Najlepszy irygator stomatologiczny

Ostatnio aktualizowane: 03.06.20

 

Jaki irygator stomatologiczny wybrać?

 

Od najmłodszych lat jesteśmy zachęcani do prawidłowej higieny jamy ustnej. Zdrowe i lśniące zęby dodają nam pewności siebie, a piękny uśmiech sprawia, że jesteśmy bardziej atrakcyjni. Dziś coraz częściej używanym przyrządem do czyszczenia zębów jest nie tylko elektryczna szczoteczka, ale również irygator. Jest to sprzęt używany w gabinetach stomatologicznych, co tylko potwierdza jego skuteczność w usuwaniu osadu. Zastanawiasz się, jaki produkt wybrać? W naszym artykule znajdziesz kilka wskazówek.

 

 

Jeszcze kilka lat temu irygatory stomatologiczne były dość duże, dlatego mogliśmy je spotkać tylko w gabinetach dentystów. Ich miniaturyzacja sprawiła, że urządzenia coraz częściej pojawiają się w domach. Sprzęt służy przede wszystkim do dokładnego wyczyszczenia przestrzeni międzyzębowych. Zbudowany jest z małej pompki, która generuje wąski strumień wody pod wysokim ciśnieniem. Strumień dokładnie usuwa resztki jedzenia, a także likwiduje kamień i wypłukuje bakterie.

Wyróżnia się dwa rodzaje irygatorów: stacjonarny i bezprzewodowy. Pierwszy typ kosztuje nieco więcej, jednak ma bardzo pojemny zbiornik (zazwyczaj około 500 ml), który zapewnia dłuższą pracę bez konieczności jego napełniania. Drugi typ jest znacznie mniejszy, ma wbudowany akumulator i wyglądem przypomina elektryczną szczoteczkę. Takie urządzenie jest poręczne i możemy je zabrać ze sobą w podróż.

Kupując nowy przyrząd, warto sprawdzić, czy ma regulację ciśnienia wody. Taka funkcja pozwala dostosować moc strumienia do wrażliwości naszych zębów, co jest szczególnie przydatne w przypadku dzieci. Najlepsze irygatory stomatologiczne mają również opcję regulacji częstotliwości pracy. Pozwala ona na dostosowanie ilości uderzeń wody po naciśnięciu przycisku. Wygodnym rozwiązaniem jest także obrotowa końcówka, przy pomocy której możemy jeszcze łatwiej dostać się do trudno dostępnych miejsc.

Najlepszy irygator stomatologiczny w 2020 roku ma pulsacyjny tryb pracy. Za jego sprawą możemy ustawić zróżnicowaną siłę strumienia, aby uzyskać jak najlepszą efektywność czyszczenia zębów. Pomocny okazuje się również magnetyczny uchwyt. Końcówka urządzenia trzyma się bazy dzięki magnesom i w ten sposób nie dotyka innych powierzchni w łazience. Jest to bardzo higieniczne rozwiązanie.

 

 

Irygatory stomatologiczne – Ranking  

 

 

Waterpik WP 660E2 Ultra Professional 

 

Jeśli zwracasz szczególną uwagę na higienę jamy ustnej i szukasz urządzenia, które Ci w tym pomoże, koniecznie sprawdź irygator stomatologiczny Waterpik WP 660E2 Ultra Professional. Produkt ma 10-stopniową regulację ciśnienia, przy pomocy której możemy dostosować siłę strumienia wody do wrażliwości swoich zębów i dziąseł.

Zbiornik jest wyjmowany, co sprawia, że możemy go szybko i sprawnie uzupełnić, a także łatwo utrzymać w czystości. Przyrząd działa w dwóch trybach: „floss” do codziennej pielęgnacji oraz „massage” do stymulacji ukrwienia dziąseł. 1-minutowy timer z 30-sekundową przerwą podpowiada nam, kiedy przerwać higienę jamy ustnej.

Bardzo przydatna jest także skrytka na końcówki, zapewniająca ich odpowiednią higienę. W skład zestawu wchodzi aż 7 końcówek o różnych zastosowaniach: 4 standardowe do usuwania płytki nazębnej, 1 do czyszczenia aparatów ortodontycznych, 1 do higieny kieszonek przyzębnych oraz 1 do implantów i koron. Opinie stomatologów potwierdzają, że jest to wysokiej klasy sprzęt, który każdy powinien mieć w swoim domu.

 

 

 

 

Aquapick AQ300 

 

Model Aquapick AQ300 nazywany jest wodną wykałaczką (z ang. aqua – woda, pick – wykałaczka), gdyż z łatwością czyści przestrzenie między zębami. Przyrząd stanowi doskonałe uzupełnienie standardowej szczoteczki do zębów, gdyż usuwa bakterie i zanieczyszczenia, a nawet kamień nazębny.

Produkt wytwarza bardzo duże ciśnienie strumienia wody, które można także regulować, wybierając jeden z  12 stopni i dostosować do własnych potrzeb. Waga urządzenia to 900 g, dlatego jego używanie nie jest trudne. Irygator jest zasilany sieciowo. Nie musimy martwić się o zwarcie lub jego przegrzanie, gdyż ma zabezpieczenia oraz wzmocnienia na przewodzie pompującym wodę.

W zestawie otrzymujemy 4 różnokolorowe końcówki – każdy członek rodziny może korzystać z urządzenia. Za sprawą czterech uchwytów z przyssawkami przyrząd jest stabilny. Dużą zaletą produktu jest również zwiększona wytrzymałość mechanizmu pompującego. Model Aquapick AQ300jest ceniony przez dentystów na całym świecie za skuteczność czyszczenia zębów.

 

 

 

 

Waterpik WP700E2 

 

Waterpik WP700E2 to zestaw składający się z irygatora stomatologicznego oraz sonicznej szczoteczki do zębów. Za sprawą jednego urządzenia jesteśmy w stanie zapewnić sobie kompleksową higienę jamy ustnej. Dzięki kompaktowym wymiarom sprzęt świetnie sprawdzi się w małych łazienkach oraz w podróży.

Największą zaletą irygatora jest jego cicha praca oraz energooszczędność. Ma on zbiornik na wodę o dużej pojemności 450 ml, która wystarcza na około 120 sekund irygacji. Pojemnik można odwracać, co znacznie ułatwia jego przenoszenie. Ciśnienie urządzenia jest regulowane w zakresie od 1 do 3 stopni, co pozwala na jego dopasowanie do własnych potrzeb.

Uchwyt przyrządu dobrze leży w dłoni i ma przycisk, który pozwala na chwilowe zatrzymanie strumienia wody. Wymiary sprzętu to 21 cm x 13 cm x 11 cm. Według opinii znalezionych w Internecie ten irygator stomatologiczny w dobrej cenie sprawdza się idealnie w przypadku osób noszących aparaty ortodontyczne.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status