Najlepszy szampon na wszy i gnidy dla dzieci

Ostatnio aktualizowane: 28.06.20

 

Jaki szampon na wszy i gnidy dla dzieci kupić?

 

Wszawica to dość wstydliwy problem. Możemy się zarazić nią niemal wszędzie, w każdym miejscu, gdzie przebywa duża liczba osób. Szczególnie narażone są na nią dzieci przebywające w grupie, np. w przedszkolu. Wszawica objawia się tym, że na karku dziecka pojawiają się kropki od ukąszeń. Częściej niż zwykle drapie się ono po głowie. Aby pomóc maluchowi trzeba zastosować preparat na wszy i gnidy. W poniższym artykule podpowiemy, który z nich jest najlepszy i co powinno być dla nas istotne podczas zakupów.

Wszy żyją nawet 3 miesiące żywiąc się do 4 razy dziennie ludzką krwią. Ich obecność może powodować alergie, powstawanie ran oraz krwawych wybroczyn. Aby się przed tym uchronić należy zastosować odpowiedni preparat. Nakładamy go na skórę głowy i ewentualnie całe włosy. Musimy się starać, aby preparat nie miał styczności z oczami, ani skórą twarzy. Skutkiem ubocznym stosowania tego typu szamponów może być swędzenie skóry głowy na skutek wysuszenia naskórka. Najlepsze szampony na wszy i gnidy dla dzieci mają tak skonstruowane opakowania, że bez ryzyka można je rozprowadzić po głowie dziecka.

Na rynku dostępne są trzy typy tego typu preparatów. Dzielimy je ze względu na skład: chemiczne, zawierające silikony oraz ziołowe. Produkty dla dzieci nie mają w swoim składzie pestycydów, ani środków owadobójczych. Jednak są bardzo skuteczne już po krótkim okresie stosowania.

Najlepszy szampon na wszy i gnidy dla dzieci w 2020 roku ma zapach, który nie przeszkadza maluchom, jest natomiast skuteczny w walce z owadami. Ważna jest też pojemność – powinna być na tyle duża, aby pozwoliła nam na przeprowadzenie pełnej kuracji. Zwykle są to pojemności rzędu około 100 ml. Warto zawsze wybierać nieco większe opakowania, aby mieć w zapasie preparat, gdyby wszawica powróciła. Na rynku dostępne są całe zestawy do walki z wszawicą: znajduje się w nich zwykle grzebyk, a czasem nawet płyn do prania pościeli. Wówczas kurację można przeprowadzić kompleksowo i skutecznie.

 

 

Szampony na wszy i gnidy dla dzieci – ranking

 

 

Paranit 100ml 

 

Paranit 100 ml to szampon na wszy i gnidy dla dzieci w dobrej cenie, który jest polecany przez lekarzy i farmaceutów. Kosmetyk ma nie tylko działanie lecznicze, ale również myjące. Włosy po jego użyciu są czyste i ładnie pachną.

Preparat wystarczy nałożyć na skórę głowy dziecka na 10 minut i zmyć. Jest to dość krótki czas, malec więc nie zdąży odczuć nic przykrego. Kurację stosuje się raz na 7 dni. Zwykle po drugim użyciu po wszach nie ma śladu. Butelka kosmetyku jest tak skonstruowana, że umożliwia precyzyjną aplikację szamponu na skórę głowy dziecka.

Rodzice chętnie wybierają ten szampon ze względu na znikome niepożądane działania w postaci swędzenia skóry głowy. Poza tym zapach preparatu jest wyjątkowo przyjemny jak na tak silny środek. To doskonała jakość w przystępnej cenie, której zaufało wielu konsumentów.

 

 

 

 

Pipi Nitolic 

 

Pipi Nitolic to szampon obecny od wielu lat na półkach aptecznych. Jest to kosmetyk skuteczny w przypadku wszawicy. Niszczy nie tylko owady, ale także ich larwy. Aby specyfik pomógł należy przeprowadzić całą kurację.

Zestaw dostępny w wielu aptekach zawiera również płyn do prania i gęsty grzebyk. Dzięki nim możliwe jest o wiele szybsze uzyskanie zadowalających efektów. Szampon nakłada się na skórę głowy dziecka na 60 minut. To dość długi czas, zwłaszcza dla małych dzieci. Po jego upływie należy wyczesać pasożyty ze skóry głowy wcześniej wspomnianym, gęstym grzebykiem.

Zdaniem kupujących ten szampon obecny od wielu lat na rynku jest bardzo skuteczny i warto polecać go zarówno dorosłym, jak i dzieciom w walce z pasożytami skóry głowy. Działa bardzo szybko i co najważniejsze – jest skuteczny. Preparat jest polecany przez lekarzy i farmaceutów.

 

 

 

 

Parasidose 110ml 

 

Jeśli potrzebujesz preparatu dla skóry wrażliwej na wszy i gnidy, polecamy Parasidose 110 ml. Można go stosować u dzieci od 3 miesiąca życia, u kobiet w ciąży, karmiących piersią oraz u astmatyków. Opakowanie ma wygodny aplikator, dzięki któremu można nanieść odpowiednią ilość preparatu bez ryzyka kontaktu z oczami.

Szampon należy nanieść na skalp oraz na całą długość włosów, po czym nałożyć czepek. Następnie trzeba odczekać około 45 minut. Potem za pomocą gęstego grzebyka wyczesać robaki. Po wszystkim należy umyć włosy swoim szamponem.

W opinii kupujących szampon ma bardzo przyjemny zapach oraz wykazuje skuteczne działanie. Ważne, że mogą stosować go osoby, które wymagają stosowania nieco mniej inwazyjnych środków. To dość innowacyjny produkt, który z pomocą delikatnych składników skutecznie pozbędzie się nieproszonych gości z naszych włosów.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status