Najlepszy irygator do zębów Oral B

Ostatnio aktualizowane: 19.02.19

 

Jaki irygator do zębów Oral B wybrać?

 

Przewodnik zakupowy

W dzisiejszych czasach odpowiednia pielęgnacja jamy ustnej jest jedną z najważniejszych czynności. Niestety wielu stomatologów donosi, że coraz więcej osób nie potrafi w prawidłowy sposób zadbać o swoje zęby, co często prowadzi do próchnicy. Jak podają wyniki badań, używanie pasty do zębów nie wystarczy, by zadać o higienę swojej jamy ustnej. Z tego powodu polecamy zainwestowanie w irygator do zębów. Jeśli właśnie rozważasz zakup takiego sprzętu, przedstawiamy Ci nasz poradnik, w którym podpowiemy, jakie sprzęty najlepiej wybrać. Co więcej, na jego końcu umieściliśmy ranking, gdzie znalazły się trzy najlepsze irygatory do zębów Oral B.

Oral B jest amerykańską firmą założoną w 1950 roku. Obecnie znana jest na całym świecie z produkcji past do zębów oraz różnych sprzętów do higieny jamy ustnej. Dzięki użyciu nowoczesnych technologii, nazwa marki stała się synonimem skutecznej walki z próchnicą.

Irygator do zębów, będący przedmiotem naszego poradnika to urządzenie służące do czyszczenia przestrzeni między zębami. Odbywa się to za pomocą płynu, który aplikowany jest z użyciem ciśnienia. Dzięki temu, usunięcie resztek pokarmów, jak również osadów jest znacznie prostsze. Taka pielęgnacja jest niezwykle istotna, gdyż zmniejsza ryzyko wystąpienia próchnicy.

Zanim dokonamy zakupu, warto zastanowić się, jakie urządzenie będzie dla nas najbardziej odpowiednie. Pierwszym typem są modele stacjonarne. Na ich budowę składa się podstawa ze zbiornikiem na płyn, włącznikiem, przełącznikiem do regulacji ciśnienia strumienia oraz przewód, który zasila cały sprzęt. Drugim typem irygatorów są modele bezprzewodowe. Jak sugeruje nazwa, w tego typu sprzętach nie ma zbiornika z przewodem. Zamiast tego zbiornik na płyn i akumulatory zasilające urządzenie są wbudowane w rękojeść. Przy zakupie otrzymujemy również stację dokującą, gdzie produkt jest ładowany w czasie, gdy go nie używamy. Największą zaletą takich modeli są ich kompaktowe rozmiary. Sprawia to, że możemy spakować nasz irygator do zębów do walizki, gdy będziemy gdzieś wyjeżdżać.

Ważną kwestią, która wymaga Twojej uwagi jest zakres ustawienia ciśnienia strumienia. Urządzenie powinno mieć możliwość jego dostosowania do wrażliwości dziąseł. Standardowe modele mają dwie możliwości do wyboru: ciśnienie minimalne lub maksymalne. Brak tej opcji może zaowocować naszym dyskomfortem podczas użytkowania irygatora. Kolejnym, ważnym aspektem jest liczba pulsacji, czyli wystrzału płynu. To również odpowiada za przyjemne użytkowanie.

Ważną zaletą nowoczesnych modeli jest możliwość regulowania wystrzałów wody. Taka funkcja pomoże nam lepiej zadbać o higienę naszej jamy ustnej. Co więcej, mniejszy strumień wody, gwarantuje większą precyzję, z tego powodu będziemy mogli wyczyścić przestrzeń między zębami, a nie przestrzeń dookoła nich.

 

 

Irygatory do zębów Oral B – Ranking

 

 

Oral B Professional Care 3000 + Oxy Jet

 

Model Professional Care 3000 + Oxy Jet to najlepszy irygator do zębów Oral B w 2019 roku. Największą zaletą tego produktu jest efektywność pracy. W czasie czyszczenia urządzenie wykonuje aż 8800 ruchów oscylacyjnych oraz 40 000 pulsacyjnych na minutę wokół zęba. Dzięki temu wszystkie pozostałości po posiłku, nawet te niewielkie, zostaną usunięte. Jest to niezwykle istotne, gdyż to właśnie odkładające się w szczelinach resztki jedzenia powodują choroby dziąseł i próchnicę.

