Najlepszy płyn do płukania jamy ustnej dla dzieci

Ostatnio aktualizowane: 03.08.20

 

Jaki płyn do płukania jamy ustnej dla dzieci wybrać?

 

Dzięki płynom do płukania ust możemy pozbyć się bakterii, lekko wybielić zęby, oczyścić jamę ustną z resztek pokarmów oraz odświeżyć oddech. Warto przyzwyczajać do jego stosowania również dzieci. Nasz poradnik zakupowy pomoże Ci w wyborze najlepszego preparatu do płukania, który będzie dostosowany nie tylko do wieku, ale również do stanu jamy ustnej malucha.

Dbanie o stan uzębienia leży w naszej gestii. Aby lepiej zadbać o zęby, warto stosować płyn do płukania już od najmłodszych lat. Wówczas znikną jakże częste problemy związane z pojawiającymi się u maluszków stanami zapalnymi, a także zminimalizowane zostanie ryzyko wystąpienia chorób dziąseł. Kolejnym, ważnym powodem stosowania takich preparatów jest ochrona przed próchnicą, która może powodować bolesne ubytki. Warto również wspomnieć o walce z bakteriami, które mogą powodować dyskomfort w postaci nieświeżego oddechu. Najlepsze płyny do płukania jamy ustnej dla dzieci dbają również o prawidłowy odczyn PH w ustach. Niektóre środki zawierają w swoim składzie również fluor, który pomaga w prawidłowej budowie zębów. Oprócz tego dobrze, aby płyn zawierał składniki pomagające w walce z kamieniem nazębnym, pod którym również może rozwijać się próchnica. Co oczywiste, pierwszy preparat do płukania jamy ustnej nie może zawierać w swoim składzie alkoholu. Dlatego też dziecko nie powinno stosować tego samego preparatu, co dorośli.

Bardzo ważny jest smak płynu, zwłaszcza jeśli stosują go małe dzieci. Na rynku dostępnych jest wiele opcji, warto wybierać te o niezbyt ostrym zapachu i smaku, aby malec szybko się do nich nie zniechęcił, a ich codzienne stosowanie stało się dla niego przyjemnym nawykiem. Możemy wybierać spośród tak atrakcyjnych smakowo opcji, jak np. malina, truskawka czy owoce leśne. Najlepszy płyn do płukania jamy ustnej dla dzieci w 2020 roku ma dużą pojemność, dzięki czemu wystarcza na długo oraz dzięki jego stosowaniu, dzieci nabierają korzystne nawyki dbania o swoją jamę ustną.

 

 

Płyny do płukania jamy ustnej dla dzieci – ranking

 

 

Elmex Junior

 

Elmex Junior to produkt z aminofluorkiem przeznaczony dla dzieci od 6-go do 12-go roku życia. Stanowi on uzupełnienie codziennej pielęgnacji jamy ustnej.

Preparat ma za zadanie zapobiegać próchnicy oraz ubytkom. Należy go stosować dwa razy dziennie płucząc nim jamę ustną przez około 30 sekund. Płyn nie zawiera alkoholu, ani innych, szkodliwych dla młodego organizmu dodatków. Jest on również bardzo wydajny, ponieważ opakowanie zawiera aż 400 ml płynu.

W opinii konsumentów jest to jeden z najlepszych płynów do płukania dla dzieci dostępnych na rynku. Wyróżni go bardzo dobry skład oraz aktywne składniki, m.in. aminofluorek, który ma za zadanie wzmacniać szkliwo zębów w taki sposób, aby nie doprowadzić do nadwrażliwości w kolejnych latach. Poza tym stosując pozostałe produkty marki Elmex przeznaczone dla dzieci minimalizujemy ryzyko występowania chorób dziąseł oraz całej jamy ustnej.

 

 

 

 

Elgydium 

 

Elgydium, płyn do płukania jamy ustnej dla dzieci, to preparat mający za zadanie chronić zęby dziecka przed próchnicą oraz zapobiegać powstawaniu kamienia nazębnego.

Preparat zalecany jest do stosowania przez dzieci od 6-go roku, głównie tym, które noszą aparaty ortodontyczne. W składzie płynu znajduje się aktywny składnik – aminofluorek drugiej generacji, dzięki któremu możliwa jest jeszcze lepsza ochrona szkliwa, co w przypadku leczenia aparatem ortodontycznym jest szczególnie istotne. Produkt nie zawiera alkoholu.

Dzieci bardzo lubią przyjemny, malinowo – truskawkowy smak produktu. Wpływa to korzystnie na regularność jego stosowania. Warto jednak ostrzec dziecko, aby nie połykało płynu. Preparat skutecznie chroni zęby dzieci przed kamieniem oraz stanami zapalnymi jamy ustnej powodowanymi np. jedzeniem źle umytych owoców. Rodzice chętnie wybierają Elgydium ze względu na jego pojemność, która wynosi aż 500 ml.

 

 

 

 

Beauty Formulas Activ Kids Quick Rinse

 

Beauty Formulas Activ Kids Quick Rinse to płyn do płukania ust z fluorem, który pomaga prawidłowo dbać o szkliwo zębów. Ponadto odświeża on oddech oraz chroni przed powstawaniem kamienia nazębnego.

Butelka zawiera 500 ml środka, którego skład zapewnia kompleksową ochronę jamy ustnej przed szkodliwymi czynnikami. Jest on polecany dla dzieci od 6-go roku życia. To płyn do płukania jamy ustnej dla dzieci w dobrej cenie, który zachęci malucha do dbania o zęby. Ma on przyjemny, świeży smak. Dodatkową atrakcją dla dzieci będzie to, że płyn delikatnie pieni się w buzi, lepiej więc stosować jego niewielką ilość.

Płyn ma bardzo dobrą opinię u stosujących go dzieci, również ze względu na smak. Nie jest on zbyt ostry, ani przesadnie słodkawy. Preparat skutecznie odświeża oddech oraz pozostawia wrażenie dobrze wyczyszczonych zębów. Beauty Formulas Activ Kids Quick Rinse jest również polecany przez stomatologów i ortodontów.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status