Najlepszy stabilizator stawu skokowego dla sportowców

Ostatnio aktualizowane: 03.06.20

 

Jaki stabilizator stawu skokowego dla sportowców wybrać?

 

Głównym zadaniem stabilizatora jest zabezpieczenie stawu skokowego przed urazem. Noszą go nie tylko amatorzy, ale również profesjonalni sportowcy, np. siatkarze. To, jaki produkt tego typu będzie najlepszy, zależy od wielu czynników. Poznasz je dzięki poniższemu poradnikowi. Przygotowaliśmy też zestawienie trzech najlepszych według nas modeli, które mogą ułatwić Ci podjęcie decyzji.

 

 

Problemy ze stawem skokowym są niekiedy przyczyną dużego i uciążliwego bólu. Każda osoba, która uprawia sport, musi liczyć się z tym, że kontuzja może pojawić się niespodziewanie. Dodatkowo, jeśli po przebytym urazie staw nie zostanie odciążony, wówczas nieprzyjemne dolegliwości mogą szybko powrócić. Właśnie dlatego każdy sportowiec powinien zaopatrzyć się w dobry stabilizator.

Poszukiwania takiego produktu najlepiej rozpocząć od sprawdzenia materiału wykonania. Na rynku znajdziemy głównie modele z neoprenu, siatki lub dzianiny. Te pierwsze dobrze odprowadzają wilgoć, a jednocześnie dają bardzo dobry komfort cieplny. Siatka zapewnia z kolei doskonałą wentylację skórze, a dzianina chroni ją przed podrażnieniami.

Najlepszy stabilizator stawu skokowego dla sportowców w 2020 roku powinien być odpowiednio rozciągliwy (zwłaszcza, gdy wybierzemy taki, który wkłada się przez stopę). Rozciągliwość uzależniona jest od rozmiaru, dlatego często najlepszym wyborem okaże się produkt uniwersalny. Niemniej, producenci oferujący stabilizatory w określonych rozmiarach zwykle podają sugerowany obwód kolana. Dzięki tej informacji możemy zdecydować, który rozmiar będzie dla nas najlepszy.

Zawsze trzeba też upewniać się, że wybrany produkt nie spowoduje otarć skóry. Starajmy się więc sprawdzać, czy model, który wpadł nam w oko, posiada specjalne wstawki z miękkiego materiału. Ich obecność sprawi, że powierzchnia skóry nie zostanie uszkodzona, nawet gdy stabilizator będziemy nosili cały dzień.

Ze względu na to, że w czasie intensywnego wysiłku fizycznego sportowcy zwykle mocno się pocą, produkt mający na celu stabilizację stawu skokowego powinien dobrze odprowadzać wilgoć. Pamiętajmy, że to wpływa nie tylko na nasz komfort, ale również skórę, która może pozostawać sucha i świeża. Nagromadzenie się wilgoci może wywołać różne podrażnienia i doprowadzić do uszkodzeń naskórka.

Pamiętajmy, że stabilizator stawu skokowego musi mieć też anatomiczny krój, dopasowujący się do naszej nogi. Dlatego warto przymierzyć kilka modeli i przekonać się, który z nich leży najlepiej.

 

 

Stabilizatory stawu skokowego dla sportowców – ranking

 

 

Zamst A2-DX

 

Produkt noszący nazwę Zamst A2-DX jest stabilizatorem stawu skokowego, który skutecznie chroni go przed ponowną kontuzją. Ten model może okazać się wyjątkowo przydatny w rehabilitacji po skręceniu II oraz III stopnia. Został on wyposażony w specjalne paski antypoślizgowe na zewnątrz, jak i wewnątrz. To bardzo pozytywnie wpływa na komfort noszenia, tak samo, jak obecność pasków zapewniających stabilizację przednią, boczną oraz przyśrodkową.

Prezentowany stabilizator idealnie przylega do skóry, a do tego jest wyjątkowo lekki. Dlatego też jest on praktycznie niewyczuwalny na nodze i nie przeszkadza w uprawianiu sportów. Produkt ma kompaktową konstrukcję i materiał, który ułatwia odprowadzanie wilgoci na zewnątrz. Dodatkowo jego panele boczne zostały wykonane z bardzo wytrzymałej tkaniny, co przedłuża żywotność tego modelu.

Jeżeli chodzi o ten stabilizator stawu skokowego, konsumentom najbardziej przypadła do gustu jego jakość wykonania i wygoda noszenia. Ten produkt można stosować z każdym sportowym obuwiem, a ponadto nie zsuwa się on nawet podczas intensywnego treningu.

 

 

 

 

Oppo 2502

 

Oppo 2502 to elastyczny stabilizator stawu skokowego, który może zwrócić Twoją uwagę. Został on uszyty z rozciągającego się w 4 strony materiału o nazwie Coolmax. To sprawia, że produkt nie tylko dopasuje się do kształtu nogi, ale i pozwala skórze oddychać poprzez odprowadzanie nadmiaru wilgoci.

Model ten ma wszyte wkładki bioceramiczne, które wytwarzają podczerwone promieniowanie. Wnika ono do komórek ciała i ogrzewa je, co poprawia ukrwienie oraz przyspiesza regenerację. Jak mówią specjaliści, stabilizator może chronić staw skokowy przed powstaniem kontuzji lub wspomóc rehabilitację po już powstałym urazie.

Konsumenci podkreślają, że jest to stabilizator stawu skokowego w dobrej cenie, który może przydać się każdemu sportowcowi, niezależnie od dyscypliny, jaką uprawia. Ten produkt jest dostępny w kilku rozmiarach, dlatego z pewnością każdy znajdzie dla siebie ten najlepszy, dopasowany do obwodu kolana.

 

 

 

 

Aircast A60

 

Model Aircast A60 to stabilizator, który może się przydać w szczególności osobom mającym problem z nawracającymi kontuzjami stawu skokowego. Mogą po niego sięgnąć również sportowcy, którzy woleliby uniknąć bolesnych urazów zmuszających ich do zrezygnowania z treningów. Produkt zapewnia wygodę noszenia i przepływ powietrza, a wszystko dzięki materiałowi Breath-O-Prene.

Stabilizator wyróżnia się cienką, stabilną konstrukcją. Dobrze dopasowuje się on nie tylko do kształtu ciała, ale też sportowego obuwia. Opisywany model został wyposażony w opatentowaną łuskę ułożoną pod kątem 60 st. Ten element rozkłada siłę nacisku w miejscach, które najbardziej narażone są na urazy, co jeszcze bardziej podnosi poziom bezpieczeństwa podczas uprawiania sportu.

Konsumenci uważają, że najlepsze stabilizatory stawu skokowego dla sportowców powinny leżeć na nodze idealnie. To samo można powiedzieć o tym konkretnym produkcie, ponieważ jest on dostępny w kilku rozmiarach (od S do L). Każdy z nich ma inny, sugerowany obwód kolana, dlatego łatwo można wybrać ten najbardziej odpowiedni.

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status