Czyszczenie odbywa się za pomocą mikropęcherzyków, które skutecznie eliminują bakterie. Co więcej mieszanka wody i powietrza pod ciśnieniem redukuje krwawienie dziąseł. Prezentowany produkt posiada innowacyjną technologię Triple Action, która w czasie pracy wykorzystuje ruchy rotacyjne, pulsacyjne i oscylacyjne. Rezultatem takiego działania jest zdecydowanie efektywniejsze usuwanie płytki nazębnej niż w przypadku szczoteczek manualnych.

Powodem popularności irygatora są 3 tryby pracy modelu. Pierwszy z nich używany jest do codziennego czyszczenia jamy ustnej. Drugi przeznaczony jest do delikatnych i wrażliwych miejsc. Trzeci tryb ma za zadanie wybielić zęby.

Opinie konsumentów o tym modelu są bardzo pochlebne. Użytkownicy zachwalają wbudowany timer, który odlicza rekomendowany przez dentystów czas 2 minut na tę czynność.

 

 

 

 

Oral-B Professional Care Oxyjet MD20

 

Urządzenie Professional Care Oxyjet MD20 to bardzo wydajny irygator do zębów w dobrej cenie, który polecany jest przez dentystów i stomatologów do codziennej pielęgnacji jamy ustnej. Model ten do czyszczenia używa nowoczesnej technologii mikropęcherzyków, które skutecznie niwelują bakterie. Co więcej, mieszanka wody z powietrzem pod ciśnieniem nie podrażnia dziąseł, dzięki czemu jest w pełni bezpieczna.

Sprzęt ten dokładnie atakuje bakterie oraz resztki jedzenia, zebrane między zębami. To właśnie ich rozkład powoduje nieprzyjemny zapach z ust. Jeśli zatem chcesz się go pozbyć, rekomendowane jest regularnej użytkowanie tego urządzenie.

Zaletą irygatora jest możliwość kontroli ciśnienia wody. Do dyspozycji mamy poziomy od 1 (najniższy) do 5 (najwyższy). Ich ustawienie powinno być podyktowane indywidualnymi potrzebami oraz preferencjami, a także stanem naszych dziąseł. Jeśli są one wrażliwe, zalecane jest użycie najniższego poziomu ciśnienia.

Opinie konsumentów o tym modelu są bardzo pochlebne. Wielu użytkowników zdecydowało się na zakup modelu ze względu na prostotę użytkowania. Składa się na to przełącznik Jet Switch umieszczony na dyszy. Dzięki temu w krótkim czasie będziesz mógł zmienić strumień prosty na rotacyjny.

 

 

 

 

Oral-B Profcare Oxyjet

 

Irygator do zębów Oral-B Profcare Oxyjet to urządzenie bardzo często polecane przez specjalistów. Cechuje się ono prostą obsługą oraz dużą efektywnością w walce z bakteriami i kamieniem nazębnym. Użycie nowoczesnych technologii gwarantuje, że precyzyjny strumień wody z płynem pod ciśnieniem, dotrze do szpar między zębami i usunie odkładające się tam resztki pokarmu.

Model ten do czyszczenia wykorzystuje bardzo skuteczną technologię mikropęcherzyków, których celem jest pozbycie się bakterii. Równocześnie w czasie użytkowania irygatora dziąsła są w pełni bezpieczne, bowiem strumień wody ich nie podrażnia.

Dużą zaletą produktu jest możliwość dostosowania ciśnienia wody do własnych preferencji. Do wyboru mamy poziomy od 1 do 5. Warto dodać, że urządzenie posiada dość duży pojemnik na wodę, którego pojemność wynosi 600 ml. Dla lepszego efektu, wielu konsumentów dodaje tam płyn do płukania jamy ustnej. Nie tylko pomaga on w zlikwidowaniu większej ilości bakterii, ale gwarantuje świeży oddech.

Opinie konsumentów o tym urządzeniu są bardzo pozytywne. Wiele osób zdecydowało się na zakup tego irygatora ze względu na dużą wydajność oraz precyzję pracy.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...