Najlepszy stabilizator nadgarstka i kciuka

Ostatnio aktualizowane: 22.04.19

 

Jaki stabilizator nadgarstka i kciuka wybrać?

 

Stabilizator nadgarstka i kciuka znajduje wiele zastosowań. Często używamy go podczas uprawiania sportów, w których nadmiernie obciążamy dłoń. Przydaje się też w czasie rekonwalescencji ręki lub przy zespole cieśni nadgarstka. Co istotne, nie przy każdym z tych przypadków możemy używać takiego samego stabilizatora. Przygotowaliśmy krótki poradnik, w którym dowiesz się, jak wybrać odpowiedni model.

Wyróżniamy kilka typów stabilizatorów nadgarstka i kciuka. Najpopularniejszym wśród nich jest model standardowy. Używany jest najczęściej wtedy, gdy dochodzi do kontuzji dłoni, zwykle podczas aktywności fizycznej. Musimy jednak pamiętać, że podczas noszenia stabilizatora nasze ruchy będą niezbyt swobodne. Innym rodzajem jest nadgarstnik dający większą swobodę. Wykorzystuje się go podczas uprawiania sportów np. piłki siatkowej. Istnieje również wersja stabilizatora z szynami. Używamy jej, gdy dochodzi do poważniejszych kontuzji, zazwyczaj w sytuacjach, gdzie nadgarstek oraz kciuk muszą być zupełnie usztywnione.

Mamy także do wyboru dwie wersje stabilizatora zróżnicowane na podstawie zapięcia. Pierwsza z nich to typowe rzepy pozwalające nam manewrować ustawieniem stabilizatora. Druga wersja to stabilizatory bezszwowe. Wielu konsumentów uważa, że są one wygodniejsze, ale tylko jeśli są odpowiednio dobrane. W przeciwnym razie mogą się zsuwać lub uniemożliwić dopływ krwi (zbyt ciasno przylegają do dłoni). Jeżeli obawiamy się tego drugiego problemu, wybierzmy model z funkcją ogrzewania dłoni, gdyż pomagają one krwi przepływać swobodniej. Właściwość tę posiadają wszystkie najlepsze stabilizatory nadgarstka i kciuka.

Bardzo istotną kwestią jest wybranie odpowiedniego rozmiaru. Zbyt duży stabilizator niewiele zmieni podczas naszej rekonwalescencji. Z kolei zbyt ciasny uniemożliwia dopływ krwi do ręki. Producenci zazwyczaj oznaczają rozmiar produktów, tak jak w ubraniach – literkami S, M i L. Czasem produkowany jest także rozmiar XL. Jeżeli nie jesteśmy pewni, który wybrać, warto zaopatrzyć się w model regulowany. Regulację ma  każdy najlepszy stabilizator nadgarstka i kciuka w 2019 roku.

Jeżeli chodzi o materiał wykonania, polecamy neopren. Przepuszcza on powietrze do skóry. Poza tym jest to wodoodporny materiał, więc nie zniszczy się zbyt szybko.

 

 

Stabilizatory nadgarstka i kciuka – ranking

 

 

ARMedical SP- 208 

 

Jednym z produktów, który postanowiliśmy umieścić na naszej liście jest ARMedical SP-208, szynowy stabilizator nadgarstka i kciuka w dobrej cenie. Idealnie nadaje się, jako zabezpieczenie dłoni po przebytych kontuzjach sportowych, po których ręka powinna być na jakiś czas zupełnie unieruchomiona. Produkt zapewnia odpowiednią stabilizację.

Produkt wykonany został z neoprenu, materiału stosunkowo odpornego na uszkodzenia, a także nie niszczącego się podczas kontaktu z wodą. Stabilizator zwiększa przepływ krwi przez nadgarstek, lecz nie powoduje przy tym przepocenia. Neopren przepuszcza powietrze i pozwala naszej skórze oddychać.

Jest to model zapinany na rzepy, który możemy w łatwy sposób dopasować do naszej dłoni. Znajdziemy go w rozmiarach S, M, L i XL, a więc każdy znajdzie ten odpowiedni. Użytkownicy szczególnie cenią komfort noszenia prezentowanego stabilizatora. Zadowoleni są także z jego wytrzymałości.

 

 

 

 

Oppo 1289 

 

Oppo 1289 to jeden z ciekawszych stabilizatorów nadgarstka i kciuka. Wszystko to za sprawą jego funkcjonalności. Model możemy używać w wielu różnych sytuacjach – po kontuzji sportowej, przy reumatyzmie, przy zwichnięciu czy pęknięciu kciuka oraz przy zwyrodnieniach i przeciążeniu nadgarstka. Produkt znakomicie służy w każdym z tych przypadków.

Ciekawym udogodnieniem jest zastosowanie trzech szyn. Zapewniają one stabilność podczas poważniejszych uszkodzeń kciuka lub nadgarstka. Atutem tego modelu jest fakt, że w każdej chwili możemy wyjąć szyny. Produkt wykonany został ze specjalnego rodzaju neoprenu – breathprenu. Pozwala on skórze na swobodne oddychanie, jednocześnie nieco ogrzewa chore miejsce. W ten sposób redukuje się ból, a noszenie stabilizatora przynosi ulgę i sprawia, że dane schorzenie szybciej się goi. Trzeba jednak wspomnieć, że ogrzewanie jest umiarkowane i z całą pewnością nie dojdzie do przegrzania skóry i podrażnień.

Jest to produkt zapinany na rzepy. Według opinii konsumentów, ten stabilizator nadgarstka i kciuka jest bardzo skuteczny podczas rehabilitacji po przebytej kontuzji ręki.

 

 

 

 

Oppo 1089

 

Nie bez powodu na naszej liście znajduje się stabilizator nadgarstka i kciuka Oppo 1089. Przyjrzyjmy się z czego wykonany został prezentowany produkt. Jest to w większości odporny na  uszkodzenia neopren. Część, która ma styczność z naszą skórą to bawełna i nylon. Jest to mieszanka miła w dotyku, nie musimy obawiać się, że coś nas będzie drapać podczas noszenia stabilizatora.

Produkt ten znajdziemy w 4 różnych rozmiarach: S, M, L i XL. Z pewnością znajdziemy rozmiar, który będzie pasował na naszą rękę. Stabilizator ma wiele zastosowań. Możemy używać go przy reumatyzmie i różnego rodzaju kontuzjach sportowych. Za sprawą wyjmowanej szyny nadaje się również do stosowania przy poważniejszych kontuzjach. Model dobrze stabilizuje nadgarstek i kciuk.

To właśnie dzięki szerokiemu wyborowi rozmiarów i wygodzie noszenia tego stabilizatora wiele osób zdecydowało się na zakup tego produktu. Konsumenci uważają, że to solidny model.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...