ᐅ Dobre stoły do masażu składane - ranking i opinie

Najlepszy stół do masażu składany

Ostatnio aktualizowane: 15.12.19

 

Jaki stół do masażu składany wybrać?

 

Stół do masażu to podstawa w pracy każdego masażysty i terapeuty. Jest to bowiem przyrząd, dzięki któremu mogą oni wykonywać swój zawód oraz niejednokrotnie przynosić ulgę swoim klientom. Jak przy zakupie każdego innego sprzętu, jest wiele czynników, które musimy uwzględnić. Wybór nieodpowiedniego stołu może skutkować tym, że będzie on bardziej przeszkadzał, niż pomagał. Ponadto wielu pacjentów zwraca bardzo dużą uwagę na sprzęt, którego używa masażysta i niejednokrotnie to właśnie na tej podstawie ocenia jego umiejętności, dlatego produkt, który wybierzemy powinien być również reprezentatywny. W poniższym artykule doradzimy, jak wybrać najodpowiedniejszy model rozkładany. W końcu stanowi on również wizytówkę salonu masażu.

Przede wszystkim musimy określić, czy zamierzamy świadczyć usługi w gabinecie czy też planujemy podróżować od klienta do klienta. Ma to duże znaczenie zwłaszcza przy wyborze materiału wykonania ramy. Drewno kojarzy się z elegancją i wyrafinowaniem, którego możemy doświadczyć podczas wizyty w SPA, ale nie jest lekkie, dlatego raczej wykonuje się z niego modele statyczne, również rozkładane, ale raczej do salonów masażu. Aluminium z kolei daje nam poczucie nowoczesności i sterylności. Przez wzgląd na niską wagę z tego materiału najczęściej wykonane są modele składane. Niezależnie od preferowanego materiału, dobrze wykonany model od zaufanego producenta będzie nam służył wiele lat. Jaki jest zatem idealny stół? Wielu masażystów i terapeutów zgodnie twierdzi, że najlepszy składany stół do masażu w 2019 roku jest przede wszystkim łatwy w złożeniu i rozłożeniu, oraz lekki w transporcie.

Rozmiar stołu powinien być dobrany do potrzeb masażysty. Nowoczesne modele mają szeroką regulację, a różnica między najwyższym a najniższym ustawieniem może sięgać nawet 30 cm. Propozycje o największej różnicy wysokości są najczęściej wybierane do salonów i gabinetów, w których pracuje kilku różnych masażystów, dzięki czemu każdy z nich może dopasować wysokość do wygody swojej i osoby masowanej. Poszczególne produkty różnią się także szerokością. Im szerszy jest materac, tym bardziej stabilna jest cała konstrukcja. Wąski materac, z drugiej strony, da nam lepszy i łatwiejszy dostęp do pacjenta. Z kolei wycięcie na twarz zapewni masowanemu maksimum komfortu.

 

 

Stół do masażu składany – ranking

 

 

Habys PANDA AL 

 

Habys PANDA AL to nowoczesny stół do masażu, którego rama została wykonana z wytrzymałego aluminium. Produkt oferuje wiele  możliwości rozbudowy, między innymi o półkę, podłokietniki czy podpórkę pod głowę z wycięciem na twarz.

Dzięki zastosowaniu aluminium w ramie stołu udało się zredukować jego wagę do zaledwie 11,6 kg. Wysokość sprzętu jest regulowana – od  62 cm aż do 90 cm. Długość produktu z podgłówkiem wynosi 210 cm, a bez 180 cm. Po złożeniu wymiary sprzętu są niewielkie – wynoszą zaledwie: wysokość – 90 cm, szerokość – 60 cm i głębokość – 17 cm. Wytrzymałość statyczna produktu to aż 1400 kg, dzięki czemu stół ten stanowi idealny wybór dla terapeutów również osób otyłych.

Użytkownicy są bardzo zadowoleni ze stołu PANDA AL. Jego niewielkie wymiary po złożeniu, możliwość rozbudowy w wielu kierunkach oraz opcja powiększenia głównego materaca na zamówienie sprawiają, że jest to jeden z wiodących modeli używanych przez profesjonalistów.

 

 

 

 

VidaXL 4 Strefy z Drewnianą Ramą 

 

VidaXL to model, który, tak jak wszystkie najlepsze składane stoły do masażu, zapewnia pełną kontrolę nad wysokością ramy oraz ułożeniem wszystkich 4 stref. Dzięki temu użytkownik może wykorzystać sto procent możliwości produktu.

Model wykonano z eleganckiej, ekologicznej skóry, która w połączeniu z ramą w jasnobrązowym kolorze sprawia, że stół pasuje do każdego salonu SPA. Prosty montaż oraz waga 17,3 kg powodują, że produkt jest idealny dla tych masażystów, którzy odwiedzają swoich klientów w domach. Do zestawu dołączono także torbę do transportu o wymiarach 95 cm x 70 cm. Wymiary stołu to: długość – 186 cm i szerokość – 68 cm.

Wysokość produktu można regulować w zakresie od 59 cm do aż 81 cm. Z łóżka mogą korzystać osoby, których waga nie przekracza 150 kg. Masażyści, którzy nabyli ten model wypowiadają się na jego temat bardzo pochlebnie. Szczególnie cieszy ich eleganckie wykończenie oraz fakt, że użyte do produkcji materiały są odporne na działanie płynów dezynfekujących oraz olejków do masażu.

 

 

 

 

MadeinFit Mad008 

 

Wybierając składany stół do masażu w dobrej cenie warto rozważyć zakup modelu Mad008 marki MadeinFit. Jest to regulowane łóżko do masażu wykonane z ekologicznej skóry. Ramę wykonano z metalu, co zapewni długi okres użytkowania produktu.

Materac został podzielony na trzy segmenty, które wykonano z ekologicznej skóry o przyjemnym, niebieskim kolorze. Prosty montaż i demontaż, tak samo, jak mobilność sprawiają, że jest to idealny wybór dla masażystów, którzy swoje usługi świadczą w mieszkaniu klienta. Regulowany podgłówek sprawi, że każdy klient będzie zadowolony z masażu. Dla ułatwienia masażu łydek i stóp model Mad008 ma dodatkową regulację dolnej części stołu.

Wysokość łóżka wynosi od 62 cm do 82 cm. Ponadto długość łóżka wynosi 180 cm, a jego szerokość 60 cm. Waga produktu to zaledwie 14 kg. Użytkownicy są bardzo zadowoleni z propozycji marki Madeinfit. Szczególnym uznaniem cieszą się regulowane i podwieszane podłokietniki zarówno boczne, jak i przedni.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status