Najlepszy stabilizator nadgarstka z szyną

Ostatnio aktualizowane: 20.02.20

 

Jaki stabilizator z szyną wybrać?

 

Przy poważniejszych kontuzjach nadgarstka najlepiej zainwestować w stabilizator z szyną. Doskonale usztywnia i pomaga w szybkim powrocie do zdrowia. Wielu producentów sprzętów ortopedycznych produkuje stabilizatory, dlatego bez większych problemów znajdziemy je w każdej aptece czy sklepie sportowym. Pojawia się jednak pytanie: jak wybrać ten właściwy? Przygotowany przez nas krótki poradnik na nie odpowiada. W naszym artykule umieściliśmy także zestawienie prezentujące 3 propozycje stabilizatorów. Może któryś z nich będziesz mógł wskazać jako odpowiedni dla siebie.

Wybierając model stabilizatora nadgarstka z szyną po pierwsze zwróćmy uwagę na komfort noszenia. Ważne jest, aby produkt dobrze przylegał do naszego ciała. Jednocześnie, przy dłuższym noszeniu nie może zbytnio ogrzewać ręki, gdyż może to doprowadzić do nadmiernej potliwości oraz zaczerwienienia skóry. Najlepsze stabilizatory nadgarstka z szyną pozwalają krwi na swobodny przepływ. Stabilizatory warto dobierać nie tyle przy uwzględnieniu rozmiarówki podanej przez producenta, co wymiarów znajdujących się w opisie produktu.

Kolejną kwestią, którą musimy poruszyć, jest materiał, z jakiego dany model został wykonany. Najlepszy stabilizator nadgarstka z szyną w 2020 roku prawie w całości jest wykonany z neoprenu – materiału odpornego na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, który jednocześnie jest wodoodporny. Dla naszego komfortu ważne jest, aby część, która przylega do ciała była wykonana z bawełny lub z pianki. Te materiały są o wiele przyjemniejsze do noszenia. Dobrze, aby produkt w swoim składzie miał trochę nylonu. Doda mu to elastyczności i sprawi, że stabilizator będzie lepiej dopasowywał się do ciała.

Przyjrzyjmy się również szynie produktu, który chcemy nabyć. Na rynku istnieją modele, które pozwalają nam na odłączenie szyny od reszty. W efekcie możemy używać stabilizatora także przy mniejszych kontuzjach lub gdy mamy problemy reumatyczne, gdzie duża stabilizacja nie jest konieczna. Jeżeli jednak zamierzamy używać stabilizatora jedynie przy poważniejszych kontuzjach, to wystarczy nam model na stałe związany z szyną.

 

 

Stabilizatory nadgarstka z szyną – ranking

 

 

Futuro Wrist

 

Futuro to jeden z najpopularniejszych stabilizatorów nadgarstka z szyną. Składa się na to kilka powodów. Po pierwsze, może być on wykorzystywany przy wielu schorzeniach. Nadaje się do wyleczenia albo przyniesienia ukojenia przy artretyzmie, skręceniach, zapaleniu nadgarstka, a także przy zespole cieśni nadgarstka. Dobrze spisuje się w każdej z wymienionych sytuacji. Kolejnym atutem prezentowanego stabilizatora jest uniwersalność – istnieje możliwość zakładania go na prawy lub lewy nadgarstek.

Jest to model bezszwowy, łatwy w zakładaniu i do tego odporny na rozerwania. Po założeniu mamy możliwość dopasowania produktu za pomocą zapięć. Nie musimy martwić się, że zsunie nam się z nadgarstka. Model ten wyposażony został również w regulowane paski kciuka, które stabilizują jego położenie.

Jest to stabilizator nadgarstka z szyną w dobrej cenie dostępny w 3 rozmiarach – S, M i L. Konsumenci uważają, że to bardzo dobry i wygodny model. Oprócz tego donoszą, że przy regularnym noszeniu tego typu zabezpieczenia skręcony nadgarstek szybko powraca do dawnej formy.

 

 

 

 

Oppo 1289 

 

Wybraliśmy stabilizator nadgarstka z szyną Oppo 1289 bazując na jego ciekawej właściwości, czyli możliwości usunięcia szyny. Sprawia to, że model ten jest wielofunkcyjny. Może być wykorzystywany przy poważniejszych kontuzjach oraz artretyzmie, a bez szyny może służyć jako ochraniacz na nadgarstek podczas ćwiczeń.

Podczas noszenia prezentowanego stabilizatora z pewnością poczujemy przyjemne ciepło. Produkt ma właściwości rozgrzewające, które przyspieszają gojenie się urazów, ale jednocześnie pozwalają krwi na swobodny przepływ. Mimo że nadgarstek będzie rozgrzany, to nie doprowadzi to do zapocenia się ręki. Wszystko dlatego, że do produkcji stabilizatora użyto specjalnej wersji neoprenu – breathprenu, czyli materiału, który pozwala skórze oddychać.

Produkt ten ma rzepy, które stabilnie utrzymują go w jednej pozycji. Według opinii konsumentów ten stabilizator nadgarstka z szyną bardzo dobrze spełnia swoje zadanie. Uważają, że jest on stabilny, a także wielofunkcyjny.

 

 

 

 

Erhem Erh-38/1

 

Erhem Erh-38/1 to stabilizator z szyną, który stabilizuje nie tylko nadgarstek, ale także kciuk i przedramię. Jest to więc model przeznaczony dla osób, które mają problem właśnie z tymi częściami ciała. Produkt dostępny jest w rozmiarach S, M, L i XL.

Prezentowana orteza używana jest zazwyczaj w przypadku przeciążenia stawu lub jego urazów. Bardzo dobrze stabilizuje nadgarstek i trzyma go w jednym miejscu pozwalając na szybką regenerację. Jeżeli chodzi o szyny, to zostały one wyprofilowane w taki sposób, aby były jak najwygodniejsze. Mimo swojego dużego rozmiaru stabilizator umożliwia nam swobodne poruszanie palcami. Oprócz tego, mamy także funkcję stopniowego wyciągania szyn – w miarę poprawy kondycji naszego nadgarstka.

Konsumenci są szczególnie zadowoleni z możliwością ustabilizowania większej części stawu niż w przypadku innych produktów tego typu. Chwalą także estetyczny wygląd stabilizatora.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status