Najlepszy irygator wodny

Ostatnio aktualizowane: 01.04.20

 

Jaki irygator wodny wybrać?

 

Irygator to dobre akcesorium, jeżeli chodzi o zachowanie higieny jamy ustnej na najwyższym poziomie. Urządzenie pomaga szczególnie osobom mającym protezy zębowe, implanty, mostki, korony czy aparaty ortodontyczne. Irygator jest skuteczniejszy od szczoteczek zwykłych, jak i elektrycznych, gdyż lepiej usuwa resztki jedzenia. W poniższym przewodniku postaramy się podpowiedzieć, jaki sprzęt wybrać.

 

 

Irygator to urządzenie czyszczące jamę ustną silnym strumieniem wody wymieszanym z powietrzem, które usuwae każdą pozostałość pokarmu z najgłębszych zakamarków. Dodatkowo mikrobąbelki zapobiegają krwawieniu i masują dziąsła. Obecnie na rynku mamy dostępne irygatory stacjonarne, które są zasilane sieciowo, charakteryzujące się największym osiąganym ciśnieniem wody. Są też modele bezprzewodowe zasilane za pomocą akumulatora, który musimy ładować co ok. 2 tygodnie. Ciśnienie wody jest mniejsze niż przy urządzeniach stacjonarnych. Ostatni rodzaj to modele podłączone bezpośrednio do kranu łazienkowego. Taki sprzęt nie ma zasilania zewnętrznego, a ciśnienie jest uzależnione od sieci wodociągowej.

O dobrej jakości irygatora stanowi to, z jakim ciśnieniem wypuszcza strumień wody. Najlepszy irygator wodny w 2020 roku może wytworzyć ciśnienie sięgające blisko 7 bar i ma 10 stopni jego regulacji w zależności od upodobań i tego, jakie partie jamy ustnej aktualnie czyścimy. Dla komfortu użytkowania ważna jest wielkość zbiornika na wodę. Urządzenia o pojemności 100 ml wystarczają na ok. 30 sekund pracy, co według niektórych producentów umożliwia przeprowadzenie całkowitego czyszczenia. Dla pewności możemy kupić sprzęt ze zbiornikiem od 450 ml do 600 ml.

Najlepsze irygatory wodne mają możliwość wymiany końcówek, które służą do specjalistycznego oczyszczania jamy ustnej. Przydatna jest także szczoteczka do manualnego czyszczenia zębów o różnej twardości i gęstości włosów. Kupując sprzęt dla całej rodziny warto wybrać odpowiednie końcówki każdemu z osobna. Aby wszyscy mogli korzystać z urządzenia należy zaopatrzyć się w taką ilość dysz, ilu jest użytkowników. Często producenci do zestawów dodają również pojemnik do przechowywania irygatora, zwijane i chowane kable elektryczne czy końcówki, które umożliwiają powieszenie urządzenia na ścianie.

 

 

Irygatory wodne – Ranking

 

 

Panasonic EW1211 

 

Kompaktowy irygator wodny Panasonic EW1211 świetnie sprawdzi się do czyszczenia jamy ustnej po obiedzie bądź w czasie podróży. Urządzenie można złożyć, więc zajmuje mało miejsca w torbie. Ten irygator wodny w dobrej cenie ma wbudowany pojemnik na wodę, którego pojemność wynosi 130 ml.

Sprzęt jest niewielki, ale oprócz tego, że oczyszcza trudno dostępne miejsca to masuje też nasze dziąsła zapewniając najwyższą higienę jamy ustnej. Tym modelem możemy czyścić aparaty ortodontyczne. Urządzenie zasilane jest bateriami, więc nie ma sprawiających kłopoty przewodów.

Internauci w swoich opiniach zaznaczają, że urządzenie generuje bardzo silny strumień wody. Dodatkowo jest lekkie i można je zabrać ze sobą w każde miejsce. Irygator ma nietypowy rozmiar dysz, gdyż są większe niż w większości modeli z pojemnikami na wodę, jednak mimo wszystko sprzęt dobrze trzyma się w ręku.

 

 

 

 

Oral-B Professional Care Oxy Jet

 

Model Oral-B Professional Care Oxy to urządzenie idealnie do walki z bakteriami powodującymi powstawanie płytki nazębnej. Sprzęt wykorzystuje specjalną technologię. Podczas mieszania wody i powietrza wytwarzają się mikropęcherzyki, które skutecznie radzą sobie z ochroną jamy ustnej.

Irygator może osiągnąć maksymalnie ciśnienie 3,8 bar i ma 5-stopniową skalę regulacji ciśnienia wody. Urządzenie ma duży pojemnik na wodę o pojemności 600 ml dający pełen komfort użytkowania, gdyż podczas czyszczenia nie musimy go uzupełniać. Konsumenci chwalą irygator za to, że jest w stanie dotrzeć do każdej szczeliny jamy ustnej. Szczególnie dobrze sprawdzi się on w przypadku osób mających aparaty ortodontyczne.   

Podczas czyszczenia użytkownik może wybrać jeden z dwóch rodzajów strumienia wody: punktowy skupiony lub wirujący. Sterować urządzeniem możemy poprzez specjalny przełącznik w dyszy umożliwiający dopasowanie go do aktualnych potrzeb.  

 

 

 

 

Waterpik WP 660E2 Ultra Professional 

 

Irygator wodny Waterpik WP 660E2 Ultra Professional to model z silnikiem o dużej mocy i wytwarzanym ciśnieniu, blisko 7 bar. Dziesięć stopni regulacji ciśnienia pozwala wybrać idealną opcję dla siebie. Internauci w swoich opiniach zachwalają dwa tryby pracy irygatora: floos i massage. Pierwszy z nich służy do codziennej pielęgnacji jamy ustnej, a drugi poprawia ukrwienie dziąseł.

Urządzenie ma wbudowany timer odliczający minutę standardowej irygacji, a także 30 sekundowy time pacer, podczas którego dokładnie czyszczona jest jama ustna. Sprzęt ma zbiornik na wodę o pojemności 600 ml, więc jesteśmy w stanie spokojnie przeprowadzić cały proces bez konieczności dolewania wody.

Zbiornik na wodę jest zamykany pokrywką, dlatego łatwo można zachować sterylność i higienę. Dodatkową zaletą jest również to, że w urządzeniu możemy przechowywać końcówki irygatora. Model ma dużą moc, a przy tym działa bardzo cicho. Sprzęt pozwala na zachowanie świeżego oddechu i utrzymuje prawidłową higienę całej jamy ustnej.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status