Najlepszy termometr elektroniczny z sondą

Ostatnio aktualizowane: 18.05.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Jaki termometr elektroniczny z sondą wybrać?

 

Termometr elektroniczny z sondą to przydatne narzędzie w każdej kuchni. Termoparę (czujnik) możemy umieścić w dowolnym miejscu – w lodówce czy zamrażarce. Urządzenie to pozwala na szybki pomiar temperatury i nie zawiera szkodliwych substancji, więc jest bezpieczne zarówno dla nas, jak i środowiska. W poniższym poradniku opiszemy, czym jeszcze charakteryzuje się ten produkt i co wyróżnia najlepszy termometr elektroniczny z sondą w 2021 roku.

 

 

Urządzenie to działa na zasadzie sondy z czujnikiem zasilanej bateryjnie, więc zawsze warto mieć w domu zapasową parę baterii. Produkty te są dużo dokładniejsze od ich rtęciowych odpowiedników i podają temperaturę z dokładnością do 0,1 st. C. Termometry z sondą zazwyczaj mierzą temperaturę w zakresie od -50 st. C do nawet 300 st. C, więc świetnie radzą sobie w każdych warunkach. Najlepsze termometry elektroniczne z sondą podają dokładny wynik w czasie od 10 s do 90 s. Decydując się na zakup termometru powinniśmy zwrócić uwagę na wyświetlacz, który musi być duży i przejrzysty,  abyśmy nie mieli problemu z odczytaniem temperatury.

Podczas zakupów warto zwrócić uwagę żeby wybrany termometr był wodoodporny. Dodatkowo ważne jest, żeby umożliwiał zmierzenie temperatury cieczy, takich jak woda czy mleko, co pozwoli rodzicom przygotować swoim pociechom pokarm o odpowiedniej temperaturze. Istotną funkcją jest również możliwość zapamiętania ostatnich kilku wyników pomiarów. Niektóre modele mają także funkcję automatycznego wyłączenia, co powoduje, że oszczędzają baterię i sprzęt nie zaskoczy nas wyładowanymi akumulatorkami, gdy weźmiemy go ze sobą poza miejsce zamieszkania. Powinniśmy zaopatrzyć się w termometr z wszystkimi potrzebnymi atestami – daje to pewność, że używany przez nas produkt jest bezpieczny. Większość urządzeń pomiarowych to proste, lekkie i łatwe w obsłudze modele składające się z wyświetlacza LCD, a także długiego kabla – umożliwia swobodne umieszeczenie termometra w dowolnym miejscu.

 

 

Termometry elektroniczne z sondą – Ranking

 

 

Selty AA4 

 

Termometr elektroniczny z sondą Selty AA4 to model z dużym wyświetlaczem LCD. Jego wymiary to 36 mm x 17 mm. Co więcej, urządzenie wyposażono w długi kabel. Termopara, czyli czujnik może zostać umieszczony w lodówce, zamrażarce, szklarni czy akwarium.

Zakres pomiaru tego termometru z sondą waha się w granicach od -50 st. C do 70 st. C. Sprzęt jest wyposażony w specjalne łapki, które mogą go utrzymać w otworze o wymiarach od 26 mm x 45 mm do 26 mm x 47 mm, tak więc spokojnie można go umieścić np. w pokrywie do akwarium.

Producent zapewnia, że urządzenie mierzy wynik z dokładnością do 0,1 st. C, co w swoich opiniach potwierdzają Internauci. Ten termometr elektroniczny z sondą w dobrej cenie ma przewód o długości 95 cm. Wymiary obudowy to wysokość – 28 mm , szerokość – 48 mm i grubość – 15 mm. Konsumenci potwierdzają, że termometr spełnił ich oczekiwania, a co więcej są bardzo zadowoleni z jego działania. Dołączona do zestawy bateria jest mocna i wystarczy na wykonanie wielu pomiarów.

 

 

 

 

Isosklep 488

 

Isosklep 488 to model charakteryzujący się dużym i przejrzystym wyświetlaczem LCD. Konsumenci chwalą w swoich opiniach szybkość pomiaru termometru, która wynosi 90 s. Model możemy zastosować w urządzeniach domowych, takich jak lodówki czy piekarniki oraz w kotłach i piecach CO. Wszelkie pomiary ułatwia nam dokładność sprzętu wynosząca 0,1 st. C. Termometr dokonuje pomiarów w zakresie od -50 st. C do 110 st. C, a jego praca jest możliwa przy wilgotności od 5% do 80%.

Wymiary tego urządzenia pomiarowego to: szerokość – 48 mm, wysokość – 28 mm i grubość – 15 mm, co pozwala umieścić go w każdym miejscu, w którym będzie nam przydatne. Termometr ma kabel o długości 1 metra, dlatego mamy duży zasięg pomiaru. Sprzęt jest zasilany 2 bateriami, dlatego zawsze warto mieć ich zapas w domu.

Osoby które zdecydowały się na zakup tego produktu są bardzo zadowolone z jego działania. Pozytywnie opisują duży wyświetlacz i szybkość uzyskanego wyniku. Co ważne, użytkownicy są zadowoleni z dużego zakresu pomiaru temperatury.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir