ᐅ Dobre szampony na wszy i gnidy - rankingi i opinie 

Najlepszy szampon na wszy i gnidy

Ostatnio aktualizowane: 21.11.19

 

Jaki szampon na wszy i gnidy kupić?

 

Zdarza się, że z jakiś przyczyn w naszych włosach zagnieżdżają się pasożyty, takie jak wszy i gnidy. Problem ten dotyczy głównie dzieci, które przynoszą pasożyty np. z przedszkola.  Aby się ich skutecznie pozbyć, warto zaopatrzyć się w specjalny szampon. Dzięki opinii konsumentów poznaliśmy najlepsze szampony na wszy i gnidy. Zebraliśmy ich cechy, aby stworzyć dla Ciebie ten poradnik zakupowy. Dzięki niemu dowiesz się, który preparat będzie dla Ciebie odpowiedni.

Zarażenie się wszawicą to nie żaden wstyd, bo zwykle dzieje się to przypadkiem, przez zwykłe przebywanie w miejscu publicznym. Niestety, wystarczy kilkuminutowy pobyt w pobliżu osoby mającej wszy. Zdarza się też, że nasza pociecha zaraża się od kogoś w szkole i wówczas chorujemy i my. Warto wówczas przedyskutować leczenie całej rodziny z lekarzem. Objawy wszawicy to nadmierne swędzenie głowy oraz czerwone plamki na karku. Niestety, takie owady żyją aż do 3 miesięcy, a naszą krwią żywią się nawet 4 razy dziennie. Co prawda wszy nie przenoszą chorób, jednak ich ukąszenia mogą powodować krwawe wybroczyny albo powstawanie uczuleń.

Zwykle w preparatach na gnidy znajdują się substancje chemiczne, które swoim działaniem i zapachem odstraszają robaki. Uważajmy jednak – możemy myć takim preparatem tylko skórę głowy, nie jest przeznaczony do mycia reszty naszego ciała. W szczególności musimy uważać na nasze oczy. Zdarzają się skutki uboczne w postaci nadmiernego swędzenia skóry głowy – jest to spowodowane wysuszeniem skóry głowy na skutek kontaktu z silnymi substancjami chemicznymi. Na szczęście to przykre uczucie mija bardzo szybko.

Preparat należy zastosować zaraz po tym, jak zauważymy pierwsze objawy wszawicy. Gdy zareagujemy odpowiednio szybko, zapobiegniemy rozmnażaniu się robaków, dzięki czemu ich zwalczanie będzie znacznie prostsze. Nie możemy stosować preparatów na wszy i gnidy, jako zamienniki zwykłych szamponów, ponieważ nadmiernie wysuszymy skórę głowy. Mamy na rynku dostępne trzy rodzaje takich specjalistycznych preparatów. Dzielą się one ze względu na skład na chemiczne, zawierające silikony oraz ziołowe. Najlepszy szampon na wszy i gnidy w 2019 roku działa bardzo szybko. Jest on dostępny w aptece i jest na tyle silnym środkiem, że skutecznie pozwala pozbyć się robaków bez przykrych skutków ubocznych. Niektóre szampony można stosować już od 3 miesiąca życia. Większość jednak nadaje się do stosowania przez dzieci od 3 r. ż. Preparat trzyma się na włosach zwykle od 10 minut nawet do godziny.

 

 

Szampony na wszy i gnidy – ranking

 

 

Paranit 100ml

 

Jeśli chcesz nabyć szampon na wszy i gnidy w dobrej cenie, zdecydowanie godny polecenia jest środek Paranit 100 ml. Mogą go stosować dorośli oraz dzieci od 2 roku życia. Jego działanie opiera się na odcięciu dostępu powietrza pasożytom i zmyciu ich ze skóry głowy.

Szampon należy nałożyć na suchą skórę głowy, po czym dokładnie go wetrzeć. Trzeba odczekać 10 minut, a następnie zmyć preparat. Dużym atutem produktu jest to, że po jego użyciu włosy są czyste i świeże – ma on również działanie myjące.

Kupujący dostrzegają szybkie działanie środka – nie trzeba go stosować codziennie, wystarczy jeden raz w tygodniu. Po drugim użyciu problem wszy znika. Preparat jest bardzo wydajny. Jego zapach nie jest nieprzyjemny dla nas. Dodatkowym atutem jest bardzo wygodne opakowanie, które ogranicza dostęp pozostałych części ciała do preparatu.

 

 

 

 

Pipi Nitolic 

 

Pipi Notic jest skutecznym środkiem w walce z wszawicą. Zwalcza on nie tylko wszy, ale również ich larwy. Warto przeprowadzić całą kurację, aby była ona skuteczna. Preparat nakłada się na suchą skórę głowy na 60 minut.

Dzięki środkowi wszy i ich larwy mają odcięty dopływ powietrza. Po upływie godziny należy wyczesać włosy gęstym grzebieniem. Mimo dość małej pojemności (100 ml) środek jest bardzo wydajny. Często zdarza się, że jest on skuteczny już po jednym działaniu. Dostępne są zestawy z grzebykiem i płynem do prania pościeli.

W opinii kupujących to bardzo skuteczny produkt. Jego czas trzymania na skórze głowy jest dość długi, nie zawsze dzieci znoszą to dobrze –  niektóre z nich skarżą się na pieczenie.

Jednak preparat zebrał pozytywne opinie. Jest dostępny na rynku bardzo długo i z jego pomocą zostało wyleczonych kilka pokoleń.

 

 

 

 

Parasidose 110ml 

 

Jeśli jesteś w ciąży lub na wszawicę zachorowało dziecko około 3 miesiąca życia, zastosuj szampon Parasidose 110 ml. Jest on dość tani i skuteczny, nawet dla najbardziej wymagających konsumentów.

Aby pozbyć się nieprzyjemnego problemu, wystarczy już jedna aplikacja preparatu. Kosmetyk odcina wszom dopływ powietrza. Dużym atutem tego szamponu jest brak w jego składzie parabenów, pestycydów i fenoksyetanolu. Jest on więc bezpieczny nawet dla najbardziej wrażliwej skóry. Dodawany do produktu grzebień pozwala dokładnie wyczesać uschłe pasożyty.

Opinie konsumentów na temat tego szamponu są bardzo pozytywne zwłaszcza dlatego, że pachnie on bardzo przyjemnie. Nakłada się go na suche włosy, aż po same końce. Następnie zakłada się specjalny czepek na 45 minut. Po upływie tego czasu czeszemy włosy wcześniej wspomnianym grzebieniem. Skuteczność i wydajność preparatu, czynią go jednym z najlepszych tego typu dostępnych na rynku.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (25 votes, average: 4.55 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status