Najlepszy stół do masażu stacjonarny

Ostatnio aktualizowane: 26.04.19

 

Jaki stół do masażu stacjonarny wybrać?

 

Podstawowym elementem wyposażenia salonu masażu jest stół. Bez niego wykonanie zabiegów jest nie możliwe. Masowanie będzie też trudniejsze, jeśli wybierzesz zły model. Jak więc dobrać odpowiedni stół? Odpowiedź na to pytanie umieściliśmy w poniższym poradniku.

Według doświadczonych masażystów najlepszy stacjonarny stół do masażu w 2019 roku ma regulację ustawienia pozycji. Bardzo ważne jest to, aby nie tylko możliwa była zmiana pozycji masowanej osoby, tak aby było jej wygodnie, ale przede wszystkim chodzi o komfort masującego – kluczowa jest odległość pacjenta od masażysty. W salonie masażu, w którym pracuje jedna osoba zakres regulacji nie musi być szeroki, bo masażysta nie musi ciągle zmieniać ustawień stołu względem swojego wzrostu. Inaczej jest, gdy w danym salonie pracuje kilku masażystów. Wtedy zakres regulacji powinien być jak największy.

Dostępne w sklepach stoły są wykonane ze stali, aluminium lub drewna. Zdecydowana większość masażystów wybiera sprzęty stalowe, bo są łatwe w pielęgnacji i do tego solidne. Drewno, chociaż bardzo atrakcyjne, ma pewną wadę – trzeba je regularnie impregnować. Poza tym zwykle modele drewniane mają mniejszy udzwig, więc nie nadają się do wykonywania masażu u osób otyłych. Ciekawą propozycją są też sprzęty aluminiowe, lżejsze niż stalowe, ale nie wytrzymujące tak dużego nacisku, jak te pierwsze.

Jeśli chodzi o maksymalne obciążenie, producenci często podają dwie wartości, czyli tzw. obciążenie dynamiczne i statyczne. Statyczne odnosi się do maksymalnej wagi osoby masowanej, a dynamiczne do ogólnego nacisku, jaki może być wywierany na sprzęt. Warto więc przy wyborze sprawdzić obie wartości, aby mieć pewność, że sprzęt faktycznie utrzyma naszych klientów i wytrzyma nacisk. Często obciążenie dynamiczne sięga 1000 – 1500 kg, co jest wystarczające, nawet gdy masażysta używa sporo siły, a klient jest otyły.

Nie zapominajmy o wygodzie klientów salonu masażu. Leże powinno być dość szerokie i miękkie. Oczywiście przed masażem zawsze przykrywamy stół ręcznikiem, aby dbać o higienę, ale wiele osób podkreśla, że najlepsze, stacjonarne stoły do masażu są łatwe w pielęgnacji.

 

 

Stoły do masażu stacjonarne – Ranking

 

 

Physa Relaxo

 

Stół do masażu Physa Relaxo to wysokiej jakości model stacjonarny. Produkt cechuje się bardzo dużą wytrzymałością, dlatego mogą z niego korzystać nawet osoby z nadwagą. Sprzęt ma metalowe łączenia zapewniające wytrzymałość i stabilność. Z kolei powierzchnia do leżenia została obita eko-skórą. Materiał ten jest bardzo miękki, a co ważniejsze gwarantuje swobodny przepływ powietrza. Dzięki temu wilgoć nie zatrzymuje się we wnętrzu modelu, przez co ryzyko rozwoju bakterii jest mniejsze. Wymiary modelu to: 195 cm x 50 cm x 65 cm.

Stół ma otwór na twarz, co zapewnia komfort w czasie masażu. Produkt ma 4 kółka, które pomagają w przemieszczaniu sprzętu. Mają one również opcję blokady, co zapewnia bezpieczeństwo w czasie korzystania. Dużym atutem produktu jest prosta obsługa i łatwe czyszczenie. Łóżko wyposażono również w funkcjonalny pedał do regulacji wysokości. Użytkownik może też dopasować ułożenie zagłówka do swoich preferencji.

Jest to wysokiej jakości produkt, który cieszy się dużym uznaniem konsumentów. Bardzo wiele osób jest zadowolonych z jego zakupu. Najczęściej chwalono jednak możliwość zdalnego sterowania, bo gwarantuje to duży komfort.

 

 

 

 

Techmed / Haby SR-3 / STUDIO E, H 

 

Model Techmed / Haby SR-3 / STUDIO E, H to wysokiej jakości stacjonarny stół do masażu w dobrej cenie. Produkt dobrze sprawdzi się podczas zabiegów rehabilitacyjnych. Łóżko wykonano z dobrej jakości materiałów, które zapewniają komfort użytkownikowi. Wymiary modelu to: długość – 195 cm, szerokość – 68 cm, a wysokość waha się od 45 cm do 95 cm. Waga całego sprzętu to 55 kg, jednak ma on 4 kółka, które ułatwiają transport.

Jest to bardzo stabilny produkt, z którego korzystać mogą również osoby z nadwagą i otyłe, bo maksymalne obciążenie wynosi aż 200 kg. Podstawa stołu została wykonana ze stali, która jest bardzo wytrzymała. Leżankę obito tapicerką winylową, która jest miękka i nie podrażnia skóry. Konstrukcja jest bardzo stabilna, co gwarantuje bezpieczeństwo w czasie masażu. Konsument może dopasować ułożenie stołu przy pomocy regulacji elektrycznej, która odbywa się za pośrednictwem pilota.

Popularność produktu wynika nie tylko z powodu niskiej ceny, ale i wysokiej jakości wykonania. Wszystkie elementy konstrukcji zrobiono z trwałych materiałów, które zapewniają użytkownikowi bezpieczeństwo w czasie masażu lub zabiegu.

 

 

 

 

Habys Orkan EŁ, HŁ 

 

Wielu konsumentów zapytanych o najlepszy ich zdaniem stół do masażu wskazało model Habys Orkan EŁ, HŁ. Jest to wygodny i dobrze wykonany produkt stacjonarny, który sprawdzi się również podczas rehabilitacji. Waga stołu to 75 kg. Ma on jednak wbudowane 4 kółka służące do wygodnego transportu. Gabaryty łóżka to: szerokość – 68 cm, długość – 195 cm, a wysokość jest regulowana w przedziale od 53 cm do 95 cm.

Produkt został wykonany ze stalowych elementów o dużej wytrzymałości. Dlatego ze stołu korzystać mogą osoby o masie ciała do 250 kg. Leże zostało obite tapicerką winylową o dużej miękkości. Materiał ten jest odporny na otarcia i działanie wilgoci, co pomaga utrzymać stół w czystości przez długi czas. Leże dzieli się na 3 segmenty, a każdy z nich jest regulowany, więc bez trudu zapewnisz pacjentowi komfort podczas zabiegu. Zagłówek ma wymodelowane wygięcie na twarz, więc użytkownik ma zapewnioną wygodę w czasie masażu.

Niemal wszystkie recenzje o tym produkcie pełne są pozytywnych opinii konsumentów. Z modelu zadowoleni są zarówno pacjenci, jak i masażyści. Zauważają oni, że jest to miękki, wygodny i łatwy w obsłudze stół do masażu.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...