Najlepszy termometr elektroniczny bezdotykowy

Ostatnio aktualizowane: 24.09.20

 

Jaki termometr elektroniczny bezdotykowy wybrać?

 

Termometr przydaje się w każdym domu, tym bardziej, jeśli mieszkają w nim małe dzieci. Jest to niezbędny element wyposażenia domowej apteczki, który pozwoli precyzyjnie zmierzyć temperaturę ciała. Coraz większą popularnością cieszą się dzisiaj elektroniczne urządzenia bezdotykowe. Taki termometr wykorzystuje technikę podczerwieni, a jego zastosowanie jest wygodne. W naszym artykule podpowiadamy, jak dokonać wyboru dobrej jakości sprzętu.

 

 

Najlepszy elektroniczny termometr bezdotykowy w 2020 roku działa znacznie szybciej niż zwykłe modele elektroniczne i tradycyjne – rtęciowe. Wysokość mierzonej temperatury możemy odczytać już po kilku sekundach. Urządzenie jest również bardzo higieniczne, gdyż wystarczy je zbliżyć do ciała, aby dokonać pomiaru. Dzięki temu nie przenosimy niebezpiecznych zarazków i wirusów. Termometr bezdotykowy cechuje także duża uniwersalność. Przy jego użyciu sprawdzimy zarówno temperaturę ciała, jak i powietrza, wody, mleka czy wody do kąpieli.

Istotne znaczenie odgrywa kalibracja względem temperatury otoczenia. Najlepsze elektroniczne termometry bezdotykowe wyposażone są w system, który informuje o zmianie temperatury pomieszczenia, w którym się znajduje. Innymi słowy, termometr sam bada warunki, w jakich się znajduje i bierze je pod uwagę podczas pomiarów. W ten sposób unikamy nieprecyzyjnych i przekłamanych wyników.

Przed zakupem przyjrzyjmy się także czujnikowi odległości od badanej powierzchni. Aby zmierzyć temperaturę wymagane jest zbliżenie termometru na odpowiedni dystans – zazwyczaj jest to 2,5 cm lub 3 cm. Wygodnym rozwiązaniem jest zakup urządzenia z wbudowanym czujnikiem, który przy użyciu specjalnego projektora wskazuje wymaganą odległość. Dzięki temu użytkownik dokładnie wie, jak daleko trzymać termometr, aby wynik nie był zawyżony lub zaniżony.

Warto nabyć sprzęt, który ma możliwość dokonania pomiaru na powiece. Jest to jedna z najdokładniejszych i pewnych metod mierzenia temperatury. Na powiece można dużo dokładniej zmierzyć właściwą temperaturę ciała i wyeliminować ryzyko powstania błędu. Dzieje się tak dlatego, że w przeciwieństwie do pomiarów na czole, powieka nie wydziela potu, który może zakłamać wynik oraz jest lepszym przekaźnikiem ciepła właściwego.

 

 

Termometry elektroniczne bezdotykowe – Ranking  

 

 

Vitammy Sky

 

Godnym polecenia produktem jest termometr bezdotykowy Vitammy Sky. Urządzenie dokonuje pomiarów wykorzystując technologię podczerwieni. Przy jego użyciu możemy zmierzyć temperaturę ciała na czole i w uchu, a także temperaturę cieczy i powierzchni przedmiotów.

Urządzenie wyposażone jest w czytelny ekran z podświetleniem, na którym możemy łatwo odczytać otrzymany wynik. Pomiar temperatury odbywa się w trzech prostych krokach, a wynik otrzymujemy już po 1 sekundzie. Dokładność pomiaru to 0,3 st. C. Przy temperaturze powyżej 38 st. C termometr samoczynnie uruchamia alarm. Produkt jest wodoodporny i ma możliwość mierzenia temperatury w stopniach Celsjusza i Fahrenheita.

Termometr ma wbudowaną pamięć umożliwiającą odczyt 30 ostatnich pomiarów. Dzięki temu możemy zawsze wrócić do poprzednich wyników i w ten sposób kontrolować zdrowie naszego dziecka. Przyrząd wyposażony jest również w funkcję automatycznego wyłączania oraz we wskaźnik zużycia baterii. Ten elektroniczny termometr bezdotykowy w dobrej cenie zbiera pozytywne opinie użytkowników. Konsumenci doceniają go za bezawaryjność i łatwość obsługi.

 

 

 

 

Geratherm NonContact 

 

Jeśli szukasz termometru dla swojego dziecka i chcesz, żeby wybrany produkt był bezpieczny, higieniczny i łatwy w obsłudze, koniecznie sprawdź model Geratherm NonContact. Jest to nowoczesne urządzenie bezdotykowe, które nadaje się dla niemowląt i wyjątkowo precyzyjnie mierzy temperaturę.

Urządzenie pozwala szybko i łatwo zmierzyć temperaturę ciała, a także płynów i innych powierzchni. Dzięki temu z powodzeniem możemy go wykorzystać do sprawdzenia, jak ciepłe jest mleko czy woda do kąpieli. Przyrząd dokonuje pomiarów z dokładnością do 0,2 st. C, a przy wyniku powyżej 37,5 st. C uruchamia alarm dźwiękowy.

Przyrząd jest testowany klinicznie, ma niezbędne atesty i wymagane certyfikaty. Produkt jest także bardzo higieniczny i nie przenosi bakterii i wirusów. Cechuje się również łatwością obsługi, a do jego uruchomienia potrzebne są dwie baterie AAA. Mamy, które zakupiły termometr dla swoich pociech zgodnie twierdzą, że jest to wysokiej jakości produkt.

 

 

 

 

Microlife NC 200

 

Microlife NC 200 to nowoczesny termometr, który wykorzystuje technologię podczerwieni. Urządzenie dokonuje pomiaru ciała w sposób bezdotykowy, dzięki czemu jest niezwykle higieniczne i bezpieczne. Produkt działa szybko i skutecznie, a odczyt temperatury jest możliwy już po 3 sekundach.

Produkt wyposażony jest w innowacyjny system kontroli odległości. Wbudowana, zielona dioda zapala się, gdy trzymamy urządzenie odpowiednio daleko, aby dokonać precyzyjnego pomiaru. Produkt przeznaczony jest nie tylko do mierzenia temperatury ciała, ale również otoczenia, mleka w butelce czy wody do kąpieli.

Urządzenie ma duży, podświetlany ekran LED umożliwiający odczyt wyniku nawet w nocy. Dzięki wbudowanej pamięci użytkownik ma możliwość sprawdzenia 30 ostatnich pomiarów. Przyrząd dokonuje pomiarów z dokładnością do 0,2 st. C, a przy wyniku powyżej 38 st. C uruchamia alarm gorączki. W Internecie można znaleźć wiele pozytywnych opinii na temat termometru Microlife NC 200. Zgodnie z opiniami rodziców urządzenie jest łatwe w obsłudze i bezpieczne w użyciu.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status