Najlepszy płyn do płukania jamy ustnej Listerine

Ostatnio aktualizowane: 25.01.20

 

Jaki płyn do płukania jamy ustnej Listerine wybrać?

 

Każdy z nas ma świadomość konieczności mycia zębów. Uczymy tego dzieci z chwilą pojawienia się u nich mlecznych ząbków. Jednak utrzymanie higieny jamy ustnej to nie tylko mycie zębów. O tym jednak nie wszyscy wiedzą lub też bagatelizują ten fakt. Szczotkowanie zębów usuwa tylko 25 procent zanieczyszczeń, które gromadzą się w jamie ustnej. A bakterie i drobnoustroje, które są tam obecne, mogą spowodować spustoszenie nie tylko w ustach, ale wnikając do wewnątrz organizmu mogą być przyczyną wielu chorób.

 

 

Aby temu zapobiec, trzeba zwracać szczególną uwagę na higienę jamy ustnej podczas codziennej toalety. Dlatego oprócz szczotkowania należy stosować nić dentystyczną oraz płyn do płukania jamy ustnej. Wśród tych ostatnich jest bardzo duży wybór. Mają one różne działanie zarówno lecznicze jak i profilaktyczne,  w zależności od składu. Firmy farmaceutyczne i kosmetyczne ciągle udoskonalają receptury, aby zyskać zadowolenie odbiorców. Jako pierwszy, w roku 1914, pojawił się na rynku środek do płukania ust „Listerine”. Jego skład (który był tajemnicą handlową) opracował amerykański chemik Joseph Lawrence już pod koniec XIX wieku. Nazwał go „Listerine” na cześć szkockiego chirurga Josepha Listera, który jako pierwszy, w połowie XIX wieku, wprowadził rygorystyczne zasady przestrzegania higieny na swoim oddziale szpitalnym w Glasgow, gdzie był ordynatorem. Dzięki dezynfekcji sproszkowanym antyseptykiem zmniejszył śmiertelność wśród operowanych pacjentów. Udowodnił tym, jak ważne jest utrzymanie higieny. Obecnie marka Listerine należy do koncernu Johnson&Johnson.

Najlepsze płyny do płukania jamy ustnej Listerine zapobiegają próchnicy, wybielają zęby,  usuwają stany zapalne dziąseł, nadwrażliwość zębów, kamień i nieświeży oddech, a przede wszystkim dają poczucie świeżości i komfortu.

Trudno powiedzieć, który z nich uznać za najlepszy płyn do płukania jamy ustnej Listerine w 2020 roku. Jest to subiektywne odczucie  użytkownika i z bogatej oferty każdy może wybrać ten najbardziej odpowiadający jego potrzebom.

 

 

Płyny do płukania jamy ustnej Listerine – ranking

 

 

Listerine Professional Gum Therapy

 

Płyn do płukania jamy ustnej Listerine Professional Gum Therapy to wyrób medyczny dedykowany osobom zmagającym się z problemem krwawiących, nadwrażliwych  dziąseł. Wskazaniem do stosowania tego płynu jest leczenie zapalenia dziąseł oraz ich ochrona. Płyn docierając w trudno dostępne dla szczoteczki przestrzenie międzyzębowe tworzy na powierzchni zębów niewidoczną powłokę ochronną, dzięki której nie osadza się na nich płytka nazębna. Regularne stosowanie płynu wspomaga regenerację dziąseł  i zapobiega ich krwawieniu. Płyn można stosować długoterminowo, także w ramach profilaktyki, po wyleczeniu stanu zapalnego.

Listerine Professional Gum Therapy przeznaczony jest dla osób powyżej 12 roku życia. Stosuje się go dwa razy dziennie po umyciu zębów lub zgodnie z zaleceniem stomatologa. Płyn ten zawiera w swoim składzie alkohol, nie powoduje przebarwień, ma delikatny zapach, skutecznie dezynfekuje i odświeża jamę ustną. Produkt sprzedawany jest w butelkach o pojemności 250 ml.              

Osoby regularnie stosujące płyn do płukania jamy ustnej Listerine Professional Gum Therapy jako główną jego zaletę wymieniają skuteczność. Płukanie nim jamy ustnej zdecydowanie poprawiło stan dziąseł, a co za tym idzie, komfort i samopoczucie.

 

 

 

 

Listerine Zero

 

Płyn do płukania jamy ustnej Listerine Zero to bezalkoholowa wersja tego wyrobu. Może być stosowany od szóstego roku życia, jest to więc płyn do stosowania dla całej rodziny. Skutecznie usuwa on bakterie i drobnoustroje, oczyszcza jamę ustną i redukuje płytkę nazębną. W składzie zawiera fluorek sodu chroniący przed próchnicą. Dlatego też jest dodatkową ochroną, zwłaszcza dla dzieci, które nie zawsze dobrze sobie radzą z dokładnym czyszczeniem zębów, a płyn dociera w miejsca niedostępne dla szczoteczki. Listerine Zero ma łagodny smak, przyjemny, delikatny zapach, dzięki zawartym w nim olejkom eterycznym i skutecznie odświeża oddech.

Płyn Listerine Zero zaleca się stosować dwa razy dziennie – rano i wieczorem po umyciu zębów. Produkt ten sprzedawany jest w plastikowych butelkach przeznaczonych do recyklingu. Opakowanie zawiera 500 ml płynu.

Użytkownicy stosujący płyn do płukania jamy ustnej Listerine Zero są zadowoleni z jego uniwersalności. Wyrób ten jest przeznaczony do użytku dla całej rodziny i sprzedawany w dużym opakowaniu. To płyn do płukania jamy ustnej Listerine w dobrej cenie, co ma duże znaczenie dla klientów.

 

 

 

 

Listerine Professional Sensitivity Therapy

 

Płyn do płukania jamy ustnej Listerine Professional Sensitivity Therapy jest innowacyjnym produktem medycznym. Przeznaczony jest dla osób dorosłych cierpiących z powodu nadwrażliwości zębów. Płyn zawiera szczawiany potasu, które wiążąc się z wapniem obecnym w jamie ustnej tworzą kryształki. Docierają one w głąb otwartych kanalików i tworząc warstwę izolacyjną  skutecznie blokują wnikanie substancji wywołujących ból. Płyn zawiera także fluorek sodu, który zapobiega próchnicy. Stosowanie tego płynu skutecznie zwalcza objawy nadwrażliwości zębów, co potwierdziły badania kliniczne.

Produktu nie można jednak stosować w przypadku choroby nerek, kamieni nerkowych, hiperoksalurii, zespołu złego wchłaniania oraz podczas przyjmowania dużych dawek witaminy C. Opakowanie zawiera 250 ml płynu. Stosuje się go dwa razy dziennie, po umyciu zębów, jeżeli lekarz stomatolog  nie zaleci inaczej.

Osoby stosujące płyn do płukania jamy ustnej Listerine Professional Sensitivity Therapy są pozytywnie zaskoczone efektem. Podczas regularnego płukania ustąpiły przykre objawy nadwrażliwości zębów. Zaznaczają także, że płyn jest łagodny, nie podrażnia błony śluzowej jamy ustnej, ma przyjemny zapach i na długo pozostawia uczucie świeżości.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status