. Produkt daje możliwość przeprowadzenia 14-dniowej kuracji wybielającej.

W zestawie znajdziemy 28 pasków, po 14 na dolną i górną szczękę, a także wskaźnik skali bieli zębów oraz 50 ml tubkę z pastą. Na skuteczność działania pasków wpływa przede wszystkim dodatek aktywnego węgla w składzie.

Paski są wygodne w użyciu, można je bezpiecznie trzymać na zębach przez 60, a w razie potrzeby nawet 90 minut. Jak twierdzą kupujący, ten czas można wykorzystać na zrelaksowanie się.

Zestaw Biała Perła z aktywnym węglem składa się z: 28 pasków wybielających, wskaźnika wybielania, tubki z pastą oczyszczającą i instrukcji przeprowadzania kuracji.

Zalety
Łatwa aplikacja:

Aplikowanie pasków wybielających na zęby jest proste. Łatwo przywierają one do powierzchni szkliwa i nie zsuwają się w trakcie trwania zabiegu.

Węgiel aktywny:

W składzie produktu znajduje się węgiel aktywny, który gwarantuje zadowalające efekty stosowania prezentowanych pasków wybielających.

Wady
Nie dla wszystkich:

Jeśli masz bardzo wrażliwe szkliwo i dziąsła, korzystanie z preparatu firmy Biała Perła może nie być dobrym wyborem (ryzyko pojawienia się delikatnego bólu).

Czas oczekiwania na efekty:

Aby zobaczyć satysfakcjonujące efekty w postaci idealnie białych zębów, trzeba stosunkowo długo czekać.

 

 

 

 

Efekty stosowania pasków wybielających

 

Wybielanie zębów jest coraz popularniejsze. Zamiast udać się na kosztowny zabieg, wiele osób woli wykonywać go w domowym zaciszu, co w przypadku przebarwień stanowiących jedynie kłopot o podłożu estetycznym, jest jak najbardziej zrozumiałe. Wiesz już, jakie paski wybielające są polecane, ale jeśli wciąż zastanawiasz się nad ich zakupem, przedstawimy Ci efekty stosowania tej innowacyjnej metody uzyskiwania promiennego uśmiechu.

 

 

W jaki sposób działają paski wybielające?

Większość pasków wybielających jest dostępna w opakowaniach, gdzie mieści się ich kilkadziesiąt sztuk. W zestawie znajduje się również żel o działaniu wybielającym. Bywa, że paski nakładane na zęby są nim pokryte. Zabieg wybielania należy wykonywać regularnie, by zauważyć zadowalające efekty.

Żel zawiera substancje, które pomagają usunąć osad ze szkliwa. Nie niszczą one szkliwa i są zupełnie bezpieczne dla zdrowia, o ile stosuje się je według zaleceń producenta. Pamiętaj, by używać ich tylko tyle, ile zostało napisane w ulotce informacyjnej, nie wydłużaj kuracji na własną rękę.

 

Kompleksowe wybielanie

Część pasków dostępnych na rynku zapobiega ponownemu osadzaniu się kamienia oraz nieestetycznego nalotu na zębach. Są to dość silnie działające substancje, dlatego też po założeniu na górny i dolny łuk zębowy pasków, trzeba szybko umyć ręce, by nie utworzyły się na nich nieestetyczne przebarwienia. Poza tym pamiętaj o zerknięciu na zegarek w chwili aplikacji środka wybielającego – trzymaj go na zębach tylko tyle, ile zaleca producent. Niektórzy chwalą się, że udało im się uzyskać lepsze efekty dzięki trzymaniu pasków na zębach dwa razy dłużej niż zalecił producent. Nie praktykuj takich działań, bo mogą być niebezpieczne dla zdrowia.

 

 

Czy paski są bezpieczne dla każdego?

Paski wybielające są jednym z mniej inwazyjnych środków wybielania zębów, pamiętaj jednak, że jeśli masz jakiekolwiek problemy ze szkliwem lub dziąsłami, powinieneś skonsultować się ze swoim dentystą. Czasem zdarza się, że związki zawarte w żelu wybielającym podrażniają nadwrażliwe dziąsła, w efekcie przyczyniając się do pogorszenia ich stanu, a przecież nie o to chodzi, chcąc uzyskać bielsze zęby.

 

Bezpieczne stosowanie i zadowalające efekty

Kuracja paskami wybielającymi zwykle trwa około 7 dni. W tym czasie, w zależności od warstwy płytki nazębnej, można wybielić zęby nawet o kilka odcieni. Nie spodziewaj się jednak spektakularnych efektów już po pierwszym tygodniu – nie będą one takie jak po wyjściu z gabinetu stomatologicznego. Czasem w przypadku bardzo poszarzałych zębów, kurację trzeba powtórzyć. W tym przypadku pamiętaj o odstępach czasowych zaleconych przez producenta.

Co robić, aby efekt po wybielaniu paskami utrzymał się jak najdłużej? Przede wszystkim pamiętaj o regularnym szczotkowaniu zębów. Poza tym unikaj częstego picia kawy i mocnej herbaty, a także innych napojów zawierających kofeinę, takich jak coca-cola lub popularne „energetyki”. Poza tym może pomóc stosowanie na co dzień past łagodnie wybielających. Przestrzegając wyżej wymienionych zaleceń, powinieneś cieszyć się ładnym, estetycznie wyglądającym uśmiechem przez długi czas.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status